I N\ 67. MI DDELBURGSCHE COÜRAS T. Dingsdag iüg~ 5 Junij 1832. 33cficubm.tïutï0. SSlAaredtMwiug, NIEUWSTIJDINGEN. 3Dmt0cïil«mb. JVanïitrijfc, iücbsrlattöctt, „/■v 4\ .-T:W £r3B H O O G - G E R E G T S H O F I N HOF VAN ASSISES IN DE 'S GRAVENHAGE. PROVINCIE ZEE LAND. W BEVELSCHRIFT. ij Mr. CORNELIS FELIX van MAANEN, Minister van Justitie als door Zijne Majesteit bij voortduring belast met de waarneming der functien van Eersten President van het Hoog-Geregtshof in 's Gravenhage Bevelen uit krachte van de Wetdat de Assises in de Provincie Zee- landvoor het tweede vierendeel jaars van den jare 1832, zullen geo pend worden te Middelburg, op Zacurdag den dertigsten Junij eerstko mende des morgens ten tien urenop den voet bepaald bij de artikelen 16, 17 en 18 der Publicatie van den n December 1813. Benoemen om dezelve te presideren den Heer Mr. Daniël Jdcob Hee neman Raadsheer in bovengemeld Hoog-Geregtshof En gelastendat deze ter diligentie van den Heer Procureur-Gene raal zal worden bekend gemaakt en afgekondigd. Aldus gedaan te 's Gravenhage, den 25 Mei 1832. VAN MAANEN. Van wege den Heer Eersten President: De fungerende Eerste Griffier van het IIoog-Geregtshof: J. H. S P E I R M A N. BURGEMEESTER en WETHOUDERS te MIDDELBURG Pro vincie Zeelandbrengen bij deze ter kennis der In- en Opgezetenen der. zelve Stad, dat door Z. M. den Koning, bii besluit van den 24 Meijl., tot Secretaris dezer Stad is benoemd Jhr. Willem Hendrik van Panhuys in plaats van Mr. J. F. Bijleveldals, zoodanig op deszelfs daartoe ge daan verzöek eervol ontslagen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gepubli ceerd mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize te Middelburg, den 4 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van dezelve, C A T S Loco-Sccretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Provincie Zeeland. In aanmerking genomen hebbende, dat bij het rapport der Geneeskun- digen welke van Gouvemementswege tot onderzoek der Cholera in loco naar Duitschland zijn afgezonden, onder de voornaamste behoedmiddelen tegen deze ziekte zijn opgegeven, het schoonhouden van straten, plei nen, goten enz., mitsgaders de zuiverheid der huizen en het gebruik van goed Drinkwater, en dat de zorg en het toezigt daarvoor aan de Ge meente-Besturen, door den Heer Gouverneur der Provincie, bij deszelfs circulaire jvaii den 19 dezer Provinciaal Blad no. 67), is aanbevolen; willen hierbij den In- en Opgezetenen dezer Gemeente herinneren, aan de Art. 21, 22 en 24 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie, gepubliceerd den 24 April 1820 zijnde van den volgenden inhoud Art. 31. S 1. Het is verboden op de straten, markten, kaaijen pleinen en an dere publieke wandelplaatseneenige vuiligheid te werpen. 2. Het is almede verboden op dezelve publieke plaatsen iets te verrigten het welk tegen de welvoegelijkheid strijdig is, of eeuigen stank of hinder zouden kunnen veroorzaken. t. cï 00 2 lil ut Ullivcu avens en grachten, dok sassen of buitenvesten, te werpen, vuilnis, mest, slijk, asch, looge roet uit de schoorsteenen kapijzer, potscherven, gebroken glasafval Tan beesten ot eenige andere diergelijke voorwerpen. Dezelve zullen, met uitzondering van kapijzerpotscherven en gebroken glas naar de Stads vuilnis bakken mogen vervoerd worden. 4. Vermits er karrelieden aangesteld zijn, om de voorwerpen, waarvan'in het voorgaande en in dit aitikei gesproken wordt, te vervoeren, en welke van hunne aannadering met een ratel kennis gevenzoo zijn de bewoners van huizen bevoegd om in bakken tonnetjes ol manden deze voorwerpen voor korten tijd tc doen stellen tegen den muur van hunne woningen, ten einde zulks vervolgens door de karrelieden kunne worden weggehaald. 5. De asch en de andere voorwerpenhiervoren gemeld mogen niet met elkander vermengd wordende asch moet altijd in eene afzonderlijke bak tobbe of pot wor den gesteld. Art. 22. 1. De bewoners of gebruikers van huizen pakhuizen, stallen en andere gebouwen en bij gebreke van dien de eigenaars of beheerders derzelve zijn ge houden de straten, een ieder tot op de helft daarvan voor zijn huis, te doen ve gen en schoonhouden en daartoe aangemaand dezelve te wieden. De kerken en andere publieke gebouwen zijn van deze bepaling niet uitgezonderd. 5 2. De bewoners of gebruikers, en bij gebreke van dien, de eigenaars of beheer ders van huizen en andere gebouwen, staande op de kaaijen en grachten, zijn ver- pligt zulks te doen tot aan den lijn, waarop thans de booincn zijn geplant. j 3. De bijeengevangde slijk en vuiligheid moet in een bak of tonnetje worden ge schept, en tegen het huis of gebouw worden geplaatst, om door de karrelieden te kunnen worden weggevoerd. 4. De bewoners of gebruikers, en bij gebreke van dien, de eigenaars of beheer ders van huizen, stallen, pakhuizen en andere woningen, zullen de goten die voor, achter of bezijden deze gebouwen, langs de straten, pleinen of publieke plaatsen lig gen dagelijks doen uitbezemen en schoonhouden. Art. 24. 1. Het slagten der lundcrheesten koeijen vaarsen kalvers, schapen en varkens, (met uitzondering van de varkens welke men begeert te brandenin plaats van tc schouwen) moet geschieden in de slagthuizen of stallen. 2. Geene ingewanden of andere onreinhedenvoortkomende van de slagting van runderen, koeijen, vaarsen, kalvers, schapen of varkens, mogen in de goten of riolen of op de straten kaaijen pleinen of eenige andere publieke plaatsen noch in de binnengrachten worden geworpen, maar moeten naar de stads of eigene mest- bakken worden gevoerd, ten zij die in putten of tonnen vergaard worden, welke dan van daar zullen moeten worden gebragt naar de plaats, daartoe door lieeren Burge- meesteren vastgesteld. 3. De ingewanden van den visch, en andere onreinheden en vuilnis, voortko mende uit het reinigen en scliodnmaken van de vischmarktzullen moeten gebragt worden naar de plaats daartoe door Hecren Burgcmecstercn bepaald. J 4. liet is wel uitdrukkelijk verboden dezelve in de goten of riolen of op de straten, kaaijen, pleinen of publieke plaatsen, of ook in de binnengrachten tc werpen. Met uftndocliging om zich daaraan sciptelïjk te gedragen, zullende bij overtreding dier bepalingen of een derzelve tegen de delinqtianten Proces- Verbaal worden opgemaakt, en op hen worden toegepast de straffen bij art. 60 van hetzelve reglement bepaald. E11 tloodigen die genen der Ingezetenen welke goed Drinkwater mogten ontberen uit, om zich ter Stedelijke Griffie, dagelijks, £oti- etl Feestdagen uitgezonderd, te vervoegen, ten einde daarvan kennis te ge» venals wanneer daarin van Stadswege zaj Worden voorzien. En opdat een ieder hiervan kennis drage» zal deze worden afgekort» kondigd, aangeplakt en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 4 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hiin Edel Achtb., C A T S Loco-Setjretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Provincie Zeeland noodigen bij deze elk en een iegelijk uitdie ge huwd of ongehuwddaartoe de geschiktheid mogt hebben en bereid» vaardig zijnom in het alhier in gereedheid gebragt Wordende Lo caal ter vrijwillige verpleging van Minvermogende In- en öpgezete- nen dezer Stad, die, bij aldien de Cholera binnen dezelve of der- zeiver Ambachten mogt komen uit te breken, eventueel door die ziektö mogten worden aangetastzichtegen eene behoorlijke bezoldiging.te vestigen als Binnen.Vader of Directeur, om zich als zoodanig ter Ste» delijke Griffie aan te geven voor den 10 dezer maand, des morgens tui- schen 9 en 12 uren terwijl gelijke uitnoodiging geschiedt aan die ge» nendie zich ais Vrouwelijke of Mannelijke Oppassers van de Zieken in dat Locaal, zonden verlangen geplaatst te zien. E11 opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden afge» kondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 4 Junij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd» LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T SLoco-SecretarÜ, De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoer* zigt in Zeeland, residerende te Middelburg, informeert bij deze da belanghebbendendat zij hare gewone Vergadering houden zal op Don» derdag den Vijfden Julij 1832 en verzoekt tevens allen, welke als dan verlangen te worde» toegelaten tot het Heel-, Verlos- of Artsenij, mengkundig Examen, of tot dat van Oog- of Tandmeester of Drogist, zich voor den 20 dezer maand bij reqiiestemet overlegging van de noodige bewijzen te vervoegen bij den Heer J. R. de VassijPre sident derzelve Commissie. Middelburg, den 4 Junij 1832. De Provinciale Commissie voornoemd, Namens dezelve Js. de MAN Jz.Secretaris. FRANKFORT den 30 mei. Den 27 dezer is het Zoogenaamde Beijer» sche constitutie.feest te Hambach begonnen. De regering van Beijeren heeft het raadzaam geacht, ook het besluit, waarbij de toegang van vreemdelingen tot het feest verboden werd, in te trekken, en daarop is niet alleen uit den omtrek, maar ook uit de naburige staten eene tallooze menigte, van allerbanden rangen stand, naar Neustadt gestroomdom aan de plegtigheld deel te nemen. Eêne groote schare is met vlaggen naar het kasteel van Hambach getogen alwaar verscheidene bekende en. onbe kende sprekersonder andere ook een Pool, redevoeringen hebben ge» houden. Men berekent, dat meer dat 20,000 personen bijeen zijn ge weest. Tot nog toe heeft men van geene ongeregeldheden vernomen. PARIJS den "30 mei. De heer Durand de Mareuiltot dusverre flirt» bassadeur in 's Gravenhage, zal, gedurende de afwezigheid van prins Talieyrandals Frnnsche minister in Londen fungeren. Door een veertigtal gedeputeerden welke zich bij den beer Lafitte hebben vereenigd, is een verslag uitgebragt, in hetwelk, bij zeet* sterke bewoordingen, de handelwijze van het tegenwoordig bestuur wordt afgekeurden welk stuk een nieuw bewijs opleverttot welk eene hoog te de scheuring tusschen de verschillende staatkundige partijen, inzon. derheid tusschen de gematigde en hevige liberalen, is geklommen. Van Angers van den 26 toe 27 des avonds schrijft men, dat de Vendée nagenoeg in vollen opstand was In den raad des konings is de voor slag gedaan om drie departementen in staat van beleg te stellen. Ook is men- voor oproerigheden binnen deze hoofdstad beducht. Men spreekt ook van eene Carlistische beweging welke te Algiers zou hebben plaats gehad, 's GRAVENHAGE den 1 junij. In de bijeenkonsten der Tweede Ka mer van heden is ingekomen eene missive van den secretaris van Staat, inhoudende, dat het ontwerp van wet betreffende de steenkolen door Z. M. den Koning is ingetrokken. Men verwachtdat de voordrngt van de wet op de registratie spoe dig in beraadslaging zal worden gebragc. Bij gelegenheid van de opening der gewone jaarlijksche bijeenkomst van den raad der Nederl, handelmaatschappij te Amsterdam heeft de president een zeer gunstig verslag van de verrigtingen der maatschappij in het afgeloopen boekjaar gedaan, waaruit onder anderen bleek, dat er een batig saldo van 336.927 overgewonnen is, en dat de directie op eenen voordeel gevenden voet 500 aandeelen aangekocht en geamortiseerd heeft. Z. M. de Koning is heden middag naar het Loo vertrokken. Voor hoogstdeszeifs vertrekheeft Z. M. in een plegtig gehoor ontvangen den nieuwen Franschen gezant, marquis van Dalmatie, (zoon van den maar schalk Soult) laatstelijk Franschen gezant in Zweden, - Te Delft is den 31 mei, in den ouderdom van 74 jaren, overle den de luit.-generaal .7. Voet, ridder van de militaire Wiilems-orde 3de klasse, laatstelijk kommnulanc-directeur van de voormalige artillerie ën genie-school te Delftcorrespondent van het Koninklijk Nederlandscb

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1