N\ 66. MIDDELBÜRGSCIIE COURANT. Zaturdag 2 Junij 1832. Ikkeitbmakiug. Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. SDuÜödiUttb. JVankirijfc. jfUbéirlanbett. Burgemeester en wethouders der stad middelburg in Zeeland, daartoe bij circulaire van den Heer Gouverneur dezer Provincie, van den 14 dezer, uitgenoodigd herinneren bij deze alle belanghebbenden binnen deze Gemeenteaan de bepalingen der Wet van den 8 November 1815, No. 36 Staatsblad no. 51)volgens welke •He Schuldvorderingen, ten laste van het Rijk, binnen de zes maanden, volgende op het jaar waarover dezelve loopenbehooren te zijn ingele verd aan het belanghebbende Departementop poene van te worden ge houden voor verjaard, en dat alzoo alle Rekeningen, Memorien of De- claratien, ten laste van het Rijk, over den jare 1831, voor den 20 Junij dezes jaarsbij zoodanige Administratien Collegien Autoriteiten of Ambtenaren, als welke de orders tot het doen van leverantien of an derzins gegeven hebben, behooren te zijn ingediend, ten einde dezelvë in tijds bij de Departementen van het Algemeen Bestuur kunnen worden overgebragt; zullende een ieder zichzelven te wijten hebbende schaden, welke hij door het niet voldoen aan deze bepalingenzoude komen te lijden, en noodigen dienvolgens een ieder uit, om de indiening van zoodanige eventuele Pretentien zoo spoedig mogelijk te bewerkstelligen. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 17 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C AT SLoco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, In Zeelandgelet op de circulaire van den Heer Gouverneur der Pro vincie, van den ipMeijl., Provinciaal Blad no. 67) brengen ter ken- nisse van elk en een iegelijk dien het zoude kunnen aangaan, dat, aan gezien het gebruik van onrijpe of groen geplukce Kruisbeziën (.Beijersj bepaaldelijk geacht wordt van eenen zeer nadeeligen invloed te zijnbij de in naburige Landen heerschende Cholerade verkoop of invoer van die Vrugt binnen deze Gemeente, gedurende dit Saisoenzoo lang dezel ve niet tot volkomen rijpheid zal gekomen zijnverboden isen dat alle overtredingen tegen deze Plaatselijke verordening zullen gestraft worden met eene boete van ten minste ƒ3,of twee dagen Gevangenis, in dien de overtreder dezelve boete niet kan betalenen zalten aanzien van het vervolgen derzelve, in acht genomen worden het bepaalde bij het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policiegepubliceerd den 24 April 1820. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwendezal deze wor den gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Cou- rant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 28 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C ATS, Loco-Secretarii BERLIJN den 24 met. De bezending, welke uit Polen naar Peters- butg vertrokken is, om den keizer namens de natie dank te zeggen voor de verleende amnestie en gunstbewijzen, is den 13 dezer met groote staatsie door Z. M. en de keizerlijke familie ontvangen. De oudste der afgevaardigdenvorst Valentin Radziwillheeft den keizer in de Pool- sche taal toegesproken, en daarbij den opstand afgekeurd en betreurd, de maatregelen des keizers, om de verdoolden tot hunnen pligt te bren gen, gebillijkt, de matiging en vaderlijke inzigten van Z. M. geroemd, den keizer van de trouwonderwerping en dankbaarheid der Polen ver zekerd, en ten slotte de erbarming van Z. M. ingeroepen, ten einde de ellende, waarin het land door den oorlog gedompeld is, te verligten. Op 's keizers last heeft de minister van binnenlandsche zaken, in het Russisch, deze toespraak beantwoord, en daarbij onder anderen aange merkt dat eene treurige ondervinding de Polen reeds meermalen ge- leerd heeft, dat hun geluk en rust slechts eenen vasten grond kunnen vinden in eene onwankelbare trouw jegens hunnen monarch, in de in stellingen welke aan zijne wijsheid te danken zijnen in eene opregte en onverbreekbare vereeniging met de uit gemeenschappelijken stam ge- sprotene Russische natie." Van de Poolsche grenzen, den 15 meischrijft men dat verschei dene Russische officieren, van den algemeenen staf, bezig waren met het opnemen van de westelijke grenzen van Polen men meende, dat de- ze arbeid in verband stond met het plan, om eenige punten te verster ken. Voorts wordt in deze berigten gewaagd van bewegingen onder de Russische troepen naar de Pruissische en Oostenrijksche grenzen; van de aarstaande komst van 80,000 man nieuwe troepen enz. FRANKFORT den 26 mei. Te Heidelberg, Fulda en Neuremberg hebben eenige volksbewegingen plaats gehad. In laatsgenoemde stad zijn dezelve van vrij ernstigen aard geweestdrie oproerigen zijn bij die gelegenheid omgekomen en een groot aantal gekwetst. - Men schrijft uit Weenenden 18 dezer, dat onder de hoofd-of- ficieren eene groote bevordering had plaats gehad. De hertog van Reich- Stadt had bij die gelegenheid den rang van kolonel verkregen. Bijzondere berigten uit Rome van den 12 en uit Ancona van den r3 dezermaken gewag van voortdurende onlusten en botsingen in de Pausselijke provinciënzoodat men meendedat er nog geenszins aan het vertrek der vreemde troepen (inzonderheid van de Oostenrijksche) gedacht koude worden; de volkshaat tegen de Pausselijke troepen was allerhevigst. De Italiaansche ontevredenen beklagen zich steeds ten hevigste over het drukkende bestuur van den kardidaal Albani, welke door den Paus met het opperbewind over de legatien bekleed is. PARIJS den 27 mei. De maarschalk Gérard is gisteren linCht tiaiif Kamerijk vertrokken, van waar hij heden zich naar Valenciehnes ziü be* geven* De hertog dé Choiseul zou heden vroegtijdig haar de Belgische grenzen vertrekken. Men verzekert dat er een legerkamp te Versaillés zal worden opge- rigt, en het kasteel van Versailles in een militair hospitaal veranderd* Twee andere kampen zciuden aan de Noordelijke grenzen worden opgerigc, Het dagblad le National wordt vart dag tot dag heyiger, en pre dikt, na het gebeurde in Engeland, zonder omwegen de republiek. De Carlisten Woelen altijd. Zij schijnen sinds eenigen tijd een be sturend comité te hebben, dat bij den hertog van Reggio zoü vergaderen. r Van Turin den 16 mei Wordt gemeld Volgens stellige berigten, bij het ministerie vah binnenlandsche gak ken ontvangen, is de hertogin van Berry welke met de Carlo-Albertö van Livorno is vertrokken, te Roses ontscheept, aan boord achterlaten- de hare kamenier, benevens den hertog van Si. Priest en vijf andere passagiers." Den 28 mei. Gisteren 2ijti alhier 19 en heden slechts I? peMOi nen aan de cholera overleden, 's GRAVENHAöE den 30 mei. In de zitting van de Tweede Kflmetf der Staten-Generaalvan heden, is met 34 tegen 15 stemmen besloten» Z. M. te verzoeken het ontwerp van wet nopens den Turf in nadere overweging te nemen. De beraadslagingen wegens dat op dé Steenholen zijn bepaald op vrijdag den 1 junij. Er bestaat geen den minsten grond om te vermoedendat onze re gering het voornemen heeft om tot het doen van nieuwe leeningen o( heffingen over te gaan gelijk sommige dagbladen hebben gemeld. Ten gevolge der ingekomene gunstige befigten omtrent den tegeft» woordigen stand der cholera te Londen, is, bij wijziging der thans be staande verordeningen, bepaald geworden, dat de schepeti, reizigers en goederenkomende of gekomen van Londenalsmede van de plaatsen aan de rivier van Londen gelegen, en welke van daar op of na detl 18 de zer zijn vertrokken, in plaats van aan vijftienvoorloopig slechts aan zeven dagen quarantaine zullen worden onderworpen. Heden is door Zijne Exc. den minister van Staat, belast met hel departement voor de zaken der Hervormde kerkvergezeld door den heer secretaris en adviseur, de veertiende synodale vergadering der ÈvangeH. sche Luthersche kerk in het koningrijk der Nederlandenonder voor zitting van ds. G. H. Lagers, alhier geopend. De gewone jaarlijksche bijeenkomst van den raad der Nederlandscha handel-maatschappij is den 30 meimet eene aanspraak van den heer president Schimmelpetminckgeopend waarinais naar gewoonteeet! verslag der handelingen dier maatschappij in het laatste jaar voorkomt# BREDA den 30 mei. Te gelijker tijd als het kamp in onze nabuur schap. nabij Rijen aan den Tilburgschen straatweg, tegen den 15 jonjj namelijk, zal ook dat op de heide digt bij Oirschot door de troepen be trokken wordenen welnaar wij vernemendoor de 4de of reserve-dl» visie van het leger onder bevel van den luit.-generaal Cort-Heyligers Gelijk men weet bestaat deze divisie voor een aanzienlijk gedeelte uil schutterijen van onderscheidene provinciën. MIDDELBURG den 1 junij. Den 29 mei heeft Z. Exc. de minis ter van buitenlandsche zaken aan de beide Kamers, bij de Eerste ten ééti uur en bij de Tweedein comité-generaalten half drie ureneene staatkundige mededeeling gedaan; daarin moet, volgens een onzer dag bladen, de verdere loop der onderhandelingen, sinds de laatste commu nicatie zijn blootgelegd en de sedert 1 februarij te Londeft geceeken- de protocollen zijn overgegeven. Voorts zou, naar men verzekert» de minister mededeeling hebben gedaan van het antwoord onzer regering gegeven op de nota van het Russisch kabinetaan haar door graaf Or- lojf toegekomen. Dit antwoord moet hoofdzakelijk inhouden dat, Z. M* bereid is elke schikking met Belgie te treffen en alie onderhandelingen aan te gaan, wanneer zij slechts in overeenstemming kunnen worden gebragt met de eer de belangen en de zelfstandigheid van het Noord-Neder- landsche volk. De minister moet geen gewag gemaakt hebben van een 61ste protocol, en het blijft alzoo nog twijfelachtig of hetzelve wel in wezen is. Z. Exc. heeft de leden de openbaarmaking der stukken in het officiële dagblad toegezegd. Een ander dagblad meldt omtrent deze mededeeling het volgende s Naar men verneemt is door den minister opening gedaan van de ge wisselde staatsstukken, van de nota aan, die onder de dagteekening vart den 30 januarij door de Nederlandscbe gevolmagtigden te Londen aan de conferentie is ingeleverd, ten gevolge van den hnn destijds gegeven last, waarvan bij de laatste mededeeling was melding gemaakt, tot en met het onlangsche protocol no. 60betrekkelijk de inliet groot-hertogdom Lux emburg plaats hebbende gevangenhouding van den advokaat Thorn op last van den groot-hertogliiken bevelhebber eenerzijdsen de vroegere weg voering van andere Luxemburgsche onderdanen op bevel des Belgischen gezagvoerders anderzijds. De eerstgedachte nota moet onbeantwoord zijn gebleventen gevolge van de onmiddelijk daarop geschiede uitwis seling der Engelschc en Fransche ratificatienterwijl nogtans die der overige drie mogendheden achterbleven, en Rusland, met de zending van den graaf Orlojf bij ons hof, eene bijzondere onderhandeling opende. Die buitengewone gezant moet werkelijk in last hebben gehad aan Z. M«, vaii wege den keizer van Rusland, het vertrouwelijk voorstel te doen tot het erkennen van prins Leopold als koning der Belgen dienvolgens ook van Belgie als onafhankelijken staat, en alzoo tevens tot de aanne ming en ratificatie van het door de conferentie ontworpen en reeds door Belgie, Engeland en Frankrijk bekrachtigde traktaat. Hierop moet dezer zijds zijn verstaan dat in de beide eerste punten konde worden toegegé- ven, doch niet in het laatste, gelijk door den minister, bij eene verbale nota van 4 maart aan den graaf Orlojfris voorwaarden van de aanneming van het traktaat, werden voorgedragen ter wegneming van het onoverko melijk bezwaar dér daarbij aan de Belgen roegelaten vrije vaart op de binnenwateren, alsmede van den over dezerzijds territoir door hen aan te leggen weg, benevens eene bij te voegen bepaling tot de capitalise»

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1