MIDDELBURG SCHE M COURANT. P N\ 60. Zaturdag Ïicnm00ewiwg, iSefcenbmakitfge tt. NIEUWSTIJDINGEN. £)ui<c;chl.iub. 19 Mei 1832. ©ro0t-23tritta»je. Ifr.tttfcvijli. jüeberlattbétt. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Ter voldoening aan artikel 7 van Zr. Ms. besluit van den 7 Septem ber 1828 Staatsblad no. 55), roepen met deze op zoodanige ingeschre vene Personen voor de Schutterijwelke, tijdens die inschrijving Ge huwd of Weduwenaars met één of meer Kinderen waren doch door Sterfgeval of anderzins in de termen vallen om in de Eerste Klasse zijnde de Ongehuwden of Weduwenaars zonder Kinderen te worden overgebragt, om daarvan kennis te geven ter Secretarie dezer Stad, vóór of op den 25 dezer zullende tegen de nalatigen Proces-Verbaal worden opgemaakt en aan de Regtbank toegezonden ten einde de strafbepa. ling van art. 1 der wet van den 6 Maart 1818 {Staatsblad 110. 12) toe passen terwijl dezelve tevensovereenkomstig art. 8 van bovengemeld besluit dadelijk bij de Schutterij zullen worden ingelijfd. Middelburg, den 17 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gezien de Missive van den Heer Ontvangen der Directe Belastingen, van den 14 dezer; Gezien artikel 95b, der wet van den 28 TUI1Ü '822 Staatsblad no. 15); Maken bij deze aan alle Ingezetenen dezer Gemeente bekenddat het Kohier B van gedane Schatting der bij voorzeide wet vastgestelde Be lasting, op het Personeel, over den jare 1832, op den 5 dezer door den Heer Gouverneur dezer Provincie is executoir verklaard en ter in- vordering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk, na bekomen kennisgeving van zijnen aanslag verpligt zijn, dien invoege als daarbij in overeenkomstig met artikel 96 der wet zal zijn opgegeven te voldoen, op poene van parate executie, terwijl de zoodanigen, die hun aanslag-biljet niet zullen hebben ontvan genzich van een dubbeld van hetzelve, kosteloos, ten Kantore des Ontvangers, zullen kunnen voorzien, en zij, die zouden mogen ver- meenendat de aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgavenof met de plaats gehad hebbende tauxatie, opneming en telling, zich des wegens schriftelijk, op ongezegeld papier, bij den Heer Controleur der Divisie zullen kunnen beklagen, binnen den tijd van eene maand, na de dagteekening van hun aanslag-biljet. En opdat niemand hieromtrent onwetendheid voorwende, zal deze wor den afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant ge plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C ATS, Loco-Secretarii BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad AXEL adverteren dat dit jaar, in gemelde Stad, geene KERMIS zal worden gehouden. Axel, den 7 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. van DISHOECK, Ter ordonnantie van dezelve, MULLIÉ, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad SLUIS, Provincie Zeeland, brengen hiermede ter kennisse van het algemeen, dat de ge- wone .jaarlijksche KERMIS dezer Stadaan het einde der maand Junij aanstaande invallendeniet zal plaats hebben. Gedaan te Sluis, den 14 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. BLANKERT, Ter ordonnantie van dezelve J. A. BLANKERT. FRANKFORT den 12 mei. Bijzondere berigten uit Berlijn melden, dat prins IVillembroeder van den koning van Pruissenweldra als gou verneur naar de Rijn-provincien zal terug keeren. In de genoemde be rigten worden de geruchten tegengesproken, door sommige bladen bij herhaling medegedeeld, als of in Pruissen, bjj voortduring, toebereidse len tot den oorlog worden gemaakt. Sedert de Belgisch.Hollandsche zaken, leest men in die berigten, door de besluiten der Londensche conferentie en de ratificatien der mogendheden zijn beslecht, kan men met meerder grond dan immer te voren, den vrede als bevestigd be schouwen. In Griekenland is het bestuur van den graaf Augustin Capo d'Istrias omvergeworpen. De oproerige Rumelioten hebben zich van Napoli mees ter gemaakt, en de regering gedwongen de plaats te ruimen. De graaf heeft naar Corfu de wijk genomenwaar hij reeds aan boord van een Russisch schip aangekomen is. Na zijn vertrek moet zich eene com missie van bestuur uit 3 leden gevestigd hebben, in den geest van de nationale vergadering van Megara, welke den bijstand van den Beijerschen staatsraad Thiersch ingeroepen heeft. Sommigen willen, dat de partij, die nu in Griekenland het bewind in handen heeft gekregen, geenszins geneigd is met de groote mogendheden in onderhandeling te komen en zich liever met de Porte zou verstaan. Men verbaalt, dat'de bewoners van sommige eilanden reéds besloten hebben zich weder onder de be scherming der Porte te begeven, onder welke zij meer vrijheid dan te genwoordig en groote handels-voordeelen zouden genieten. HAMBURG den 11 mei. Volgens onite dagbladen, heeft de Fran- sche regering de noodige gelden aangewezen voor den togt van 5000 Poolsche soldaten, welke zich nog in Pruissen bevinden, en welke alsnu de reize door Duitschland naar Frankrijk zullen aannemen. LONDEN den 13 mei. De post van eersten minister is aan den her» tog van IVellington opgedragen. Voorts zegt men dat de heer Baring tot kanselier van den excheqiter, minister van financien, benoemd is, doch geweigerd heeft den post aan te nemenwaarop die aan den heer Goulburn zou aangeboden zijn. De graaf van Mansfield zou president van den raad worden de graaf van Jersey iord-kamerheerde graaf Roslijn lord-luitenant van Ierland lord Ellenborough president van het bureau van koloniën de marquis van Londonderry lord.intendant van 's konings huis of opperstalmeestersir H. Hardinge secretaris van oorlog en da graaf van Carr.arvon met het bestuur over het hertogdom van Lancaster belast worden. De graaf Aberdeen wordt met de buitenlandsche zaken gedoodverwd; doch men gelooft niet, dat hij die op zich zal nemen. Wie lord-kanselier worden moet, zegt men niet; maar het schijnt ze ker, dat sir R. Peel geen deel van het ministerie zal uitmaken. PARIJS den 15 mei. De eerste minister Périer zoudé den it naar zijn buitengoed in het bosch van Boulogne gebragt zijn, om aldaar zijne verdere herstelling af te wachten; maar op het oogenblik, dat men hem in het rijtuig hielp, kreeg hij een nieuw en hevig toeval. Hij heeft da delijk eene aderlating ondergaan en is in een bad geplaatst. Zijn toe stand was daarna weder minder gunstig. Te Grenoble hebben weder onrustige bewegingen plaats gehad en is het tot een gevecht gekomen tusschen het 35ste regement en de bur gers, dat zeer moorddadig is geweest. Deze troepen worden in hunne kwartieren door het volk als belegerd gehouden. 's GRAVENIIAGË den 16 mei. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten.Generaal van heden is ingekomen eene koninklijke boodschap, ten geleide van een ontwerp van wet en memorie van toelichting, strek kende omtot stijving van 's lands schatkist en ter bevordering der na tionale nijverheideene belasting op eenige artikelen van büitenlatidscheit oorsprong te heffen. Verzonden naar de afdeelingen die met het on derzoek van het tarief zijn belast, en tevens te doen drukken en rond- deelen. Naar men verneemt is de heer G. Schimmelpenninckpresident der Nederlandsche handel-maatschappijdoor Z. M. benoemd tot staatsraad in buitengewone dienst. VLISSINGEN den 17 mei. De stoomboot Suriname, kommandant van Frankheeft gisteren onverwachts order bekomen om zich naar Hel levoet te begeven. Ook moet Zr. Ms. brik de Windhond, komman dant Tengbergennaar Texel vertrekken. In het 4de en 5de distrikt dezer provincie is het verbod van gemeenschap met en tot het doorlaten van personen en goederen uit Belgie, met de meeste gestrengheid hernieuwd. MIDDELBURG den 18 mei. In de zitting van afgevaardigden te Brussel, van den 14 dezer, is, met eenparige stemmen, besloten om, in deze omstandigheden, het volgende adres vorst Leopold aan te bieden: S ire De kamer der vertegenwoordigers meent zich niet te kunnen ont houden van door eene krachtige openbaring harer gevoelens de mededee- lingen te beantwoordenaan dezelve gedaan van wege U. M. over den staat onzer buitenlandsche betrekkingen. De eendragt der volken en van hun gouvernement maakte altijd de kracht van beiden uit. Deze eendragt zal Belgie niet missen in den toe stand waarin de loop der gebeurtenissen en de onderhandelingen met de' conferentie hetzelve geplaatst hebben. Bij eene wet is het gouvernement geautoriseerd het traktaat van 15 november 1831 te onderschrijven. De vvreede opofferingenaan hetwelk dit traktaat de Belgen onderwierp, zijn door hen niet aangenomen dan in het vooruiczigt van de rampen die Europa's toekomst bedreigden. De algemeene vrede was dan van eenen onwaardeerbaren prijs. De vijf mo gendheden onderteekenaars van het traktaathadden eendragtig verklaard in de nota's aan de plenipotentiarissen U. M. dat deze vrede aan dit traktaat verbonden was, dat niets er in kon veranderd worden, zou de zelve niet oogenblikkelijk in gevaar worden gebragt. De Belgische natie, haren rang in de groote volkeren-familie hernemende wilde niet dat het tot dezen prijs ware; zij heeft zich onderworpen en de vrede is niet ge stoord geworden. Na deze uitstekende dienst aan de natiën bewezen te hebben na de ze geheele verloochening harer dierbaarste genegenheden en dringendste belangen na van de miniscers der vijf mogendheden de plegtige verkla ring gekregen te hebben, dat het traktaat eindelijk en onherroepelijk was dat zoo min deletter als de geest de minste verandering kon ondergaan, en dat hunne gouvernementen zich met de taak belasten, Holland tot de toetreding te brengenna zich een geweldige schuld te hebben laten opleggendoor haar niet aangegaanna den wensch tot vrede zoo ver te hebben gedreven van een deel dergenen los te laten die met haar het Hollandsch juk hadden afgeworpen had de Belgische natie regt te hopen, dat zij zich eindelijk herstellen kon van de schokken eener revo lutie en voortaan niet meer te denken had dan aan den arbeid ter beves tiging van instellingen, die, hoe nieuw zij ook zijn, diep genoeg wor telen geschoten hebben, om, sedert een jaar reeds, aan Europa, als een nieuwen waarborg van bevrediging, het ongehoord schouwspel aan te bie den van een volk, dat, bij het treden uit eene volkomene staatkundige omkeering, in de diepste rust, onderworpen aan de wetten gehoorzaam op de stem zijner overigheden leeft, en geene andere schokking kent dan die het gezigt der wapenen en het denkbeeld zijner bedreigde onafhan kelijkheid hetzelve doet ondervinden. Deze verwachting kan niet bedrogen worden, Voorbehoudingen zijn er gevoegd aan de ratificatien van het traktaat van 15 november 1831, door sommigen der mogendheden die het traktaat onderteekend hebben maar zij hebben hunne plenipotentiarissen niet afgekeurd; zij hebben niet biigebragt dat dezelve hunne volmagt waren te buiten gegaan welke volmagten daarenboven erkend en in goeden en behoorlijken vorm waren bevonden. Wij geloven dienvolgens, dat de vooibehoudingen geen we zenlijken aanslag kunnen toebrengen aan den grond van het traktaat; dat wij thans regt hebbendat de ratificatien zuiver en eenvoudig zijndat

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1