N\ 5j. MIDBELBURGSCHE COUES JT- T. Be SacfcettbmAfcituju jSDuiterftlattb. jfranftrijfc. Zaturda g 12 Mei 1832. £ïcbcvl«uii>0chc En SÜ" JsÓFPy, liggende «ld.,,. NIEUWSTIJDINGEN. ilcbcrÏAttbeu. *v\ |e DIRECTIE maakt bekenddat door haar zal geveild' worden Te ROTTERDAMop Dingsdag 19 Junij 1832 17,087 Balen Java r j r, 2,320 Dito SumatraJ1v J» ''ggende te Rotterdam En 7,845 Dito Java KOFFIJ, liggende te Dordrecht. Te AMSTERDAMop Vrijdag 22 Junij 1832 De Maatschappij geeft, bij deze aankondiging, de verzekering, dat zij, vóór hare gewone Najaars-Veiling van 1832, geene andere Ko-ffij dan de bovengemelde partijenaan de Markt zal brengen. De Monsters zullen op Maandag 14 dezer verkrijgbaar zijn eil de Vei- ling-Conditien in tijds worden uitgegeven. Arasterdam, 8 Mei 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van dè Ingezetenen, dat, op aanzoek van de Districts-Commissie ter aanmoe diging en ondersteuning van de gewapende dienst in de Nederlanden, op Vrijdag den 15 Junij aanstaande, des namiddags tusschen 2 en 5 uren, door heeren Wijkmeesteren eene algemeene Collecte aan de Huizen zal gedaan worden, ten behoeve van het Fonds tot evengemeld einde, uit krachte van Zr. Ms. besluit van den 9 November 1815 daargesteld. Burgemeester en Wethoudersofschoon overtuigd van de milddadigheid van Middelburgs Ingezetenenwillen bij deze dezelve nogtans hebben aangemoedigd om door ruime bijdragen te helpen in stand houden een Fonds hetwelk tot een zoo weldadig oogmerk is daargesteld. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in (dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad AXEL adverteren, dat dit jaar, in gemelde Stad, geene KERMIS zal worden gehouden. Axel, den 7 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. A. van DISI-IOECK, Ter ordonnantie van dezelve, MULLIÉ, Secretaris. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND brengt hiermede ter kennis van allen, die eenige verzoeken of voordragten mogten willen doen of hierbij eenigzins belang hebbendat zij hare gewone Vergade ring zal houden in de Abdjj te Middelburg, 0p Woensdag den 23 Mei 1832 en volgende dagen, des voormiddags ten 10 uren. Middelburg, den 10 Mei 1832. Op last der voornoemde Commissie, I. H. LIEBERT, Secretaris. auj COMMISSIE tot uitdeeling van SPIJS aan Minvermogenden te Middelburg, zal, 0p Woensdag den 16 dezer, des middags ten twaalf uren in het Schuttershof van StJorisrekening doen harer administra tie over het afgeloopen jaar wordende Heeren Inteekenaren verzocht om dezelve met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Middelburg, den n Mei 183a. Namens de Commissie -voornoemd H. du BUISSON BECIUS Secretaris. BERLIJN den 3 mei. H. K. H. prinses Frederik der Nederlanden en hare dochter prinses JVilhelminagelijk ook Z. K. H. prins Albertzijn uit 's Gravenhage alhier aangekomen. De inkomende regten op rundvee en paarden in Polen zijn door den keizer van Rusland voorloopig verminderd. FRANKFORT den 4 mei. In een onzer meest geachte dagbladen vindt men een kort betoog over de ratificatie van het Belgisch traktaat van 15 novemberdoor Oostenrijk en Pruissen, waarin wordt aangemerkt, dat, door de daarbij gevoegde reserve, wegens Luxemburg, de Hol- landsch- Belgische zaak eene zuiver Duitsclie aangelegenheid is geworden, en alzoo de bondsvergadering ten laatste nog deze zoo zeer ingewikkel de zaak zal moeten beslissen. De schrijver meent, dat een besluit, waarbij een zoo gewigtig punt als Luxemburg werd opgeofferd, in Duitsch- land een zeer ongunstigen indruk zoude maken, en dat het bovendien scheendat de leden der bondsvergadering weinig gezind waren, om op dergelijke wijze de belangen van Holland op te offeren. Het berigt, onlangs door verschillende bladen medegedeeld, dat de Rijnoever-staten besloten zouden hebben zich bij de conferentie te be klagen over de weigering van Hollandom de Rijnvaart voor Antwer pen vrij te geven en dat Frankrijk én Nassau daaraan geen deel hadden genomen, wordt thans tegengesproken terwijl men verzekert, dat noch aan Frankrijk noch aan Nassau daartoe eenlg voorstel gedaan is. Van Weenen schrijft men, dat de hertog van Reichstadtde zoon van Napoleon, die sedert een geruimen tijd ongesteld was, thans ernstig ziek is. Het getal Polen, hetwelk zich in Pruissen bevindt, vermindert dagelijksde hloedverwanten van velen hunner komen hen terug halen. De ontevredenheid der Polen, die zich naar Frankrijk hebben begeven, is eene genoegdoening voor het Pruissisch gouvernement; zekerlijk zou den de Polen in Pruissen tevreden zijn geweestindien men hen niet altijd Frankrijk als het beloofde land had voorgesteld. PARIJS den 5 mei. Na het stuk door den Moniteur medegedeeld -is V"' er tot heden niets officieels omtrent de gebeurtenis van Marseille en den toestand der zaken in het Zuiden publiek geworden. Eergisteren heette hetdat het regenachtige weder belet had berigten met de telegrnaph te ontvangen, en gisteren zeide een ministerieel blad, tot wederlegging der menigte slechte geruchten die in omloop waren dat het gouvernement telegraphische depeches van Marseille had den 4 mei gedagteekendvol gens welke het er volkomen rustig wasals ook dat de tijdingen van de verschillende punten d^s rijks even zeer voldoende waren. Die depeches zelve zijn ondertussch'en niet openbaar gemaakt. De Messager van heden behelst voorts onder dagteekening van giste, ren het volgende: Het gouvernement is verwittigd geworden dat het stoomschip, waarop zich de hertogin van Berry bevond, in het gezigt van Marseille is geseind geworden, maar dat het weder de ruimte geko zen heeft zoodra het de driekleurige vlag van dén toren van St. Laurent zag wapperen. Twee ligte vaartuigen zijn onmiddellijk uit de havenver, trokken om het te vervolgen. Bij het vertrek van de depeche waren die schepen nog niet terug. Te Toulon zijn de gestrengste bevelen gegeven om elk vaartuig gade te slaan hetwelk beproeven mogt om buiten de ha ven ontschepingen te doen." Men verhaaltdat de prins de Talleyrand in de volgende maand te Parijs gewacht wordt. Deze diplomaat zou de uitgestrektste volmagc hebben om de voorwaarden van Rusland bij het ratificeren van het Bel gisch traktaataan te nemen of van de hand te wijzen. In de pakhuizen van het wijn-entrepót te Bercy, bij Parijs, is brand ontstaan waardoor groote schade aangerigt is enzoo men bere kent, twintig duizend stukken wijn en brandewijn eene prooi der vlam men geworden zijn. De oorzaak van dit ongeluk is niet genoegzaam bekenddoch wordt door sommige lieden aan moedwil toegeschreven. Te Toulon moeten alle de troepen der bezetting in hare kazerne blijven, en zich op de eerste order marschvaardig houden, zoo men zege uit vrees, dat de carlisten er den 29, bij gelegenheid eener processie, eene oproerige beweging mogten beproeven. De geest der bevolking scheen zeer goed te zijn. 's GRAVENHAGE den 8 mei. IIH. KK. HH. Prins Frederik der Ne derlanden en Adelbert van Pruissen zijn zondag alhier terug gekomen. De jonge Prinsen Zonen van den Prins van Oranje hebben zondag Am sterdam verlaten om een togtje door Noord-Holland te doenen zijn heden teruggekeerd. Z. K. H. de Prins van Oranje is heden middag uit het hoofdkwartier in deze residentie aangekomen. Gedurende het iste kwartaal dezes jaars, zijn in de onderschei dene Nederlandsche havens, 544 zeeschepen ingeklaard, houdende 65,716 tonnen, waaronder 203 Nederlandsche, houdende 25,162 tonnen, zijnde alle geladen; voorts nog 68 schepen, of 5,701 tonnen, in ballast, waar. onder 34 Nederlandsche van 3,287 tonnen; terwijl gedurende hetzelfde tijdvak zijn uitgeklaard 404 geladen zeeschepen, metende 43,288 ton nen, waaronder 213 Nederlandsche, van 23,14a tonnen, behalve 363 schepen, houdende 38,300 tonnen, in ballast, waaronder 287 Neder landsche of 26,866 tonnen. Op den 5 dezer is te Amsterdam, in den ouderdom van 75 jaren, overleden de vice.admiraal A, Kuvelridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. 's HERTOGENBOSCH den 7 mei. Eergisteren is een Belgisch offi cier, verzeld door 2 of 3 kavalieristen, in het dorp Hooge- Mierde ge weest, terwijl een honderdtal Belgische infanteristen de bosschen in den omtrek dier plaats bezet bielden. Na eenige vertering te hebben ge maakt, is de officier met zijne benden afgetrokken. Onderscheidene ge meenten, welke gedeeltelijk door Belgisch grondgebied omgeven, en niet bezet zijn, blijven aan dergelijke bezoeken blootgesteld. Men meent dat de legerkampen, het eene bij Eindhoven, het an dere bij Rijen niet voor junij zullen worden betrokken. MIDDELBURG den ij mei. Den 9 werd alhier de halfjaarlijksche promotie van ons gymnasium in de stads gehoorzaal gevierd. Door on gesteldheid van den rector werd dezelve door den conrector bestuurd. Vier verdienstelijke, naar de akademiscbe lessen bevorderde, leerlin gen, hielden bij deze gelegenheid door henzelven gestelde redevoeringen: M. C. Vervenne sprak de M. Catone maiore; A.L. Grothe, de adolescentia CiceronisG. IV, F. Vogelvanger in laudem FpaminondaeP. J. Gillis sen, de coniuratione Catilinariaterwijl een vijfde, .S". Susan, door ziekte verhinderd werd, zijne redevoeringde Solone Icgislatoreuit te spreken. Van de tweede klasse naar de tweede orde der eerste klasse werden bevorderd: J. G. Kien Eltzman, met een' prijs; M. H. van Deinse en A. J. van Deinse op de gewone wijze; van de eerste orde der detda klasse naar de tweede klasseC. E. de Vassymet een' prijs van de tweede orde der derde klasse naar de eerste orde dierklasse, G. Ripping M. J. van Visvlietmet prijzen IV. A. FVanrooy en J. M. Looisop de gewone wijze van de vierde klasse naar de tweede orde der derde klasse D. J. MuntendamG. J. de Bruyn J. C. Sprenger met prij. zen; A. G. Sncuck HurgronjeC. J. Kien Eltzman, .P. A. de Rochefort en P. Bogaertop de gewone wijzevan de eerste orde der vijfde klasse naar de vierde klasse, P. J. Ackermansmet eenen bijzonderen; A. J. BurgerJ. TakS. D. de JVindmet gewone prijzen; J. P, van Visvliet en H. Machielsenop de gewone wijze; van de tweede orde der vijfde klasse naar de eerste orde dier klasse A. R. van Delmet eenen prijs; D. van Eek, op de gewone wijze van de tweede orde der zesde klasse naar de eerste orde dier klasse, J. C. de Man en S. Takmet prijzen. Met prijzen voor vorderingen in de geschied-, aardrijks-fabel- en meet kunde werden begiftigd: M. C. Vervenne, G. IV. Vogelvanger, P. J. GillissenC. E. de Vassy G. Ripping A. G. Snouck Hurgronje P. J. AckermansJ. P. van Visvliet en D. van Eek. Alle met prijzen begiftigde jongelingen betuigden'daarvoor hunnen dank, in Latijnsche dichtmaataan heeren curatoren. Deze plegtigheid met muziek begonnen en afgewisseld is tea ge- noege der aanwezigen in de beste orde afgeloopen. Zr. Ms. fregat de Javaan, kolonel Blommetidaalzal heden de

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1