N\ 56. MIBBELBURGSCHE C O W RA N T. Donderdag £vcmüö0cm«0. jk bsr blaten en OScwigUtt- NIEUWSTIJDINGEN. jOttitecblanb.. 10 Mei 1832. iïcbutrïattbfcti, Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dezer Gemeente, dat de Patenten over den jare 1832 ingevuld gereed liggen, en dat tot de afgifte van dezelve, ten Stndlmize, zal. worden gevaceerd op de volgende dagen, als Dingsdag en Zaturdag van iedere week, des morgens van tien tot twaalf uren, en zulks gedu rende het tijdvak van den 5 Mei tot den a Junij aanstaande. Vermanende Burgemeester en Wethouders voornoemd de belanghebben den, om in persoon te compareren en zich dezen tijd ten nutte te maken, ten einde alzoo van kosten bevrijd te worden, daar Hun Ed. Achtb. ver- pligt zijn, volgens art. 2 van Zr. Ms. besluit van den I 7 October 1820, om de onafgehaalde Patenten of de afschriften van dezelve door de Deurwaarders der Directe Belastingenonverwijld aan de Patentpligtigen te doen uitreiken, tegen voldoening van 10 cents, terwijl zij bovendien vervallen in eene boete van vijftien gulden, indien zij, desaangevraagd hun Patent of afschrift niet kunnen vertoonen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 4 Mei 1832. Burgemeesters en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S, Loco-Secretarii. Tournée van 1832, voor het Eerste District. Te Middelburg wordt nog dagelijks gevaceerd, tot den 19 Mei. Te Flissingenvan den 21 Mei, tot den 9 Junij. Te Fereden 13, 14 en 15 Junij. Te Oostkapelleden i3 Junij. Te Domburg, den 19 en 20. Te Westkapelleden 21 en 22. Te Arnemuidenden 25 en 26 Junij. B O U R J Arrondissements-JJker. FRANKFORT den 3 mei. De Oostenrijksche troepen, die, na de aankomst van de gabarre le Rhone met versterking voor het Fransche gar nizoen van Anconaeene voorwaartsche beweging naar dien kant tot Pesaro en Urbino gemaakt hadden, zullen, zoo als in de laatste berigten uit Röme gemeld wordt, nu die versterking met de Sufren Ancopa we derom verlaten heeft, ook van hunnen kant, op verzoek der Pauselijke regering, wederom achter de linie van Catholica terug trekken. Men heeft berigten uit Syra, van den 19 maart, volgens welke, zoo aldaar als teNapoii, te Hydra eik overal in Griekenlandde tijding, dat prins Otto van Beijeren door de groote mogendheden tot koning van Griekenland verkozen ismet ongemeene vreugde is ontvangenen reeds aanvankelijk dat goede nitgerigt heeft, dat elk zich bereid toont 0111 al les te vergeten wat geschied is, allen haat en vervolgzueht af te leggen, en- zich- eeniglijk over te geven aan de blijde uitzigten eener betere toe komst voor Griekenland. De deputatie, welke zich uit Polen naar Petersburg zou begeven, ooi' den keizer namens de natie dank te zeggen voor het onlangs uitge vaardigde organiek besluit, en Z. M. tevens met eenigen der behoeften des lands nader bekend te makenheeft den 23 de reis van Warschau aangenomen. Dezelve bestaat uit 20 personen, namelijk uit 2 afgevaar digden van elk der 8 Wojewodschappen2 van de stad Warschau en 2 van de zijde der geestelijkheid. FRANKFORT den 4 met. In Bronswijk is een complot ontdektter omverwerping der regering, ten gevolge waarvan de gravin IVrisberg te Gifhorn* eene Hanoversche plaats, des nachts opgeligt is, alsmede de gewezen luitenant-kolonel der gendarmerie von Calm twee bedienden en een zekére Haart in hechtenis zijn geraakt. De gravinbij wie belang rijke papieren gevonden moeten zijnis uit hare gevangenis ontsnapt hebbende zich aan hare beddelakens uit een venster dat vijftien voeten hoog isnedergelaten. Men is haar niet weder op het spoor gekomen. Z. M. de koning van Beijeren heeft eene waarschuwing gedaan te gen geschriften, welke rondgezonden en op muren aangeplakt worden, strekkende om troon en staatsregeling omver te werpenlang afgesletene revolutionaire beginselen te doen herleven, het volk tot gewelddadigen weerstand tegen het wettig gezag aan te zetten, en de Beijersche armee tot ontrouw tegen koning en vaderland te verleiden. LONDEN den 6 mei. Eergisteren is er een kabinetsraad gehouden, dien alle de ministers, welke zich in Londen bevinden, hebben bijge woond. De ambassadeurs en ministers van Rusland, Oostenrijk, Frankrijk en Pfu-issen, hebben eergisteren na den middag eene conferentie gehouden met lord Palmerston, op het bureau van buitenlandsche zaken. Vrijdagavond zijnde leden der conferentie vergaderd tot .uitwisse ling der ratificatien met den gevolmagtïgdën minister van Rusland doch men heeft er zoo veel tijd met voorloopige discussien en met het lezen van verschillende stukken betrekkelijk het Belgisch traktaat doorgebragt dat die uitwisseling eerst zaturdag ochtend over één uur plaats heeft ge had. De ratificatie van den keizer van Rusland moet in zeer vriend schappelijke uitdrukkingen voor Holland vervat zijn, en ten ernstigste aan bevelen dat verscheidene wijzigingen in het traktaat tusschen Holland en Belgie mogen tot stand komen. Ook is hare geest geheel tegen het nemen van maatregelen van dwang. Gisteren ochtend is graaf Orlojf van hier naar Hamburg vertrokken. Naar men verhaalt zal de Nederlandsche gezantde heer Falck binnen kort van hier naar 's Gravenhage vertrekken. Den 3 is de Belgische gezant, de heer van de Wever, hier uit Brussel terug gekomen. Madera wordt door de schepen van dom Pedro's expeditie geblok keerd en hiervan Is van wege het ministerie van buitenlandsche zaken 1 i itf "-v a tO officieel kennis gegeven aan den secretaris van het comité van Lloyds» en wel in dezer voege Bureau van buitenlandsche zaken, den 30 april 1833, Mijnheer, ik heb in last van den burggraaf Palmerston om u te be rigten ter informatie van het comité van Lloyds dat er op dit bnreavt tijding is ontvangen dat eene effective blokkade van het eiland Madera is daargesteld geworden, door een gedeelte der zeemagc van Hare Aller, getrouwste Majesteit dona Maria da Gloria Ik bert enz. G. Shee." Deze brief heeft al dadelijk de opmerking van het publiek tot zich getrokken dewijl men daaruit voor het eerst zietdat het Engelsch kabinet dona Maria als koningin van Portugal erkent. Het regentschapdoor dom Pedro opgerigt en aan welks hoofd hfj zich geplaats heeft als vader en voogd der jonge koningin is nooit door dit gouvernement erkend geworden terwijl het ook onder de vorige minis ters nooit de regten van dona Maria in twijfel getrokken b.eel't. Een ministerieel blad verheugt zich dat de jonge koningin niet alleen dia regten bezit, maar thans ook de middelen heeft om ze te doen gelden. Ook schijnt het uit de laatste berigten dat de expeditie bij de Azori- sche eilanden bijna voltallig wasen men nog alleen transport-vaartuigen wachtte om naar de kust van Portugal te stevenen en er eene landing ta doen. Men ziet weldra de komst van een gezant van dejna Maria ta Londen te gemoet. AMSTERDAM den 6 mei. Was de plegtstntige ter aarde-bestelling van het stoffelijk overschot des onsterfelijken helds van Speyk11. vrijdag» voor geheel Amsterdam een rouwfeest, yve 1 ks herinnering niet ligt het geheugen der genen zal ontgaan, die er getuigen van wareneen rouw feest, dat zich moeijelijk laét beschrijven, omdat het eene zamenmen- ging van hartstogten en aandoeningen te weeg bragt, waarvan de uitwer king zich alleen laat gevoelen; een rouwfeest eindelijkdat den treffen- sten invloed heeft te weeg gebragt op den onwankelbaren heldenmoed van Neerlands onverwinbare legermagtde dag; van gisteren leverde een nieuw schouwspel van algemeene belangstelling en deelneming op, bij de doorschnttingdoor de groote sluis van het-nieuwe dok, der korvet van Speyk. Eene ontelbare schare van aanscbouwers had zich ooit voor die feestviering op nieuw ter aangewezene plaatse begeven, D8 drie Zonen van Z. K. H. den Kroonprins van Oranje, waarvan de oudste den eersten steen aan de sluis gelegd heeft, benevens HH. KK. HH. da Prinsen Frtderik der Nederlanden en Adelbert van Pruissenbevonden zich op het genoemde schip, dat met meer dan honderd onderscheidene vlaggenmaar boven al met de Hollandsche en Amsterdnmsche versierd was. Onder het donderen van het geschut en een algemeen hurahhad de gezegde doorschutting plaats. Voor op den boeg der korvet ston den de Prinsen en eenige burgerweezende jongste der Prinsen in ma rine-uniform. Moge Z. K. II. eenmaal, als hoofd onzer marine, der- zelver roem en luister wordengelijk hoogstdeszelfs Doorluchtige Vader het van onze voorbeeldelooze landmagt is; onzer marine, die in de da gen van den eenigen de Ruiter de schrik onzer vijanden was, en te de zer tijd even zoo veel van Spekken telt, als er matrozen en bevelvoer ders op onze schepen zijn. 's GRAVENHAGE den 7 mei. De tegen heden bapaolde zitting vatt de Tweede Kamer der Scaten-Generaal heeft geene plaats kunnen heb ben uk hoofde dat er geen toereikend getal leden aanwezig was. Do eerstvolgende zitting is alsnu bepaald- op vrijdag den j 1 mei ten één uur. De voorzitter heeft de leden uitgenoodigd zich inmiddels in de afdee- Iingen bezig te houden met het onderzoek der antwoorden van de re gering op de bedenkingen nopens de vier eerste titels van het isteboek van het Burgerlijk Wetboek. De Staats-courant van heden maakt de wet publiek, waarbij vrij dom van den accijns op de azijnen ten behoeve van sommige fabrieken verleend wordt; dezelve is den 4 dezer door Z. M. bekrachtigd en den- 5 uitgegeven, zoo ook de wet tot daarstelling van eenen accijns op de zeep voorts behelst heden gemeld blad het besluit en reglement aan-' gaande den te doenen aanpeil van harde en zachte zeep. VaU verschillende kanten ontvangen wij berigt, dat men den 4 de zerop de oorlogs- en koopvaardij-schepen, die op onze binnenwateren lagenaan de plegtige overbrenging van het stoffelijke overschot van van Speyk in het voor hem te Amsterdam opgerigte praalgraf gedachtig is geweest. Ook bij Zr. Ms. land- en zeemagt, die in den onmiddellijken omtrek van de plaatswaar de jeugdige held zijn leven aan de eer des Vader lands ten offer bragt, met trouw en volharding eene in vele opzigten moegelijke dienst vervult, is de dag van den 4 mei niet ongemerkt voor bijgegaan. Des morgens ten 8 uren zijn van het kasteel van Antwerpen, van de overige forten a?n de Schelde en van alle Zr, Ms, schepen in d'G rivier, de vlaggen ter halver stok geheschen. Ten ii| uren werden, op alle de stations der zeemagt, 21 miniuusc-hoten met kanon gedaan, ge durende welk saluut op het kasteel en op de andere sterkten groote pa rade is gehouden en onder het slaan en spelen van den doodenmarscb met verdekte geweren is gedefileerd. Ten 12 uren werden van de kom- mandants-knnonneerboot voor Antwerpen 7 gewone salmu-schoten ge daan en bij het laatste schot werden alle de vlaggen te gelijk in top geheschen. De bezetting van het kasteel schouderde en presenteerde op hetzelfde oogenblik de geweren onder bet spelen der Vaderlandsche lie deren. Na den afloop der plegtigheid zijn buitengewone rantsoenen aan de bezettingen uitgedeeld. Te Rotterdam is men deze plegtigheid insgelijks indachtig geweest. Uie vele bijzondere huizen, vooral op de Hoogstraat, waren vlaggen uitge stoken, met rouwfloers behangen, endoor 's Konings brik de Kemphaam en door een der koopvaardijschepen op de rivier liggende zijn saluut schoten gedaan, terwijl, behalve alle de Hollandsche, ook de vreemde schepen, ter viering van den dag, met vlaggen prijkten. Te Dordrecht en te Vlaardingen heeft men ook door dergelijke bedrij ven het belang getoonddat men er in deze nationale plegtigheid stelde, MIDDELBURG den 9 mei. De 22ste jaardag van II. K.TL Mevr.ouwr de Prinses Aibrecht van Pruissen geboren Prinses Marianne der Neder landen is heden alhier door het-uitstcken der vlaggen gevierd.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1