K\ 53. MIDDELBUBGSCHE COÜRAS Donderdag m 3 Mei 1832. %&ba9U r. P. P O u s. B c c r. b m iK i faillissement. NIEUWSTIJDINGEN, -ËJuiteclilanb. ©iroct-Briitswie. fsiïttfctfijïi. #lö&erï«tïbcn. i»v*: ie infu |f :^<r 0tyir*T (■■ij. O'iï v.^ Mm De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt alle Eigenaars Pachters of Beheerders van Landerijen, gelegen in de Gemeenten Axel, NeuzenSas-van-GentBoschkapelleHoek, Koewacht, Overslag, PkilippineWestdorpeZaamslag en Zuiddorpedat de staat van klassering van al de Eigendommen en al de stukken der Kadastrale taxatiën, onverwijld op de Plaatselijke Secretarien zullen worden neder, gelegdom aldaar gedurende eene maand te blijven berustenten einde ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleeder van dezelve zoude kunnen kennisnemen, en, wanneer daartoe redenen rnogten aanwezig zijn, zijne klagten omtrent de hem aangaande Eigendommen inleveren. Ten dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen op nieuw worden bezorgd welke lijstbehalve de meting ook opgave van de klassewaaronder elk der verschillende Perceelen isgebragt, zal bevatten. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klassering der Eigendommen, op die lijst vermeld, naauwkeurig moeten nagaan, en de zelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleederswier Principalen buiten de Gemeente woonachtig zijnworden nadrukkelijk uitgenoodigd om die Eigenaars ten spoedigste dit berigt mede te deelenen de lijst, hierbo ven bedoeld, aan hen te doen toekomen; bij aldien echter hunne woon plaats te verre verwijderd was om in tijds een en ander te kunnen ont vangen en daarop te antwoorden zullen de Pachters en Plaatsbekleeders oordeelcnde daartoe grond te hebben, in naam der Eigenaars, de klagten moeten inleveren. De reclamatien, op ongezegeld papier geschreven, zullen eene naauw- keurige opgave inhouden van de nummers der artikelentegen welker klassering men zich bezwaard acht; dezelve zullen, gedurende den tijd van eene maand, te rekenen van den dag der ronddeeling van de Eigen- doms-lijstenaan de respective Gemeente-Besturen moeten worden inge leverd. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het verloopen daarvan geene klagten meer zullen worden aangenomen wordt een iege lijk dien zulks zoude kunnen aangaan aangemaand om van de taxatie stukken behoorlijk kennis te nemen ten einde zich van alle schade welke uit een verzuim in deze zoude kunnen voortvloeijen vrij te waren. Middelburg, den i Mei 1832. VAN VREDENBURCH. De ADMINISTRATEUR van "s Rijks SCHATKIST in Zeeland adver teert, dat hij van heden af en verder, des Maandags, Dingsdags Donderdags en Vrijdags, *s morgens van 9 tot 12 uren, ten zijnen Kan tore zal vaceren tot het overnemen der RECEPISSEN uit de Vrijwillige Negotiatie 5 pet., gebragt op Lijsten, welke ten zijnen Kantore, op dezelfde dagen en urenverkrijgbaar zijn. Middelburg, I Mei 1832. De Administrateur voornoemd BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG In Zeeland Gelet hebbende op derzelver Waarschuwing van den 15 Maart jl. houdende verbod tegen het Schuren der Huizen, Stoepen en Straten, en het Wasschen van Glazen En in aanmerking nemendedat de aanleidende oorzaak voor dat ver bod, door den dezer dagen gevallen regen, is komen od te houden. Hebben goedgevonden de bepalingen bij bovengemelde Waarschuwing daargesteld, bij deze in te trekken en voor vervallen te houden. En opdat een ieder hiermede bekend zij, zal deze worden afgekon digd en in dezer Stads-Couraiu geplaatst. Middelburg, den 1 Mei 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Ih,n Ed. Achtbaren, CA PS, Loco-Secretarii. De ondergeteekendeprovisionele Syndic in den Boedel van JOHAN- NES ANTONIUS van SCHOOR gewezen Winkelier in Mans Moeden te Middelburgberigt den belanghebbende Crediteuren, dat, bij Vonnis van de Regtbank van Koophandel, zitting houdende te Middelburg, in dato den eersten dezer maand de termijn binnen welken de ongeveri fieerde pretentien alsnog zullen kunnen worden overgebrngt en beè'edigd, is bepaald op Maandag den een-en-twintigsten der loopende maand des middags ten twaalf uren, in de Audientie-Zaal der Regtbank voornoemd; geschiedende deze kennisgeving ter voldoening aan Art. 512 van het Wetboek van Koophandel. Middelburg, den 2 Mei 1832. VAN PROOIJEN. FRANKFORT den 27 april. Van de Poclsche grenzen schrijft men, dat er weder op verschillende punten Russische troepen bij een trekken en dat men van de vroegere maatregelen tot hunne verspreiding in bet hart van Rusland heeft afgezien, daar sommige regementen teruggekeerd zijn. Ook hebben twee infanterie-divisiën bevel gekregen om naar de vorstendommen van Moldavië en Wallachye te marcheren. Men zegt dat te Odessa toebereidselen gemaakt worden om in een zeker geval 15000 man troepen in te schepen. Of de bedoelingen hiervan Griekenland be treffen of Italië, of wel dat Rusland de Porte tegen den onderkoning van Egypte denkt te ondersteunen, is onzeker, en alles wat men daarvan hoort bestaat slechts in gissingen; maar deze beschikkingen schijnen toch het gevolg van eenig belangrijk besluit omtrent de algemeene zaken van Europa. Volgens berigten uit Zwitserland, van den 22 dezer, zou de stad Bazeldie geeu vertrouwen meer in het Zwitsersetïe bondgenootschap stelt, de tusschcnkomst der mogendheden tegen de oproerige gemeenten hebben ingeroepen. De andere kantons zijn hierover niet wel tevreden, en de verwarring wordt grooter. Zoo men verneemt, zal, onder Deensche beschermingeen ijzeren weg van Alcona over Hamburg naar Lubëk worden aangelegd. LONDEN den 27 april. Den 30 maart is de admiraal Sartoriusdie de zeemagt van dom Pedro aanvoert, voor Madera verschenen met een fregat, eene brik en een schooner, allen onder de vlag van donna Ma ria II. Den volgenden dag heeft hij door middel van eene visschersbooc depêches aan den gouverneur van het eiland gezondenwaarop hg een stellig en geen gunstig antwoord móet gekregen hebben, daarbij dadelijk het eiland geblokkeerd verklaarde en vier Amerikaanscbe vaartuigen, met granen en meel geladen, het binnenloopen belette. Op Madere scheen men niet veel staat op de trouw der militie te mogen maken en de ge regelde bezetting is niet meer dan elf honderd man linietroepen sterk. Te Sante-Cruz lag even zoo veel krijgsvolk en te Cama-de-Lobas be vonden zich nog zes honderd man. In de stad was het rustig gebleven. De admiraal Sartoiius heeft het eiland Porto-Santo ingenomen, PARIJS den 26 april. De opgaven van regeringswegeomtrent de slagtoffers der cholera alhier, luiden thans iederen dag gunstiger. Het aantal der dagelijks daaraan gestorvenen, hetwelk den 18 dezer nog 525 bedroeg, was den 25 reeds tot 245 verminderd. Intusschen ziet men met leedwezen uit diezelfde opgaven van regeringswege, dat het geheele aantal menschen, die in minder dan eene maand alhier aan de cholera gestorven zijn, nti reeds 12,500 bedraagt; eeu getal, veel gróoter dan dat van de slagtoffers dierzelfde ziekte te Petersburg, Weenen, Berlijn, Warschau en andere Europesche hoofdsteden. De gezondheid van den heer C. Périer blijft in denzelfden tos stand de afzondering, waarin men hem houdt, doet aan velendenken, dat onder de zoogenaamde ijlhoofdigheid een geheels krenking der ver standelijke vermogens verborgen wordt. AMSTERDAM den 29 april. Vrijdag avond hebben HH. MM. de voorstelling in den Franschén, en gisteren avond andermaal die in den stads-schouwburg bijgewoond. Even als den vorigen dag is H. M. ook gisteren morgen Uitgereden, terwijl HM. KK. HH. de Prinsen Frederik der Nederlanden en Adelbert van Pruissen de landswerf alhier en den Ijkant warén gaan in ooge'it- schouw nemen. Heden morgen nemen HH. MM. en Prins Frederik deel aan de gods dienst-oefening in de nieuwe kerk, onder het gehoor van den leeraar Maciay. Dezen middag is er groot diner ten bove, en heden avond fcullert HH. MM. de maatschappij Felix Meritiswaar hoogstdezelva een hun aange boden concert wel hebben gelieven aan te nemen met hoogstderzelvflr tegenwoordigheid vereeren. Met opzigt tot het traktaat van 15 november vernemen wij van goederhand (zegt het Handelsblad') dat de ratificatie van Rusland (welke men gelooft dat tegen het einde dezer maand te Londen zal uitgewisseld worden,) almede alles behalve onvoorwaardelijk zijn zal, en dat daarbij dezelfde voorwaarden znllen plaats hebben als waaraan Pruissen én Oos tenrijk de hunne ondergeschikt hebben gemaakt, en dié reeds In vroegere berigten door ons zijn medegedeeld geworden. Het Oostenrijksche kabi net heeft, naar men zegt, in alle deelen genoegen genómen met hét ant woord door de Hollandsche regering op de nota van graaf Orlojf gege ven. De noodzakelijkheid van onderscheidene wijzigingenzoo als ook de onmogelijkheid om het traktaat zonder dezelve ten uitvoer té leggen, wordt, volgens verzekering, door Rusland, Oostenrijk én Prulsseh teh volle erkend. Met mag ook voor zeker gehouden wórden dat het de bedoeling der groote mogendheden is, een eind aan de zaak fê maken; Engeland en Frankrijk zijn evenzeer gezind'om in wijzigingen te bétvil- ligen; hieromtrent hebben, naar het schijnt, reeds openingen over én weder plaats gehad. 's GRAVENHAGE den 30 april. Htinne Majesteiten dë Koning en Koningin ziiiv heden namiddag, omstreeks éëntiur, uit Amsterdam in goe den welstand alhier terug gekomen. Z. K. M. Prins Frederik der Neder landen wordt heden avond of morgen uit gemelde stad terug verwacht. De aanstaande bijeenkomst van de Tweede Kamer der Staten-Genö- raal blijft bepaald op maandag deil 7 mei aanstaande, waarvan aan de leden bij circulaire is kennis gegeven. Heden morgen is alhier aangekomen de kabinets courier Hoog en komende van Petersburg, van waar hij binnen de tien dagen de reis heeft volbragt. Naar men verneemt moet hij overbrenger van belangrijke depechés zijn. MIDDELBURG den 2 mei. Door Z. M. zijn gedaan de navolgende benoemingen tot burgemeesters: voor de gemeenten Arnemuiden, Nieu- werkerke en Mortiere de heer D. C. Baarsvoor de gemeenten St. Lau- rens en Ikigdamtne, de lieer II. Rekker; voor de gemeente Westsouburg, de heer P. de Stoppelaar; voor de gemeenten Bommenede en Blooija, de heer C. HokkeJa.; voor de gemeente Dreischor, de heer.7. Molen- hurgh voor de gemeenten Oosterland en St. Jansland de heer E. E Schuttervoor de gemeenten Scherpenisse en Westkerke, de heer/». A. Catshoek voor de gemeenten Kattendijke en Oost Beveland, de heer mr. M. P. Blaaubean; voor de gemeente Catsde heer I'. C. Swemer; voqr de gemeenten Krabbendijke en Nieuwlande de heerKakebeeke voor de gemeente Biervliet, de heer D. Baertvoor de-gemeenten. Graauw en Langendam, de heer IV. Seydlitz. Gisteren zijn vertrokken van Vlissingen naar het 4de en 5de districc dezer provincie twee detachementen artilleristen, tot dat garnizoen be- hoorendeonophoudelijk is men in Zeeuwsch-Vlaanderen bezig met her maken van versterkingenopwerpen van batterijen, en verschansingen met verdubbelden ijver waakt men voor 's lands regt, en verwacht men ieder oogenbiik de verwezenlijking der Belgische dreigementen.. doch de vijand laat zich niet zien, behalve hier en daar eenige van hunne posten gevlugte Belgische.gardes-civiques die hunne wapenen weggewor pen hebbenen die rondzwerven zonder zich te durven overgeven.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1