N\ 5t. MIDDELBURGSCIIE C O U Pt A^ff T. 'k U: Zaturdag 28 April Ï832. ©ckc«bmafeiu0. flcbctrlimbödtc ij. cr-ijk bc*r Itlatew cm <öcwt0tcn. NIE W 'STIJDIN'G EN.- IDuiteclYlrUib. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, in Zeeland Gelet hebbende op art. 4 van Zr. Ms. besluit van den 1 Maart 1831, No. 14, houdende: „De jaarlijksche Rekeningen van de Ontvangs- ten en Uitgaven der Provinciën en die der Steden en Gemeenten zullen 11a goedgekeurd en gesloten te wezen met de daartoe be- trekkelijke Begrootingenopenbaar gemaakt worden door derzelver nederlegginggedurende eenen bekwamen tijd op de respective Grif- fien of Secretarieti ter inzage van ieder Ingezetene." Gezien de circulaire van den Heer Gouverneur van den 3 Februari] jl.A. No. 645, ede af'deeling, houdende mededeeling, dat aan die bepaling dadelijk uitvoering kan worden gegeven 5 En iii aanmerking genomen dat de Rekening, dezer Stad, over 1830, door Hun Ed. Gr. Achtbaren bij resolutie van den 23 Maart jl. is gear resteerd Brengen hiermede ter kennisse van de In- en Opgezetenen dezer Ge meente, dat gemelde Stads Rekening over den jare 1830, en de daartoe betrekking hebbende Begrooting, op de Woensdagen en Zaterdagen ge durende de maand Mei aanstaande, des voormiddags ten 10 uren, tot des namiddags ten 2 urenter Stedelijke Secretarie ter visie zullen liggen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Middelburg den 25 April 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren CAT SLoco-Secretarii. De DIRECTIE maakt bekend dat door haarop de dagen en plaat sen hieronder vermeldde daarbij opgegevene Goederen zullen geveild worden als Te AMSTERDAMop Vrijdag 4 Mei 1832. 529 Kisten en 2930 Kanassers en Kranjangs Java SUIKER, lig gende aldaar. Te ROTTERDAMop Dingsdag 15 Mei 1832. 40 Vaten NOTENMUSCAAT 30 Dito FOELIJ [liggende aldaar. 77 Dito Amboina NAGELEN ,J De Maatschappij geeft, wat de Specerijen betreft,, bij deze aankon diging de verzekering dat zijvóór hare gewone Najaars-Veiling van '832» geene andere dan de bovenvermelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters der Specerijen znllen op Vrijdag den 20 April eerstko mende verkrijgbaar zijn; terwijl die van de Suiker, benevens de Ver- toop-Condïtien der Specerijen en Suiker, in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 31 Maart 1832. G. SCHIMMELPENNINCKPresident. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris. REGENTEN over het Burgerlijk en Militair HUIS van VERZE KERING te Middelburgzullen, op Dingsdag den 1 Mei, des voor middags ten 10 uren precies, openlijk aanbesteden de benoodigde Objec ten voor het onderhoud der Gevangenengedurende de laatste 6 maan den van 1832; liggende de conditiën van heden af ter lezing in opge meld Gesticht. Tournee van 1832, voor het Eerste District. Te Middelburg wordt nog dagelijks gevaceerd, van heden af tot den 19 Mei. Te Vlissiegenvan den 21 Mei, tot den 9 Junij. Te Vere, den 13, 14 en 15 Junij. Te Oostkapelleden 18 Junij. Te Domburg, den 19 en ao. Te PVcstkapelleden ai en 22. Te Arnemuidenden 25 en 26 Junij. B O U R J Arrondissements-TJker. FRANKFORT den si april. De cholera, welke sedert vier weken (e Halle geheel scheen opgehouden te hebbenheeft zich weder in de eersTe dageh dezer maand in die stad geopenbaard, en rigt er thans bij kans Zoo vele verwoestingen aan als in het begin van hare verschijning. Onderscheidene personen van aanzien worden door die ziekte aangetast. Uit Nassau schrijft de Dusseldorfer Zeitung als volgt, van den 19 april: Z. M. de Koning van Holland heeft aan al de leden'der centrale commissie voor de Rijn-scheepvaart, door hoogstdeszelfs commissaris, den heer staatsraad Bourcourdter gedachtenis aan de gelukkig tot stand ge- bragte sluiting van het verdrag voor de scheepvaart op den Rijn, kost bare gouden rijk met juweelen omzette en met het lettermerk W ver sierde, snuifdozen doen ter hand stellen. Uit Rome schrijft men, dat het aldaar ontvangen berigt, dat Oos tenrijk tot de bekrachtiging van het Belgische traktaat besloten had eenen btiitengewonen indruk op het Roomsche hof had gemaakt. Alle verstandiger!erkenden Sedertdat het niet meer mogelijk zij, eenen vrach- teloozen tegenstand tegen den algemeenen wil der onderdanen en der ga randerende mogendheden voort te zetten. Eenige door de onbuigzaamheid hunner gevoelens bekende personen hadden de partij gekozen om zich uit de hoofdstad te verwijderen of zich van aile uiting over de publieke zaken te onthouden, De rust op het platte land van het kanton Bazel is hersteld; doch verzekerd is zij slechts door de tegenwoordigheid der bondstrqepen en de onderlinge goede verstandhouding der landlieden zelf. Verlaten de troepen het lïmd weder, wordt de stad Bazel niet bezet, en doet men dkar weder ondernemingen, dan geraakt de burgerkrijg weder in lichce- laaije vlam. PAP.IJS den ai april. Daar de ongesteldheid van de ministers Périer en d'Argout steeds voortduurt, en hen buiten staat stelt om te arbeiden, zoo heeft de koning op hun verzoek bevolen, dat de minister van jnsti. tie, de heer Barthe, de stukken van het departement van binnenlandseho zaken zal teekenen, en de minister van publiek onderwijs en de eere- diensten de heer de Montalivetde teekening van het ministerie van koophandel en openbare werken zal hebben, tot na de herstelling van biïila ministers. De koning heeft zijn verlangen betuigd, dat, uit hoofde der heer. schende ziekte, zijn naamdag, de 1 mei, in stilte gevierd mogt worden, en dat de sommen, die anders tot vreugdebedrijven gebruikt worden, ditmaal strekkenjnogten tot ondersteuning der kranken en armen. Heden zijn de kamers bijeengeroepen om de koninklijke ordonnantia aan te boorenwaarbij de tegenwoordige zitting gesloten wordt. Te Nantes beeft den 14 dezer een oploop plaats gehad, maar de» zelve is spoedig bedwongen. De brandsticht ingen nemen aan alle zijden toeen verspreiden overal veel schrik en ontsteltenis. VLISSINGEN den 27 april. Uit de verschillende maatregelen en vergrootingen van verdedigings-middelen kan men opmaken, dat men zich op de citadel van Antwerpen tot eenen hevigen en heldhaftigen weerstand wil bereiden, en dat de grijze held, door een magtiger en moediger vijand dan de Belgen aangerand wordende, den roem onzer va nen veeleer met zijn bloed en dat zijner dapperen zal bezegelen, dan- ta duidendat de openbare ondersteuning die men bet oproer en het ver. raad verleent, Oud-Nederlands heilige regten zoude willen aanranden. Ook alhier worden de verdedigings-middelen vermeerderden eenige plaatsen nog van geschut voorzien het korps mariniers wordt aanzien lijk versterkt, en naar men verneemt, zijn er 2000 vrijwilligers voor dat korps bij de armee aangevraagd; een vrij aanzienlijk getal manschappen van de onlangs van de citadel alhier aangekomene koloniale troepen, zijn reeds bij de mariniers ingelijfd. Ook spreekt men van aanzienlijke vera sterkingen van troepen welke naar het 4de en 5de district dezer provincie zullen worden gezonden. Alles doet vermoeden dat er groote en voor ons Vaderland belangrijke gebeurtenissen op handen zijn. MIDDELBURG den 27 april. BH. MM. de Koning en de Konin gin, vergezeld van Z. K. H. Prins Adelbert van Pruissen, zijn den 25 dezer uit 's Gravenhage naar Amsterdam vertrokken. Denzelfden da^ heeft II. K. H. Prinses Frederik der Nederlandenmet haren door. Itichtigen broeder Z. K. If. Prins Albert van Pruissen de reis naar Ber lijn' aangenomen. - Bij dispositie van het departement van marine, van den ai dezer, is Huil, liggende in het graafschap York, in Engeland, met opzigt tot da cholera, als besmet verklaard. Ook wordt Cork, in Ierland, onder de besmette plaatsen begrepen. Aan het leger is eene aanbeveling van den Opperbevelhebber voor gelezen tot- het in achtnemen van matigheid in het gebruik van sterken drank bij de nadering der cholera. In de laatste vergadering der Belgische representanten heefc de mi nister van- buitenlniidsche zaken, de heer de Meulenaereaangekondigd, dat hij berigt ontvangen bad, das op den 18 de ratificatien van het trak taat der 24 artikelen van wege Oostenrijk en Pruissen zijn uitgewisseld, en dat Oostenrijk daarbij eene reserve heeft gemaakt, ten aanzien der regten van het Duitsche bondgenootschap, betrekkeiijk de schikking we gens het sfronagebied van Luxemburg. Vele leden hebben daarop den minister eene-menigte vragen gedaanerf ophelderingen verlangd omtrent den aard der verbindtenis, die Oostenrijk en Pruissen door die ratificatie hadden aangegaan; maar de heer de Meulenaere heeft hierop alleen ge* antwoord, dat hem de oorspronkelijke stukken der ratificatie nog niet ter hand waren gekomen en hij zich derhalve deswege nog niet verklaren kon, Eenige representanten waren hiermede niet te vrede de abt de Haertie en ook de heer Dumortier begrepen dat Oostenrijk slechts in naam had geratificeerd, uit hoofde van zijn voorbehoud omtrent Luxemburg, en cfat daar bij de Duitsche bondsvergadering- alle bestnireir wegens afstand van grondgebied1 mét nfgemeene stemmen moeten genomen worden en de Koning der Nederlanden ook aldaar eene stem uit. te brengen heeft, de geheele zaak hierdoor afhankelijk wierd gemaakt van de vrijwillige toe treding van Holland. De heer Dumortier verlangde dac Belgie Holland met den oorlog, zou dreigen, ten einde uit een toestand te geraken die het Land geheel ten gronde bragc. De heer Cendebien zeide uit eene goe de bron vernomen te hebben, dat Oostenrijk en Pruissen niet geratifi-* ceerd hadden dan na er -bepaald wasdat geene mogendheid den Koning der Nederlanden'met'gewéld zou dwingen tot het ten uitvoer leggen der 24 artikelen. Hij vroeg, welke zekerheid men voor den waarborg der mogendheden had, zoo de Hollanders niet binnen veertien dagen de ci tadel van Antwerpen ontruimden? Hij verklaarde voorts, eene tusscben- komst van den'kant der Tingelschen zeer te vreezeit, om dat, zoo deze de Hollanders de citadel deden verlaten, zij dit alleen zouden doen met oogmerk om er zichzelven in te nestelen. In den oorlog tegen Holland scheen hij minder gevaar te zien. De kamer is tot den 10 mei op reces gescheiden. Van Brussel wordt gemeld De heer van de TVeijer is zondag avond van Londen alhier aangekomen. Hij heefc de ratificatien van Pruis sen en Oostenrijk overgebragt. flet voorbehoud van Oostenrijk is zoo danig als wij het in den beginne vermeid hebben. Zie hier de letterlijke vertaling, wij zeggen vertaling, dcwiil de ratificatie van den keizer van Oostenrijk in de Iatijnscbe taal gesteld is: Onder voorbehoud van de regten dei Duitsche bondsvergadering ten opzigte van dezulken dezer arti kels die betrekking hebben tot den aftand van een deel van Luxemburg." De ratificatie van Pruissen geefc tot geene enkele aanmerking aanleiding. Deze beide stukken zijn ieder besloten in een zeer rijk omkleedsel van rood fluweelversierd met eene dikke gouden luswaaraan- het zegel

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1