■$&\k N". 47- MIBBE.LBÜHGSC11B -t m' COtJBANt. <;s-'■ - Donderdag SH"5) r- "'Si' 'V L1 S'-S4 19 April 1832. NIEUWSTIJDINGEN. jQuitöcfïlAub. CmMJUSSsrUtatsf0-- j&s&srlanbgtt.. - -ï"? Be MINISTER van BU1TENLANDSGHE ZAKEN brengt bij deze ter kennis van hen welke tot den Ilandel en de Scheepvaart op den Rijn in cenige betrekking staan 1°. Dat, naar aanleiding van Art. 89 92 en 95 van de overeenkomst en reglement, den 31 Maart 1831 tussehen de Rijnoever-Staten afgeslo ten tot Hoofd-Inspecteur van de Rijnvaart benoemd is de Heer von Auerdat "dezelve, overeenkomstig Art. 98 van die overeenkomst en reglement, in Mentz resideert, en aldaar in opgemelde hoedanigheid den 17 December 1831 is in functie getreden. 2°. Dat de werkkring van dien Hoofd-Ambtenaar zich uitstrekt over den geheelen Rijnvan Basel af tot Lobith en van daar over de Waal tot Gorcum en over de Lek tot Krimpen. 's Gravenhage, den 10 April 1832. VERSTOLK van SOELEN. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt alle Eigenaars, Pachters of Beheerders van Landerijen, gelegen in de Ge meenten CoesJVemeldinge KapclleKloetinge 's Gravenpolder Hoe- dekenskerke,s Heer ljcndrikskinderen Wolphaartsdijk en Kattendijke dat de staat van klassering van al de Eigendommen en al de stukken der Kadastrale taxatiën, onverwijld op de Plaatselijke Secretarien zullen wor den nedergelegdom aldaar gedurende cene maand te blijven berusten ten einde ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleeder van dezelve zoude kunnen kennis nemen, en, wanneer daartoe redenen mogten aanwezig zijn zijne kiagten omtrent de hem aangaande Eigendommen inleveren. Ten dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen op nieuw worden bezorgd welke lijst behalve de meting ook opgave van de klassewaaronder elk der verschillende Perceelen isgebragt, zal bevatten. De Eigenaars of derzelvcr Zaakwaarnemers zullen de klassering dei- Eigendommen op die lijst vermeld, naauwkeurlg moeten nagaan, cn de zelve met die tier andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plastsbekleederswier Principalen buiten de Gemeente woonachtig zijn worden nadrukkelijk uitgenoodigd om die Eigenaars ten spoedigste dit berigt mede te deelenen de lijst, hierbo ven bedoeld, aan hen te doen'toekomen bij aldien echter hunne woon plaats te verre verwijderd was oin in tijds een en ander te kunnen ont vangen en daarop te antwoorden zullen de Pachters en Plaatsbekleeders oordeelende daartoe grond te hebbenin naam der Eigenaarsde kiagten moeten inleveren. De reclamatien, op ongezegeld papier geschreven, zullen eene naauw- kenrige opgave inhouden van de nummers der artikelentegen welker klassering men zich bezwaard acht; dezelve zullen, gedurende den tijd van eene maand, te rekenen van den dag der ronddeeling van de Eigen- doms-lijstenaan de respective Gemeente-Besturen moeten worden inge leverd. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het verloopen da arvarr, geene kiagten meer zullen worden aangenomen, wordt een iege lijk dien zulks zonde kunnen aangaan aangemaand om van de taxatie-* stukken behoorlijk kennis te netnen ten einde zich van alle schade welke uit een verzuim in deze zonde kunnen voortvloeijenvrij te waren. Middelburg, den 1 <5 April 1832. VAN VREDENBURCI-I. De OPPER-STRANBVONDER van WESTKAPELLE en DOM BURG zal, op Zatnrdag den 21 dezer, des morgens ten 10 uren te JVestkapelle en des namiddags ten I uur te Domburgad opus jus haben- tiom presenteren te verknopen: eene partij nieuwe DEELEN, cenig RONDHOUT en SCHEEPS-AFBRAAKaangespoeld in de jaren 1830 en 1831. Middelburg, den 9 April 1832. A. D1NGMANS. FRANRFORT den 12 april. Uit Aargau meldt men dato 7 dezer het volgendeZoo even vernemen wijdat de vijandelijkheden tussehen de stad en het kanton Bazel op nieuw zijn losgebrojten. De boeren hiel den zich dapper, de stadssoldaten werden geslagen, en een docal hunner moest op Anrgauseh grondgebied vlugtenalwaar zij de wapens moesten neerleggen, lieden avond zullen die krijgsgevangenen hier binnen ko men; algemeen is men beducht voor het uitbreken van eenen burger, krijg. Over het geheel is tegenwoordig Zwitserland in eenen ellendigen toestand. Waarschijnlijk zai men van buitenlands in de zaak tussehen beide treden. LONDEN den 13 april. De debatten over de hervormings-bill in het buis der lords zijn nog.niet geëindigd en moeten dezen avond voortgezet worden. Men schijnt meerder hoop te voedendat de tweede voorlezing der hervormingswet dezen avond zal doorgaan en dit heeft heden gunstig op den prijs der fondsen gewerkt. Het charter, aan de bank van Engeland verleend, vervalt met au gustus van het jaar 1833. Gisteren hebben de houders van bank-actien eene vergadering gehouden onder voorzitting van den directeur waarin gehandeld'is overliet plan, om het parlement bij een adres te verzoeken dat de privilegiën, die de bank tót hiertoe genoten heeften welke voor- deelig voor liet land geweest zijn, haar nog gedurende een-en-twintig jaren, mogten verzekerd worden. De cholera blijft in Londen steeds aan het afnemen. Heden zijn er niet meer dan 19 nieuwe zieken en 10 overledenen aangegeven. In het land bedroeg het getal nieuwe zieken slechts 50 en dat der gestor venen 31. Er zijn grieven van Terceira tot den 19 maart. Dom Pcdra heeft bij eene proclamatie 'net bestaande regentschap ontbonden, pn bedankt voor den ijver, welke het in het bestuur der zaken aan den dag heeft gelegd. Hij heeft zelve de regering op zich genomen, als vader, voogd en na tuurlijke beschermer van H. M. dona Maria en als hoofd van het huis van Braganzaen zal het gezag in handen houden tot dat van gezegde II. M. iu Portugal hersteld zijn zal. PARIJS den 1 «april. De minister van koophandel, de heer tP Argout heeft gisteren aan de kamer der. gedeputeerden een crediet van twee mil- lioen gevraagd ter bestrijding der onkosten voorde noodige maatregelen tot wering der cholera en tot onderstand der behoeftige zieken. Hij heeft daarbij aangekondigd dat het getal der zieken en gestorvenen verminder de cn dat, zoo die beterschap nog twee of drie dagen aanhield, dé ziekte op hare hoogte gekomen zon zijn en dagelijks zou afnemen. Het voik tc Parijs is zeer neerslagtig en men ziet bijna niemand in de schouwburgen of andere publieke plaatsen. In Bourgogne schijnt de cholera zich op verschillende punten ge openbaard te hebben. Gisteren zijn de ministers des avonds ten acht uren vergaderd ge weest, zoo men zegt om te beraadslagen over eene nota, door den maarschalk Maison uit Weenen toegezonden. Dit stuk moet allerbelang rijkst zijn; doch omtrent den inhoud lekt niets uit. Eenigen meenen', dat daarbij eene verkoeling tussehen Oostenrijk en Rusland over het in lijven va^ Polen aangekondigd wordt, terwijl anderen geloovendat dé nota alleen betrekkelijk de Itnliaansche zaken is, en dat de prins van Metternich geen zeer voldoend antwoord zou gegeven hebben op de aan merkingen van den Franschen gezant omtrent het zamentrekken van de Oostenri.iksehc troepen in Opper-Italië en de legatien. Een der ministeriele bladen zegtdat de geruchten omtrent ophanden zijnde vijandelijkheden tussehen Bëlgie en Holland niet het minst geloof verdienen'en er nooit meerder waarschijnlijkheid ja zelfs meerder zeker heid voor het behoud van den vrede heeft bestaan dan op dit oogenblik. Men zegt, dat de politie een plan ontdekt heeft om het bosch van Boulogne in den'brand te steken. 's GRAVENHAGE den 16 april. Z. K. H. de Prins van Oranje is heden middag weder van hier naar het hoofdkwartier vertrokken. Z. K. H.- prins Frederik zal, naar men verzekert, tot na Paschen alhier vertoeven. H. K. II. Prinses Frederik zal alsdan naar Berlijn vertrekken. Alhier is aangekomen Z. K. H. Prins Adelbert van Prnissen, oud ste zoon van Prins Wilhelmbroeder des konings van Pruissen. Door Z. M. is benoemd, tot gouverneur der provincie Drenthe, ter vervanging van den heer Staatsraad P. Hofstedede heer mr. D. J. van Ewycklaatstelijk raad-adviseur bij het departement van binnenland- sche zaken, en tot raad-adviseur bij genoemd departementde referendaris jonkheer H. J. Caan. De officiële tijding aangekomen zijnde, dac de cholera zich thans ook te Dublin en Goole in Ierland geopenbaard heeft, zoo is dqor den directeur-generaal voor de marine, bij resolutie van heden, bepaald ge worden, dat Goole eni Dublin zullen worden gerangschikt onder de be- smettc plaatsenalsmede dat de kust van Ierland, benoorden Dublin toe tot aan Drogulla en bezuiden die stad tot aan Wickloals verdacht be schouwd zal worden en dat mitsdien de van daar komende en in de havens en zeegaten van dit Rijk binnenvallende schepen, aan de daarvoor vastgestelde quarantaine, van vijftien en zeven dagen zullen moeten worden onderworpen. Bij besluit van den 12 april 1832, no. 69, is door den Koning bepaald, dat, om zoo veel mogelijk te gemoet te komen aan het opont houd, hetwelk de Rijnvaart, ter zake van ,den waterstand op de rivie ren, als anderzins, dikwijls ondervindt, bij wijze van proefneming, aan vankelijk op de Waal stoomvnartuigen zullen worden in dienst gesteld te» einde de Rijnschepen van Rotterdam tot Gorcora en van Gorcom tot Lobith op te siepen op zoodanigen voet en tegen zoodanig sleeploon, als bij de tevens door Z. M. goedgekeurde reglementen en tariven is vastgesteld en bepaald zullende deze reglementen en tariven nader voor de belanghebbenden verkrijgbaar worden gesceld, even als de dag, waar op de dienst aanvang zal nemen, nader openlijk zal worden aangekondigd. In de Amsterdamsche Courant leest men het volgende: Met veel genoegen verneemt men, dat er eerlang een begin zal worden gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden tot daarstelling van eenen ijzeren weg van hier, over Arnhem, naar Keulen. De luitenant-kolonel Bake kommanda'nt der artillerie aan den Helder, ontwerper van dit zoo nuttig plan, heeft verlof van 'Z. M. verzocht en bekomen, om, ten zij een- veranderde staat van zaken zijne tegenwoordigheid aan den Helder gebie dend mogt vorderen zichmet behulp van eenen te dien einde ter beJ schikking van Z. E. G. gcstelden ambtenaar van den waterstaat, uitslui tend aan de voortzetting van zijn ontwerp te wijden. Z. E. G. zal zich nog dit voorjaar met het doen der aanwijzingen tot de waterpassing on ledig houden. Den 13 dezer hield de 3de klasse van het koninklijk Nederland- sch-e instituut van wetenschappen, letteren en schoone kunsten, te Amster dam, hare achtste openbare vergadering, welke met eene aanspraak van den voorzitterden hodr mr. J. v,:n Lennepgeopend werd. I11 een geacht Duitscli blad leest men een brief uit Brussel, waarin beweerd' wordt dat de onlangs plaats gehad hebbende bewegingen onder de Belgische troepen te Antwerpen en omstreken, en de toebereidselen welke men aldaar gemeend heeft op te merken, tot eenen aanval tegen de citadelin verband gestaan hebben met het verraad hetwelk in het ka steel door eenige Belgen gesmeed was. Bij het ontdekken der zaroen- zwcring was, zegt de briefschrijver, het plan verijdeld en hadmenvan de vijandelijke ondernemingen afgezien. Men verzekert te Brussel, dat het stedelijk bestuur aan de admi nistratie van bet sequester der goederen van den Prins van Oranje aan gevraagd heeft, om, bij het mogelijk uitbreken der cholera, tot deszelfs beschikking te stellen 80 bedden van bedienden, die zich in het paleis aldaar bevinden. Laats], donderdag avond, ongeveer ten 11 uren, heeft men te Antwerpen onderscheidene geweerschoten van het fort du Nord hooren lossen op een Hollandsch vaartuig, dat van het heldere maanlicht gebruik f makendeal onze batterijen voorbij gevaren is, aan het Vlaamsche hoofd aangelegd en aldaar den-volgenden morgen troepen ontscheept heeft.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1