N°. 46. MI Si BE LBW RGSCIIIS COüli "1'N T. 3)uit0chfaub, Dingsdag' m-mt 17 April 1832. NIEUWSTIJDINGEN.' <S«Mt~ï5rittanie. JfVrttiftnjfc. Ücbierïflnbcu. ZEETIJDINGEN. F|e„?IJKS-DIRECTIE Va" den Polder °ud miphaarsdijk zal, op iik sd:1s den 25 April 1832, des namiddags ten drie uren, in de Jlerberg te Wolphaarsdijkbij Minnaar, publiek aanbesteden de leverantie van de volgende Materialenals.: 30,000 bossen Brahandsch RITS 12,000 koppel Brabandsche STAKEN 2,000 bossen TUINLATTEN en aoo lasten BRIKSTEEN. De OPPER-STRANDVONDER van WESTKAPELLE en DOM BURG zal, op Zaturdag den 21 dezer, des morgens ten 10 uren te IFestkapelle en des namiddags ten 1 uur te Domburgad opus jus haben- tium presenteren te verkoopeneene partij nieuwe DEELEN, eenig RONDHOUT en SCHEEPS-AFBRAAKaangespoeld in de jaren 1830 en 1831. Middelburg, den 9 April 183a. A. D I N G M A N S. De ondergeteekenden betuigen hunnen bartelijken dankaan de Com missie tot verzameling van Linnen, Pluksel en Ververschingen te Zaan- damvoor het toezenden van 7* Ned. pond pluksel en 7i Ned. pond. verbandlinnen. a Vlissingen, den 10 April 1832. De Chirurgijn-Majoor van den De Administrateur van de Gar- Isten rang, belast met de Genees- nizoens Ziekenzaal, kundige dienst in het Etablisse- VAN DEN BROEK ment, C. J. COURT. De fungerende militaire Onder-Intendantbelast ;met het toezigt over het EtablissementKRIESFELD. FRANKFORT den 10 april. Uit brieven van Rome blijkt, dat men er veel hoop voedde op eene nabij zijnde regeling der zaken van de vier legatien door bemiddeling der groote mogendheden. De Oostenrijksche ambtenarendie zich daar sedert een geruimen tijd ophouden heeft het aan geene gelegenheid ontbroken om zich te overtuigen in welken be- droevenden toestand de verschillende takken van bestuur en vooral het justitie-wezen zich in die landen bevinden, en hoe hoog noodzakelijk bet is een einde te maken aan de wanordendie daarvan het natuurlijk ge. volg zijn. Duitsche bondsvergadering houdt zich sedert eenige dagen met ae Nederlandsche aangelegenheden bezig; men zegt dat de 'beide hoofd- staten, Oostenrijk en Pruissen, de regten van den koning der Nederlan den, ten aanzien van het groot-hertogdom Luxemburg, op het nadruk- Kelijkst ondersteunen. Intnsschen hebben de laatste berigtenwelke de hervatting der vijandelijkheden als waarschijnlijk voorsteldenzoo hier als te Weeneneenigen indruk gemaakt. Voigens Zwitsersche berigten van 6 aprilZOude de Fransche ge zant bij het bondgenootschap aan verscheidene afgevaardigden van kan tons te kennen gegeven hebben, dat de mogendheden, die in 1815 te Weenen de in- en uitwendige betrekkingen van Zwitserland geregeld hadden, niet zouden toegeven, dat in Zwitserland eenige inbreuk op die besluiten van het Ween er congres gemaakt werd. In hetzelfde berigt wordt als zeer stellig opgegeven, dat de koning van Pruissen het voorstel van Neuchatel, tot eene afscheiding des vor- stentoms van iet Zwitzersche bondgenootschapvan de hand gewezen had, met ijvoeging, dat dit voorstel strijdig was met het Weener ver drag van 1815, hetwelk de koning besloten had te zullen handhaven. LONDEN en 10 april. De tweede lezing der hervormings-wet in bet hoogerhuis is na van den 5 tot den 9 apriI verschoven geweest te Zijn, eindelijk op den avond van laatstgezegden dag aldaar in discussie gekomen de wet door vele lords hevig aangevallen sommigen wensch- ten zelfs de lezing tot over zes maanden uitgesteld te zien (dit staat gelijk aan eene verwerping); de hertog pan Buckingham deed den voor slag om eene andere concep-wet in de plaats der aanhangige voor te stel len graaf Grey bestreed al de tegenstrevende leden in eene schoone re devoering, doch kon niet verhinderen, dat de kwestie al wederom on beslist bleef, zijnde de verdere discussie tot des anderen daags uitgesteld. Het jongste manifest des keizers van Rusland betrekkelijk Polen heeft de vinnige aanmerkingen .van de Engelsche dagbladschrijvers, die sedert het dempen der Poolsche revolutie om zoo te spreken als van ver- tuoeijenis in slaap waren geraakt, weder eenigzins opgewekt. Laatstleden zaturdag zijn genoegzaam alle de ministers gedurende bijna vier uren aan het bureau van buitenlandsche zaken vergaderd ge weest. b b In de fondsen was heden geene verandering; alle effekten bleven ferm doch 111 eenen staat van ongewisheid uit hoofde van de reform- billwaarvan de discussien weder tot heden avond waren verschoven ge worden, als wanneer sommigen van oordeel zijn, dat zij zal doorgaan, anderen dat zij zal schipbreuk lijden. Gisteren meende' men op "eene ministeriele meerderheid van 14 stemmen te kunnen rekenenheden hield men zich nog slechts van 3 verzekerd, indien, namelijk de besluitelooze pairs tot de oppositie oversloegen. Wij zijn alle den uitslag verbeidende, en daar er heden geen ander nieuws voorhanden was zoo hield dit onderwerp alle gesprekken bezig. Heden zijn er 39 nieuwe cholera-zieken en 28 sterfgevallen 43 personen zijn hersteld; totaal 2284 ziek geworden, waarvan 1213 over leden. 0 Brieven uit Engelseh-Indiegedngteekend uit den omtrek van Ba- lasore 10 november, geWagen van een schrikkelijken storm en water vloed, (Be op den Jaatsten dag van october Aldaar de landstreek heeft geteisterd; boomenhuizen, alles werd neergerukt, de zee stormde over velden en wegen tot aan Balasore ter, diepte van 10 tot 15 voeten land waarts in, menschen, vee en huisraad op de golven medevoerende; in de jurisdictie van Bolasore alleen hebben miiistgenomen 10,000 menschen het leven verloren. 1 PARIJS den 11 april. De Moniteur maakt heden bekend dat door de beide kamers de wet is aangenomen, krachtens welke ten eeuwigen dage het betreoen van Fraftsch grondgebied ontzegd wordt aan Karei X, aan zijne afstammelingen en aan de echtgenooten zijner afstammelingen. Volgens sommigen zou de koning verklaard hebben, zelve den raad der ministers te zullen presideren, tot dat de gezondheid van den heer Pérter hem zou veroorloven zijne werkzaamheden te hervatten De heer Besson, advocaat en oud-prefect, is gisteren aan eenen hevt- gen cholera-aanval overleden. Voot het eerst geeft het bulletin der cholera eenige hoop, dat de1- ze ziekte de grootste hoogte bereikt heeft. Van den 9 tot den 10 des middags om twaalf uren telt men 985 nieuwe lijders en 356 sterfgeval- En. Daarentegen verspreidt zich de ziekte meer en meer in de ornlig- génde gemeenten. Nagekomen berigt. Ofschoon het officieel bulletin heden nog niet be kend is, meent men te wetendat het getal der zieken, ook in de laatste 24 uren, slechts met 936 is vermeerderd; het aantal der overledenen zoude daarentegen 381 bedragen. De epidemie schijnt langs de Seine opwaarts te gaan. In het departe ment der Seine-et Oise telt men schier alle aangetaste plaatsen in de la gere vlakte; als daar zijn: Rueil, Pnissy, Conflans St. Honorine, le Fee, Bezons, Honille, SartrouvilleBougivol, Argenteuil, enz. Ver scheidene cholera-géyallen hebben zich ook voorgedaan te SèvresSt, Cl oudArgenteuil, Gargenville Rainboui'llet en Monnerville. Sedert den 4 dezer maand hebben zich te- Versailles tien cholera-ge- vallen geopenbaard. Uit de departementen ontvangt men de tijding dat te Rouaan Meaux Compiegne en Nemours de cholera is uitgebroken. In eene Lyonsche courant wordt gezegd dat de cholera ook in het Zuiden schijnt te bestaan en zich reeds ce Getce geopenbaard heeft. Men verhaalt, dat Spanje een gezondheids-cordon op zijne grenzen zal oprigten. Van Bayonne schrijft men, dat er in de daad Spaansche troepen naar den kant der Pyreneën op marsch zijn. De berigten uit Londen zijn over het geheel niet geschikt om het bestuur te midden van deze ongelegenheden gerust te stellen. De laac- ste akte der conferentie bewijst, dat de drie Noordsche mogendheden geheel eenstemmig blijven handelen, en dat men, zonder concessien ook van deze zijdeop geène spoedige ontknooping te rekenen hebbe. Daaren boven was men zeer bezorgd voor den uitslag der tweede lezing van de hervormings-bill. De Engelsche gezant heeft heden met zijn huisgezin de reis naar Londen aangenomen. Bij het ministerie van buitenlandsche zaken is heden eene depeche van den Franschen gezant te Weenen ontvangen, welke, zoo men zegt, tot de Belgische zaken betrekking heeft, en dadelijk aan den minister van oorlog is medegedeeld. Met het ontwapenen der nationale garde te Grenoble gaat het zeer langzaam voort. De politic zal genoodzaakt zijn de wapenen aan de hui zen af te halen. MIDDELBURG den 16 april. In de Brusselsche Emancipation van den 12 dezer leest men: Men weet, dat wij thans niet meer dan twee Fransche generaals Desprez en Evainin dienst hebben. Beide zijn uitstekend goed ge schikt voor het bijzondere vak, dat luin is toevertrouwd, en gaan voorc dagelijks verbeteringen in het leger ce brengen. Thans verzekert men ons, dat onze regering bij de Fransche op het erlangen van een derden generaal dier natie aandringt, aan wien het opperbevel van ons leger zou de worden toebecrouwd." In Mechelen is den 9, met veel plegcigheidde wijding van den nieuwe aartsbisschopdoor den bisschop van Doornik, bijgestaan door die van Luik en Gent, geschied. MIDDELBURG den 16 april. Den 11 februarij 1832 is te Demerarij gearriveerd het schip Paulinekapitein L. M. Hofman. VLISSINGEN den 14 april. Den 11 dezer is alhier ter reede ge komen Roelsemkapt. J. K. Bollard van Hellevoetsluismet garst, op order. Van den 11 dezer tot heden zijn, voor Antwerpen bestemd, op onze reede aangekomen of van quarantaine ontslagen en naar Antwerpen opge zeild: de Frouw Lutneginakapt. D. J. Dirksenvan Embden, met haver; the Friendskapt. W. Hendry, van Newcastle, met slijpsteenen en aar dewerk; de Kleine Davidkapt. J. U. Jansen, van Embden, en de Jonge Jan, kapt. B. G. Peters, van Norden, beide met haver en boonen Friedrich IVilhelmkapt. J. Schoon, van Bremen, met meel; de twee Gezusters, kapt. E. Tammen van Embden, met garst; Anna Catharina kapt. J. C. Mewesvan Kiel, met raapzaad; Louise, kapt. J. Carcreagh, van Chariestowiimet rijst en katoen de Fier Gebroeders kapt. W. J. Wils, van Hackseelmet haver; de twee laatstgemelde moeten quaran taine houden; de Vrouw Gezinakapt. C. A. Noegmet haver, en de vier Gebroeders kapt. A. Wils, met haver en garstbeide van Embden Fortunakapt. J. Frerichsvan Norden, met haver; Mander, kapt. A. C. C. Knutzenvan Kirkhaven, met houtwaren; Louisa, kapt. W. Spal- dervan Newcastlemet rogge. Den 11 is van hier gefeild F August ekapt. F. Barbau naar Duin- kerkemet garst. Van Antwerpen zijn de Schelde afgekomen en sedert den 11 dezer van onze reede naar zee gezeild lliram kapt. D. Lagana naar Cadix en the Susan kapt. C. Cheever, naar Nieuw-York, beide met glas; de Vrouw Gretina kapt. A. H. Assing, naar Embden, met spijkers en glas; the Agncskapt. W. White, naar IJarmouth met boomschors de Jonge Jufvaouw Elisabeth, kapt. J, D. Barsie naar Liverpool met ballast FAdorade, kapt. F. du Ros naar Havre-de-Gracemet rijst en stukgoe deren; le Beaenaiskapt. J. le Sticurnaar Difiilkeike, met stukgoe deren.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1