'mm* N\ 45. MIDDELlMIlCiSCïIi: 1 F C v wp Zaturdag JSllSL, l i April 1832. £Oaareclituxri«0. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, gezien art. 31 2 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Policie binnen dgze Stad, gearresteerd ten Rade den 24 Januarij 1820, en gepubliceerd den 24 April daaraanvolgende houdende Datwanneer bij groote droogte er gebrek aan Water mogt ont- staan, het verboden zal zijn de Straten, Stoepen-of Huizen te Schu- ren of Glazen te Wasschenvan het oogenbiik dat zulks zal zijn af- gekondigdop de boete daarna bepaald." Overwegende datbij de voortdurende groote droogte welke plaats beefthet noodzakelijk is geworden aan bovengemelde bepaling de In gezetenen indachtig te maken Verbieden mitsdezen, de Straten, Stoepen of Huizen te Schuren, mitsgaders het Wasschen der Glazen, en zulks tot tijd en wijle zulks zal zijn of worden opgeheven. En opdat niemand biervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakten in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voo.rnoemd, LANTSHEER..L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. Befccttbmafcimj. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG In Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden, dat, Uit hoofde van de langdurige droogte en daaruit ontstaan gebrek aan goed Drinkwater, Hun Ed. Achtb.ten gevolge van vroegere overeen komst met den Eigenaar des Vijvers, gelegen op de Hofstede Klarebeek aan den Noord.straatwegden In- en Opgezetenen dezer Gemeente de gelegenheid kunnen verschaffen om in de behoefte aan Drinkwater aldaar te voorzien(zijnde gemeld Water door deskundigen geëxamineerden verklaard goed te zijn en niets nadeeligs voor de gezondheid te bevat ten), en dat mitsdien ieder en een iegelijk dagelijks, Zon- en Feestda gen uitgezonderd, des morgens van 10 tot des namiddags ten 2 uren, op gemelde Hoeve gratis zich van Drinkwater zal kunnen voorzien. En opdat niemand biervan onkundig zijzal deze worden afgekon digd en in dézer Stads Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 12 April 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. NIEUWSTIJDINGEN. JftNUtfcvtjfc. PARIJS den 8 april. Het geruchtdat de ziekte van den heer Ca- simir.Périer alle de kenteekenen der cholera morbus vereenigdebe vestigt zich ten volle. Even zoo als bij vele andere lijders echter, heefc de spoedig aangebragte hulp het gevaar overwonhen. Het bul letin der ziekte, heden in het licht gegeven, telt 717 nieuwe lijders en 287 sterfgevallen. Na dat de onrustige beweging der volksmenigte, door de overtuiging, dat inderdaad eene gevaarlijke ziekte alhier hare verwoestingen aanrigcdoor algemeene verslagenheid is vervangenbe gint men thans met genoegen de aandacht te vestigen op zoo vele on vermoeide pogingen en aanzienelijke bijdragen als welke van alle zijden warden aangewend om de diepe ellende der lagere volksklasse te gemoet te komen. In de rondom Parijs gelegene dorpen neemt de cholera eene zorgwek kende hevige geaardheid aan uit de rapporten van de lieden der kunst Hijktdat de ziekte den weg naar Versailles heeft genomen en Norman- dije dreigt in te dringen. Van Toulouse schrijft men ons, den 31 maart, het volgende: het gerucht verspreidt zich dat de cholera zich in onze stad heeft geopen baard. Dezen morgen zegt men, is een man met alle de kenteekenen dier ziekte overleden. - Gisteren avond zijn van Brussel depeches bij den heer Cas. Périer aangekomen; uit hoofde zijner ongesteldheid werden dezelve aan den heer Sebastiani behandigd. Het schijntdac het Belgische ministerie aan het Fransche gouvernement aanvrage doetom op Frankrijks Noor- der-grenzen eene armee in onmiddelijke gereedheid te houdenten einde op staanden voet in Belgie te kunnen oprukkenin geval van eenen pfotselingen inval der Hollanders. Alle de tijdingen, welke men van Italië ontvangt, komen daarin overeendat de Oostenrijkers voorafgegaan door kleine detachementen van Pausselijke troepen meer en meer opdringen óm de kleine stelling dhr marche tTAncone met een kordon van 15 k 20 duizend man te bezetten. liebctfftittbcu. *s GRAVENHAGE den 10 april. Eerstdaags wordt alhier verwacht Z. K. H. Prins Willem van Pruissen die den 5 Berlijn heefc verlaten, om zich naar deze residentie te begeven. Z. K. II. de veld-maarschalk, opperbevelhebber van het leger, heeft bij eene dagorder, gedagteekend den 8 dezer zijne hooge tevre denheid aan het leger te kennen gegeven over de edele milddadigheid der Nederlandsche krijgslieden, in de ruimschoots gedane bijdragen tot ondersteuning der ongelukkigeru, die hunne have en goed bij den brand van Boxtel hebben verloren. De geldendoor het leger daartoe bijeen,- ggbragt, belöopen de aanzienlijke som van 6120, 38|. Z. Exc. de directeur-generaal voor de marine heeftbij resolutie van dén 8 dezer, no. i bepaald dat Duinkerken zal worden beschouwd als verdacht en Calais als besmetterwijl verder als verdacht zullen wor den aangemerkt al de plaatsen, gelegen aan dekusc, van Calais af toten met Havte-de-Grace en dat mede daaronder zal worden begrepen allés wat uit de Seine herkomstig is, en mitsdien de van daar komende sche pen aan de bepaalde quarantaine, respectivelijk van 7 en 15 dagen» zijn onderworpen. Het leger aan de grenzen verkrijgt nog dagelijks aanzienlijke ver- sterkingen voornamelijk door de komst van onderscheidene bataillons Noord-Brabandsche schutterijdie de vestingen zullen helpen bezetten ter vervanging van andere bataillons, welke met het leger zijn vereenigd. Den 5 heeft de uitreiking van de metalen kruisen aan de troepért en zeelieden op het kasteel van Antwerpen en op de vloot op de Schelde plaats gehad. De geestdriftwelke daardoor onder de manschappen werd opgewekt, is onbeschrijfelijk; de lucht weergalmde van het: leve de Koning Volgens berigten uit Maastricht, van den 5_, was alles in en ont die vesting rustig. Ook aldaar waren op dien dag de metalen kruisen aan de generaals van het garnizoen uitgereikt. MIDDELBURG den 13 april. Wij vernemen, dac onlangs, door heeren burgemeester en wethouders dezer stad zijn aangesteld tot hoofd man der korenbeurs de heer Joh. Henricus Lieberten tot extraordinair hoofdman de heer Chr. Misseren zulks in plaats van de heeren Jacobus van der Leijé en J. de Wolf, beide overleden. Uit Brussel den 10 april wordt gemeld: De afgevaardigden heb ben gisteren hunne beraadslagingen over het budget van financiën ver volgd, en zich vervolgens met de vernieuwing der sectien bezig gehouden» Op het oogenbiik dat de vergadering uiteen zou gaan, kondigde de heer de Mérode aandat de minister van buitenlandsche zaken eene mededee- ling had te doenen daartoe oogenblikkelijk ter vergadering zou verschij nen. Deze woorden maakten de algemeene belangstelling en nieuwsgie righeid gaande; geen der leden scheen iets van de te doene mededeelin- gen te weten. Nadat, na weinig oogenblikken de heev de Meulenaere was binnengekomen, verklaarde de president, uit kracht van het reglement, dat de kamer zich in geheim comité moest formeren. Al de tribunes werden daarop ontruimd. Het dagblad Emancipation geeft van dit geheim comité het volgend verslag w Volgens de bij ons ingewonnen berigten over het geheim comité van de kamer dér vertegenwoordigerszitting van heden, schijnt het, dat de heer de Meulenaere na een geschiedkundig overzigt van al de diploma tische pogingen, sedert de teekening van het traktaat van 15 november, te hebben gegeven, en na te hebben medegedeeld de jongste instructien door hem aan onzen ambassadeur te Londen overgemaaktinstructien van eeneu dringenden en stelligen aard, aangekondigd heeft, dat tot heden de ratificatien der Noordsche mogendheden nog niet uitgewisseld waren. Hij heefc gezegd dat te Parijs de heer Périer bij een onderhoud korcelijk geleden met den heer Granville, in tegenwoordigheid van den heer Lehon gehouden zich in dier voege had uitgedruktdat er geen twijfel overbleef omtrent zijn besluit om tot eene spoedige ontkoooping ce komen dat te Londen de taal van den heer de Talleyrand hetzelfde kenmerk van opregtheid en tevens van vastheid droegdat dit het getui genis was, door den heer van de Weyer in vele brieven gegeven, van welke de minister er eenige aan de leden voorlas. In eenen dezer brieven vermeldt onze plentpocentiarisdat graaf Orlof in eene vereeniging van de conferentie verklaard heeft, dat noch keizer Nico/aas noch hij zelf zich een juist denkbeeld van de volhar ding des konings van Holland gevormd haddac hijrmdac zijne pogin gen schipbreuk bij denzelven geleden hadden eenen courier naar zijnen meester had moeten afzenden, om van hemtnieuwe bevelen te vragen; dar hij rekende die tegen den 10 of 12 te ontvangen, en hoopte dat dè- zelve zoodanig wezen zouden, dat de conferentie er een nieuw bewijs in vond van de begeerte des keizers, om den vrede in Europa ce be waren. De minister gaf voorts leccuur van een protocol, in dagteekening den 31 maart, van den volgenden inhoud: Den 5 april is een ander protocol opgemaakt; Zie hier deszelfs inhoud Protocol .betrekkelijk de Fortificatiën. Protocol der conferentie op het Foreign-oJfi.ee den 5i maart i85a gebonden. Tegenwoordig de plenipolentiarissen van OostenrijkGroot-BrittanjePruissen en Rusland. De plenipotentiarissen der vier hoven in conferentie vereenigd hebben in overwe ging genomen dc uitwisseling der acten van ratificatie der overeenkomst van i4 dtf- cember i83i bepaald op den 3i der tegenwoordige maand maart. Den eindelijken uitslag van de onderhandelingen der Londénsche conferentie nabij zijn de plenipotentiarissen der vier hoven van gevoelen geweest, dat de uitwisseling der acten van ratificatie der overeenkomst van i4 december i83i gelijktijdig met die der ratificatien van het traktaat van iS november moest plaats hebben, van hetwelk de bovenvermelde overeenkomst het gevolg geweest is. Up dezen beweeggrond is overeengekomen, dat een nieuw uitstel voor de uitwisse ling der acten van ratificatie derzelfde overeenkomst aan den Belgischen plenipotentia- ris zou voorgesteld worden, met de verzekering, dat de vier hoven volkomen al de bepalingen der overeenkomst van i4 december i83i goedkeuren en dat zij dezelve beschouwen als eene schikking bepaaldelijk vastgesteld en voor ben verpligtend. De Belgische plenipoteritiaris heeft verklaard niet geautoriseerd te zijn tot het on derteekenen van een nieuw uitstel. Dienvolgens en om niet af te gaan van de stellige bevelen die hij ontvangen heeft, verzoekt hij, dat het protocol open hlijve, tot hij er aan zijn hof berigt van heeft gedaan. (get.) WessembergNeumann PalmerstonBulow Lieven MastuszewiczSylvain van. de Weger. Protocol betrekkelijk de Ratificatien. Protocol no. 5lï der conferentie op het Foreign-ojfice den 5 april i832 gehouden. De plenipotentiarissen der vijf hoven hebben zich in coulcrentie op het Foreign-. office vereenigd. De plenipotentiarissen van Frankrijk en Groot-Brittanje hebben do conferentie ge opend met dc opmerking te makendat meer dan twee maanden verloopen zijn sedert den 3i januarijdag waarop zij met den Belgischen plcnipotcntiaris de acten der ratificatie van het traktaat van i5 november i83i uitgewisseld hebben. Dat het protocol der conferentie te dier gelegenheid gehouden open gelaten was om redenen in hetzelfde protocol aangewezen, ten einde den hoven van Oostenrijk Pruissen en Rusland het vermogen te lateneveneens de acten hunner ratificatien uit te wisselen, zonder dc eendragt te benadeelendie zoo gelukkig tot op dit uur tussclien de vijf mogendheden bestaan heeft, en van welker behoud de handhaving van den vrede in Europa wezenlijk afhangt, i Dat hoven van Frankrijk en Groot-Brittanje met te besluiten, van tot op dit oogenbiik te wachten naar eenige mededeeiing van wege hunne bondgenootenopzig- telijk de ratificatie van het traktaat van november, het sterkst bewijs gegeven hebben van den prijs dien zij aan die eendragt hechten, en van hun levendig verlan gen om dei) algcaiecnea vrede te bewaren; ataav dat de mcdedeelingeuwelke de

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1