courant. N". 41. MIDDELBURGSCHE Donderdag ïvabaslctr. ïicbcirlrtttbödtc NIEUWSTIJDINGEN. •gSuttdchlfttib. 5 April 1832. jflcbevlanben. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt alle Eigenaars Pachters of Beheerders van Landerijen, gelegen in de Gemeenten lleinkenszand's Heerenhock's Heer-Arendskerke 's Heer- Abt skerke Baarland, NisseUvezande BorseleDriewegen, Oudelande en EAlewoutsdijkdat de staat van klassering van al de Eigendommen, en al de stukken der Kadastrale taxatiënonverwijld op de Plaatselijke Se- cretarien zullen worden liedergelegdom aldaar gedurende eene maand te blijven berusten, ten einde ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleeder van dezelve zoude kunnen kennis nemenenwanneer daartoe redenen mog- teti aanwezig zijnzijne klagten omtrent de hem aangaande Eigendom men inleveren. Ten dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen op nieuw worden bezorgd welke lijstbehalve de meting ook opgave van de klassewaaronder elk der verschillende Perceelen isgebragt, zal bevatten. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klassering der Eigendommen, op die lijst vermeld, naauwkeurig moeten nagaan, en de zelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbeklederswier Principalen buiten de Gemeente woonachtig zijn worden nadrukkelijk uitgenoodigd om die Eigenaars ten spoedigste dit berigt mede te deelenen de lijst, hierbo ven bedoeld, aan hen te doen toekomen; bij aldien echter hunne woon plaats te verre verwijderd was om in tijds een en ander te kunnen ont vangen en daarop te antwoorden, zullen de Pachters en Plaatsbekleeders oordeelende daartoe grond te hebben, in naam der Eigenaars, de klagten moeten inleveren. De reclamatien, op ongezegeld papier geschreven, zullen eene naauw- keurige opgave inhouden van de nummers der artikelentegen welker kla'ssering mên zich bezwaard acht; dezelve zullen, gedurende den tijd Van eene maand, te rekenen van den dag der ronddeeling van de Eigen- doms-lijstenaan de respective Gemeente-Besturen moeten worden inge leverd. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het verloopen daarvan, geene klagten meer zullen worden aangenomen, wordteen iege lijk dien zulks zoude kunnen aangaan aangemaand om van de taxatie stukken behoorlijk kennis te nemen ten einde zich van alle schade welke uit een verzuim in deze zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren. Middelburg, den 2 April 1832. VAN VREDENBURCH. t)e DIRECTIE maakt bekend dat door haarop de dagen en plaat sen hieronder vermeld de daarbij opgegevene Goederen zullen geveild wordenals Te AMSTERDAM, op Vrijdag 4 Mei 1832. 529 Kisten en 2930 Kanassers en Kranjangs Java SUIKER, lig gende aldaar. Te ROTTERDAMop Dingsdag 15 Mei 1832. 40 Vaten NOTENMUSCAAT, 30 Dito FOELIJ Higgende aldaar. 77 Dito Amboina NAGELEN ,J De Maatschappij geeft, wat de Specerijen betreft, bij deze aankon diging de verzekering dat zijvóór hare gewone Najaars-Veiling van 183a, geene andere dan de bovenvermelde partijen aan de markt zal brengen. De Monsters der Specerijen zullen op Vrijdag den 20 April eerstko mende verkrijgbaar zijn terwijl die van de Suiker, benevens de Ver- koop-Conditien der Specerijen en Suiker, in tijds zullen worden uitgegeven. Amsterdam, 31 Maart 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris. De ondergeteekende Provisionele Syndic in den Gefailleerden Boedel van Johannes Antortius van SchoorWinkelier in Manshoedente Mid delburg, roept bij deze op alle Crediteuren in gemelden Boedel, om, op Dingsdag den 17 April aanstaande, des middags ten twaalf uren, te compareren, in Persoon of bij Gemagtigden, in een der Vertrekken van de Regtbank van Koophandel alhier; waar alsdan, in tegenwoordigheid van den Heer Regter Commissaris, zal worden overgegaan tot de veri ficatie en beëediging der ingediende Pretentien. Middelburg, 2 April 1832. VAN PROOIJENProcureur. De ondergeteekende Provisionele Syndic in den Gefailleerden Boedel van Pieter Francke van Es, Metselaar en Koopman te Middelburg, be rigt den belanghebbende Crediteurendat bij Vonnis van de Regtbank van Koophandel, van den 2 dezer maand, de termijn, binnen welke de ongeverifieerd de Pretentien alsnog zullen kunnen worden overgebragt en beëedigd is bepaald op Maandag den 9 April aanstaandedes middags ten twaalf uren in de Audientie-Zaal der Regtbank van Koophandel alhier; geschiedende deze kennisgeving ter voldoening aan Art. 512 van het Wetboek van Koophandel. Middelburg, 4 April 183a. H. J. van DEINSE. C - mi FRANKFORT den 30 maart. Men schrijft uit Rimini, dat de Oos tenrijkersdie nog altijd de voortgangen der Franschen koelbloedig ble ven aanzien, eindelijk door den kardinaal Albani bewogen zijn om Ur- bino, Pesaro, Fano en Rimini te bezetten, daar de Franschen aanstalten maken om zich buiten Ancona 6 uren in den omtrek te legeren. Een langer dralen van de Oostenrijksche zijde zou onvergeeflijk zijn. Door Fano loopt de groote weg del Furlo, die de gemeenschap der legatien met Rome daarstelt, en welke men behoort te verzekeren tegen den ver- moedelijken verderen inval der Franschendie het oog op genoemde plaatsen geslagen hebben. De regementeu Giulny en Hohenlohe hebben daar dus post gevat. Zij zijn te gering in aantal en moeten dus door meerdere troepen versterkt worden. De krijgstucht der Oostenrijkers wint aller achting en hunne tegenwoordigheid geeft zekerheid en rust. PARIJS den 29 maart. De dagbladen zijn geheel vol met redenerin gen over de cholera. Dat deze ziekte sedert den avond van den 26 de zer werkelijk alhier is uitgebroken, lijdt geen den minsten twijfel; hec aantal der lijders bedroeg! tot heden avond 62 waarvan 24 zijn gestor ven. De maatregelen van voorzorg en verpleging worden met ijver voort gezet. In elk der hospitalen zijn afzonderlijke zalen voor deze ziekte in gereedheid gebragt, daarenboven is er in iedere der 48 wijken van de stad een soort van ambulance gevestigd waarde noodwendige hulpmid delen dadelijk kunnen worden aangobrngt, Reeds sedert eenige dagen liep alhier het gerucht van de verschij ning der cholera. Men wil dan ook, dat onder de afgevaardigden, die sedert kort verlof gevraagd hebben, er niet weinigen waren, die door vrees voor deze ziekte werden gedreven. Hunne vaderlandsliefde schijnt deze proef niet te hebben kunnen doorstaan. Heden ochtend hebben zich reeds vroegtijdig verscheidene commissarissen van policie naar de gasthuizen begeven, 0111 naar den uitslag van het onderzoek der genees- heeren te vernemen. Het gezondheids-comité is vergaderd geweest en heeft met den minister d^Argout gearbeid. Heden zijn twee buitengewone couriers van het ministerie van bui- tenlandsche zaken, de een naar Weenen, de andere naar Petersbnrg ge zonden. De Russische ambassadeur heeft er ook een naar zijn hof ge zonden. Men meldtdat er in de bureaux van het ministerie van oorlog in dit oogenblik veel drukte heerscht, en zegt, dat men arbeidt aan het voltallig maken der kaders van verscheidene legerkorpsen; een derzelve zou op de Noordelijke grenzen gerigt worden een ander naar de Pyre- ueenmen spreekt ook van de vorming van een legerkamp te Lyon, De Pauselijke nuncius aan het Fransche hof moet van zijne rege ring in last gekregen hebben, om regtstreeks aan het kabinet der Tuilo- rien vertoogen te doen tegen de bezetting van Ancona, daar de Paus ondervindt, hoe weinig acht geslagen wordt op de verschillende prote- statien, door den kardinaal aan den Franschen ambassadeur te Rome in gezonden. Naar men zegt zouden de troepen, die in hec departement der Isère garnizoen houden, naar de Belgische grenzen opbreken, waartoe heden de noodige orders afgevaardigdwaren. Uit Bayonne den 23 maart worde gemelddat er te Lissabon eene volksbeweging ten voordeeie van dom Pedro zon plaats hebben. Dom Mtguel zou met de juweelen en diamanten der kroon de stad hebben ver laten. Er zouden proclaraacien ten behoeve van dona Maria zijn afge kondigd. BRADA den 2 april. In den namiddag van zaturdag is Z. K, H. Prins Frederik der Nederlanden langs onze vesting gepasseerd, van *s Hage zich naar het hoofdkwartier begevende, waar hoogstdezelve des avonds ten half tien uren gearriveerd is. Uit 's Bosch wordt ons gemeld, dat men er, naar aanleiding van toebereidselen die er gemaakt worden, van meening was, dat het hoofd kwartier in het begin of in den loop dezer week die vesting verlaten zou. De aldaar in bezetting liggende mineurs zijn gisteren van daar vertrokken; de knrassiers, die er liggen, zullen heden naar het leger vertrekken. Uit Amersfoort wordt, van den 1 april geschreven, dat, op be komen bevel, den vorigen dag van daar opgetrokken was de batterij rij dende artillerie, onder bevel van den kapitein Casembroot, geheel kom pleet en uitgerust; er was ook bevel gegeven tot het doen oprukken van de helfc eener tweede batterij; van Nijmegen is den 31 maart opgebro ken de 6de kompagnie van hec iste bacaillon veld-artilleriemet eene kompleet bespannen batterij twaalfponders, onder bevel van den kapitein Kuypers. Van de citadel van Antwerpen had men berigt van den 31 maart; dien morgen waren eenige Belgen, die sedert een vrij geruimen tijd ver lof hadden, om als slagters winkeliers en kroeghouders op het kasteel te verblijvenvan daar weggevoerd en tot nader order op de flocille in verzekerde bewaring gestelddeze lieden werden gezegd in correspon dentie met den vijand te staan. VLISS1NGEN den 4 april. De kommandant en de officieren van Zr. Ms. korvet de Komeet, derzelver belangstelling willende bewij zen in de nagedachtenis van den luit.-ter-zee .7. Klinkhamer, die op den 27 october, bij het bombardement van Antwerpen, in den ouderdom van 22 jaren, den dood voor hec Vaderland onderging, op eene wijze weike zijn aandenken steeds bij dezelven levend zal houdenhadden reeds kort na zijnen dood besloten een monument ce zijner eere, op-het kerkhof alhier, waar zijn door zeven wonden getroffen Ügchaam rustte, te plaat sen. De omstandigheden des Vaderlands hebben tot hiertoe hec ten uit voer brengen van dit hun voornemen verhinderd; thans echter is dit mo numentwaarvan het plan even eenvoudig als smaakvol is ontworpen, door den heer kapitein-ingenieur .7. E. Duyvenéalhier geplaatst onder opzigc van den heer .7. ierdoorn; aan weerszijde van hec monument, ter eere van den edelen jongeling, heeft de equipagie van voornoemde korvet twee kleinere gedenkteekenster eere van den bij dezelfde gele genheid gesneuvelden bootsmansmaat P. Uartz en den kwartiermeester J. C. Kreyenburg, opgerigt. Deze openlijke hulde, aan de nagedachtenis van 's lands verdedigers door hunne krijgsmakkers bewezen moge de nakomelingschap aantoonen hoe dierbaar het herdenken aan de voor het .heil des Vaderlands gesneu velden hunnen landgenooten was. Den 2 dezer is eene kompagnie van de Noord-Brabandsche schut terij, komende van Middelburg, alhier ingescheepc naar Neuzen, en gis teren vertrok van hier naar Zeeuwsch-Vlaanderen, de 5de kompagnie van het 3de bataillon Zeeuwsche mobile schutterijonder komrnando van den kapitein Bomme. Twee kompagnien van de Noord-Brabandsche schutterij, onder komrnando van den kapitein Mullerkomende van Mid delburg, zijn gisteren hier binnengerukt, om hec garnizoen te versterken.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1