N\ 4o. MIDDELBUIIGSCHE Dingsdag ÏSckcnbmnfmig. NIEUWSTIJDINGEN. <Str00t~35«rittattjc. Jjxatiïi rijft. - ,.i De prijs dezer Courant is, in de drie maandeil, f 2 50, en franco per Post f 2 75. De Advertentien worden berekend a 25 Cents de regelniet uitzondering der Huwelijks-Geboorte- eil Doodbekendmakirt» gen, waarvan de prijs, van 1 tot 6 regels, is 1 50, en voor iederen regel daarboven 25 Cents. De abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt comptantj of bij het einde van ieder vierendeel jaars. Voorts wordt verzochtdat de inzending der Advertentienbehoorlijk op Formaat-Zegel geschrevendes morgens VOOR TIEN UREN geschiedeindien men dezelve in het eerst uit te geven Nommer wil hebben geplaatstalsook om van het Papier der Zegels niets af te snijdendewijl geene Formaat-Zegels anders dan in derzelver geheel als voldoende mogen worden aan* genomen en bij de Administratie overgelegd. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert dat van heden af, ten zijnen Kantore zullen worden uit betaald, de traktementen aan de Ambtenaren bij het Gouvernement van Zeeland en de toelagen aan de Provinciale Commissien voor de Genees kundige dienst, en, bij de respective Ontvangen hunner standplaatten de traktementen aan de School-Onderwijzers en Opzieners der Jagc en Visscherijalle over het eerste kwartaal 1832. Middelburg, den 2 April 1832. De Administrateur voornoemd, P. POUS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dat tot het in vorderen van den Hoofdelijken Omslag van den gegeven wordenden on derstand aan de Naastbestaanden van uitgetrokken Schutters en Krijwilli- gers voor het Leger, door Hun Ed. Achtb. benoemd en gemagtigd is de Heer J. L. de Troijewelke deze Geldeh tegen kwitantie, door hem geteekend, aan te vangen gedurende de maand April aanstaande, aan de Huizen der Ingezetenen zal ophalen of doen ophalen, overeenkomstig het door Hun Ed. Groot-Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten executoir verklaarde Kohier of Legger-Rol voor den jare 1831, en zulks telken maand twee maanden, totdat de achterstallen sedert 15 Februarij 1831 zullen zijn aangezuiverd. En opdat niemand hiervan onkundig Zijzal deze worden afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 1 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren, C A T SLoco-Secretarii, De Zoodanigen der Belastingschuldigen, welke alsnog hebben verzuimd hunne verschenen termijnen van aanslag in het Stedelijk Middel der Lantaarn- Brandspuit- en Nachtwacht-gelden over de dienst des afgeloopen jaars 1831, of vroegerte voldoen, worden bij deze, voor de laatste maaltoteene onverwijlde voldoening derzelve aangemaand, en zulks vóór of op den 6 April eerstkomende wijl zijna dat tijdstip zonder eenig uitstel, door middel van dwang, toe derzelver voldoening Zuilen worden genoodzaakt. Middelburg, den 29 Maart 1832. DE TROIJE, Nz. Het INSTITUUT van VACCINATIE zal blijven voortgaan met het gratis vaccineren van Minvermogenden, aile Vrijdagenvan 12 tot I uur, ten Huize van den Heer J. L. DamanHeel- en Vroedmeester in de Krom- roeweele. Middelburg, den 3 April 1832. Namens het Instituut, J. R. de VASSIJ. LONDEN den 27 maart. Gisteren avond is de parlementaire hervor- mings-billzoo als dezelve door het huis der gemeenten is aangenomen bij de lords ter tafel gebragt, en voor de eerste maal gelezen. De graaf van Harrowbylord Warnclife en de bisschop van Londen (welke de vo rige reis tegen de tweede lezing der bill gestemd hadden) hebben ver klaarddat zij ditmaal bereiS waren, om de tweede lezing der bill toe te staan, in de hoop, dat het ontwerp in comité de noodige wijzigin gen zal ondergaan, om als eene wet te kunnen worden aangenomen. De minister Grey heeft verklaard, dat hij de beginselen, waarop de bill rust, met de meeste kracht zoude verdedigen en trachten door te zettendoch dat hij aan den anderen kant bereid was, om toe te stemmen in verande ringen van minder gewigc, welke billijk en noodzakelijk mogcen geoor deeld worden. De hortog van IVellington heefc te kennen gegeven, dat hij volhardde in zijnen tegenstand tegen de billwelke hij nog altijd als een revolutionairen maatregel beschouwde. Den 5 april zal de beraad slaging over de tweede lezing geopend worden. Vrij algemeen verwacht men steeds, dat de lords de tweede lezing, met eene meer of minder aanzienelijke meerderheid van stemmen, zullen toestaan, doch bij de beraadslaging in comité het ministeriele ontwerp zullen wijzigen. Van den aard dier wijzigingen zal, naar het schijnt, de verdere loop der zaak afhangen. In het huis der gemeenten zijn gisteren avond de buitenlandsche aan gelegenheden en wel in 't bijzonder die welke BelgieItalië en Por tugal betreffenter spraak gekomen. Onder andere leden hebben de heeren EliotVyvyan en Peel de staatkunde der ministers bestreden; de minister Palmerston heeft hun geantwoorddoch zijne verdediging, waar bij het behoud van den vrede als naar gewoonte op den voorgrond ge steld werdheeft weinig belangrijks opgeleverd. De Courier van gisteren avond behelst het volgende: „Wij hebben bet genoegen van te kunnen melden, dat, ten gevolge van de stand, vastigheid en veerkracht van ons kabinet en van den prins Talleyrand de Belgische kwestie waarschijnlijk tot een voldoenden uitslag zal ge bragt worden. De Pruissische ambassadeur, baron Bulow, heefc van zijn hof instructien ontvangen welke hem in staat zullen stellenotn tegen den 31 dezer de ratificatieii uit te wisselen 5 en het schijnt tilt den volgenden brief, dien wij uit eene echte bron ontvangen hebben dat de keizer van Oostenrijk den 14 deZer geratificeerd heeft. De ra tificatie van den keizer van Rusland was toevertrouwd aün graaf Orlof, ten einde dezelve in te leveren of terüg te houden, naar dac genoemde staatsman zulks zoude noodig oordeelen en naar mate van den uitslag van zekere voorstellendie aan den koniiig der Neder landen gedaan zijn. Volgens de laatste berigten uit *s Gravenhageheeft de koning toegestemd in de aanneming van het traktaatbehoudens ze kere wijzigingen. Dit was berigt aan lord Palmerston, welke, naar men zegt, geantwoord heefc, dat, naardien het traktaat eehmaal plegtig geratificeerd was door Groot-Rrittanje en Frankrijk, deze mogendheden» behoudens hunne eer en verpligcing jegens Belgie, niec konden toestem men in wijzigingenhoe verlangend zij ook mogtën wezen om ttisschen Holland en Belgie in allen deele eene volmaakte overeenstemming te zien plaats hebben. In deZen toestand is de zaak eenige dagen gebleven maar thans heb ben wij vernomen, dat de koning der Nederlanden, in de volle verwach ting op eene schikking met de Belgen, door bemiddeling van de groote mogendheden, zich geneigd heefc betoond, om het traktaat in deszelfs tegenwoordigen toestand aan te nemen en dat graaf Orlof herwaarts korae om de ratificatien op den 31 uit te wisselen. Dit berigt moge niet naanwkeurig zijn in deszelfs bijzonderheden maar het is zulks in den hoofd.inhoud." De brief, waarop de Coürier hierboven doelt, en welken hij vervol gens mededeeltis geschreven uit Frankfort, 21 maart, en houdt in, dat de keizer van Oostenrijk, gedreven door de zucht om den vrede ta behoilden, en gehoor gevende aan de herhaalde ernstige aanmaningen van vorst Esterhazy en den raad van vorst Metternichhet traktaat der con ferentie den 14 dezer geratificeerd heefc. Heden zijn deze berigten van den Courier nog niet nader toegelicht, doch men leest in het avondblad de Globedat: „hetzij graaf Orlof de toestemming van den'koning der Nederlanden, om de 24 artikelen aan te nemen, herwaarts overbrenge dan niet, hij echter in ieder geval het stellige besluit des keizers van Rusland zal aankondigen, om met de vier overige mogendheden gemeenschappelijk te handelenten einde tot eenen uitslag te geraken, waarbij niet slechts de belangen van een enkel ko ningrijk, maar die van geheel Europa worden verzekerd; in 'tkort, dat, behoudens al deszelfs goede gezindheid jegens koning Willem, de keizer in dit geval meer zal handelen zoo als het den vorst van een uitgebreid rijk betaamtdan volgens de ingeving van enkele vriendschap en verwand schap." Graaf Orlof is hier heden avond ten 6 uren aangekomen. Naar men verneemt zou Z. Exc. vóór deszelfs afreize uit Holland aan den koning eene verklaring gedaan hebben waarbij hij de verzekering geefc dat Z. M. de keizer van Rusland zich niet zal medepligtig maken aan het bezigen van dwangmiddelen, die zouden moeten strekken om den koning der Nederlanden door kracht van wapenen te noodzaken de 24 artikelen te onderteekenen; doch in aanmerking nemende, dat deze de eenige grondslagen bevatten volgens welke de afscheiding tusschen Hol land en Belgie kan plaats hebben (behoudens de wijzigingen welke in een definitief verdrag tusschen de beide partijen zouden kunnen worden daargesteld)zoo erkent Z. Keiz. M. als regtvaardig en noodzakelijk, dac Belgie in het genot bliive der voor hetzelve uit gezegde artikelen ont spruitende voordcelen, en wel met name uit die, welke deszelfs neutra liteit stipulerendie reeds in beginsel door den koning der Nederlanden zeiven is erkend. In deze verklaring komt ook voordat Z. M. den algemeenen vrede noodzakelijk houdtom den revolutie-geest tegen te gaan. Heden is het aantal der cholera kranken alhier geklommen tot 1485; dat der dooden tot 788. PARIJS den 28 maart. Zeker dagblad kondigt aan dat de heer ge- volmagtigd minister van Holland aan ons hof zijne toebereidselen maakt om deze hoofdstad te veriaten; wij kunnen stellig verzekeren (zegt le Nouvellistej dat dit berigt van allen grond is ontbloot. Onderscheidene onzer dagbladen melden de weigering van koning Willemin de aanneming der 24 artikelen. Men spreekt van nieuwe onlusten welke te Rochefort zonden zijn uitgebarsten. Ook op andere plaatsen hebben voortdurend onrustige be wegingen plaats. Het gerucht loopt alhier, dat in Portugal een vrij ernstige opstand aan den kant van Visau is ontstaan. Reeds gewaagden de jongste brieven van eene beroering aan den kant der provincie van Beira. Naar luid der gezegde berigten zouden de te Bemposto en in de aan den zee-oever liggende dorpen gekantonneerde troepen bevel bekomen hebben om zich onmiddellijk naar de bedreigde punten in beweging te zetten. MIDDELBURG den 2 april. In de bijeenkomst der Tweede Kamer, van den 30 maart, zijn eenige verzoekschriften ingekomen, en heeft de commissie voor de pecicien verslag gedaan over een twaalftal requesten betreffende de accijnsen, de patenten, den turf, de paarrienposterij enz. Vervolgens is de beraadslaging geopend over het nieuwe omwerp van wet op de zeep, hetzelve is met 34 tegen 11 stemmen aangenomen. Z. Exc. de heer Bangeman U 11 ij gen sminister plenipotcnciaris der

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1