N\ 3g. MIDDELBURGSCHE C O I ft N Ti f-'i Zaturdag '•*•- ,A\ t K">. '-A 31 Maart 1832. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt alle Eigenaars Pachters of Beheerders van Landerijen, gelegen in de Gemeenten Kortteen, KalsKolijnsplaat en IViSsenkerkedat de staat van klassering van al de Eigendommen, en al de stukken der Kadastrale taxatiënonverwijld op de Plaatselijke Secretarien zullen worden neder- gelegdom aldaar gedurende eene maand te blijven berusten ten einde ieder Eigenaar of deszelfs Plaatsbekleeder van dezelve zoude kunnen ken* nis nemenenwanneer daartoe redenen mogten aanwezig zijnzijne klagten omtrent de hein aangaande Eigendommen inleveren. Ten dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen op nieuw worden bezorgd welke lijstbehalve de metingook opgave van de klasse waaronder elk der verschillende Perceelen isgebragt, zal bevatten. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klassering der Eigendommen, op die lijst vermeld, nnauwkeurig moeteh nagaan, en de zelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleederswier Principalen buiten de Gemeente woonachtig zijn worden nadrukkelijk uitgenoodigd om die Eigenaars ten spoedigste dit berigt mede te deelen, en de lijst, hierbo ven bedoeld, aan hen te doen toekomen; bij aldien echter hunne woon plaats te verre verwijderd was om in tijds een en ander te kunnen ont vangen en daarop te antwoorden, zullen de Pachters en Plaatsbekleeders, oordeelende daartoe grond te hebbenin naam der Eigenaarsde klagten moeten inleveren. De reclamatien, op ongezegeld papier geschreven, zullen eene naauw. keurige opgave inhouden van de nummers der artikelentegen welker klassering men zich bezwaard acht; dezelve zullen, gedurende den tijd van eene maand, te rekenen van den dag der ronddeeling van de Eigen- doms-lijstenaan de respective Gemeente-Besturen moeten worden inge leverd. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het verloopen daarvan geene klagten meer zullen worden aangenomen wordt een iege lijk dien zulks zoude kunnen aangaan aangemaand om van de taxatie- «tukken behoorlijk kennis te nemen ten einde zich van alle schade welke uit een verzuim in deze zoude kunnen voortvloeijenvrij te waren. Middelburg, den 59 Maart >832. VAN VREDENBURCH. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teertdat van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbetaald de traktementen aan de Ambtenaren bij 's Rijks Marineen die der Waarborg van Gouden en Zilveren Werken, over het eerste kwartaal 1832. Middelburg, den 31 Maart 1832. De Administrateur voornoemd P. P O U S. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gezien art, 31 2 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Po. licie binnen deze Stad, gearresteerd ten Rade den 24 Januarij 1820, en gepubliceerd den 24 April daaraanvolgendehoudende Datwanneer bij groote droogte er gebrek aan Water mogt ont- staan, het verboden zal zijn de Straten, Stoepen of Huizen te Schu- ren of Glazen te Wasschen, van het oogenblik dat zulks Zal zijn af- gekondigd, op de boete daarna bepaald." Overwegende datbij de voortdurende groote droogte welke plaats heefthet noodzakelijk is geworden aan bovengemelde bepaling de In gezetenen indachtig te maken Verbieden mitsdezende StratenStoepen of Huizen te Schuren mitsgaders het Wasschen der Glazeneu zulks tot tijd en wijle zulks zal zijn of worden opgeheven. En opdac niemand hiervan onkundig zij zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T SLoco-Secretarii. Nationale iïtilitig. BEKENDMAKING, BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats van de Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennisse van alle de genen dien zulks zoude mogen aangaan dat de derde Zit ting van den Militieraad, bestemd tot beoordeeling en goedkeuring der Plaatsvervangersals mede tot regeling van hetgene betrekking heeft tot de Nummerverwisseling, zal plaats hebben: voor de Ingezetenen van deze Gemeente, op Dingsdag den 10 April, des morgen ten tien uren, inde Abdij binnen deze Stad, en dat tot het afgeven van Certificaten van goed gedrag, ten behoeve van Plaatsvervangers, ten Stadhuize, door de daartoe bevoegde Commissie zal worden gevaceerd op Vrijdag den 6 dezer maand, des morgens van tien tot twaalf uren Wordende een iegelijk bij deze tevens indachtig gemaakt, dat de be paling volgens welke, met betrekking tot Plaatsvervangers, het Paspoort kan subintreden voor de verpligting van vijftien maanden binnen de Pro vincie te hebben gewoondniet alleen toepasselijk is op Onderofficieren en Soldaten der Nationale Militie, maar ook op Plaatsvervangers, Sub- «tituanten en Vrijwilligers, tot Gemeenten in de Provincie behoorende welke de dienst waartoe zij verpiigt waren hebben volbragtnog geene .vijftien maanden zijn ontslagen, en dat deze nog alleen op vertoon van hun Paspoorr, als Plaatsvervanger kunnen worden aangenomen in de Pro vincie voor welke zij als Miliciens gediend hebbenzoo dat manschappen Welke bij een der Korpsen van de staande Armee of de Marine hebben gediend, niet als Plaatsvervangens kunnen worden geadmitteerd, zoo zij niet kunnen bewijzen de laatste vijftien maanden in de Provincie te heb ben gewoond. Terwijl almede bij deze alle Ouders, Voogden, Curators of Gemagtig- den worden herinnerd, dat zij voor hunne absente zonen of pupillen zich zullen moeten sisteren ten dage en plaatse hier boven Vermeid. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stadscourant geplaatst. Gedaan ten RaadhuiZe der Stad Middelburg, den 26 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd", H. du BU1SSON BECIUS, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C ATSj Loco-Secretarii, Publicatie. BUPvGE ME ESTER en WETHOUDERS def Stad MlDDÈLBURÖ in Zeeland brengen bij deze ter kennisse van de In- en Opgezetenen dat, krachtens Zijner Majesteits besluit van den 22 dezer, No. 74, do met 1 Januarij 1830 ingevoerde of gecontinueerde Stedelijke Belas'tin* gen, provisioneel, tot nadere arrestering der voorgedragen tarieven, op denzelfden voet, als in de drie eerste maanden van dit jaar heeft plaatjl gehadna den laatsten dezerzullen worden geheven. En opdat niemand hieromtrent onwetenheid voorwende, Zat deZ8 worden afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Middelburg, den 29 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders Voornoemd, H. Du BUISSON BECIUS L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. NIEUWSTIJDINGEN. rDuitöchlanb. FRANKFORT den 05 maart. De maarschalk hertog van Trevltit ambassadeur van Frankrijkis op zijne reis daar Petersburg met zijn ge# volg alhier aangekomen. 6 Waarschijnlijk zullen de rtaliaansrbe zaken weldra door overeen, komsten tusschen Oostenrijk en Frankrijk geregeld weZen. Men denkt te Weenen, dat de Oostenrijkers het Pauselijk gebied ruimen zullen zoo. dra de Franschen zullen aftrekkendaar de beide mogendheden elkander even als vroeger omtrent het herstel der orde in die Staten verstaan hebben. Een berigt uit Konstantinopel, Van den 25 februarij vermeldt, dat de Engelsche gezant, sedert zijne aankomstonderscheidene confe. rentien met den reis-effendi gehad heeft over de grensbepaling van Gfie. kenland. Zoowel de Russische ambassadeur als de Fransche zaakgelas» tigde waren daarbij tegenwoordig. De grenzen van dezen nieuwen stftat, zouden, volgens deze laatste voorslagen, iti het oosten bij den mond der rivier Hellas in de golf van Zeitouni beginnenen van daar lang» den Oëta, noordwestelijk tot aan den mond der Arta doorloopen. DC reis-effendizegt men, heeft deze voorslagen, behoudens bedongene schadevergoeding, niet onaannemelijk gevonden, zoodatmen zich vleijeti mogt eindelijk tot de beslissing dezer moeijelijke onderhandeling te zjja genaderd. Duitscblands groote dichter, Johann IVolfgang von Götheis niet meer. Hij stierf den 22 dezer te Weimar, in den hoogen ouderdom van 82 jaren en 7 maanden. Zijn stoffelijk overschot zal op het kerkhof valt Weimar, naast dat van zijnen, hem voorafgeganen vorst en vriend, den groothertog Karei August van SaksenIVetmarbijgezet worden, over. eenkomstig de beschikking van dien vorst, die zijne laatste rustplaat» tusschen de twee schoonste sieraden der Duitsche letterkunde, Göthe en Schillerwilde hebben. ©r£>0(~3ötrittattje. LONDEN den 25 maart. Prins Talleyrand heeft eergisteren een groot bal en souper gegevenwaarop meer dan 300 personen tegenwoordig geweest zijn waaronder HH. KK. HH. de hertogen van Succejc en Glou- cesterverscheidene kabinets-ministers en de meeste leden van het korps diplomatique. Het huis der gemeenten is in comité over de belascing op de suiker vergaderd geweest. Lord Althorp heeft bij die gelegenheid ge# zegddat de ministers zich onledig hielden met plannen over de verbe- tering der West-Indische koloniën waaromtrent hij nu nog geene ope ning geven kon; maar hij kon toch dit reeds vooraf zeggen, dat men in beraad namom geldleeningen toe te staan voor die eilandenwelke het meest door de laatste rampen geleden hebben. Een der leden heeft den opstand te Jamaica aan de maatregelen van het gouvernement en bijzon der aan die van lord Goderich geweten. De heer Hume zeide, dat hec altijd aan vaste beginselen omtrent het bestuur der koloniën mangelde, en dat de verschillende elkander opgevolgde administratien daaraan het grootste nadeel toebragten. Lord Howick heeft het gouvernement verde digd en gezegd, dat het, na de besluiten van 1823 over de afschaffing van den slavenhandel niet anders kon handelen en geene groote regren toestaan kon. Een amendement, om de suiker alleen bij den uitvoer te belasten, is op de aanmerking des ministers, dat men hierdoor 90,000 pond sterlings verliezen zouniet doorgegaan. De volgende maandag i« voor het rapport over die wet bepaald. De stoornisdie men hier op den vastedag vreesde, heeft plaat» gehad. Het genootschap van de politieke unie had doen bekend maken, dat er uitdeeling van brood en vleesch op dien dag geschieden zou. Hec volk is in die verwachting op een der pleinen, ten getale van 25,000 menschen, te hoop gekomen; de uitdeeling had evenwel geen plaat». De politie-bedienden waren ,ten getale van 1500 man op de been, en dreven de verzameling, die hen met steenen wierp, uit een. Deze ging toen tot een optogt langs de straten over, onder het geleide van zekeren Heteringtoneen der meest beruchte volksmenners. Deze optogt is hier en daar door de politie wel bemoeijelijkt geworden, maar niet geheel in hare vaart kunnen getsuit worden, zoo dat zij in dat opzigc haar doel, om ergernis te geven, heeft bereikt. Bijzondere brieven van Jamaica luiden allerdroevigst. De negers hebben zich naar het gebergte van St. James en Trelawney, de zetel van de oude Marons-oorlog of de verblijfplaats der weggeloopen negers, be geven en de pogingenom hen daar te verstrooijenzijn tot nog toe vruchteloos.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1