N\ 58. MIDDELBURGSCHE COURANT. B' Donderdag 'i /%s 29 Maart 1832. 23eïicnbmaïsiw#ctt. NIEUWSTIJDINGEN. 5Duit0dtlrttt&. JfrAttktijfi. Burgemeester, en wethouders der Stad middelburg, brengen bij deze ter kennisse van de Ingezetenen dat tot het in vorderen van den Hoofdelijken Omslag van den gegeven wordenden on derstand aan de Naastbestaanden van uitgetrokken Schutters en Vrijwilli gers voor het Leger, door Hun Ed. Achtb. benoemd en gemagtigd is de Heer J. L. de Troijewelke deze Gelden tegen kwitantie, door hem geteeltendaan te vangen gedurende de maand April aanstaandeaan de Huizen der Ingezetenen zal ophalen of doen ophalen, overeenkomstig het door Hun Ed. Groot-Achtb. Heeren Gedeputeerde Staten executoir verklaarde Kohier of Legger.Rol voor den jare 1831, en zulks telken maand twee maanden tot dat de achterstallen sedert 15 Februarij 1831 zullen zijn aangezuiverd. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden afgekondigd en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan een Raadhuize der Stad Middelburg, den I Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren, CATS, Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats van de Provincie Zeeland Gelet hebbende op het besluit van de Ed. Gr. Achtb. Heeren Gedepu teerde Staten dezer Provincie van den 9 dezer Provinciaal Blad no. 38), waarbij is vastgesteld: dat de Herijk der bevorens reeds geijkte en herijkte LengtematenInhoudsmaten en Gewigten in dit jaar 1832, zal plaats hebben op denzelfden voet en wijze, als bepaald is bij het Reglement van den 15 Februarij 1822; Gezien eene missive van den Meer Arrondissements-IJker van de Ma ten en Gewigten, van den 23 dezer, no 336; Brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks Zoude mo gen aangaan: Dat met de Verificatie en Herijking der Lengte-, Inhoudsmaten en Ge wigten binnen deze Stad een aanvang zal worden gemaakt op Maan dag den 2 April aanstaande in het bekende Lokaal op het Molenwa ter, Lett. N. No. 49, waarvan de ingang is in de Nieuwe Oostersche Straat, en dat, ten einde de werkzaamheden geregeld en met de meeste naauwkeurigheid zouden kunnen geschiedendoor den Heer Arrondisse- ments-IJker stiptelijk de navolgende orde zal moeten worden in acht genomen Dat voor de groote Gewigten van één Nederlandsch Pond en daar boven alleen zal worden gevaceerd des Maandags voormiddagsvan 9 tot 12 uren, en des namiddags van 3 tot 6 uren Dat voor de Koperen Gewigten en voor de Stellen van het verdeelde Nederlandsche Pondals ook voor afzonderlijke Onderdeden van het zelve, alleen zal worden gevaceerd des Dingsdags voormiddags, en .e tot de verificatie en des namiddags tot het justeren en in orde bren gen der te ligt bevondene stukken die alsdan kunnen worden afgehaald Dat de Nederlandsche Lengtematen, als: Ellen met derzelver veel vonden en onderdeden, mitsgaders de Inhoudsmaten voor Granen Za den en Meelniet anders dan des Woensdags voor- en namiddagsop dezelfde urenworden herijktterwijl een iegelijk wordt aangemaand zorg te dragendat de voornoemde Inhoudsmaten behoorlijk zijn gezui verd, als zullende dezelve, in het tegenovergestelde geval, niet aange nomen worden Dat des Donderdags voor Landlieden en Bewoners der Buiten-Gemeen ten zal worden gevaceerd, zoowel voor Maten als Gewigten, mede op dezelfde uren Dat des Vrijdags voor- en namiddags de onderscheidene soorten van Nederlandsche Vochtmaten zullen geijkt worden en eindelijk Dat des Zaturdags, doch alleen des voormiddags de Medicinale Ge wigten zullen worden herijkt; terwijl het IJlc-Kantoor des Zaturdags namiddags en des Zondags zal gesloten zijn; Zullende de dagen en uren tot het herijken der Gewigten voor Goud Zilver en Juweelennader worden bekend gemaakt. Burgemeester en Wethouders willen bij deze gelegenheid de Ingezete nen bij vernieuwing opmerkzaam maken op de verpligtingen welke zoo ten aanzien van het gebruik der Nederlandsche Lengtematen en Ge wigten, als met betrekking tot het gebruik van Inhoudsmaten voor Granen, Zaden, Peulvruchten en Meel, en van de Vochtmaten voor den handel in het kleintot de IJking en Herijking derzelveop een iegelijk berusten en tevens de belanghebbenden waarschuwendat de Heer Arrondissements-IJker is geautoriseerd 0111 zich, door een opzette lijk onderzoek, te verzekeren, in hoeverre door een iegelijk aan de voor- schrevene verpligtingen voldaan wordt, en dat de nalatigen zichzelven zullen te wijten hebben de nadeelige gevolgenwelke uit dit onder zoek voor hen zouden mogen voortvloeijen. En ten einde een iegelijk hiervan kennis drage zal deze worden ge drukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant 06pi<intsc« Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. du BUISSON BECIUS. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, CATS, Loco-Secretarii. de laatste maaltot eene onverwijlde voldoening derzelve aangemaand, en zulks vóór of op den 6 April eerstkomende, Wijl zij, nadat tijdstip, zonder eenig uitsteldoor middel vart dwangtot derzelver voldoening zullen Worden genoodzaakt. Middelburg, den 29 Maart 1832. DE TROIJÈ, Nz. Door BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VERE als daartoe door den Raad van gemelde Stad geautoriseerd, zal op Vrij dag den 30 Maart aanstaande, des v'oormiddags ten 11 uren, op het Raad huis aldaar, ter Verhuring worden aatigepresenteerdhet LOGEMENT de liampveersche Torenkunnende van heden af, omtrent de voorwaarden van dien, de noodige inlichtingen ter Stedelijke Griffie worden ingewonnen. De zoodanigen der Belastingschuldigen, welke alsnog hebben verzuimd hunne verschenen termijnen van aanslag in het Stedelijk Middel der Lantaarn- Brandspuit- en Nachtwacht-gelden over de dienst des •fgeloopen jaars 1831, of vroegerte voldoen, worden bij deze, voor FRANKFORT den 22 maart. Volgens schrijven uit Weeneflvarl den 16 dezer scheen men aldaar zeer geruststellende berigten nopens de voortduring van den algemeenst! vrede en de bevestiging der goede verstandhouding tusschen de groote mogendheden ontvangen te hebben althans waren dien dag de fondsen wel een pet. hooger. -Men zegt, dac het koningrijk Polen in drie provinciën zal ver- deeld worden, die elk hunne provinciale staten hebben zullen. liet hooge lands-bestuur zou tusschen drie ministerien verdeeld worden, waarvan alleen de minister van justitie een Pool zou kunnen zijn. Volgens schrijven uit Rome, van den 10 dezer, had daags tevo. ren de kardinaal.staats-secretaris Bernetti op nieuw aan den Franschen ge- Zant eene protesterende nota gerigtwaarin men zich beklaagt datin weerwil der gegeven verzekeringen dnc de Fransche regering er verre vart verwijderd was om door de tegenwoordigheid der Fransche troepen in Ancona aan de vijanden van orde in den kerkelijken Staat eenige mnte- iele of zedelijke hulp te willen verleenenongelukkiglijk de daadzaken met gezegde bedoelingen niet Overeenstemmen en niet alleen in Anco na, maar ook in de provinciën door de landing der Fransche troepen da gemoederen der onrtistigen teh hoogste opgewonden zijn geraakted men genoodzaakt is geweest om de Pauselijke troepen uit de legatien terug te roepen ten einde in de marken het uitbarsten van nieuwe op schuddingen te belettenzoodat de Pauselijke regering door die landing in plaats van dat haar daardoor de bijstand der Oostenrijksche troepen minder noodzakelijk zou zijn gemaakt, in het tegengestelde geval gebragc is. Deze nota eindigt met de aanhaling van beleedigingen welke de Pauselijke politie-bedienden in Ancona zelve bebben moeten Verduren en van eenen onbehoorlijken gemaskerden optogtwelke Fransche ma. crozen zich in Ancona veroorloofd hebben. - De Swahlsche Mercurius bevat het volgende berigt uit Napels, den 9 dezerDe laatste dag van den karnaval werd door een bedroe vend voorval gestoord. De bier liggende Siciliaansche troepen, Vooral het regement Sicilië, dat gezegd wordt voor een gedeelte uit zeer slech- te sujetten te bestaan, hadden tegen de Napelsche troepen, inzonder heid tegen die der garde, sints lange, eetleii wrok gevoed. Op gemel- den dag kwam het tot dadelijkheden tusschen het gezegde Siciliaansche regement en de garde-grenadiers. Zij vochten in den omstreek van hec Largo-di-Castelloen bragtengedurende meer dan een uur tijds, de in gezetenen van dit gedeelte der stad in grooten angst; 4 soldaten bleven dood op de plaats, en 15 anderen, zegt men, zijn deels zeer zwaar en zelfs doodelijk gekwetst. De garde-regementen zullen thans naar het na burig Nola en naar Gaëta verlegd worden. Uit Weenen schrijfc men het volgendeDe Paus moet vastelijk besloten hebben de zaken tot hec uiterste te laten komen. Hij wil tot hec in den Kerkelijken Staat invoeren van nieuwe instellingen niet eerder de hand bieden, dan nadat de Fransché troepen zullen afgetrokken zijn.' Te Ilome verbeidde men met groote spanning de verklaring van hec Fran sche kabinet, doch hield men zich overtuigd dat deze niet bevredigend zoude uitvallen. PARIJS den ai maart. Heden is alhier eene deputatie Uit Grenoblej aangekomen, ten einde het gouvernement omtrent de gesteldheid van de stad en het departement in te lichten. Dé tijdingen, gisteren uic het Zuiden ontvangen, hebbende ongerust heid, wasrin men hier over den toestand dief provinciën verkeerde, merkelijk doen bedaren. Men heefc alhier berigt, dac Oostenrijk en Frankrijk waren over eengekomen om gelijktijdig de Roomsche Staten te ontruimenzoodra de Zwitsersche troepen van Napels aldaar aangekomen en in 's Pausen soldij overgetreden zouden zijn. Gisteren heeft men alhier, van wege de poiicie, aan alle uitgan gen der stad de rijtuigen onderzocht of in dezelve wapenen werden uit gevoerd. Men had namelijk, uit te Nantes onderschepte brieven, ont dekt, dat op dien dag een groot aantal wapenen en buskruid, voor de Westelijke en Zuidelijke departementen, zouden worden uitgevoerd. Des avond heefc de Oostenrijksche gezant partij gegeven en daarbij zich druk in gesprek onderhouden met de ambassadeurs van Napels en Rusland. Van die ambassade is heden een renbode naar Weenen afgevaardigd. Van Londen had men, van den 19 dezer, berigt, dat de conferentie de door de Hollandsche gevolmagtigden voorgelegde eischen van den Ko ning van Holland, ter wijziging van het 24 artikelen-traktaat, niet wil de ontvangen, wijl de Engeland en Frankrijk representerende ministers verklaard hadden te volharden in den eisch tot volledige ratificatie-wis seling van het traktaat van 15 november. Lord Paltnerston zou den En- gelschen gezant te 's Ha ge bevel gezonden hebben om aan graaf Orlojf te kennen te gevendat Engelands en Frankrijks besluit vastberaden en onwrikbaar is, Van eenen anderen kant zou lord Palmerston diploma tieke agenten respeccivelijk naar Rome en naar Weenen gezonden heb ben, om de zaak der Pauselijke legatien te vereffenen, wijl Engeland bepaaldelijk zich tot middelaar zoude stellen tusschen Frankrijk en Oos tenrijk en den Paus. Het ministerieel blad la Fratice Nouvelle bevat het volgende Het tijdstip is kwalijk gekozen om te beproeven over onze onderhandelingen' met de vijf mogendheden andermalige twijfelingen te werpen, want, ter bevrediging van aller wenschcn en aller belangen, naken wij den eind-; paal der zoolang gerekte verwachting. Op grond van nieuwe en stellige tijdingen, schroomen wij geenszins ervoor in te staan, dat het einde van alle Europesche moeij el ijk heden zeer nabij is; de botsingen, welke men scheen te vreezen, zullen uiec uitbarsteu. De oorlog zal noch uic Ica-

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1