N°. 56. MIDDELBUBGSCHE BAN Zaturdag JIHTtV ÜF.WiUiff 24 Maart 1832. jQaticuaïc IHthtie. NIEUWSTIJDINGEN. iSuitscïtlanb. Ifvatikrijfï. ,£IebiCirlanben. @HabcvIanb0cItc £oIctij BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats der Provincie Zeelandbrengen bij deze eer kennissevan alle de genen, die daarbij eenig belang mogten hebben, dat de tweede zitting van den Militie-Raad zal plaats hebben op Woensdag den a8 Maart, des morgens ten tien tiren, op het gewone Locaal in de Abdij binnen deze Stad; dat voor dezelve moeten compareren alle de in dit jaar geloot hebbende Personen, welke vermeenen regt op vrijstelling te hebben. Wordende mitsdien alle belanghebbenden bij deze aangemaand om zich op voorschrevene plaats en uur voor den Militie-Raad te sisteren. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren, C A T SLoco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland; Gezien de missive van den Heer Ontvanger der Directe Belastingen, van den 21 dezer; Gezien artikel 95b der wet van den 28 Junij 1828 'Staatsblad 110. 15), maken bij deze alle Ingezetenen dezer Gemeente bekend, dat het kohier der bij voorschrevene wet vastgestelde Belasting op het Perso neel Litt. A.op den 11 dezer door den Heer Gouverneur is executoir verklaard, en ter invordering aan den Ontvanger overgegeven. Zullende dus een iegelijk, na bekomen kennisgeving van zijnen Aanslag verpligt zijn, dien, invoege als daarbij in overeenkomst met art. 96 der -wet zal zijn opgegeven, te voldoen, op poene van parate executie; ter wijl de zoodanigen, die hun Aanslag-Biljet niet zullen hebben ontvan gen, zich van een dubbel van hetzelve kosteloos, ten Kantore des Ont vangers, zullen kunnen voorzienen zijdie zouden vermeenen dat de Aanslag niet overeenkomstig is met hunne opgavezich deswegens schrif telijk, op ongezegeld papier, bij den Controleur der Divisie zullen kun nen beklagenbinnen den tijd van eene maand 11a de dagteekening van hun Aanslag-Biljet. En opdat niemand hiervan ouwetenheid voorwendezal deze worden afgekondigd en aangeplakt, alom waar zulks te doen gebruikelijk is. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BERLIJN den 16 maart. De ontscheping der Franschen te Ancona en de tegenstand der Pauselijke overheid had hier de voorstanders van den oorlog nieuwe hoop gegevenmaar het gouvernement schijnt daar geen acht op te slaan en gaat voort met verlofpassen te verleenenzoo dat de infanterie in geen vijftien jaren zoo weinig voltailig is geweest als tegen woordig. FRANKFORT den 17 maart. De Duitsche bonds-staten nemen steeds krachtige maatregelen tegen de oproerige dagbladen. Men schrijft uit Rome, dat de Paus volstandig alle onstuimige vorderingen van enkele zijner onderdanen en van de Fransche regering, die deze ondersteunt, blijft afwijzen. PARIJS den 15 maart. Te Toulon is, thans voor de derde maal, eene poging ontdekt om in het arsenaal brand te stichten. Aanvankelijk was men reeds al te wel geslaagddoch gelukkig werd in tijds deze po ging gestuit. De hevige partij beschuldigt de Carlisteu met dezen toeleg, hoedanige in andere havens insgelijks beproefd worden en den lande reeds het tuighuis van Brest gekost hebben. Te Grenoble hebben, bij gelegenheid van den vastenavond, vrij ernstige ongeregeldheden plaats gehad, welke te bedenkelijker schenen, vermits het grootste gedeelte der nationale garde weigerde op te komen. Ten laatste heeft zij zich echter aan de linietroepen aangesloten, en is de rust hersteld. Er zijn vier of vijf onruststokers gekwetst. De Moniteur deze berigten gevendevoegt er bijdat Lyon geen ©ogenblik opgehouden heeft de grootste rust te genieten. Men vreest dat de oproeping van de klasse der lotelingen van 1832 in de Vendée groote moeijelijkheden zal ondervinden en het welligt al daar tot eene uitbarsting zal doen komen. De heer Forestaoud prefect van de Vendée, is den 9 te Toulon in hechtenis genomen. Men zegt, dat bij hem zeer gewigtige papieren we gens de woelingen der legitimisten in de Westelijke departementen gevon den zijn. In den avond van den 16 is een buitengewone renbode uit Weenen bij het Oostenrijksche gezantschap aangekomen. Na die aankomst had zich alhier algemeen het gerucht verspreid, dat tot de ontruiming van Ancona bevel was gegeven. Men wil, dat het Engelsche en Fransche gouvernement de meest voldoende verzekeringen van Oostenrijk en Rusland omtrent het Belgische traktaat ontvangen hebben, en de ratificatie!) dier twee mogendheden bin nen kort verwacht worden. Het artikel over de vaart op de tloilandsche stroomen zou het onderwerp van een bijzonder traktaat moeten uitmaken. Dé generaal Lawoestinedie zich te Metz bevond, heeft last be komen met zijne brigade naar het leger van het Noorden terug te keeren. Het lijk van den generaal Belliard is alhier aangekomen. Allerwe- ge op de reis herwaarts heeft men hetzelve militaire eer bewezen. 's GRAVENIIAGE den 20 maart. Door Z. M. zijn benoemd en aan gesteld, bij het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs Tot directeur der 2de fortificatie-directie, hoofdplaats Deventerde generaal-majoor E. Evers, directeur der 3de fortificatie-directie; Toe directeur der iste fortificatie-directie hoofdplaats Utrecht, de kolonel IV. Valt erdirecteur der 2de fortificatie-directie; Tot kolonel en di recteur der 3de fortificatie.directie hoofdplaats Vlissingen de luitenant kolonel-ingenieur IJ. Camerlingh. Naar men verneemt, zijn eenige nadere wijzigingen gekomen inde wet van accijns op de azijnen, ten behoeve van fabrieken en zijn de fabrieken, welke den vrijdom zullen genieten, thans daarin met name vermeld. Aanstaanden donderdag zal over deze wet in het openbaar ge raadpleegd worden. Wij vernemen, dat de gouverneur-generaal van den Boschonder meer andere gewigtige maatregelen in het belang der koloniale nijverheid, ook inrigtingen heeft gemaakt om de thee een artikel van uitvoer op Jave te doen worden, en dat eene proeve Javasche thee, onlangs door hem aan den Koning gezondende gunstigste vooruitzigten belooft, èti aan den gouverneur-generaal op nieuw de betuiging van 's Konings hoog ste tevredenheid heeft verschaft, over zijne onvermoeide pogingen tot ver meerdering van de welvaart der Oost-Indische bezittingen. Zr. Ms. stoompaket Suriname, welke woensdag den 14 dezer, met depeches van ons gouvernement, naar Londen was vertrokken, is reeds 11. maandag teruggekomen. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat, volgens een partikelieren brief uit Venetie van 9 maart, ook de Engelschenmet een linie-schip entwee fregatten, voor Ancona verschenen zijn. MIDDELBURG den 23 maart. Ter gelegenheid 'van den verjaardag van het roemruchtig feit van den matroos der 2de klasse, den ridder Ja.- cob Hobeiningevallen op den 19 dezer, heeft de regering van 's Gra- venhage eenen brief geschreven aan den wel. edel gestr heer jhr. Lew? van Eduard, kommandant van Zr. Ms. scheepsmagt op de Schelde, teil geleide van het besluit van den rand dier stad, den 12 augustus des vori- gen jaars genomen, ter duurzame herinnering aan voormelde daaden der medaille, welks vervaardiging bij dit besluit was vastgesteld, om dien aan den dapperen Hobein uit te reiken. Deze medaille, van zilver en ter groote van 8 duimen 8 strepen Nederlandsche maat, stelt aan de eene zijde voor, de daad zoo als dezelve zich heeft toegedragen, met he$ opschriftZijne trouw wijkt voor water noch vnuren isaan de andere zijde, met het volgend opschrift versierd: De stad *s Qravenhage aan. haren medeburger den ridder jacob hobein, voor de trouwkloekmoedig beid en zelfopofferingwaarmede hijop den 19 maart 1831 voor het fort Philippinein het midden der golvenzijne boot redde en hart vlag behield. De laatste Brusselsche berigten behelzen niets van aanbelang. De heer de Brotichere had bij eene dagorder het leger zijne demissie bekend gemaakt en hetzelve vaarwel gezegdde heer Ducpétiaux stelde zich voor, in het openbaarde redenen bloot te leggen, die hem genoopt had denzijne demissie te geven. De dagbladen maken melding, dat het fóre door de Belgen op den linker Scheldeoevernabij Antwerpen, genoeg zaam voltooid was, en dat de openbare aanbesteding voor den ijzeren spoorweg van Antwerpen naar de Rijn-provincien in het begin van mei zou plaats hebben. De strijd tusscben den generaal van der Smissen en lord Ponsombij duurt steeds voort, en zal welligt nog menige belangrijke daadzaak aan 't licht brengen. Het kort, doch weinig beteekenend geschrift van dén Engelschen diplomaat wordt in den Times van den 8 dezer beantwoord, door eenen brief, waarin de genoemde generaal zijn stellig voornemen te kennen geeft, om de waarheid van hetgeen door hem vroeger Is ge schreven, door onwederlegbare bewijzen, en bepaaldelijk door het getui genis van de achtingswaardigste menscheti, te staven. PRIJZEN der EFFECTENte Amsterdam den 21 Maart t83a. Werkelijke Schuld Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisatie-Sijnilicaat pet. Handel-Maatschappij Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i83i idein i83a 4i§ a 4a H - 1 1GJ - 16J 69 - 70 56| - 56| 8GJ - 87| 9«f - 99? 02 - o3 7«i - 79? 68i - G8J 83£ - 83» Rusland bij Hope ft Co, Leening idem i83i, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij GollfitCo. 4 pet. certificaten Negot. Metaliek Bank-actien. DenemarkenNeg. Ainstcrd. Napetsche certificaten 89 9»f - 83i - öyi - 46| - 82} - k 89; 58 *7$ 83 1*% Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecons. 83^ - 83» JNapetsche certificaten 72 Staat der Middelprijzen van de Objecten van Markt enz. te Middelburg, den 22 Maart 1832. Tar we 9 50. Rogge 7 00. Gerst f 5 ,00. Haver n <Jo. Boekweit f6,00. Witteboonen 7 00. Groene Erw ten fj, 00. Aardappelen fi, 20. Graauwe Erwten niet aange voerd. Tarwenbrood het Ned. pond, 17 ets. Roggenbrood 14 ets. Vol gens pas. Rundvleesch, het Ned. pond, 55 ets. Kalfsvleesch 60 ets. Scha. penvleesch 45 ets. Met de belasting. ter eere van J. C. .7. VAN S PF.1JK. De ondergeteekenden Correspondenten voor de Vaderlandsche Loterij ter eere van J. C. J. van Spejjk, zijn door den ondernemer derzelve, den Heer Mr. RobidiS van der Aa, te Leeuwardenverzocht het navolgende ter kennis te brengen i°. Dat de tijd der trekking dezer Loterij nog uiet kan bepaald wor denaangezien het vervaardigen der voorwerpen meerder tjjds vereischt dan men in den beginne vermeend had.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1