N\ 53. MIDDELBURGSCHE C O N Zaturdag herijk bctr iïlatcn cti (Üfowtgtcn. m 17 Maart 1832. SHaarechtswuitj. J3e5»cnbm.'ifet«0. pubHcfcc ^aitïjrcjstcbing. NIEUWSTIJDINGEN. (BvojoUBtfitUiifc. GEDEPUTEERDE STATEN van ZEELAND; Jn aanmerking ne mende, dacnaar aanleiding van Zr. Ms. besluiten van den 28 sep tember 1819 Staatsblad no. 49), en van den 30 maart 1827 Staats blad no. 13), jaarlijks een Herijk van al de Nederlandsche Maten en Ge- wigten, welke in omloop zijngebragt en in den handel gebruikc worden, behoort plaats te hebben Gelet op het reglcmenc op den Herijk in deze Provincievan den 15 fèbruarij 1822, Gezien de missive van den Administrateur voor het binnenlandsch be stuur, van den 19 december 1831 no. 17, Besluiten Art. i. De Herijk over het jaar 1832 van de Nederlandsche Maten en Gewigtenwelker gebruik in het vorige jaar verpligtend is geweest, en mitsdien van alle GewigtenLengte-MatenItihouds-Maten voor drooge waren, Vocht-Maten voor den handel in het klein, mitsgaders van de Wisse, zal worden aangevangen met den 1 april aanstaande en gesloten op den laatsten junij daaraanvolgende. 2. De letter 2V zal, overeenkomstig bovengemelde aanschrijving, voor de IJkletter gedurende dit jaar gebezigd worden, en op al de ge ijkt of herijkt wordende Maten en Gewigten, benevens het bijzondere merk van den Arrondissements- of Adjunct-ijker, worden afgedrukt of ingebrand. 3. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zuilen, overeenkomstig art. 5 van voorschreven reglement, behalve in de plaats hunner woning nog in zoodanige Gemeenten van derzelver Arrondissement tot den Herijk vaceren, als nader door ons zuilen worden aangewezen, en op de da gen, gedurende welke zij niet in de Gemeenten buiten hunne woonplaats vaceren, ten minste gedurende vier uren daags, hunne Kantoren geopend houden om aan de Ingezetenen gelegenheid te geven tot de verificatie hunner Maten en Gewigten. 4. Zij zullen van de urenwaarop hunne Kantoren zullen geopend zijnmitsgaders van de dagen op welke zij uit hoofde der vereischce vacatiën in andere Gemeenten, niet tot den Herijk der Maten en Gewig ten ten hunnen Kantore zullen vaceren, aan Burgemeesters en Wethou ders hunner woonplaats kennis geven, welke daarvan, door Publicatie en door insertie in de Stedelijke of in de binnen derzelver Stad meest ge lezen wordende courant, aan hunne Ingezetenen zullen doen kennis dra gen. 5. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen Burgemeester en Wet houders of Assessoren der Gemeente in welke zijvolgens de nader overeenkomstig art. 3 te doene aanwijzing, tot den Herijk zullen vace ren van hunne op handen zijnde aankomst ten minste acht dagen te vo ren informeren, en zullen deze gehouden zijn, de Burgemeesters cn A" sessorender andere Gemeenten, voor welke gelijktijdig wordr gevaceer daarvan kennis te geven ten einde de Ambtenarenpublieke Admimstra- tien, Kooplieden, Winkeliers en andere belanghebbenden door hen wor den verwittigd van de plaats en van den tijd waarop tot den Herijk zal worden gevaceerd en van hunne verpligting om de bij hen in gebruik zijnde Maten en Gewigtenmitsgaders de Strijkels der Halve en Kwart Mudden te doen Herijken; zullende de Plaatselijke Besturen, behalve de ten dezen vereischte openbare bekendmakingtevens, zooveel mogelijk, de belanghebbende Ingezetenen hunner Gemeente, welke zrj weten iat van Maten en Gewigten gebruik maken, ten hunnen huize eene waar schuwing of kennisgeving laten doen. 6. De Burgemeesters der Steden worden uitgenoodigdom aan en Arrondissements- of Adjunct-ijker, voor den aanvang van den Herijk, of bij deszelfs komst in de Gemeente, eene naamlijst te doen geworden van de Inwoners hunner Gemeentewelkeuit hoofde van hunne be trekking of hun bedrijf, verpligt zijn gebruin te maken van Maten en Gewigten. Tot het opmaken dezer lijsten zal het register der Patentpligtigen wor den geraadpleegd en voorts op dezelve ook gebragt worden de Ambte paren en publieke Administratien welke in derzelver ambtsbetrekkingen van Maten of Gewigtentot het constateren van leverancien of werken gebruik moeten maken. 7. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen, betrekkelijk de door dezelve in iedere Gemeente, in welke zij hebben gevaceerd, gedane ve rificatie en Herijk, een relaas opmaken, en daarbij opgeven de Ambtena ren, publieke Administratien en Partikulierenwelke in de vorenge noemde lijsten begrepen zijnde, hun niet zijn gebleken aan derzelver verpligting betrekkelijk den Herijk te hebben voldaan. Afschriften dezer relazen zullen door de Arrondissements- en Adjunct- ijkersna den afloop van den termijn, gedurende welken de Herijk is opengesteld, aan ons worden gezonden, 8. De Arrondissements- en Adjunct-ijkers zullen ten mmste tweemaal in het jaar, op onbepaalde tijden, en voorts zoo dikwijls zij zulks noo- dig achten, vergezeld van den Commissaris van Policie, of bij ontsten tenis van zoodanig Ambtenaar, van een lid van het Plaatselijk Bestuur, in al de Gemeenten van derzelver District visitatien doen in de opene werkplaatsen, magazijnen en winkels, op de markten, vleeschhallen publieke wagen en op de molens, en zich daarbij verzekeren, dat inde- zelve geene dan de nieuwe Maten en Gewigten aanwezig zijn, en dat dezelve behoorlijk zijn herijkt. Zij zullen de oude afgeschafte Maten en Gewigten, alsmede die welke niet zijn herijkt, in beslag nemen, en met het deswege op te maken Proces-Verbaal aan den Officier bij de Regtbank van Eersten Aanleg van het Ressort inzendenvan hun verrig- te te dezen en van het resultaat hunner bevinding in elke Gemeente, zullen zijbij derzelver aan ons in te dienen rapportenomstandige op gaven doen. (Jiet Vervolg en Slot in ons volgend No.) De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND verwittigt alle Eigenaars, Pachters of Beheerders van Landerijen, gelegen in de Ge meenten Sluis, Aar dénburgHeilleSint-Anna-ter-Muiden EedeSint- KruisJJzendijkeSchoondijke HoofdplaatWaterland-Kerkje Biervliet Oostburg, CroedeBreskensNieuwvlietCadzandZuidzande en Re- travchetr.entdat de staat van klassering van al de Eigendommen, en al de stukken der Kadastrale Taxatie, onverwijld op de Plaatselijke Secre- J$ic- tarien zullen worden nedergelegdom jjjdaar gedurende eene maand te blijven berusten ten einde Ieder Eigenaar of deszelfs Plantsbekleedef van dezelve zoude kunnen kennis nemen,' en, wanneer daartoe redenert mogten aanwezig zijn, zijne klagten omtrent de hem aangaande Eigen dommen inleveren. Te dien einde zal aan hen de lijst hunner Eigendommen op nieuw worden bezorgd welke lijstbehalve de meting ook opgave van dó klasse waaronder elk der verschillende Perceelen is gebragtzal be vatten. De Eigenaars of derzelver Zaakwaarnemers zullen de klassering der Eigendommen, op die lijst vermeld, naauwkeurig moeten nagaan, en dezelve met die der andere Eigendommen vergelijken. De Pachters of andere Plaatsbekleeders wier PrinCipaleh buiten da Gemeente woonachtig zijn, worden ten nadrukkeüjkste uitgenoodigd, om die Eigenaars ten spoedigste dit berigt mede te deelen en de lijst, hier boven bedoeldaan hen te doen toekomen bij aldien echter hunne woonplaats te verwijderd was om in tijds een en ander te kunnen ont vangen en daarop te antwoorden, zullen de Pachters en Plaatsbekleeders, oordeelende daartoe grond te hebben, in naam der Eigenaars, de klag ten moeten inleveren. De reclnmatienop ongezegeld papier geschrevenzullen eene naatiW- keurige opgave inhouden van de nummers der artikelen tegen welker klassering men zich bezwaard acht; dezelve zullen, gedurende den tijd van eene maand, te rekenen van den dag der ronddeeling van de Eigert- doms-lijsten aan de respective Gemeente-Besturen, moeten worden inge leverd. Deze termijn zal niet worden verlengd, en daar, na het ver- loopen daarvangeene klagten meer zullen worden aangenomen wordt een iegelijkdien zulks zoude kunnen aangaan aangemaandom van de Taxatie-stukken behoorlijk kennis te nemen, ten einde zich van alló schade, welke uit een verzuim in deze zoude kunnen voortvloeijen vrij te waren. Middelburg, den 14 Maart 1832. VAN VREDENBURCH. De AGENT van den Algemeenen Rijks-Kassier te Middelburg, ver wittigt bij deze de belanghebbenden dat, ingevolge eene aanschrijving van Z. Exc. den Minister van Financien, in dato 12 Maart 1832 No. 24, er alvorens tot dwangmiddelen te moeten overgaan, als nog, gedu rende de maand Maartgelegenheid ten zijnen Kantore zal worden gege ven, om hun achterstallige in de Negotiatie van 38 Millioenen Gul dens, in dato 28 Junij, Staatsblad no. 20, tegen bekoming van Rece- pissen te kunnen voldoen, met ingang Van Renten van 1 Januarij 1832» doch dat na dien tijd geene betaling zal kunnen geschieden, dan met bijbetaling van de verschenen In teressen J.afiH&ïèf 'tl"Mictaeiourg» *D. 'var DE IN SE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, gezien art. 31 2 van het Reglement van Algemeene Plaatselijke Po licie binnen deze Stad, geairesteerd ten Rade den 24 Januarij 1820, en gepubliceerd den 24 April daraanvolgendehoudende: Dat, wanneer bij groote droogte er gebrek aan Water mogt ont- staan het verboden zal zijn de Straten Stoepen of Huizen te Schu- ren of Glazen te Wasschen van het oogenblik dat zulks zal zijn af- gekondigd, op de boete daarna bepaald." Oerwegende datbij de voortdurende groote droogtewelke plaats heeft, het noodzakelijk is geworden aan bovengem elde bepaling de In gezetenen indachtig te maken. Verbieden mitsdezen, de Straten, Stoepen of Huizen te Schuren, mitsgaders het Wasschen der Glazen en zulks tot tijd en wijle zulks zal zijn of worden opgeheven. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakten in dezer Stads-Cotirant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 15 Maart 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN zullen, op Dingsdag den 20 Maart 1832, des middags 0111 12 uren pre cies, ten Raadhuize dier Stad, publiek en aan den meestbiedende pre- senceren te verburen De TAGT onder de Ambaclitsheerlijkheden KoudekerkeBekerke en Krommenhoeke mitsgaders Zoutelande en Werendijke. Zullende dejagt der gemelde drie Ambachtsheerlijkheden niet incumulo maar ieder afzonderlijk worden verhuurd: op de voorwaarden, welke ter Stedelijke Griffie ter lezing liggen. Zaturdag 24 Maart 1832, voormiddag 10 uren, in de Gemeente- Herberg te ELLEWOUTSDIJK, District Goes, zal men, bij inschrijving en opbod, aanbesteden, het beleggen van den omgang des Dorp-Torens met het benoodigde LOOD op comptante betaling bij voleinding des werks. Leggende de begrooting, bestek en conditiën daarvan ter lezing ter Secretarie dier Gemeente. LONDEN den 11 waart. Den 8 zijn hier belangrijke depechos van graaf Orloff en van den Engehchen ambassadeur, sir Charles Bagott uit 's Hage ontvangen. Dien ten gevolge is er eene conferentie gehou den der vreemde ministers, welke vier uren geduurd heeft. De heer Blighsecretaris van ambassade in 's Ilage, is naar Hollaud terug gekeerd.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1