middelbumgsche c êlHt a #t» ■1 N\ 3o. Zaturdag i* 10 Maart 1832. 53cpairiement wogy bc safecn »aw (Dodöa. 3$cfcenfem«iïmsi$. (öroüt-ïjvlitaiije. JfiNUiferijïu NIEUWSTIJDINGEN. ShïiiöclïUimb. AANBESTEDING ten behoeve van de Garnizóens-Ziekenzaal te Middelburg. Krachtens magtiging van Zijne Exc. den Directeur-Generaal van Oor log, eti onder hoogstdeszelfs nadere goedkeuring, zal de onderge- teekende Adjunct-Inspecteur der iste Klasse bij de Militaire Administra tie in Oost- In die waarnemend Militaire Onder-Intendant der 2de Klasse in de Provincie Zeelandbelast met het toezigt over de Administratie der Garnizoens Ziekenzaal te Middelburgaan den minst-inschrijvenden aanbesteden, de leverantie van de onderstaande LEVENSMIDDELEN èn BRANDSTOFFEN, voor genoemd Etablissement, voor den tijd van den eersten Mei 1832, en eindigende flen een.en-dertigsten December deszelfden jaars, als: t. Vleesch. 2. Wit- en Munitie-Brood. 3. Aardappelen. 4. Grove Gort en Rijst. 5. Zont, Boter, Bier-Aziju, Kaarsen, Groene Zeep en Lamp-Olie. 6. Bagger-Turf. 7. Steenkolen. 8. Roode Wijn en 9. Bier. De inschrijvingen moeten geschieden in NederlandsChe Maat en Ge- tvigt en vastgestelde prijzen, en de Biljetten daartoe, op gezegeld papier geschreven bezorgd worden in eene daartoe bestemde geslotene Bus in de genoemde Ziekenzaal van heden af tot uiterlijk den 20 dezer des Voormiddags ten elf uren zullende op dat tijdstip de opening der bil jetten aldaar plaats hebben en na dien geene biljetten meet aangenomen worden. Diegene, welke voor één of meer artikelen de minste Inschrijver Zal bevonden worden te zijn, en dien ten gevolge de provisionele toezeg, ging der Leverantie zal bekomen hebben zal het Certificaat van de Plaatselijke Regering zijner woonplaats dat hij voor de volledige uit voering der aanneming waarop hij heeft ingeschreven volkomen gegoed mitsgaders dat zijne Borgen solvabel zijn, vóór den laatsten dezer maand moeten indienen ten Kantore van den ondergeteekenden op Seisdam Letter Q, No. 21 alwaar de voorwaarden van heden af, dagelijks, Van des voormiddags ten 9 tot des namiddags ten 1 uur, voor een ieder ter lezing liggen. Middelburg, den 10 Maart 1832. GORDON, Adjunct-Inspecteur. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISSINGEN 2ullen, op Dingsdag den 20 Maart 1832, des middags om 12 uren pre cies, ten Raadhuize dier Stad, publiek en aan den meestbiedende pre senteren te verhuren De JAGT onder de Ambachtsheerlijkheden Koudekerké Bekerki en Krommenhoeks mitsgaders Zoutelande en Werendijke. Zullende dejagt der gemelde drie Ambachtsheerlijkheden niet incumulo maar ieder afzonderlijk worden verhuurdop de voorwaarden welke ter Stedelijke Griffie ter lezing liggen. De Provinciale COMMISSIE van Geneeskundig Onderzoek en Toevoor- zigt in Zeelandresiderende te Middelburg, informeert bij deze de belanghebbenden dat zij hare gewone Vergadering houden zal op Don derdag den Kijf den April 1832 en verzoekt tevens allen, welke als dan verlangen te worden toegelaten tot het Heel-, Verlos- of Artsenij- mengkundig Examen, of tot dat van Oog- of'Tandmeester of Drogist zich voor den 20 dezer maand bij requestemet overlegging van de noodige bewijzen, te vervoegen bij den Heer J. R. de KassijPre sident derzelve Commissie. Middelburg, den 5 Maart 1832. De Provinciale Commissie voornoemd, Namens dezelve Js. de MAN J z.Secretaris. tusschen kapitein Gallois en den havenkapitein van Ancona dé afspraak gemaaktdat de beide fregatten des morgens ten acht uren in de haveii zouden binnenloopen maar tot onze groote bevreemding was de Victoirè reeds heden nacht ten twee uren binnengekomen, en werd zij dadelijk gevolgd door een aantal sloepen met soldatenvan de Sujfrén en de Ar- temise, die nog buiten de haven (lagen. Deze troepen werden aan dë kleine poort del Corbone ontscheept, en spoedig kwamen ook die vatl de Victoirè aan wal. Omstreeks vijf uren des morgens rukte al het Fran- sche krijgsvolk naar de markt, en bezettede de hoofdwacht en de overigé posten in de stad, de batterij del la Lanterna niet uitgezonderd, nadat zij te voren de Pauselijke troepen de wapeneii hadden laten afgeven. Med weet nog niet, wat er met het kasteel zal geschieden,- naar men echteé verneemt, hebben de Pauselijke overheden geweigerd, hetzelve aan dë Franschen over te geveri. Men verneemt uit Munchen, dat men er zeer ongunstige tijdingert ontvangen had omtrent hetgeen in de Rijn-provincien plaats heeft, dié buitengewone maatregelen noodzakelijk maakten. Uit de aanstalten, dié men bij het gouvernement van Beijeren maakt, zóu men zeggen, dat het ieder oogenblik de uitbarsting van een opstand te gemoet ziet. Tweë batterijen artillerie trekken naar Wurtzburg en Tweebrtigge ook het 5de regement infanterie gaat naar de omstreken van den Rijn. Dé pogingen van het dagblad de Deutsche Tribune beginnen vfttch-» ten te dragen. Men schrijft uit Manheim dat men te Homburg, waar dit blad in het licht komt, een vrijheidsboom heeft geplant, om welkë men de cannagnole heeft gedanst en waarbij men een hond eene kroon heeft Opgezet, die men, 11a de verachtelijkste en schandelijkste toespelin gen ter dood heeft gebragt. De aankomst van een detachement Beijersché troepen heeft er alleen erger tooneelen kunnen verhoeden. De vrijheids-» boom is omgehakt gewordenmaar men verneemt, dat te Tweëbruggé en Pirmasens gelijksoortige vertooningen begonnen zijn. De Neurenburger Correspondent behelst het volgende artikel uit Triest, van 23 februari;: Een, heden na korten overtogt van 11 dagen van Alexandrie alhier binnengéloopert schip, brengt de tijding aan, dat Ibrahim-pacha zoon des onderkonings van Egypte, voor St. Jean d'Acre, zoo wel te land als re water geheel geslagen is geworden. Zijne vloot moet zeer kwalijk gesteld teruggekeerd en 2000 Egyptenaren tot den pa cha van St. Jean d'Acre overgeloopen zijn. De onderkoning was door den sultan vogelvrij verklaard, en de eerlange belegering van AlexSndria was niet meer te betwijfelen. LONDEN den 4 maart. Eergisteren heeft de Fransche ambassadeur prins Talleyrandop het bureau van buitenlandsche zakën een gesprek met lord Palmerston gehóuden, De koning van Beijeren heeft de króón van Griekenland voor zijnen tweeden zoon aangenomen aan wien men verneemt dat de noodige mid delen zullen worden verschaft om de souvereiniteit te aanvaarden en zich daarin te handhaven, terwijl hem, gedurende zijne minderjarigheideenen raad vart regentschap zal toegevoegd worden, waarvan men niet gelooft dat graaf Capo d'' Istriasbroeder van den vermoorden presidentlid zal zijn. Vrijdag was het getal der personen, die hier door de cholera aan getast zijn geworden, tot 213 geklommen, waarvan er 121 overleden zijn men telde dien dag nog 64 zieken, In St. Marylebone heeft dë ziekte zich in het werkhuis onder de meisjes geopenbaard. Zestien waren ongesteld geworden, doch werden goed Verzorgd en bevonden zich re-» delijk wel. PARIJS den 3 maart. Men meent dat, ondanks het eenparig besluie van de kamer der gedeputeerden, de pairs zullen volharden bij hun ge voelen om de viering van den verjaardag van den dood van Lodewijk XRI niet &f te schaffen, Heden zijn alhier twee couriers uit Weëneh aangekomen, met dé pêches, die, naar men verzekert, alle hoop geven dat dé Italiaanschë zaken op eene minnelijke wijze zullen worden vereffend. Het gouvernement doet thans eene aanzienlijke krijgsmagt naar dë Vendee oprukken alwaar het nog steeds zeer onrustig en onveilig is. BERLIJN den 3 maart. Men spreekt van het vertrek van een bui tengewoon gezant naar Londen, die met de uitgestrektste volmagt voor zien zal wezen omtrent de Nederlandsche zaken, en de reis over 's Ilage nemen zal. Waarschijnlijk zal dit de baron Willem van llumboldtbroe der van den beroemden reiziger, zijn, die reeds eenmaal eene belangrijke zending te Londen heeft waargenomen, Er moet eene groote bevordering bij het leger plaats hebben. Vol gens de geruchten zonde prins Wilhelm's konings broeder, prins Au gust en hertog Karei van Mecklenburg veldmaarschalken wordende garde zou onder bevel van prins Wilhelm 's konings zoon, gesteld worden. Men spreekt weder van een Pruissisch oefenings-leger te Trier dat zich tegen het eind van maart daar bijeen trekken zal,- de landweer der Rijnprovinciën zal daaraan geen deel nemen. Dit gerucht, hetwelk reeds meermalen verspreid werd, wordt eenigzins geloofwaardiger, daar van Coblentz vele mondbehoeften naar den Moezél ter proviandering van de magazijnen in het Triersche te scheep verzonden worden. FRANKFORT cien 4 maart. Hec navolgende berigt uit Ancona van «3 februarij, door de Augsburger Zeitung medegedeeldschijnt thans gee- nen twijfel meer over te laten aangaande de bestemming der Fransche troepen, dieeenigen tijd geleden uit Tonlon zijn uitgezeild. Gisteren morgen kwamen op een zeer kleinen afstand van de haven van Ancona de novolgcnde Fransche oorlogschepen ten anker: de Suffren van 90 stukken, als vrachtschip uitgerust, benevens de fregatten Arte- mi $e en Riet oir e van 56 en 44 stukken. De bevelhebber van bet smal deel is de kapitein Gallois, die zich aan boord der Artemise bevindt. Men verwacht ook nog de Fransche brik TEclipse, Naar men zegt, was 's GRAVENHAGE den 7maart. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten Generaal van heden is na voorafgaande beraadslaging, mee 31 tegen 5 stemmen, het voorstel van de heeren van Sytzama en van Dam van Isselt aangenomen. De Staats-Courant maakt heden het koninklijk besluit van den 5 maart 1832 publiek, houdende de bepaling der middelen toe uitvoering van de wet van den 14 december 1831, alsmede bepalingen omtrent hec intrekken der schatkist-biljetten over 1832, reeds bij de wet van den 22 november 1830 daargesteld en zulks bij loting, aanvangende met de maand maart. Dien ten gevolge zal, in de tegenwoordige maand maart en voorts op den eersten maandag van elke volgende maandten overstaan van twea leden der algemeene rekenkamer en onder directie van den directeur der Nederlandsche loterij, in het openbaar plaats hebben, de uitloting van een kapitaal van 80,000 guldens obligatien rentende 5 ten honderd daar gesteld volgens art. 12 der wet van den 22 november 1830. Men verzekert dat graaf Orlojf z:ch weldra van hier naar Londen begeven zalvoorzien van de verklaring dat men dezerzijds behoudens eenige wijzigingen gereed is de 24 artikelen aan te nemen. Volgens hetgeen deswege is verbreid geworden zou bij die wijzigingen worden gevorderd: geene vrije vaart voor vreemdelingen, tusschen de Schelde en den Rijn; geen vervolg van een ijzeren spoorweg of kanaal over ons grondgebied; kapitalisatie van het deel van Belgie in de schuld; gelijk aandeel van weerskanten in de baten en lasten van het sijndicaat, enz., en het niet ontruimen van de citadel van Antwerpen, dan nadat het ver drag zal zijn ten uitvoer gelegd. Eergisteren avond is alhier aangekomen de Russische veld-jager Nedelslty als courier met depeches voor graaf Orlof, den 19 februarij uit Petersburg afgereisd en den t dezer door Berlijn gekomen. Men ver zekert, dat deze depeches van eenen belangrijken inhoud zijn.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1