N\ 27. MIDDE LRURGSCIIË C OM ANT, Zaturdair ;-nlS .rWÖttV 3 Maart 1832. ^DtebcrUtfbdcfts ^anbel-iBaaisscfiap pij. NIEUWSTIJDINGEN. <&r00t~3Srittattjie. Jfiraukrijfc. TUbcvïattbca. De DIRECTIE manke bekend, dat door haar, t q Rotterdam o ^Don derdag den 15 Maart 183a de navolgende partijen Java SUIKER, Zullen geveild worden als 30 Kisten en 1450 Kanassers enKranjangs, liggende te Rotterdamen lopo Kanassers en Kranjangs, liggende te Dordrecht. Zullende de Monsters en Veilings-Conditien in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 9 Februarij 1832. G. SCHIMMELPENNINCK, President. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris. De ONTVANGER der DOMEINEN in het Kanton HULST, van de Algemeene Nederlandsche Maatschappij ter begunstiging van de Volksvlijt thans gevestigd te 's Gravenhage zal, door het ministerie van den No taris Jolyte Hulstop Dingsdag den 13 Maart 183a en volgende dagen ten Woonhnize en Herberge van Ceerard Kasop het Dorp KLOOS- TERZANDE Gemeente Hontenisseonder nadere approbatie, presen teren te verpachtenongeveer 200 Perceelen LANDS behoorende aan de Domeinen der voormelde Maatschappij, en gelegen in de Kantons Hulst en Axel. Breeder bij biljetten beschreven. Het INSTITjtJUT van VACCINATIE voor Minvermogenden zal op Vrijdag-middag van 12 tot 1 uur, gedurende de maanden Maart, April on Mei dezes jaars, voortgaan met gratis vaccineren, ten Huize van den Heer Danan Heel- en Vroedmeester in de Krommeweele alhier. Middelburg, den 2 Maart 1832. Uit naam van het Instituut, J. R. de VASSY. LONDEN den 26 februari]Het schijnt nog niet Zeker of het minis terie tot eene benoeming van nieuwe pairs zijne toevltigt nemen zal, ten einde de hervormings-wet in het hoogerluiis door te drijven. Men ge looft echterdat graaf Grey geen oögenblik aarselen zal om tot dien maatregel te besluitenzoodra hem de noodzakelijkheid daarvan zal ge bleken zijn, en men meent stellig te weten, dat hij door den koning daartoe met de noodige magt bekleed is. Tegen aanstaanden dingsdag heeft sir Robbert Vyvyan eene motie over de Belgische zaken aangekondigd. Laatstl, woensdag avond werd hem dóór lord Palmerston gevraagd, of hij bij dat voornemen volhardde, \vaafop sir Robbert op zijne beurt den minister vroeg, of deze kon ver- Zekeren dat de ratificatie der drie mogendheden vóór dien dag zou plaats hebben. Die verzekering wilde zijn lordschap niet geven doch hij ver klaarde niet te twijfelen, of die ratificatie zon weldra komen. Op de vraag, of het gouvernement eenige kennis droeg wegens de voorgeno men expeditie der Franschen naar Civita-Vecchia en Ancona, zeide de minister, dat het gouvernement daarvan onderrigt was, en ook wist, dat de detachementen krijgsvolktot die expeditie behoorende, nog niet vertrokken waren. Sir R. Vyvyan merkte daarop aan, dat men naauw- keurig de bewegingen van Frankrijk moest in het oog houden en vroeg of de expeditie naar Civita-Vechia of naar Ancona bestemd was? Hierop gaf de minister ten antwoord dat hij zich niet over de plannen van an dere gouvernementen kon uitlaten. Nog heeft lord Palmerston op de Vraag van een ander lid van het parlement verklaard, dat de onderhan delingen omtrent Griekenland vorderden, en dat hij hoopte dat zij naar genoegen zouden eindigen. Gisteren bedroeg het getal der personen, die alhier van het begin der ziekte af door haar zijn aangetast 55daarvan waren 35 overleden en nog 7 onder geneeskundige behandeling. De angst voor de cholera wórdt van dag tot dag minderen het ge voelendat de ziekte, die men hier voor die plaag heeft aangezien, gèene cholera is, wint nieer en meer veld. Lord Pofisonby heeft in het ochtendblad the Times verklaard, dat de beschuldigingen in den brief van den baron van der Smissen tegen Lem aangevoerdvolkomen ongegrond zijn, Een ministerieel biad verzekert, dat Frankrijk en Engeland aan "Spanje verklaard hebben, niet te zullen dulden dat het troepen zendt om dom Miguel te ondeisteunen. Volgens brieven van Lissabon, van den 13 februarijwas men al daar druk bezig met het maken van toebereidselen, om zich met kracht tegen dom Pedro te verdedigen, en meende men zeker te zijn, dat de koning van Spanje eene aanzienlijke magt zou zenden, om dom Miguel te hulp te komen. De dagbladen van Nieuw-York van den 2 februarij vermelden dar de ridder Huygensgezant van Z. M. den Koning van Holland, zich naar die stad begeven heeft, 0111 er de juweelen over te nemen, die aan de Prinses van Oranje ontstolen zijn en welke men in handen van Carrara gevonden heeft. PARIJS den 25 februarij. Gisteren is bij den heer Casimir Perier eene conferentie van ambassadeurs gehouden. Sommige bladen willen weten, dat de expeditie naar Italië te Civita Vecchia aangekomen is, en de troepen aan land heeft gezet; doch volgens anderen is het niet mogelijk dat daarvan reeds berigt zou ontvangen zijn. Ter beurs Werden gisteren allerlei ongunstige tijdingen verspreid. Men zeide onder anderen, dat de expeditie te Civita-Vecchia door de pause lijke troepen was afgeslagen. Alle die geruchten zijn door een ministe rieel papier tegengesproken, dat tegelijk verzekerd heeft, dat de expe- dit ie naar Ancona en niet naar Civita-Vecchia bestemd was. Berigten uit Toulon van den 17 houden in, dat het linieschip ■Martngo nog altijd door tegenwind belet werd die haven uit te loopen. De heide vrachtschepen la Caravane en le Rhóne, die insgelijks naar •ï-t-nlie besten'de krijgsbenden aan boord hebben zijn daarentegen dien uit Toulon weggezeild. Civita-Vecchia wordt stellig als de plaats hunner bestemming opgegeven. Men twijfelt er thans niet meer aandat er Spaansche troepert naar Portugal op marsch zijn. Men zegt, dat de Frandsche regering, om hare vertoogen bij Spanje tegen eene interventie in de Portugesche zaken meer kracht bij te zetten een kamp van tien duizend man bij de Spaansche grenzen zal doen vor- men. De Poolsche vlugtelingen zijn zeer onrustig, en het ministerie is er mede verlegen; zij willen Op zichzelven blijven, door hunne comttis. sarisseH bestuurd worden en onder hunne vaandels korpsen oprigtett De correspondentie van den generaal van der Smissen met Welling- ton, in onze journalen van gisteren opgenomen, maakt alhier een groot gerucht. In eenige wijken van Parijs zijn onder den minderen stand de kin derpokken uitgebroken. Alen schrijft zulks toe aan de verwaarloos in« van het middel der koepok-inenting. Het uitbreken der cholera te Londen heeft bijna de geheele En- gelsche aristocratie naar het vaste land gedreven. In dén dag tijds zijn er wel twee honderd gentlemens te Calais aangekomeh, zich overal heen verspreidende. De berigten uit Griekenland luiden bij voortduring Zeer ongunstig ten aanzien van den inwendigen toestand van dat land hetwelk door de partijschappen verdeeld wordt. Volgens onze dagbladen wint de partij die tegen de nieuwe regering is opgestaan, en met den naam van grond- wetsgezinde bestempeld wordt, meer en meer veld; zij zoude reeds van bijna het geheele vasteland van Griekenland meester zijn, en het voor- nemen hebben om met hare legermagtwelke reeds tot 8000 man was aangegroeidin Morea binnen te dringen. De afgevaardigden van het eiland Hydra, met Maurokordato aan het hoofd, die niet ter wetgevende vergadering naar Argos opgekomen wa ren hadden zich thans met de te Megara verzamelde ontevredene leden van het congres vereenigd, en zich met dezelve als wetgevende vergade ring van Griekenland gevestigdzoo dat er thans twee dier vergaderin gen in dat land tegenover elkander stonden. Die te Argos, weike uit de aanhangers van den nieuwen voorzitter Auguiiyn Capodistrias bestaat, had na verscheidene vergeefsche pogingen gedaan te hebbenom eena verzoening te bewerken, die van Megara voor oproerlingen verklaard, en krijgsbenden tegen dezelve afgezondenop welker trouw echter vol gens de berigten geen staat gemaakt kon worden en waarvan reeds som. mige gedeelten waren overgeloopen. 's GRAVENHAGE den 28 februarij. Volgens tijdingen van Snrina. me, is op den 15 december, in den ouderdom van 60 jaren, overleden Z. Exc. de hoog Ed. Gestr. heer Paulus Roelof Cantzlaarschout-bij. nacht in dienst van Z. M. en gouverneur-generaal der Nederlandsche West- Indische bezittingen. Z. Exc. is met veel plegtigheid ter aarde besteld. Er is een algemeene rouw van twee maanden voor den overledenen in de kolonie uitgeschreven. Men verneemt, dat de zending van graaf Or/ofadjudant van Z. M. den Keizer aller Russen f even zoo vredelievend is voor Ëuropn in het algemeen, als belangrijk voor ons Nederland in het bijzonder; de. zelve zou strekken, om die wijzigingen, welke men algemeen hier te lande in slechts weinige, doch gewigtigeartikelen der beschikkingen van de Londensche conferentie verlangt, mits de overige dan door den Ko. ning der Nederlandeu werden aangenomen, nog te doen verkrijgen, al vorens het verdrag door al de groote mogendheden zal zijn geratificeerd. Hierdoor zouden Neerlands ingezetenen eindelijk voor de opofferingen van allerlei aard, welke zij zich sedert ruim zestien maanden hebben moeten getroosten, door het bekomen van eenen eervollen vrede, wel- iigt kunnen worden keloond. De Russische gezant zal, na een kort ver blijf, zijne reize naar Londen voortzetten. Men zal zich herinneren, dat, kort na het uitbreken der cholera te Londen, de schepen uit die stad komende onderworpen zijn aan eene quarantaine van veertig dagen en de overige verdachte plaatsen aan eene mindere quarantaine. Thans zijn bij Konmklijk rescript van den 25 dezer de volgende verordeningen dnargesteldten opzigte van de toe passing der maatregelen van quarantaine op het geval van den Aziatischen braakloop. i°. Zullen de schepen personen en goederen, afkomstig uit plaatsen, alwaar clie ziekte met der daad heerscht, of die daarmede, uit hoofde van derzelver meer digte nabijheid, gelijk gesteld worden, voorloopig onderworpen worden aan eene quarantaine van vijftien dagen 2°. Die uit verdachte plaatsen, weike in minder digte nabijheid mee eerstgenoemde staandoch met deze in gewone betrekking en verkeer zich bevinden, zullen eene quarantaine houden van zeven dagen 3°. De opservatie voor hen die niet zondereenig toezigt bljjven kun. nen zal tot drie dagen beperkt zijn. De goederen welke in het algemeen gehouden worden smetstoffen te kunnen opnemen, zullen in de twee eerste gevallen onder de verpligting van lossing en zuivering blijven terwijl dan alleen de ladingen daarvan zullen kunnen worden vrijgesteld wanneer onwedersprekelijk mogt kun nen blijken dat de bedoelde goederen niet herkomstig zijn van eena plaats alwaar de Aziatische braakloop heerscht. Eindelijk zal de zuivering van zoodanige goederen niet door berookin- gen en bepaaldelijk niet door chloordampenof zoogenaamde Guytonsche berookingen bewerkstelligd worden, maar door dezelve bloot te stellen aan eenen mimen en telkens vernieuwden luchtstroom, Uit Koblents wordt gemeld dat de kooplieden aldaar, de voor. deelen van de vrije scheepvaart op den Rijn te baat nemende, reeds eene directe beurtvaart tusschen Amsterdam Rotterdam en Kohlentz hebben daargesteldwelke hare geregelde dienst in de maand maart be ginnen zal. De daarstelling van een nieuw bisdom te Brugge, reeds lang ont worpen, schijnt beslist. De noodige som hiervoor is op het Belgischs budget van dit jaar gebragt. De generaal Niellon heeft een besluit genomendat niemand voor- taan op Vlaamsch grondgebied verschijnen mag, of zich naar het Hol- t iandsch grondgebied begeven op straf van als spion te worden aangt- merkt.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1