f H\ 25. MIBDELBURGSCHE COÜRA NT. Dingsdag 28 Februarij 1832. Bc trigit» P. P O u s. iUtiouaU iïUUttc. JvsilJissifimeMt. NIEUWSTIJDINGEN. JVanfcrijfc» beu. ZEETIJDINGEN. A." O De Minister van Financien, daartoe door den Koning geinagtigd, brengt ter kennis van de belanghebbenden Dat uit de thans gedane verklaringen, voorgeschreven bij het 8ste ar tikel der wet van den 6 Januarij 1832 CStaatsblad vo. 9), omtrent tie wijze, op welke zullen plaats hebben de fournissementen der deelnemin gen in' de Negotiatie van 138 millioen inschrijvingen in het Groot oet, rentende 5 per cent, gebleken is, dat hetgeen daarvan in geld zal wor den gestort, geacht kan worden voor een zoo ruim gedeelte te zunen voorzien in de buitengewone lasten van de dienst van 1832, die het ge- Volg kunnen zijn van den voortdurenden staat van oorlog, zoo als het bedrag daarvan bü het i*'» Jor wet -«» -t Januari] 1832 (Staatsblad tio. 4) is aangenomen, dat voor het ontbrekende, behoudena 's Konings nader overleg met de Staten-Generaalgeene toevlugt zal be hoeven te worden genomen tot de verpligte geldheffing, volgens art. 21 en volgende der wet van den 6 Jannarij jongstl. Staatsblad no. 9.) En aangezien, ten gevolge van deze gunstige uitkomst, sommige be langhebbenden zouden kunnen verlangen de vernietiging der gedane ver klaringen tot op naamstelling vati certificaten, volgens hst 13de artikel van de meergemelde wet, wordt, ter tegemoetkoming van zoodanig ver langen, verder bekend gemaakt: i°. Dat een iegelijk inschrijver, welke mogt wenschen terug te be komen de verklaringen tot op-naamstelling der certificaten, volgens het 13de artikel der wet van den 6 januarij 1832 ingeleverd, daarvan te ruggave zal kunnen verkrijgen te Amsterdam bij den Commissaris tot de conversie der Nationale Schulden verder bij Agenten van den Alge- meenen Rijkskassier, waar die verklaringen zijn ingeleverd; 2° Dat een ieder, die, overeenkomstig de gezegde verklaringen be komen heeft bewijzen van inschrijvingmet uitdrukking van een of meerdere namen, om op dezelve de certificaten te stellen, bevoegd zal zijn, bij de hier voren vermelde kantoren te vragen, dat dezeop naam stelling doorgeslagen en vernietigd worde; 3°. Dat de certificaten, bij de uitgifte, zullen worden gesteld op zoodanigen naam, hetzij van den oorspronkelijken inschrijver, hetzij van ieder ander persoon, als bij het doen van elk fournissement zal worden verlangd, en dat die certifiaten alsnu alle, volgens het slot van art. 16 der wet, in de maand januarij 1833 zullen worden ingetrokken, te gen betaling aan den houder van één ten honderd van de som in de zelve uitgedrukt. 'sGravenhageden 23 Februarij 1832. De Minister voornoemd, VAN TETS VAN GOUDllIAAN. De ADMINISTRATEUR van 's Rijles Schatkist in ZEELAND adver teert dat van heden af ten zijnen Kantore en bij de respective ontvan gers hunner woonplaatsen zal worden uitbetaald het rlugmentum van Heeren Predikanten, over den jare 1831. Middelburg, den 28 Februarij 1832. De Administrateur voornoemd, BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van alle de genen, die daarnij eenig belang mogten hebben, dat de tweede zitting van den Militie-Raad zal plaats hebben op Woensdag den 28 Maart, des morgens ten tien uren, op het gewone Locaal in de Abdij binnen deze Stad dat voor dezelve moeten compareren alle de in dit jaar geloot hebbende Personen, welke vermeenen regt op vrijstelling te hebben. Wordende mitsdien alle belanghebbenden bij deze aangemaand om zich op voorschrevene plaats en uur voor den Militie-Raad te sisteren. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Couranc geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 23 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren, C A T SLoco-Secrecarii. De ondergeteekende Provisionele Syndic in den gefailleerden Boedel van PIETER FRANCKE van ES Metselaar en Koopman te Middel burg, roept bij deze op alle Crediteuren in gemelden Boedel, om, op Dingsdag den 6 Maart aanstaande, des Middags teil iï uren, te compa reren in Persoon of bij Gemagtigdenin een der Vertrekken van de Regtbank van Koophandel alhier; waar alsdan, in tegenwoordigheid van den Heer Regter Commistaris, zal worden overgegaan tot de verificatie en beëèdiging der ingediende Pretentie». Middelburg, 27 Februarij 1832. H. J. van DE IN SE. PARIJS den 22 februarij. Men zegt, dat er eene groote verandering onder de ambassades bij de vreemde mogendheden binnen kort plaats heb ben zal. Vijf benoemingen wil men, dat er op liet tapijt zijn; die van den maarschalk Molitor voor Petersburg en van den generaal Guilleminot voor Brussel schijnen voor als nog het meest gegrond te zijn. Eergisteren heeft de baron Rottschild een groot diplomatiek diner gegeven, waarop de president van den raad en verscheidene miniscers van de voorname vreemde gezanden zijn tegewoordig geweest. De regtbank van eersten aanleg van het departement der Seire heefc beden uitspraak gedaan in de zaak van het testament van den prins van Condé. Zij heeft het testament voor geldig verklaard, en heeft gevolge- lijk bevolen, dat aan de baronnes Feuckères overgegeven worde: 1. twee millioenen francs in geld; 2. het kasteel en het park van Saint-Leu, met de meubelen; 3. het kasteel en de landerijen van Boissy; 4. het bosch van Montmorency; 5. het domein van Moifontaine; 6. en 7, het pavil- loen in het paleis Bourbon, door de baronnes Feuchires bewoond, met de aan hare dienst verbonden paarden, rijtuigen en al de meubelen enz. Een aantal inwoners van Philippeville hebben den koning Lodewijk Philips een brief en aan de fransche kamer van gedeputeerden eene petitie geadresseerd, het verzoek houdende, dat de vestingwerken hunner stad niet geslecht mogten worden. Eene deputatie uit de stad Philippeville heeft beide stukken den prefect der Ardennes in handen gegeven. De petitie aan de kamer der gedeputeerden zal door dén generaal Lafayctte worden aangeboden. MIDDELBURG den 27- februarij. Men meldt uit *s Gravenhage den 24 dezer Z. Exc. de graaf van Orlof heeft eergisteren, na ten gehoore bij den koning te zijn geweestbij II. M. de Koningin zijne opwachting ge maakt, en vervolgens ten hove gedineerd. De graaf van Orlof heeft heden bij Z. K. H. den Prins van Oranje gedi neerd. De secretaris van het Russische gezantschap te Paeijs is alhier aangekomenen mede afgestapt in het logementgenaamd Tiellevue Met waarschijnlijkheid is te onderstellen, dat diens overkomst ten oogmerk heefcmet den graaf van Orlof een mondgesprek te houden en de inscructien van Zijne Keizerlijke Majesteit nopens de aan het Fransche kabinet te doene openingen te vernemen. Het verblijf van den graaf van Orlof in deze residentie schijnt op niet meer dan nog ongeveer acht dagen bepaald, waarna Z. Exc. zich naar Londen zoude begevenmogelijk wel over Frankrijk. Men verneemt, dat aanstaanden dingsdag, geboorte-verjaardag van Z. K. II. Prins Frederik feest ten hove zal zijn. Den 25 dezer had men, 111 den stads schouwburg alhier, voor het eerst het genoegende tooneelkunstenaressen in nationale kleeding te zien optreden. Toen dit, bij de aankondiging van het stuk, hetwelk des zaturdags zou worden gegeven, woensdag avond te voren beloofd werdtoen reeds was een daverend handgeklap de tolk der voorloopige goedkeuring van het publiek; maar nu men die belofte verwezenlijkt zag en zich met eigen oogen van het smaakvolle en bevallige der nationale kleeding kon overtuigen, nu was de toejuiching nog levendiger en ster ker. Als onze Nederlandsc'ne vrouwen met het nationaal kostuum in zonderheid inet den zoo gelukkig bijgebragcen wimpel, haar voordeel weten te doen, en wie zou daaraan kunnen twijfelen? dan zullen zij, bij het vaarwel zeggen aan de Fransche modes, niets kunnen verliezen, maar integendeel gelegenheid hebben om in uitdrukking en levendigheid van beweging, in zwier en bekoorlijkheid van gestalte, zoo dit moge lijk is te winnen. Niemand late door de nieuwheid zich afschrikken I een invloedmakend voorbeeld van eenige dames van aanzienlijken huize zoude ook echter hier niet overtollig zijn, en wel spoedig vrij alge- meene navolging vinden: want welke mode zich ook aanprijze door hare fraaiheid, zij vestigt zich eerst door het gebruik, en dit hangt veelal af van den voorloopigen bijval der aanzienlijken. Inmiddels ontvangehet tooneelgezelschap van mejufvrouw Ottinghen in 't bijzonderde tooneel kunstenaressen, die hier het eerste voorbeeld hebben gegeven, de hul de van het erkentelijk publiek voor deze nieuwe poging tot aankweeking en onderhouding van den Vaderlandschen zin De Engelsche geneesheeren hebben goede uitwerkselen ondervonden van dr. Bermann's manier ter voorbelioeding tegen de gevolgen der besmetting door de cholera morbus. Zie bier zijn voorschrift: Laat, in elke woonkamer 4 oneen kamfer in een theeschoteltje smelten; nuttig niets dan zeer ligt voedsel, neem eene groote zindelijkheid in acht, draag altijd een stuk kamfer bij u. Door dit allereenvoudigst en gemakkelijk aan te wenden middel stelt men zich buiten bet bereik der plaag. Die is in meer dan 5000 huisgezinnen proefondervindelijk bewezen. Brieven van Rome meiden, dat het Pausselijk gouvernement tegen de expeditie der Fransche troepen protesteert, en dat er order naar Ci- vita-Veechia is gezonden 0111 zich tegen de ontscheping te verzetten, het garnizoen van die stad zou tot dac einde versterkt zijn en artillerie hebben bekomen. Deze vijandelijke gezindheid schijnt door Oostenrijk ondersteund te worden, die deszelfs troepen derwaarts doet marcheren. Ter gelegenheid van het leggen der grondslagen eener nieuwe over dekte markt te Metzheeft men, bij het opgraven van den grond, ter diepte van 12 k 15 voeten, op de plaats waar voormaals een klooster had gestaanonderscheidene lijken van menschen gevondenmet ijzers aan de voeten aan de handen en den hals deze ongelnkkigen schijnen levend in hokken vastgeklonken te zijn geworden, welke men daarop toegemetseld had. Eene expeditie in de maand mei van het vorig jaar van Koppen hagen vertrokken is het gelukt de Oostkust van Groenland te bereiken. Voor 8 eeuwen vestigden zich op deze kust Noorweegsche kolonisten, en van dac tijdstip af had liet ijs den toegang geheel afgesneden. De voormelde expeditie heeft de afstammelingen dier kolonisten gevonden zij belijden nog bet het Christelijk geloof, hetwelk hunne voorvaders hun overgeleverd hadden. Hunne taal is die der Noorwegers van de 10de eeuw. De heer Dixonwelke sedert eenige jaren te Gent woonachtig' was, en die door den generaal Niellon is aangezegd om Gent binnen 48 uren te verlatenis te Brussel aangekomenen moet eene klagte we gens de handelwijs van genoemden generaal bij den gezant Robert Adair hebben ingezonden. Hij is ook voornemens een request bij het Engeisch parlement over dit onderwerp in te dienen. De generaal Niellon is weder van Brussel te Gent teruggekomen. Prins Leopold is den 23 naar Charlfloi vertrokken. VEmancipation zegt in het zekere onderrigt te zijn dat erbij Givec een kamp zal worden geformeerd. VLISSINGEN den 25 maart. Heden is alhier ter reede gekomen de Vrou-w Gretina, kapt, A. H. Assing, van Vere naar Antwerpen gedesti lleerd met stukgoederen.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1