25 Februarij 1832. Ütftificatte JVankrijfe. NIEUWSTIJDINGEN. (öiriööUSirittaMje. 38$ i 39J De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND van het Departement van Binnenlandsche Zaken ontvangen heb bende den Toestel voor Cholera-Zieken zoo als die omschreven is in een werkje van Doctor IV. F. P. KieKlgetiteld Aanwijzing om aan Cholera-Zieken eene dadelijke en doelmatige hulp te verleenen- ten einde de Openbare Autoriteiten, Bestuurders van Gestichten van Lief dadigheid, Gevangenissen, Hospitalen en zelfs bijzondere Geneeskunst- Oefenaren en Partikulieren in de gelegenheid gesteld worden om door eigene beschouwing en beoordeeling te beslissen, of en in hoever zij zich zoodanige Toestellen zouden behooren aan te schaffen, of het ge bruik daarvan aan te bevelen. c. Brengt bij deze ter kennisse van de voorz. Autoriteiten, Bestuurders, Geneeskunst-Oefenaren en Partikulieren, welke verlangen mogten den voorzeiden Toestel te bezigtigen dat hun daartoe dagelijks, des morgens van tien tot twaalf urenZon- en Feestdagen alleen uitgezonderd, de gelegenheid verleend wordten zij zich ten dien einde bij den Kanier- bewaarder van het Provinciaal Gouvernement kunnen adresseren. Middelburg, den 17 Februarij 1832. VAN VREDENBURCH. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND, brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat door het Departement der Op perhoutvester ij voor de Noordelijke Provinciën, met overleg van Hun Ed. Gr. Achtbaren de Gedeputeerde Staten der Provincie, is bepaald: 1. Dat de Jagt op Ganzen en Eendvogels in de provincie, op den 1 Maart aanstaande zal gesloten zijn, terwijl die op Watersnippen tot den 1 April daaraanvolgende zal worden opengelaten; met dien verstande, dat deze laatste, wat de publieke Jagt aanbelangtalleenlijk geopend blijft op het Water langs de Stranden en Oevers van Waterplassen en op lage moerassige Landen en bepaaldelijk is gesloten in en langs Bosschen als mede op Bouw-en Weilanden tot het gewone Jagtveld behoorende. a. Dat de Visscherij in de Provincie, van tien 15 Maart aanstaande tot en met den 31 Mei daaraanvolgende, zal gesloten zijn, na welk tijd stip dezelve op de gewone wijze weder zal mogen worden uitgeoefend terwijl de Visschers van beroep de door hen, vóór den aanvang der slui ting, gevangen Visch tot op den 1 April aanstaande zullen mogen ver- koopen. Dat van deze sluiting is uitgezonderd de Paling-visscherijwelke ech ter gedurende den gesloten' Visch-tijd niet anders dan met Fuiken, Trom mels of Aalkorven zal kunnen worden uitgeoefend; vermogende nogtans die Vischtuigen alleenlijk ddfir te worden gebezigd, alwaar het gebruik derzelve niet volgens de Politie-reglementen is verboden. Zullende een ieder, die zich eenige overtredingen tegen voorzegde be palingen mogt veroorloven, tot de straffen bij de Wetten bepaald worden vervolgd. En zal, ten einde niemand hiervan eenige onwetendheid voorwende, deze worden afgekondigd en aangeplaktwaar zulks gewoon is te ge schieden, mitsgaders in het Provinciaal blad geplaatst. Middelburg den 20 Februarij 1832. VAN VREDENBURCH. De Belastingschuldigen in het Stedelijk Middel der Lantaarn-, Brand spuit- en Nachtwacht-geldenwelk tot nogcoe in de voldoening van hun ne verschenen termijnen van Aanslag zijn nalatig gebleven, worden bij deze ten ernstigsten aangemaand tot eene onverwijlde voldoening der- zelve, en zulks voor of op den 9 Maart eerstkomende, wijl zij 11a dat tijdstip aan zichzelven zullen te wijten hebben de nadeetige gevolgen, welke daaruit staan voort te vloeijen. Middelburg, den 25 Februarij 1832. DE TROIJE Nz., Collecteur. De ondergeteekende Provisionele Syndic in den Gefailleerden Boedel van JOHANNES ANTONIUS van SCHOOR, Winkelier in Mans-Hoe den, te Middelburgroept bij deze op alle de Crediteuren in gemel- den Boedel, om, ingevolge Art. 502 van het Wetboek van Koophandel, binnen veertig dagen, aan hem op te geven voor welke sommen en uit welken hoofde zij Crediteuren zijn, en hem de bewijzen hunner Schuld vorderingen over te leggenof dezelve over te brengen ter Griffie van de Regtbank van Koophandel alhierzullende daarvoor repu worden afgegeven. Middelburg, 20 Februarij 1832. VAN PROOJJEN, Procureur. PARIJS den 18 februarij. Een comité uit veertig leden zamengesteld en door den hertog de Choiseul gepresideerd heeft zich alhier georga- niseerd om in de middelen te voorzien tot het tegengaan van de voort* gangen der cholera-morbus. De club der volksvrienden in de straat Grenelie St. Honoré is door den procureur des konings gesloten, die de deuren van hare vergaderzaal verzegeld heeft. De clubbisten hebben daartegen een protest opgemaakt» Heden hebben er alhier weder arrestatien plaats gehad, en scheen men op nieuw voor eenige bewegingen beducht; verscheidene posten zijn verdubbeld. Men wil voor stellig verzekerendat de drie groote Noordse ha hoven aan Spanje de verzekering gegeven hebben, dat zij hetzelve on dersteunen zouden in geval Frankrijk er zich tegen zou willen verzet* ten, dat Spanje hulp aan dom Migüelbij eenen aanval van dom Pedro toebragt. Het besluit dier hoven, wordt bij opgemelde verzekering ge* voegdgrondt zich op het traktaat van 24 maart 1778, bij vernieuwing aangegaan in 1801 en door alle mogendheden, waaronder ook Frankrij k erkend. Men spreekt veel van den zestienjarigen prins Otho van Beijeretl voor de kroon van Griekenland, 's GRAVENHAGE den 22 februarij. In de Zitting van de Tweeda Kamer der Staten-Generaal, van heden, zijn ontvangeneene koninklijke boodschapeen geleide van negentien ontwerpen van wetbehelzende wijzigingen en veranderingen in het eerste boek van liet Burgerlijk Wet boek alsmede een brief van den secretaris van Staat, ten geleide van een gewijzigd ontwerp nopens eenen aCcijns op de steenkolen. De graaf Orlojf heeft, naar men verzekert, bij Z. M. den Koning gedineerd van zijne zending wordt nog niets bekend gemaakt. De luit.-generaal van Geen is uit het leger alhier aangekomen. Door den directeur-generaal voor de marine is, bij resolutie van den 17 dezer, bepaald dat Londen, en al de plaatsen aan de rivier van Londen gelegen, tot the Norezullen worden beschouwd als besmet, en dat al de plaatsen gelegen aan de kusten tusschen Dover, tot en mee Ilarwich zullen aangemerkt worden als verdacht, en dat dien ten gevolge al de van die plaatsen binnenvallende schepen respectivelijk zullen wor* den onderworpen aan zoodanige quarantaine, als in overeenstemming met de bestaande verordeningen vroeger voor de besmette en Verdachte plaatsen aangenomenvoor dezelve is vastgesteld. Wijders is door gemelden directeur-generaal bepaaiddat van den 19 dezer maand af, wederom de schepen, van besmette of verdachte plaatsen komende, in de zeegaten van de Maas en Goedereede, overeenkomstig de vroegere bepalingen, welke bij resolutie van den 5 december 11. wa ren ingetrokken, zullen mogen worden toegelaten, ten einde de voor dezelve vastgestelde quarantaine uit te houden aan het etablissement de tien gemeten, of op zoodanige plaats, als aan dezelve zal worden aangewezen. MIDDELBURG den 24 februarij. In ons no. Van II. dingSdag ver- meldden wij, op gezag van een berigt uit Axel, dat een inwoner aldaar, onder het gehucht Overslag, door de Belgen van eenige koebeesten was beroofd, welke echter, op het vertoon van een detachement schutters, zijn terug gekomen. Thans zijn wij van goederhand geïnformeerddat deze geheele zaak onwaar is, en dat erop dien tijd alleen eene militaire verkenning van onze zijde heeft plaats gehad, waarbij niets is voorge vallen. 'Onderscheidene Belgische dagbladen bevestigen het reeds vroeger gemelde ontslag van den heer Ch. de Brouckere als minister van oorlog. Men zegt ook dat de luitenant-kolonel Bouchty, en de militaire inten dant de Gassompierre mede hunne demissie hebben ingediend. In Belgie worden ook onderscheidene maatregelen tegen het over brengen der cholera genomen. De generaal Niellon heeft den 19 dezer bekend gemaakt, dat, ten gevolge van een besluit van het hoog-militair geregtshof, ieder, hetzij mili tair of ander, welke voor misdaden welke tot de bemoeijingen van den permanenten krijgsraad te velde zullen behooren voor denzelven zal wor den teregt gesteld zonder dat er hooger beroep zal kunnen plaats hebben. Eenige achtingswaardige burgers uit Gent hadden het plan ge vormd om het in vrijheid stellen van den heer Stéven door een vreug den-maaltijd te vieren, en eene daartoe rondgezondene inteekenings-lijst bedroeg reeds over de honderd inschrijvers, uit de deftigste klasse der maatschappij; maar uithoofde van de nieuwe gestrenge maatregelen, welke tegen de stad Gent worden genomenheeft men begrepen deze uitdrukking van blijdschap, welke zoo zeer in strijd is met den algemee- nen rouwtot gelukkiger dagen te moeten uitstellen. LONDEN den 17 februarij. Volgens een officieel rapport zijn in Londen, sedert het uitbreken van de cholera dertig personen daarvan aan getast waarvan veertien overleden zijn. Men gelooft, dat binnen tien dagen de hervormings-bill door het buis der gemeenten zal aangenomen zijn. Men verhaalt dat de koning aan den eersten minister, graaf Greyvolmagt gegeven heeft tot het bezigen van alle zoodanige middelen als het aannemen van die wet bij de pairs kunnen bewerkstelligen. De Courier berigt, dat de vertegenwoordigers der vijf groore mo- gendheden tot een gewigtig besluit ten aanzien van Griekenland gekomen zijn; dat zij, namelijk, hebben bepaald een einde te maken aan den on- rustigen staat van dat land door er een geregelden regeringsvorm onder een constitutionele» souverein te vestigen dat hiertoe de kroon is aan geboden aan een jongen Duitschen prins van groote bekwaamheden, en dat men verwacht, dat die vorst dezelve zou aannemen. De Courter voegt er bijdat de Grieksche monarch een volledigen waarborg voor de hechtheid en het welvaren zijns aangenomen lands zon vindenin de^ ge zindheid der vijf mogendheden, die reeds lang gewenscht hebbenGrie kenland dien rang onder de volken te geven welke aan hetzelve toekomt. PRIJZEN der EFFECTEN te Amsterdam den 32 Februarij i832. Werkelijke Schuld Rest. Uitgest. dito Kansbiljetten Amortisatic-Sijndicaat 3$ pet. Handel-Maatschappij Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i83i idem i852 i4| - i5 66$ 5ï$ 67 52$ 80 - 80$ 9'i$ - 95i «9Ï - 9°ï 75 - 7d| 66$ - 66$ 82$ - 82I Ruslandbij Hope& Co. Leening fjjfj, idem 1801 inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Goll&Co. 4 pet. certificaten Negot. Metaliek Bank-actien. DenemarkenNeg.Amsterd. Napelsche certificaten ®7| 9°? 56 451 a 88$ - 9i - 56$ - 46± 8ii - 81$ - 7a Fransche 3 pet. inschrijv. Engelschc gecons. 82$ - 82$ 1 Napelsche certificaten 71$ Staat der Middelprtjzen van de Objecten van Markt enz., te Middelburgden 23 Februarij 1832. Tarwe 9 25. Rogge 6 75.Gerst ƒ4,50. Haver 2 30. Boekweit f 6 00. Witteboonen 7 25. Groene Erw ten ƒ7 00. Aar dappelen 120. Graauwe Erwten niet aange voerd. Tarwenbrood ,het Ned. pond, i6§ ets.Roggenbrood 14 ets. Vol gens pas. Rundvleeschhet Ned. pond 50 ets.Kalfsvleesch 60 ets. Scha- i penvleesch 45 ets. Met de belasting.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1