MIDDKLBIHGSCIIE COÜRAN N\ 23. iScfccnbmafcing.. Donderdag 23 febl-uarij 1832. Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. JVatifctijfe. rt - iSJ 7»J - 7»ï AI) VER TENT] EN. TE /ie -j->V j/VLV Q feil De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND van het Departement van Binnenlandsche Zaken ontvangen heb bende den Toestel voor Cholera-Zieken zoo als die omschreven is in een werkje van Doctor IV. F. P. Kiehlgetiteld Aanwijzing om aan Cholera-Zieken eene dadelijke en doelmatige hulp te verkenenten einde de Openbare Autoriteiten, Bestuurders van Gestichten van Lief dadigheid, Gevangenissen, Hospitalen en zelfs bijzondere Geneeskunst- Oefenaren en Partikulieren in de gelegenheid gesteld worden om door eigene beschouwing en beoordeeling te beslissen, of en in hoever zij zich zoodanige Toestellen zouden behooren aan te schaffen of het ge bruik daarvan aan te bevelen. Brengt bij deze ter kennisse van de voorz. Autoriteiten, Bestuurders, Geneeskunst-Oefenaren en Partikulieren, welke verlangen mogten den voorzeiden Toestel te bezigten dat hun daartoe dagelijks des morgens van tien tót twaalf urenZon- en Feestdagen alleen uitgezonderd, de gelegenheid verleend wordten zij zich ten dien einde bij den Kamer bewaarder van het Provinciaal Gouvernement kunnen adresseren. Middelburg, den 17 Febrnarij 1832. VAN VREDENBURCH. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG; gezien de kennisgeving van Zijne Excellentie den Directeur.Generaal voor de Marine, van den 4 dezer maand, houdende beschikkingen, wel ke zijn genomen voor de Werving van Scheepsvolk voor Zijner Maje- Steits Zeedienst. Gelet op de Circulaire van den Heer Gouverneur, van den 15 dezer, (P rovinciaal-blad 110. 26). En in aanmericing genomen de nllezins aannemelijke voorwaarden, om schreven bij bovengemelde bekendmaking, ten behoeve der genen die zich tot genoemde dienst verbinden welke voorwaarden indien men dezelve naauwkeurig overweegt, niets te wenschen overlaten, noch voor den man die zich onder weinig verdiensten, belast vindt met een huisgezin, noch voor den jongeling, die almede door de omstandigheden weinig of geen werk kan vinden, en zelfs daardoor in staat zoude geraken eenig- zins voor zijne Ouders te kunnen zorgen. Hebben vermeend belangrijk te zijnde Ingezetenen op gemelde be kendmaking opmerkzaam te maken zijnde een genoegzaam aantal derzelve binnen deze Stad op de gewone plaatsen van affixie aangeplakt, en tevens eik en een iegelijk op te wekken, zoo als zij zijn doende bij deze, om van die gelegenheid gebruik te makenten einde door dienstneming een wapen hetwelk steeds de steun van het Vaderland is geweesten Neerlands roem tot in de verste streken der aarde heelt overgebragtvan de noodige manschappen te voorzienop dat het Vaderland hetwelk van de landzijde door trouwe Vaderlanders zoo wel verdedigd wordt, van de zeezijde eveneens deszelfs sterkte vinde in echte Nederlandsche har ten en handen. Kunnende de genen, welke genegen mogten zijn, om zich voor die dienst aan te geven, zich tot dat einde dagelijks ter Stedelijke Griffie aandienen, terwijl de zoodanigen een of twee malen per week naar het Hoold-Departement van Marine te Vlissingen zullen worden overgebragt, en aan dezelve, buiten het handgeld, 11a goedgekeurd te zijn, het aan- brenggeld worden uitgekeerd na aftrek der kosten van transport. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 Febrnarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. De ONTVANGER der Centrale Directie des Eilands Walcherenver wittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van het Geschot, over den jare 1831 0111 hunne verschuldigde termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoenalzoo hij anderzins verpligt is de nalatigen hiertoe ingevolge de wet te noodzaken. Middelburg, den 13 Febrnarij 1832. Voor den Ontvanger voornoemd, I. LUTEYN Adsistent. Namens de gezamenlijke Schutters voor den Wilhelmina-Polderbij mijne onderhebbende kompngnie dienende betuige ik mijnen opregtsten dank, voor uit dien Folder weldadige toezending van acht paren Wan ten en acht paren Sokken, bestemd en uitgereikt aan genoemde Schutters. Kapitalendainden 20 Februnrij 1832. De Kapitein, kommanderende de 4de komp. 2de bat. der afdeeling Zeeuwsche mobiele Schutterij DEINEMA. BERLIJN den 17 februarij. Men zegt, dat prins Wilhelm eene reis naar Petersburg doen zal. Ook wil mendat de keizerin van Rusland haren doorlnchtigen vader tegen het voorjaar een bezoek zal komen ge ven en dat Z. M. de keizer hier ook een korten tijd zal doorbrengen. Het zijn echter niets dan geruchten. Hetgeen de buitenlandsehe bladen van een congres te Berlijn gezegd hebben is althans zeker zonder grond. Het denkbeeld van eene crisis der algemeene zaken van Europa ver wijdert zich meer en meer. Bij een aantal menscben heerscln het verlangen wel om door snelle maatregelen het tegenwoordige kwaad te stuiten en een algemeenen oorlog uit te lokken, maar de meesten zien in, dat een oorlog daaraan niet verbeteren zou, althans heeft Pillissen geen behoefce aan oorlog. Indien de verbetering en de welvaart van den inwendigen toestand des lands, de vredelievendheid der bewoners, het aanleggen van wegen, kanalen, boogescholcn in allerlei wetenschappen en een goed crediet voorbehoedmiddelen tegen eene revolutie zijn, dan bevindt Ptuissen zich 111 een toestand, waarin het niets behoort te on- 1 dcrneittendat strekken zou om dit alles omver te werpeti. Het doodvonnis, dat de militaire regtbanlc tegen Rösittgereen der hoofden van de opstandelingen te NeiiChatelgeveld heeft, is op hoog bevel aan herziening onderworpen geworden. Het is volkomen overeen, komstig de wetten verklaard, doch evenwel ilog niet bekrachtigd géwor den daar de doodstraf om politieke misdrijven in de geschiedenis der Pruissische monarchie zoo zeldzaam geworden is als zij bij den Strijd der beginselen de dagelijksche twistvraag der partijen is geworden, PARIJS den 1 6 februarij. Men zegt, dat de hertog van Or/êatts b to nen kort zich op reis zal begeven naar de westelijke en zuidelijke depar tementen van het Rijk. Na eene conferentie, die eergisteren bij den minister Casimir Perief gehouden is, heeft de Oostenrijksche ambassadeur, de graaf Apponyeert courier naar Weenen gezonden. Men verhaalt, dat er door den telegraaf order gezonden is naar Tott- Ion, om het eskader, dat naar de Pauselijke staten bestemd was, niet ta laten vertrekken, Onderttisschen leest men in brieven uit die haven dat den 8 dit smaldeel van den wachttoren gezien werd, koers zettende naar het Oosten, zoo dat men geenszins twijfelde of het was naar Italia op weg. De Gazette de France merkt omtrent de jongste geldleening in Hol land aan dat in het vorige jaar, in Frankrijk bij eene dergelijke geld leening slechts voor twintig millioen franken is ingeschreven. Nogtans zegt de Gazette, bedraagt de bevolking van Holland naauwelijks het acht ste gedeelte van die van Frankrijk. 's GRAVENHAGE den 20 februarij. De graaf Orloff is heden na middag alhier aangekomen. Gisteren is in deze residentie de vijftiende verjaardag van Z. K. H. den oudsten zoon van den Prins en Prinses van Oranje gevierd géwor den door het uitsteken van vlaggen uit de openbare gebouwen en de wo ningen van bijzondere personen, alsmede door het spelen van het klok kenspel. Des morgens is er dejeuner geweest aan het paleis van den Prins van Oranje; des middags gala.diner en heden avond klein bal ten hove. Bij deze gelegenheid heeft de Erfprins van Oranje, van het voor Z. K. H. bestemd woongebouw bezit genomen. Door de tweede klasse van het koninklijk Nederlandsch instituut zijn tot leden dier klasse verkozende heeren H. baron Collot d'Escury van Ueinenoordte Leyden, en mr. B. H. Lulofshoogleefaar té Gro ningen, welke benoemingen door Z. M. den Koning zijn goedgekeurd geworden. Dezelfde klasse heeft in hare vergadering vart den a dezer tot korres- pondenten benoemd, de heeren mr. W. C. Ackersdyck, te Rotterdam ett n1r* S. de Wind, te Middelburg. Z. M. de Koning heeft, bij hoogstdeszelfs besluit Van detl 14 de zer no. 6 gelieven te bepalen dat de kadets der genie van de ko ninklijke militaire akademie zullen worden opgenomen bij het instituut voor de marine te Medemblik ten einde aldaar hunne studiën te vervol gen of op te vatten, tot tijd en wijle de lessen bij eerstgemeld etablis sement op nieuw kunnen aanvangen. Het hoog militair geregtshof te Brussel heeft uitspraak gedaan in de zaak van den heer Steven uitgever van den Mêssager de Cand; hetzel ve heeft het door den krijgsraad te Gent gewezen vonnis voor nietig en onwaardig verklaard, bevolen den heer Stèven onmiddellijk in vrijheid te stellen en hem acte gegeven van zijn voorbehoud, betrekkelijk de scha devergoeding die hij zich voorstelt te reclameren tegen de bewerkers van het hem aan gedaan onregt. Het hof heeft hare uitspraak daarop gegrond» dat de stad Gent niet wettig in staat van beleg is gesteld gewordenen dienvolgens de daar gevestigde temporaire krijgsraad geen wettig bestaan gehad heeft. VLISSINGEN den 21 februarij. Drie honderd man van de koloniale infanterie, onder kommnndo van den luit.-kolonel Volkhemerkomende van de citadel van Antwerpen zijn heden alhier ontscheept, om hec garnizoen te versterken; de krijgshaftige houding dier krijgslieden, wel ke, in de dagen van october 1830 en augustus 1831 in Antwerpen en bij de uitvallen van de citadel, bijzondere blijken van moed en krijgs tucht hebben gegeven, werd met genoegen opgemerkt. Twee kompagnien van het 3de bntaillon Zeenwsche mobiele landelijke schutterij, alhier in garnizoen, zullen, ter versterking naar het 4de district dezer provincie vertrekken. MIDDELBURG den 22 februarij. Uit Brussel wordt gemeld, dac de heer Ch. de Brouckere zijne demissie ais minister van oorlog heeft in gezonden; men wil dat dit besluit is gegrond op de bezuinigingen wel ke men in zijn ministerie wil invoeren. Uit Parijs zijn geene nadere tijdingen wegens het verschijnen der cho lera aldaar. PRIJZEN der EFFECTEN, te Amsterdam den 20 Februarij i832. Werkelijke Schuld Rest. Uitgcst. dito Kansbiljetten Amortisatie-Sijndicaat 3J pet. Ilandel-Maatschappij Oorlogslasten Schatkist-biljetten Vrijwillige Negot.i83i idem i832 3g k 5qJ 66J - 675 52i - 53 Fransche 3 pet. inschrijv. Engelsche gecons. 80 - 81 95 - 96 9°t - 91 7^5 - 7r> 66J - 661 82 - 82 i Rusland, bij llopeö Co. Lcening 5||J, idem i83i, inschrijvingen Spanje rente Amsterdam Oostenrijk, bij Gollët Co. 4 pet. certificaten Negot. Metalick Rank-aetien. DenemarkenNeg.Amstcrd, Napelsche certificaten 875 4 9o{ - 83 - 564 - 88ï 46| 81' - 9' - 83J - 56J - 46 J -81J fjeden beviel zeer voorspoedig van eene welgeschapene DOCHTER, C. H. Boluyt geliefde Echtgenopce van Middelburg p. Van de G R A F T. den 18 Februarij 1832.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1