s? I MIDDELBURGSCIIE C O Uil A N T. N\ 21. Jranferijfc. iSIefeerfattbett. Zaturdag '"V 18 Fëbrüafij 1832. iEJuMtcaiie. 2£lctroiutj. NIEUWSTIJDINGEN. Shtitecltlflttb. \C Burgemeester en wethouders der stad middelburg, iioordp aats der Provincie Zeeland herinneren bij deze alle de in- en opgszetencn ezer ■Gemeente aan de Wet van den 26 Vcntose éde jaar, zijnde van den navolgenden Art. 1. Binnen de tien dagen na de afkondiging dezer Wetzu.Ilen *"e naars, Pachters, Gebruikers of anderen, hunne eigene Gronden of die v bebouwende, elk voorzoo veel hem aangaat, vcrpligtzyn om de Boomen op delrioi den staande, van Rupsennesten te zuiveren of te doen zuiveren, op poene boete van ten minste drie en ten hoogste tien dagen arbeids. Netten Art. 2. Zij zullen op dezelfde straffen gehouden zijn, de Rupsennesten en Wetten van de Boomen, Hagen of Struiken afgenomen, aanstonds te verbran en, e° op zoodanige plaatsen, alwaar zulks zonder gevaar van brand aan Bosschen, Boomen of Struiken noch ook aan Huizen en Gebouwen zal kunnen geschieden. Art. 5. De Bestuurders der Departementen (Gouverneurs) zullen hinne de'tijdstip, de Boomcu welke zich op onverpachte nationale Domeinen evin Tan Hupsen doen zuiveren. w Art. 4. De Agenten der Gemeenten en hunne Adjuncten (Burgemeester en e - houders of Assessorenzullen, ieder in den zijnen, verpligt zijn, op de uitvociing dezer Wet toe te zién; zij zijn verantwoordelijk voor het verzuim hetwelk ten de len mogt worden ontdekt. m Art. 5. De Commissarissen van het uitvoerend bewind bij de Plaatselijke ringen zijn verpligtom binnen bet tweede tiental dagen na de atkondiging der vVet, eene schouwing te doen op alle met Boomen, Houtgewassen, Hagen of Struiken be plante Gronden, ten einde zich te overtuigen, dat de wering van de Rupsennesten naar belmoren is volhragt, enom daarvan aan den Ministerwien het aangaatrap- Art. 6. Dc wering der Rupsennesten zal in de volgende jaren, vócir den 1 Vcn tose (20 Febrnarij) moeten geschieden op straffe als hierboven is bepaald. Art. 7. Indien eenige Eigenaar of Pachter hierin, op het gezegde tijdstip, nala~ tie mogt znn zullen de Hoofden der Besturen en hunne Adjuncten zulks ten kos te van den nalatigen door arbeidslieden ter hunner keuze doen verngten ue kosten deswege zullen bij bevel van inbaarverklaring van den Vrederegtcr op de kwitantien der arbeidslieden, van de gezegde Eigenaars of Gebruikers worden verhaald, zonder dat de betaling daarvan van de boete zal kunnen versehoonen. De tegenwoordige Wet zal op den 1 Pluviose (22 Januarij) op bevel van den Com missaris van het uitvoerend bewind, door dc zorg van de Hooiden van de Plaatse lijke Besturen worden afgekondigd. En willen mitsdien alle Eigenaars en Gebruikers van Gronden met Houtgewas be plant, met den meesten ernst hebben aangemaand, om zoo in hun eigen als in het belang hunner naburen, stiptelijk naar te komen de bepalingen in bovengemelde VVet omschreven., en daardoor voor te komen dc straffen, welke op de nalatigen in de zen zullen worden toegepast. En opdat niemand hiervan onkundig zonde blijven zal deze worden gedrukt, afge kondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads-Couraut geplaatst. Gedaan ten Haadhuize der Stad Middelburg, den i5 Eebruarij 1802. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Edel Achtbaren G A T S Loco-Secretarii. KORPS MARINIERS. De "Kommanderende Officier der iste Divisie van bovengemeld Korps Brengt (als daartoe geautoriseerd} mits deze ter kennisse dat het Zijne Majesteit, bij besluie van den 1 dezer No. 8, heeft behaagd, te bepa len, dat bij het Korps Mariniers, eene vermeerdering van Handgelden aan de zich voor de dienst bij hetzelve verbindende Manschappenzal kunnen worden verstrekt, te weten: a. Voor de reeds gediend hebbende, voor zes jarige dienst, tot Dertig Gulden ƒ30, b. Voor ongediende Recriuen voor zes jarige dienst, tot Twintig Gulden f 20. Zullende het aanbrenggeld van Acht Gulden 8 door een ieder ge noten worden die een Recruuthetzij gediend of ongediend zal aan brengen welke voor de dienst geschikt wordt bevonden en daarna aangenomen. Terwijl ter verdere informatie, van diegene welke genegen mogten zijn zich als zoodanig te engageren, is dienende, dat zij zich daartoe bij hem Divisie-Kommandant, en op 't Plaatselijke Bureau te Vlissingen en Middelburg, kunnen aanmelden. Vlissingen, den 10 Februarij 1832. De Divisie-Kommandant voornoemd, MUSQUETIER. De REGERING der Stad AXEL, zal op Donderdag den 23 Februarij 1832, des namiddags ten 2 uren, ten Stadhuize aldaar, onder anderen, in het openbaar presenteren te verpachten voor den tijd van zeven ja reningaande den 1 Mei aanstaande, den Stads KOREN-WINDMO LEN aldaar, met Woonhuis en gevolgeu van dien. Axel, den 7 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders der Stad Axel, P. A. van DISHOECK. Ter ordonnantie van dezelven, M U L L I Secretaris. Middelburg, den 17 Februarij 1832. DIAKENEN der Nederduitsche Hervormde Gemeente maken bij deze dankbare melding eener, op Zondag voormiddag jl.in de Oostkerk-col- lektegevondene gift van twee Zeeuwsche Rijksdaalders ten behoeve hunner Armen. De onbekende gever of geefster ondervinde ruimschoots in zijn hart, dat niet de hoeveelheid, maar slechts het edele oogmerk, zoodanig offer de hoogste waarde kan bijzetten welke ook in hetzelve wordt gesteld door Diakenen voornoemd J. van den BROEKE, Pra:se3, A. POLEIJScriba. welke aan de zaak van Belgie verbonden zijn tót eene oplossing nade- ren, zal deze zending strekken, om voor geheel Europa te doen blij ken de beginselen van eerlijkheid en regtschapenheid welke Z. M. be zielen, alsmede hoogstdeszelfs bevredigende inzigten en ernstige eh stand, vasrigö begeerte, om den algemeen en vrede in stand te houden." Reeds is graaf Orlof, op zijne reize naar 's Gravenhagein deze re sidentie aangekomen. Over Polen hoort men de tegehstrijdigste berigten. De eitldelijkö bedoelingen des keizers omtrent dit land, of en in hoe verre het vroe gere koningrijk zal hersteld worden, zfjii nog onbekend. De traktaten vereischett, wel is waar, dat Polen onder eerie eigene staatsregeling, een van Rusland afgescheiden rijk zal blijven maar deze traktaten bepaalden ook, dat Holland en Belgie een vereenigd rijk zonden uitmaken, eit vermits hier reeds wijzigingen hebben plaats gehad, kunnen zij ook daar toegelaten worden. InniSschen doert de Russische bbrgerlijke en mili taire overlieden alles, wat in derzelvGr vermógen is, om bet land wede? in eenen ordelijken én goeden stand te brengen; doch zij vinden bij da ingezetenen weinig te gemoetkomingmaar Wel veel hoogmoed en wan* trouwen. Met zegt, dat prins Willem, broeder Van Z. M. den koning vatt Pru'issen, in het aanstaande voorjaar weder zijn verblijf in de Rijnpro- vinden zal vestigen. PARIJS den 12 februarij, Meri heeft gisteren morgen op den hoelï van de straat Grènétat en van Petif Harletir plnkbiljetten gevonden waaibij de werklieden tot het vernielen der machines werden aangezet, men las op dezelve: dood aan de ministers! zamenkomst op de plaats der revolutie Men wilde weten dat de politie weder Van eene nieuwe zamenzwe, ring onderrigt was, die den 13, zijnde de jaardag van den doöd de» hertogs van Berrymoest uitbarsten. Van Toulon schrijft men van den 5 februarij het volgefidö: Hel 66ste regement van linie, dat naar Algiers moest vertrekken, heefc bij voorraad het 21ste vervangen, hetwelk dit garnizoen had verlaten; de- peches per estafette aan den komanderenden generaal van liet departement gezonden, hebben bevel aangebragc om dit regement in het departement der marine te doen overgaan, hetwelk niet langer toelaat te twijfelen, dat tot een zeekrijgstogtmet landingstroepen aan boord, is besloten ge worden Het 65ste regement, dat eerst den 20 moest vertrekken, heeft twea veldbataillons ieder van iööo man geformeerd, en zal morgen inge scheept worden aan boord van het schip Suf renen van de fregatten Hictoire en Artemisedie na deze troepen te hebben aan boord genomen onmiddelijk onder zeil zullen gaatL Zoo op het oogenblik vernemen wij, dat die schepen naar Anconsi zullen koers stellen. Men leest in de QuotidienneVolgens de tellihg door het Hol- Iandsche gouvernement publiek gemaakt, bestaat de bevolking van dit land in 1832 uit 2,444,550 zielen. Ziedaar nu een land met nog geen twee en een half millioen zielen, op dit oogenblik bevolkt, het voor beeld van zedelijke standvastigheid aan Europa gevende. Maar wat heeft dit land dan buiten andere landen Het bezit een mensch en din mensch is Koning, GRAVENHAGE den 14 februarij. Kortelijk znmengevat kan men zeggen, dat de, nog het traktaat van 15 november niet geratificeerd hebbende mogendheden, gezind zijn als volgt: de Pruissische gezant heeft van zijnen souverein de ratificatie van het verdrag ontvangen, tevens niet de aanwijzing om daarvan gebruik te maken zoodra de overige mo gendheden bereid zijn te ratificeren. Oostenrijk geeft den vurigstep wensch te kennen om als eene behoedende mogendheid te worden aan gemerkt; nimmer zal deze staat liet waagstuk willen ondernemen, oin aan den gang der openbare aangelegenheden met geweld eene andere rig- ting te geven. Rusland zal niet ratificereil alvorens de Koning der Nederlanden de 24 artikelen zal hebben aangenomen. Naar men verneemt zoude de zending van den graaf van Orlofdie heden alhier aangekomen is hoofdzakelijk tot doel hebben om Z. M. tot de aanneming dier 24 artikelen over te halen, waarin echter eenige wijzigingen zouden voorgesteld worden. De keizer vvenscht in alle opzigten den vrede te behouden, doch zal onzetl Koning bijstaan in al wat regt en billijk is. BREDA den 14 februarij. Naar wij vernemen, zullen de beide Prin sen in het begin der aanstaande maand de onderscheidene korpsen van het leger te velde in oogenscliotiw nemen zoowel oin over den toestand van het personeel als ook omtrent den staat der administrative dienst, persoonlijk te kunnen oordeelen. Velen willen, dat deze in spectie in verband zonde staan met eene nader te bepalen organisatie der schutterijen. Voor de echtheid dezer berigten kunnen wij echter niet instaan en deelen dezelve tnede zoo als wij ze ontvangen hebben. De zelfde berigten spreken van eene verplaatsing van het hoofdkwartier naar Tilburg, en niet naar Breda, zoo als men vroeger gezegd heeft. De tijdingen van het zamencrekken van troepen in een kamp bij Rijente gen het einde der maand maart of het begin van aprilschijnen zich te bevestigen. BERLIJN den 9 februarij. Een der Petersburgsche bladen behelst het navolgend officieel berigt„Zr. Ms. aide-de-campgraaf Orlof, is in den nacht van 30 op 31 januarij uit Petersburg naar 's Gravenhage vertrokkenbelast met eene bijzondere zending bij Z. M. den koning der Nederlanden, Op een oogenblik, op 't welk de gewigcige vragen MIDDELBURG den \j februarij. Naar men verneemt, zal eerst daags een gedeelte van de nieuwe wetboeken, zoo als die thans door de daartoe benoemde commissie zijn gewijzigdaan de Staten-Generaal wor den aangeboden In de zitting van de Tweede Kamer van den 13 is ingekomen een nieuw ontwerp betrekkelijk den accijns op den turf. Z. M. heeft, bij twee besluiten, beiden van den 3 dezer, weder onderscheidene benoemingen gedaan tot ridders van de Militaire Willems orde en van den Nederlandsche Leeuw, met last tevens, om van ver schillende militairen eervolle melding op de order voor het leger te ma ken. Een der Belgische dagbladen maakt de opmerking, dat niet eender patriottische ontwerpen aldaar tot stand komt. Men had voorgesteld een eere.kruis ter belooning vgu dappere gn getrpuwe daden; men spregks

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1