N\ 19. MIDDELBURGSCIIE COURANT, Dingsdag x;ax'- 14 Februarij 1832. iÜaUoa.ik illütf U- 21cbcvïattb0cïtc #aubcl-IMaai0cïi&|Jïnj. lSekcnbm«'ïfeitt0. NIEUWSTIJDINGEN. (BrooUlarittanjc. JVaukvijfi. 4kbcd,iubctt. BEKENDMAKING. Burgemeester en wethouders der stad middelburg Hoofdplaats der Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van alle de genendie daarbij belang hebben, dat de Alphabecische Naamlijst van alle de personen die aan de ligting van dit jaar moeten deelnemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen op het Raadhuis alhier, van heden tot den 22 daaraanvolgende, des middags van 12 tot twee uren, ten einde een ieder in staat zoude zijn om, ingeval op die lijst eenige personen of omstandigheden mogten voorkomen, die op de zelve nog zouden behooren te worden aangeteekend of daarvan zouden moeten worden weggelaten zulks ter kennisse van den Militie-Commis saris te kunnen brengen. Wordende tevens alle ingeschrevenen en derzelver Ouders, Voogden, Curators of Gemagtigden verwittigddat de Loting voor Ingezetenen van deze Stad, zoo binnen als buiten de poorten, uitmakende hec eerste Mi litie-Kanton, zal plaats hebben op Woensdag den 22 dezer aanstaande, des morgens ten tien uren, op de Voorzaal van het Stadhuis alhier. Terwijl al verder elk en een iegelijk wordt verwittigd, vooreerst: dat de bewijzen, welke behooren te worden bijgebragc tot staving der redenen van vrijstelling, welke op den dag der Loting zullen zijn aangevoerd, uiterlijk binnen vijf dagen na de Loting der Stads.Griffie moecen worden ingediend. Ten tweede dat tot hec afgeven der attesten of certificaten tot beko- jning van vrijstellingen voor de dienst der Nationale Militie, door eene Commissie uit het Stedelijk Bestuur, zal worden gevaceerd op den 24 dezer, van des morgens ten tien uren tot des namiddags ten twee uren. En ten derde: dat allen, welke zulks zouden mogen verlangen nade re inlichting kunnen bekomen omtrent de bewijsscukken tot staving hun ner reclames, ten Raadhuize dezer Stad, van heden tot den 22 dezer daaraanvolgende, van des middags ten twaalfcot des namiddags ten cwee uren. En opdat niemand hiervan onkundig blijven, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan een Raadhuize der Stad Middelburg, den 9 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. De DIRECTIE maakt bekend, dat door haar, te Rotterdam op Donderdag den 15 Maart 1832 de navolgende partijen Java SUIKER, zullen geveild worden als 30 Kisten en 1450 Kanassers en Kranjangs, liggende te Rotterdamen I090 Kanassers en Kranjangs, liggende te Dordrecht. Zullende de Monsters en Veilings-Conditien in tijds worden uitgegeven. Amsterdam, den 9 Februarij 1832. G. SCHIMMELPENNINCKPresident. DE CLERCQ Directeur fung. Secretaris. KORPS MARINIERS. De Kommanderende Officier der isce Divisie van bovengemeld Korps brengt (als daartoe geautoriseerd) mits deze ter kennisse, dat het Zijne Majesteit, bij besluit van den 1 dezer No. 8, heeft behaagd, te bepa len, dat bij het Korps Mariniers, eene vermeerdering van Handgelden aan de zich voor de dienst bij hetzelve verbindende Manschappenzal 'kunnen worden, verstrekt te weten: a. Voor de reeds gediend hebbendevoor zes jarige diensttot Dertig Gulden 30. b. Voor ongediende Recruten voor zes jarige diensttot Twintig Gulden 20. Zullende hec aanbrenggeld van Acht Gulden 8 door een ieder ge noten worden die een Recrmithetzij gediend of ongediend zal aan brengen welke voor de dienst geschikt wordt bevonden en daarna aangenomen. Terwijl ter verdere informatie, van diegene welke genegen mogten zijn zich als zoodanig te engagerenis dienende, dat zij zich daartoe bij hem Divisie-Kommandant, en op 't Plaatselijke Burean te Vlissingen en Middelburg, kunnen aanmelden. Vlissingen, den 10 Februarij 1832. De Divisie-Kommandant voornoemd, MUSQUETIER. 17 Februarij, van des middags ten twaalf uren cot één unr, ten htliza van den Heer J. L. DamanHeel- en Vroedmeesterwonende in da Krommeweele alhier. Middelburg, den 13 Fëbruartf 1832. Uit naam van het Instituut voornoemd J. R. de VASStf. De ONTVANGER der Centrale Directie des Eilands Walcherenver wittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van het Geschot, over den jare 1831, om hunne verschuldigde termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoen, alzoo hij anderzins verpligt is, de nalacigen hiertoe ingevolge de wet te noodzaken. Middelburg, den 13 Februarij 1832. Voor den Ontvanger voornoemd, I. LUTEYN Adsistent. De REGERING der Stad AXEL, zal op Donderdag den 23 Februarij 1832, des namiddags ten 2 uren, ten Stadhuize aldaar, onder anderen, in het openbaar presenteren te verpachten voor den tijd van zeven ja ren ingaande den 1 Mei aanstaande, den Stads KOREN-WINDMO LEN aldaar, met Woonhuis en gevolgen van dien. Axel, den 7 Februarij 1832. Burgemeester en Wethouders der Stad Axel, P. A. van DISHOECK. Ter ordonnantie van dezelven, MULLIÉ, Secretaris. Het INSTITUT van VACCINATIE voor Minvermogenden, zal met gratis vaccineren weder een aanvang maken op Vrijdag aanstaande, den LONDEN den 7 februarij. Sir FyVyan heeft gisteren avond iri het til. g er huis te kennen gegeven, dat, toen hij eenigen tijd geleden eene ftioti? aankondigde ten aanzien der Belgische aangelegehhedenmen de hoop koesterde, dat het traktaat der mogendheden met Belgie den 15 januari! zoude zijn geratificeerd geworden; dac die ratificatie hiec heeft plaats ge- had, maar is uitgesteld tot den 31, en als toen almede niet is gevolgd, en dac de ministers daarop het traktaat hebben overgelegd, slechts door een gedeelte der verbondene partijen goedgekeurd. Hem is voorgekomen dat men dergelijk onvolledig stuk geenszins in ernstige overweging kond? nemen, en hij heeft alzoo verklaard, zijne motie uit te stellen tot den 28 februarij en nog verderbijaldien de ontbrekende ratificatien ook alsdait nog niet mogten zijn uitgewisseld. Zondag werd een kabinetsraad gehouden. Gisteren avond bevatt? de Gazette eene proclamatie des konings, waarbij eëh algemeene vasten, dag wordt bevolen, tot reden voor deze godsdienstige beschikking, d? geduchte ziekte aangevende, door welke het rijk wordt bedreigd. I? Engeland en Ierland zal de vasten zijn op 21 in Schotland den 9a maart. Uit Ierland zijn de tijdingen meer geruststellend. De cholera in Schotland is zeer zacht. PARIJS den 7 februarij. De Ooscenrijksche troepen hebben den a8 jnnuarij, onder hec opperbevel van den generaal graaf Radetzkydie d« keizerlijke troepen in Italië kommandeerc, Bologna bezet. De Italiaansche aangelegenheden trekken thans aller aandacht tos zich. Zoodra men in 't zekere is onderrigt geworden, dac de Oosten, rijksche troepen de pausselijke legatien op nieuw zouden gaan bezetten t heeft men, met den telegraaf, bevel naar Toulort gezonden, om ijoo man troepen in te schepen. In de kamers is deswegens tot gisteren toa niets medegedeeld. Waarschijnlijk zal men heden bij de gedeputeerden inlichtingen vragen. Officieel is ten aanzien der ingescheepte cfoepén nog niets bekend gemaaktdoch de ministeriele bladen verzekeren stellig dat dezelve naar Civita Vecchia bestemd zijn. De liberalen beklagen zich reeds hoogelijk dat die troepen zullen dienen, om de Oostenrij. kers de hand te bieden, ten einde den geest van vrijheid in de legatien t? bedwingen en vooronderstellen dat de inscheping plaats heeft me,t voorkennis en goedvinden van het kabinet van Weenen. Van dit laatste is intusschen nog niets gebleken. In de Vendée is het nog altijd zeer onrustig de stoutmoedigheid der Carlisten neemt weder toe. Alom worden geschriften aangeplakt, waarbij de menigte wordt aangemaand, om geene belastingen te betalen en om de wapenen op te vatten ten behoeve van het wettig bewind. Het platte land in dat oord wordt meer en meer onveilig. De nieuwe prefect te Grcnoble is niet vriendelijk ontvangen bij gelegenheid Zijner komst heeft eene oploop plaatsgehad, welke echter geene gevolgen schijnc te hebben gehad. 's GRAVENHAGE den 10 februarij. Op voordragt van Z. Exc. dett heer minister van binpenlandsche zaken is door Z. M. een allergunstigst besluit genomen, omtrent de bij dat departement, bij gelegenheid der laatste organisatie, uitgevallen ambtenaren en geëmployeerdendie vrij willig uitgetrokken zijn. Dit besluit bepaalt niet alleen, dat, ofschoojx uitgevallen, zij hec gedeelte hunner voorheen genoten bezoldiging zul len blijven genieten, zoo lang zij in de gelederen onzer armee blijven dienen, maar ook, dat zij, bij terugkeerdadelijk weder geplaatst behoo ren te worden. Bij de departementen van finantien en ontvangsten zijn de pensioenen der uitgevallen ambtenaren bepaald geworden bij de overige ministeriel! ziet men hetzelfde iederen dag te gemoet. Alle amb tenaren welke sedert eenigen tijd bij het ministerie van binnenlandsche zaken uit bet leger met groot verlof teruggekomen waren om in de on derscheidene bureaux werkzaam te wezen, zijn voor een gedeelte reeds weder derwaarts vertrokken terwijl de overigen met x maart bij de ar mee terug zullen zijn. Men meent te wetendat Z. M. aan zijnen gezant bij de Duit- sche bondsvergadering heeft doen gelasten, aan dezelve te kennen te ge ven, dac Z. M. de vier-en-twintig artikelen niet heeft aangenomen, en, zonder de goedkeuring van de bondsvergadering en van de agnaten van het Huis van Nassau, niet zal toestemmen in den afstanden in de ver ruiling van eenig gedeelte van het groothertogdom van Luxemburg, dan tegen eene volkomene territoriale schadevergoeding. MIDDELBURG den 13 februarij. Uit Vlissingen wordt ons gemeld De re;ds bestaande verdedigings middelen in en rond deze vesting zuilen, naar men verneemt, nog aanzienlijk worden vermeerderd; zwaar gewapende blokscbepen zullen op de stroomen de nadering onzer stad verhinderen ook spreekt men van zwaar garnizoen en het provianderen der vesting, voor hetwelk reeds adminisrracive schikkingen moeten geno men zijn. De schepen Euridicf., Proserpine en de Comeet hebben op de Schelde hunne stellingen reeds hernomen en heden ver trekt de bombardeer korvet Medusa derwaarts. Eene menigte zee lieden bieden zich bestendig in aile oorden van ons trouwe Vaderland aan, om als vrijwilligers op de nieuw in dienst gestelde schepen geplaatsc te worden. Getrouw aan de deugden onzer Vaderen, ontwikkelen zich de morele kracht en vaderlandsliefde meer en meer, bij een volk, dat, zoo als Karei de Vijfde eenmaal gezegd heeft, zacht, vreedzaam en een voudig, zich verschrikkelijk geducht kan maken, wanneer men hunne dierbaarste regcen durft aanranden.'" 1 Wat eene geregre zaakdoor volharding en moedbetoon gerug- - steundverwerftheeft Holland in de laatste tijden in gansch Europa

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1