middel COURANT, N\ 16. Dingsdag 7 Februari) 1832. SSsrigf. bijleveld. iME UW ST1J DINGEN. llebieirlatiben. ke MINISTER van FINANCIËNdaartoe door den Koning ge- magcigd brengt ter kennis van de belanghebbenden: Dat de inschrijvingen in de negotiatie van 138 millioen werkelijke schuld, k 5 pet. geopend ingevolge de wet van den 6 januarij 1832, Staatsblad no. 9) bij de sluiting op den 31 der vorige maand, bevon den zijn te bedragen zoo veel de opgaven daarvan, op heden, bij het departement van financien zijn ingekomen het getal van 38,630 nandee- len k ƒ2000 ieder, en alzoo uitmaken een kapitaal van zeven en zeven tig millioen twee honderd zestig duizend guldens 677,260,000) welke som echter, door eenige nog verwachte opgaven uit sommige provinciën, «enigzins kan vermeerderen Dat het er intusschen voor kan worden gehouden dat die inschrijvin gen het getal van negen en zestig duizend aandeelen niet te boven gaan en dat dezelve alzoo alle worden aangenomen Dat, dien ten gevolge, aan de deelnemers, welke daaromtrent niet reeds verklaringen hebben gedaan gelegenheid zal worden gegevenom op de kantoren, waar elks foumissement moet geschieden, en mitsdien 200 veel Amsterdam betreft, bij den Commissaris tot de conversie der Nationale Schuld en in alle andere arrondissementen bij de Agenten van den Rijkskassier, van na tot en met den 18 Februarij eerstkomendezich te verklaren i°. Overeenkomstig het 8ste artikel der vermelde wet, of zij de four- nissementen van hunne inschrijvingen geheel in gereed geld zullen doen Kunnende bij gebreke van zoodanige verklaring hetzij dezelve bij de inschrijving is geschied of nu nog gedaan zal wordenalleen worden aangenomen fournissementen in Geld en efecten vereenigdop den voet van art. 11 der wet, 2 3 en 4. 2°. Overeenkomstig art. 13 der wet en 5 van des Ministers berigt van den 18 Januarij jongstleden, omtrent de splitsing en opnaain- stelling van de Certificaten, om te dienen bij de uitvoering van de verpligte heffing, bij het tweede gedeelte der voorgemelde wet om schreven. Zullende er lijsten van de namen en sommentot welke die certifi caten verlangd worden aan de opgemelde kantoren behooren te worden overgelegden bij gebreke daarvan de Certificaten alleen kunnen afge geven worden ten name van den oorspronkelijken inschrijver. *s Gravenhageden 2 Februarij 1832, De Minister voornoemd, VAN TETS VAN GOÜDRIAAN, Krachtens besluit van Zijne Exc. den Minister van Financien dato 2 Februarij 1832, no. 2 aafdeeling Generaal Secretariaat Wordt bij deze ter kennis van de belanghebbenden gebragcdat alle de deelnemingen in de Vrijwillige Inschrijving in het Grootboek der Na tionale Werkelijke Schuld, rentende vijf ten honderd, ingevolge de wet van 6 Januarij 1832 Staatsblad no. 9), bij den Agent van den Alge- meenen Rijks-Kassier te Middelburg, of bij de Gemeente-Besturen, in het Register zijn ingeschreven, zijn aangenomen; zoo worden de deel nemers uitgenoodigd zich, zoo spoedig mogelijk, immers voor dee 18 dezer maand ingevolge art. 13 der wet, schriftelijke opgave te doen ten wiens name de deelnemers verkiezen dat de Inschrijvingen of Certi ficaten zullen worden afgegeven, alsmede omtrent diegenen, welke ge reserveerd hebben nader hunne opgave te doen op welke wijze de four nissementen zullen geschieden; zullende hec daarvoor gehouden worden, dac, bij verzuim van opgaven binnen bovengemelden tijd, de Certifica ten op naam van den deelnemerbij den Agent bekend moeten gesteld worden. De Agent van 's Rijks-Kassier te Middelburg D. van DEINS E. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeeland gezien de Circulaire aanschrijving van den Heer Gouver neur der Provincie Zeeland; van den 30 Januarij 1832, A: No. 1287, 4de afd. Provinciaal Blad no. 14), houdende mededeeling der wijze van invordering der Grondlasten voor 1832; En in aanmerking genomen dat de Hoofdsom der Grondbelastingwel ke voor dit loopende jaar is vastgesteld.voor drie kwart op de gewo ne Kohieren, in de eerste negen maanden van 1832* iedere maand met een negende deel zal worden ingevorderd, en dat van het overige kwart door de Belastingschuldigen te dragen, naar de verkregene uitkomsten van het Kadaster, op de daarvan op te makene Kohieren, in de laatste drie maanden dezes jaars iedere maand mee een derde deel. Noodigen de Belastingschuldigen dezer Gemeente uit, om in^ de te genwoordige buitengewone tijdsomstandigheden in het belang van s Rijks kas, derzeivcr aanslagen in de executoir verklaarde Kohieren geregeld telken maand aan te zuiveren, en dus van gemelde aanslagen een ne gende gedeelte iedere maand te voldoen, ten einde niet zoo zeer zich zeiven te vrijwaren van de middelen van bedwang, welke de Wet, op het stuk der Directe Belastingen de Ontvangers aan de hand geeft en welke t'egen de nalatigen zouden moeten worden in het werk gesteld als wel om den roem te helpen handhaven, dat daar waar de Wet spreekt of het belang van Vaderland en Koning roept de Nederlander zonder dwang aan deszelfs verpligting voldoet. Aldus gedaan ten Rnadhuize der Stad Middelburg, den 2 Februaiij 1832 en gepubliceerd den 6 derzelvc maand. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. Vergadering van het Middelburgsche Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, op Woensdag den 8 Februarij 1832, des avonds ten zes uren, in het Museum Medioburgense. Verslag van het Bestuur der Spaarbank en Voorlezing. Namens Bestuurders P, de MAR.ET TAK Secretaris. LONDEN den 31 januarij. De ambassadeurs der stijf grooté mögend* heden hebben gisteren eene conferentie gehouden, bij welke gelegenheid de heer Falck en de heer van Z nylon van IVyeveit eene bijeenkomst giet de leden der conferentie hebben gehad. Zaterdag avond is de heer Dedeleerste secretaris der Nederlandschef ambassade, hier uit 's Hage aangekomen, met depeches voor de Neder* landsche gevolmagtigden en met het antwoord zijner regefing op de nota der conferentie van den 4 januarij. Men verhaalt, dat de Koning dei? Nederlanden verklaart, op geen punt te zullen afwijken van zijn reeds bekend besluit, den oorlog wel te willen vermijdeu cn den eersten aan val niet te zullen doen, maar in geval van nood volkomen gereed t8 zijn om zijne regten en zijn land te verdedigen. Toen donderdag in het huis der gemeenten gestemd zou worden OVet het zoo netelig punt der Russische leening, waarbij de ministers zoo veel gevaar geloopen hebben van hun gedrag te zien afkeuren en slechts met eene zeer geringe meerderheid overwinnaars zijn gebleven, merkt® men op, dat sir Henry Pamell, de secretaris van oorlog, het parlement verliet èn geen deel aan de stemming nam. Dit deed ziendat hij van gevoelen verschilde met de overige leden van het ministerie over dezes zaak, en moest hec nederleggen van zijn ambt ten gevolge hebben. Dit is dan ook geschieden men meentdat sir John Cam Hobhouse of dg heer Francis Baring hem zal opvolgen. Het ontslag van den heer Pamell, wiens bekwaamheden en eerlijk® beginselen men algemeen regt Iaat wedervaren beeft een onaangename® indruk op de beurs gemaaktook heeft de onzekerheid van het ratifi ceren van het traktaat dien indruk nog vermeerderd. Donderdag zal de heer Courtenay in het huis der gemeenten eene fflo* tie doen omtrent de tegenwoordige betrekkingen tusschen Engeland e® Portugal. Het huis heeft, op voorstel van den heer Charles Granteen bijZdtl» der comité benoemd, om de Zaken van de Oost-Indische compagnie ia overweging te nemen en onderzoek te doen naar den staat van den han del van Groot-Brittanje met de Oost-Indien en China. Te Manchester hebben, op zondag 29 dezer, weder volksbetV®» gingen plaats gehad, De berigten uit Ierland luiden allerdroevigst. Partijschap en gods* diensthaat beginnen er meer en meer te woeden. ZIERIKZEE den 2 februarij. Wij hebben heden in onze stad êell zilver, met zuiver ducatengoud verguld Avondmaal servies, bestemd voof de Oost-kerk te Middelburg, dat welligt nergens zijne wedergade heeft. Bij een' fraaijen en sierlijken vorm, bij eene uitgezochte en kieschS pracht, en toch verheven eenvoudig, waardig het hooge en verheven® doel, waartoe het bestemd is, vereenigt hetzelve in zich alles wat de kunst en een goeden smaak vermag, even gelijk dit gezegd kan worden van den prachtigen tempel waar in het ten gebruike en ter bewaring zaj worden aangeboden. Door zijne duurzaamheid schijnt dit servies cot een wezenlijk gedenk» teeken bestemd te zijn, van de hoogte waarop bet kunstvak van zilver» bewerking en graveerkunde thans in ons Vaderland staaten waarin wij zekerlijk niet voor eenige andere beschaafde natie ter wereld behoeve® onder te doen. E11 in de daad, wanneer men al destukken van het ser» vies met het ongewapend oog gadeslaatdan zal men ons gezegde niet overdreven vinden. Maar als men het oog met het vergrootglas wapent, en dan hec drijfwerk en de gravure naspeurtdan kan men niet genoeg bewonderen de juistheid en zuiverheid, de rondheid der trekken en de teekening welke hec geheel op elk stuk aan het oog aanbiedt; dan is het of alles leeft, en de Adelaar, het oog naar boven gerigtzich van da aarde losmaakt om reiner streken te bewonen, niet ongelijk aan den Christen die met een geloovig gemoed zal aanzitten en uit de stukken hec brood etende en den wijn drinkende, zijn oog naar boven slaat, CO daar zijne hope vestigt. Eere hebbe onzen kundigen stadgenoot den schilder 1Prince, naar wiens levensgrooce teekeningen de stukken zijn vervaardigdterwijl de kundige en verdienstvolle J. C, Bendorp, te Dordrecht, de graveerstift ook hier wederom met eene smaak en eene juistheid heeft bestuurdz§» nen grooten roem waardig. Eere hebbe ook onzen ijverigen en verdien stelijken stadgenoot en zilversmit C. van T. den Boer die zich geene moeite bespaard heeft om het geheel in dier voege te leveren dat er niets te wenschen overschiet, en die gedurende 14 dagen, na dezen dag, het servies gaarne aan elk en een ieder, bij hem aan huis ter bezigtiging aan* biedt. MIDDELBURG den 6 februarij. Z. M. heeft, bij besluit van den 5 januarij jl.benoemd de civile leden en hunne plaatsvervangers in de onderscheidene militie-raden voor de iigting der nationale militie van 1832. Die voor Zeeland zijn In den militie-raad zitting houdende te Middel burg, jhr. Johan Hendrik Schorer, lid der staten, en jhr. IVillem Hen- drik Lodcwijk van Panhuislid van den raad der stad Middelburg. Tot derzelver plaatsvervangers, mr. Marinus Cornelis Paspoort van Grijpsker- ke, lid der staten, en Cornelis Anthonij Rethaan Macarêlid van den raad der stad Middelburg. Bij besluit van Z. M., van den 15 januarij jl., is rot militair lid van den bovengemelden militie-raad benoemd, de beer Avjfmorthkapitein bij het reserve-bataillon der 18de afdeeling infanterie, in garnizoen te Willemstad. HH. KK. HH. de Prins van Oranje en Prins Frederik zijn den 3 dezer langs Dordrecht gepasseerd zich naar het hoofdkwartier begevende. Zr. Ms. stoomboot Curaijau, kommandanc le Jeuneis den 4, met depeches voor ons gouvernement, van Londen komende, ter reede van Vlissingen gearriveerd. Men verneemt, dat Zr. Ms. fregat Euridice, den 7 Of 8 dezer. uit de dok van Vlissingen zal halen, de Schelde opstevenen en spoedig door de andere schepen zal worden gevolgd. De mededeeling, door Zijne Exc. den minister van buitenlandsche zaken woensdag aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gedaanes

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1