MIDDE.LBURGSCHE COURAN N°. 12. |)uïïlicatictt. Jxatifcrijfe, Zaturdag Cv V£py. Ï-U' 28 Januarij 1832» lantsheer, l. p. NIEUWSTIJDINGEN. SJttttecMatib,. ;£licbcvi<inbett. -Vi Burgemeester en wethouders der stad middelburg in Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat het Kohier van Belasting,' tot vinding van een Fonds tot onderhoud der Achtergelatene Betrekkingen van Vrijwil ligers bij de Armee en Uitgetrokken Schutters, hetwelk, blijkens Be kendmaking van den 26 September 1831, ter visie heeft gelegeneenige wijzigingen heeft ondergaan, en alsnu op nieuw, door den Raad dezer Stad, provisioneel, als Legger-rol voor het jaar 1831, is gearresteerd, van heden af tot den 2 Februarij aanstaande ter Stedelijke Secretarie ter visie zal liggen, en zulks dagelijks, uitgenomen de Zon- en Feest dagen, des middags van twaalf tot twee uren, ten einde een ieder in de gelegenheid te stellen, daartoe termen zijnde, reclame tegen deszelfs aanslag in gemelde Belasting, schriftelijk, op ongezegeld papier, aan Burgemeester en Wethouders in te dienen. En opdat niemand onwetendheid voorwende, zal deze worden afge kondigd en aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden, mitsgaders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan te Middelburg, den 19 Januarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad VLISStNGEN Zullen, op Dingsdag den 31 Januarij 1832, des middags ten 12 uren precies, in eene der Zalen van het Raadhuis binnen gemelde Stad, voor den tijd van één of meer jaren aan den meestbiedenden publiek preseii- teren te verhuren, de onderstaande SCHEEPS-TIMMERWERVENte weten 1. Een gedeelte van Stads Grond, gelegen beoosten de Koopmans- Hnven binnen gemelde Stad thans in huur bij John Lowesin gaande den 9 Februarij 1832. 2. Het Terrein van de oude Vischmarktgelegen in de korte Noord straat dezer Stad, thans in huur bij Adriaan Groenenbergingaande den 1 Februarij 183a. Liggende de conditiën van Verhuring ter lezing van een iegelijk ter Griffie dezer Stad. Vlissingen den 19 Januarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. J. B E C K E R. Ter ordonnantie van dezelve, De Stads-Secretaris A. van der SWALME. De AGENT van den Algeroeenen RijkskasSier te Middelburg, maakt, mits deze, bekend, dat gedurende de maand Januarij «832, van des mor gens ten 9 tot des middags ten één uur, ten zijnen Kantore zal openleg gen, het Register van Inschrijving tot deelneming in de Vrijwillige Ne- gociatie van Een Honderd Acht en Dertig Millioenen Guldens, in In schrijvingen in het aan te leggen Grootboek der Nationale Werkelijke SchuldI, rentende Vijf ten Honderd, opengesteld bij de Wet van den 6 Januarij 1832 Staatsblad no, 9. Middelburg den 20 Januarij 1832. D. VAN DEINSE. Middelburg, den 27 januarij 1832. De COMMISSIEbelast met de verzorging in den nood der Armen en Behoeftigen steeds dankbaar voor den ontvangst van zoo vele milde bijdragen kwijt zich bij deze weder van een* aangenamen pligtmet den verschuldigden dank te betuigen voor de volgende bij haar ontvan- gene giften, te weten: den 18 dezer, van D. D. ƒ14. Den 22 dito, van S» f 200. Den 23 dito, van den Preses van het Nederduitsch Her vormd Armbestuur, uit de kerk-kollecte f 20. Den 26 dito, van W. f 200 en van I. f 800. Namens de Commissie voornoemd DIRK APPEL, Secretaris. Middelburg den 24 januarij 1832. Diakenen der Nederduitsche Hervormde Gemeente maken, bij deze, dankbare melding eener in de Nieuwe kerk-kollecte van Zondag avond jongstleden gevondene gift van vier Zeeuwsc'ne Rijksdaalders, met het opschrift: noch voor de Commissienoch voor den algemeeneu Armen maar voor het Nederduitsche Hervormde Armbestuur. Dat deze voorbeeldelijke weldaad den waardigen onbekenden Gever of Geefster steeds eene zalige herinnerimg schenke, is de wensch van Diakenen voornoemd G. J. van MUIjEN, Prteses. A. POLEY, Scriba. BERLIJN den 18 januarij. Te Warschau zijn den 15 dezer door den veldmaarschalk vorst Paskewitsch weder twee besluiten des keizers bekend gemaaktbij het eerste waarvan Z. M.in aanmerking nemende den treu- rlgen toestand waarin de kinderen van in den Poolschen oorlog gevallen officieren des voormaligen Poolschen legers zijn achtergebleven, bepaald heeft, dat de bedoelde weezen, zonder onderscheid pf hunne vaders ge trouw gebleven zijn, dan wel tegen hunnen wettigen vorst de wapenen gevoerd hebben, in de opvoedings-gestichten der Russische regering zul len opgenqmen worden. Bij het tweede besluit heeft de keizer bepaald, dat alle onder-officie ren en soldaten van het gewezen Poolsche leger, die ten gevolge der verleende kwijtschelding naar Polen terug gekeerd zijn, en geene mfdde- 1 len van bestaan hebben, zullen worden uitgeuoodigd om in Russische dienst te treden. Degenen die daartoe geneigd mogten zijn, zullen zicH voor eenen tijd van 15 tot 25 jaren kunnen verbinden, na afloop vail welken zij hun ontslag zullen kunnen verkrijgen; de dienst zal hun aan spraak geven op alle voorregtendie de onder-officiCren en gemeenten in het Russische leger genieten. De keuze der afdeelingenbij welke zij m dienst willen treden, staat echter niet aan deze krijgslieden; maar zij zullen Z.ch naar Kiew moeten begeveüen van daar naar de afdee- lingen gezonden wordenbij welke zij ingelijfd moeten worden. In den nacht tüsschen deh 19 en 20 dezer ontstond er té Frank fort een zeer hevige brand, die zich zoo snel verspreiddedat verschei dene mensehen gevaar liepen om in de vlammen om te komen Niet dart na dat verscheidene huizen waren afgebrandwerd men den brand mees ter. De Poolsche officieren van het Dembinskische korps, welke aldaar waren aangekomen hebben bij deze gelegenheid veel moed en volhar ding in het betoonen van hulp en redding aan den dag gelegd. PARIJS den 21 januarij. De president van den raad der inlnisteré heeft gisteren, in de vergadering van de afgevaardigden, verklaard, zich niet te mogen uitlaten omtrent de diplomatielte onderhandelingen, die nog voortduren, maar de verzekering te kunnen geven, dat 'steeds dé beste verstandhouding onder de mogendheden heerscht, wier vredelieven de gevoelens tot een en hetzelfde doel leiden. Tot nog toe hadden de door den Paus benoemde prelStert van Bo- lognaFoi'Ii en Ravenna in zoo ver met de weerbarstige ingeZetenert dier legatien gemeene zaak gemaakt, als daardoor de openbare rust be waard en grootere onheilen voorgekomen konden Worden zoo hebbert zij onder anderen deel genomen aan eene vergadering van afgevaardigden der verschillende steden, welke den 25 december te Bölogna gehoüdert is, en waariii besloten werd, dat dadelijk voor elke 15,000 Zielen irt de bedoelde legatien een Vertegenwoordiger benoemd zoude worden, en daÉ de aldus verkozen vertegenwoordigers naar Rome zouden gaan, om de bezwaren hunner medeburgers aap den Paus voor te dragenen op dö wegruiming daarvan aan te dringen. Vooraf zouden dezelve zich te Bo- logna vereenigen, om over de gemeenschappelijke belangen te beraad slagen. Van de in deze vergadering genomen besluiten door den prolegaat Vati Bologna aan den Heiligen Stoel kennis gegeven zijnde, is den 30 van wege den kardinaal secretaris van staat aan genoemden prolegaat, graaf" Grassi, een door den heer Capaecini onderteekend antwoord gezonden houdende, dat Z. Heil. het gedrag van de ingezetenen der legatien, als! mede de te Bologna gehoudene vergadering, hoogelijk afkeurt, eü dat geehe, op zulk eene onwettige wijze benoemde afgevaardigden, bij den Paus toegelaten zullen worden. Thans meldt men uit Bologna van den 7 dezer, dat den 5 aldaar de volgende bekendmaking door den prolegaat is afgekondigd t Zoo lang ik een middel meende te vindenom uwe wenschen met den wil der regering overeen te kunnen brengen, wat betreft de vorming van eenen raad, die uwe behoeften ter kennis van dé fegefing zoude brengen, heb ik volgaarne daartoe medegewerkt, in de hoop, dat het hooge gewigt van het doel bij den H. Vader tot verontschuldiging strek ken Zoude van de nieuwheid der middelenwaartoe men zijne toevlugt heeft moeten nemen. Maar men mag zich niet langer meer misleiden de beveletl der Ce- gering zijn verschenen. In eene aanschrijvingdie ik van den secretaris van staat ontvangen heb, wordt al het tot hiertoe gebeurde ten stelligste afgekeurd, eil ons werk is als eene misdaad tegen het hoogste gezag be schouwd geworden, uwe afgevaardigden zullen niet toegelaten, uwe ei- schen niet aangehoord worden. De vertoogen uwer overheden zijn nieÈ aangenomen, omdat zijniet langs den wettigen weg aan de regering wa. ren toegekomen, De Heilige Vader wil het welzijn van zijn volk, en zal deszelfs be den en verzoeken goedgunstig aanhoorenmaar hij wil dat zij hem slechts langs dien weg toekomendien hij voor wettig verklaard heeft. Buiten die wettigheid is geen heil; dit ziet gij uit de daadzaken; en zich zulks te willen ontveinzen zoude het werk van verblinden oj kwaadwilligen zijn. „In deze innige overtuiging, en in de hoedanigheid van uweh mede burger, ben ik bereid het eenige middel, dat tot welzijn van dit gewest kan strekken, aan te wendenen de gemeente-raden naar den bij de wet voorgeschreven vorm te benoemen (ietswaartegen men zich tot nog toe in de legatien hardnekkig verzet heeft]). Diegenendie zich door hunne begaafdheden het meest onderscheiden, Zullen verkozen worden, en ik ben met. uwe algemeene wenschen genoeg bekendom te mogen vertrouwen dat ik mij bij de keuze derzelve niet vergissen zal. Gij die u goede burgers noemt, zult mij bij dit voor het openbare welzijn gewigtige werk ondersteunen, en de handen in eenslaan, op dat hetzelve met die rust tot stand komewelke tot hiertoe, dank zij het Uwer wijs heid, gedurende zoo vele stormachtige dagenniet is gestoord geworden,'' MIDDELBURG den 27 januarij. Gisteren avond is alhief gearriveerd het koninklijke stoornjagt de Leeuw, naar men verzekert, met depeche* voor de conferentie te Londen, welke door de stoomboot Curacao moe ten worden overgebragt. Uit Belgie meldt men, dat de minister de Brouckereinde kamer der afgevaardigden het gedrag van den generaal Niellon heeft pogen te verdedigen éndoor de vermelding van daadzaken de noodzakelijkheid van des generaals handelwijs heeft trachten aan te toonen. Na eene lang durige discussie bij welke de meeste leden zich tegen den maatregel omtrent den lieer Stéyen genomen verklaarden, is besloten, dat alle stuk ken deze zaak betreffende, op de griffie zonden worden nedergelegd, en dat dit onderwerp verder in geheim comité zou worden behandeld. Er is een Fransch kolonel als parlementair door Brussel naar Maastricht vertrokken wat die zending beteekent is nog niet bekend. Een brief van Batavia behelst het volgende Onder de bijzonderheden alhier voorgevallen is eene verschrikke lijke ramp, dezer dagen eene geheeie familie overkomen, namelijk, die van zeker rijk landheer van der Palm genaamd, een neef van deu Leid-

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1