N". 8. MIDDELBERGSCHE Donderdag BeftimbmAfmig. NIEUWSTIJDINGEN. 19 Januarij 1832. JVatiïitijfu lUberlaubett. BBURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG Hoofdplaats der Provincie Zeelandals daartoe door den Raad van gemelde Stad geautoriseerd brengen bij deze ter kennisse van de daarbij be langhebbenden dat op Woensdag den 25 Januarij 1832, ten overstaan van den Notaris Dirk Johan van tier Horst Serlèin het openbaar zal worden overgegaan tot den verkoop van een aanzienlijk getal zachte en harde OLMEN BOOMEN staande op den Singel tnsschen de Dam- en Koepoorten en op die tnsschen de Slijk- en St. Geertruidspoortendeze laatste aan de zijde der Huizen, en eenige staande op dezer Stads Kaaijen; en dat de conditiën en voorwaarden, waarop deze verkoop en het roeijen der Boomen zal geschieden, vijf dagen te voren ter lezing bij den Stads Architect zullen liggen, bij welken Ambtenaar alle verdere inlichtingen deswege zullen te bekomen zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den j6 Januarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. NB. De Verkooping zal een aanvang nemen des morgens ten Negen uren in plaats van ten tien urenzoo als te voren was aange kondigd en dat wel met de Boomen staande op de Turfkaai aan de St, Janstraat. Overeenkomstig Art. 476 van het Wetboek van Koophandel, roept de ondergeteekende Regter-Commissaris in den gefailleerden Boedel van PIETER FRANCKE van ES, Metselaar en Koopman te Middelburg, bij dezen op alle deszelfs Crediteuren, in eene bijeenkomst, te houden op Maandag den 23 Januarij aanstaande, des voormiddags ten half Elf uren, in eene der vertrekken van de Regtbank van Koophandel alhier, ten einde over te gaan tot het opmaken eener nominatie voor een pro- visionelen Syndic. Middelburg, den 18 Januarij 1832. C. G, L. le N OB E L. LONDEN den 13 januarij. Ten gevolge van het aantasten van on derscheidene kinderen en volwassene personen te Brighton door de kin derziekte, hebben zich, naar men verneemt, deze week verscheidene personen, liehoorende tot de koninklijke huishouding, en onder deze ook Z, M.op nieuw laten inenten. De hertog van Wellington schijnt sedert enkele dagen merkelijk in beterschap toegenomen te zijn daar hij gisteren reedsin het gezel schap van de graven Rosslyn en Bathurstongeveer een uur gewandeld heeft. Aan het bureau van buitenlandsche zaken zijn eergisteren depeches van lord Heytesburyonzen afgezant aan het hof van Petersburg, aange- bragt. Gezegde depeches bevatten de stelligste verzekeringen van den vvensch van de zijde van Ruslandom de hangende zaken tnsschen Holland en Belgie tot een spoedig en minnelijk einde te brengen, en zijn, zoo men wil, door de verschillende leden der conferentie met ge noegen ontvangen. Des namiddags is er aan dat bureau een kabinetsraad gehouden, wel ke door de gezamenlijke ministers van Z. M. is bijgewoond, en hen 4 uren heeft doen werkzaam zijn. Na het uiteengaan van dezen kabinets raad, hebben de gevolmagtigden der groote mogendhedeu met den burg graaf Palmerstononzen minister van buitenlandsche zaken, eene confe rentie gehad, tot welke ook de heer van de IVeyerde Belgische minis ter, is toegelaten. Ook daags te voren had laatstgenoemde minister met den burggraaf Palmerston eene afzonderlijke bijeenkomst gehad. Betrekkelijk de gehouden voornoemde conferentie, zegt de Courier, dat in dezelveop het voorstel van den Britschen gevolmagtigdelord Palmerston een 54ste protocol ontworpen ishetwelk door de geza menlijke gezanten der vijf groote mogendheden is onderteekend en aan hetwelk ook de heer van de Weyerde minister van koning Leopold deszelfs goedkeuring gegeven heeft. Luidens dit protocol hebben de gevolmagtigde ministers, uit hoofde van het jaarsaizoen door hetwelk de mededeelingen met vreemde hoven vertraagd en moeijelijk gemaakt wofden eene verlenging van tijd alvorens tot de al of niet bekrach tiging van de 24 artikelen te komen, noodig geoordeeld en gevolge- lijk dit tijdstip van den 15 januarij tot op den 31 dier maand verscho ven. Onmiddelijk na het ontwerpen van dit 54ste protocol zijn conriers met depeches van dien inhoud, naar de onderscheidene hoven afgezon den. Prins Talleyrandde Fransche afgezant, ofschoon aan dit protocol deszelfs volkomene goedkeuring gevende, had, volgens dit zelfde blad, echter voorbedongen dat deze verlenging hem in geenerlei opzigt zou kunnen benadeelen met opzigt tot bevelen welke hij welligt van zijn gouvernement zou kunnen ontvangen. In dezen' tusschentijd is het naar men verzekert, niet onwaarschijnlijk, dat in de bewuste 24 artike len nog eenige wijzigingen zullen plaats vinden. De ingekomen berigten onder dagteekening van den to dezer, aan gaande de besmette plaatsenzijn iets gunstiger. Te Sunderland schijnt de cholera echter op nieuw personen aangetast te hebben. De geregtelijke commissie te Bristol belast met het onderzoek dier personen, welke, tijdens de onlusten in voornoemde stad, in verzeke ring genomen zijn heeft onder anderen reeds vijf derzelve tot de dood straf en veertien andere tot levenslange ballingschap veroordeeld. - Luidens ontvangen berigten uit Lissabon, loopende tot den 31 der vorige maand werden de groote oorlogstoerustingen in die hoofdplaats nog voortgezet, en wapenden zich zelfs de priesters. In twee korvet ten waren kort geleden 500 man-troepen van daar naar het eiland Ma dera vertrokken, om, in geval het door dom Pedro's expeditie aangeval len werd tot verdediging van hetzelve mede te werken. PARIJS den li januarij. Eergisteren heeft ter beurs eene groote ön» gerustheid en schrik geheersqht, die eene aanmerkelijke daling in den prijs der fondsen te weeg bragt. Allerlei geruchten, doch voornariieliiit de tijding, dat de heer Kesnerkassier der centrale kas van 's rijks schat kist, voortvlugtig was, na in de onmogelijkheid te zijn om zijne In het beursspel geleden verliezen, die eenige millioenen zonden bedragen, ta kunnen betalen, schijnen hiervan oorzaak geweest te zijn. Men heeft dien heer op zijn landgoed te Montmorency gevonden, eh men Verze- kert dat aan zijne kas niets te kort komt. Men verzekert dat de voornaamste Parijsche bankiershuizenZot) als die van HguadoFould, HagetnannRotschildenz. den heer Kesner een bewijs hunner belangstelling, die zijne positie hen inboezemt, Wil* lende geven, zich vereenigd hebban, om hem de noodige sommen tot de schikking zijner zaken voor te schieten. Eene dier huizen Zott voor! !oo,ooo francs geteekend hebben. De tijding, dat Rusland beduidende versterking van troepen naaf Polen zendt, zonder dat de staat van dat land zoodanige Versterking schijnt te behoevenlaat niet na hier eenige ongerustheid te veroorzaken. De Moniteur verklaart het gerucht ongegrond dat het gouverne- ment voornemens zijn zou om de hand niet te hotideu aan het organise» ren der nationale garde in gemeenten van beneden de l5,öoó Zielen. Mevrouw Marie de Beauharnaisgravin Van Maliva, is heden ge. arresteerd in hare postkoets en naar Parijs vervoerdwaar zij ter be* schikking van den procureur-generaal is gesteld. De reden Van deze ar restatie is niet bekend. De Lyonsche courant vermeldt, dat eehe som vah drie millioenett ter beschikking der militaire genie is gesteld geworden, tor voltooijing van de fortificatie-werken rondom de stad Lyongemeld blad geefs daarbij niet onduidelijk te kennen, dat deze werken zoo aangelegd wor den dat dezelve bijna uitsluitend strekken om de stad in bedwang t® houden. De heer Maherleyte Londen, had de leening van dom PedrO aangegaan, onder anderen, tegen onderpand van eene aanzienlijke hoe veelheid juweelen. Men vreest, dat zijn failliet de oogmerken vaii dett gewezen keizer tegen dom Miguel op nieuw belemmeren zal, Te Lon den heeft de verdwijning van den centralen kassier der schatkist dett heer Kesner, vooral nadeelig ter beurze gewerkt. 's GRAVENHAGE den 15 januarij. Het heeft Z. M.bij besluit Valt den 8 dezer, 110.68, behaagd, jonkheerJ. C. de Jonge, sedert 1814. sub stituut rijks archivarius, te benoemen toe archivarius van het rijk, lil plaats van wijlen den heer mr. H. van JVijn wordende de post van sub stituut rijks archivarius bij dat zelfde besluit ingetrokken en voor verval len verklaard. Tevens heeft Z. M. genoemden heer de Jonge bevestigd in zijne betrekking van opzigter over de koninklijke verzameling van pen ningen onder bepaling, dat hij dien post voortaan zal waarnemen, Zon der daarvoor eenig geldelijk veordeel te genieten. Volgens eene resolutie van Z. Exc. den minister van financiën, van den 2 dezer, zullen de opcenten, voor 1832 op de directe belas tingen te heffen, bedragen als volgt: Op de grondbelasting, twee tot goedmaking der kwade posten, twintig buitengewone voor het rijk, zes ten behoeve van de provincie en zeven ten behoeve van de gemeenten, te zamen 35 opcenten. Op de personele belastingvijf-en-zeventig buitengewone voor hee rijk zes ten behoeve van de provincie en zeven ten behoeve van de ge meentente zamen 88 opcenten. Op de patenten, vijftig buitengewone voor het rijk, wat betreft de aanslagen naar de tabellen 1 tot 15; vijf-en-twintig als voren, met be trekking tot de aanslagen volgens tabel 16, en dertien ten behoeve vatl het sijndicaat, te zamen 63 of 38 opcenten. Wegens de patentzegels zal worden gevorderdaan regt in hoofdsom 15 centen, alsmede vijf-en-twintig buitengewone opcenten woor het rijk en dertien voor het syndicaaten alzoo te zamen voor ieder zegel 20t75 centen. Het antwoord der LondonsChe conferentie op de menorle, den 14 december 11,door de NederlandsChe gevolmagtigden bij de conferentie ingediendis in eene nota en memorie vervatwelke in den nacht van den 3 op den 4 te Londen zijn opgemaakt. Voigens sommigen, ZOU hetzelve door den Russische gevolmagtigde niet bekrachtigd zijn. Naar de Belgische bladen tracht de conferentie bij dit antwoord, eenige hoofd bezwaren van de zijde der Nederlanden uit den weg te ruimen voert zij aan, dar het koningrijk, volgens de 24 artikelen, in een' beter' toe stand dan tijdens het gemeenebest der verecnigde provinciënzou zijn geplaatst; dringt zij aan op de aanneming van het traktaat, als waardoor aan eenen onzekeren staat, die even noodlottig voor Nederland als voor Europa is, een einde zal worden gemaakt; wijst zij op de menigvuldige moëijelijkhedenwaarmede zij in de betrachting van haar groote doel, de vestiging van den Europeschen vrede, te kampen heeft gehad; zegt, wat in het bijzonder de inroeping van het Weener-verdrag door Neder land betreft, dat ztrllts door de aanneming der afscheiding tusschen beide landen te hunnen opzigte van geene toepassing zou kunnen geacht wor den dat de grondslagen van het 1 2de protocolvoor zoo ver die bij het 19de zijn van kracht verklaard, de grondslagen der 24 artikelen zijn, enz. De Belgische bladen verheugen zich over deze nieuwe stukkenen trachten daarmede hunne lezers gerust te stellen wegens de geruchten van eene weigering van sommige mogendheden, om tot de 24 artikelen toe te treden. Uit de dagbladen van Batavia tot den 10 september blijkt, dat de luitenant kolonel Elout, resident op de westkust van Sumatra, berigt had ingezonden, dat de militaire operatien in dat gedeelte des lands met hec beste gevolg werden voortgezet. Na het vermeesteren van de vijf Kotta's, door 'de kapiteinen Helwich en Thörig, onder het bevel van den majoor Michielsis de expeditie bekroond door het vermeesteren van de zeven Kotta's, in welke de opstandelingen zich wel hardnekkig hebben verde digd, doch ten laatste voor den moed der onzen hebben moeten zwich ten. De. genoemde plaatsen zijn geheel vernield. Aan onze zijne zijn gek west de kapitein de Quaij en de luitenant Siarck. Van dezelve worde

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1