N\ 7. MIDDELBURG SCIIE C U R A Jratifctrijfc. Dingsdag 17 Januarij 1832. Publicatien. Jfrtiïïiöscmcttt. NIEUWSTIJDINGEN. jiXebevlanbett. Burgemeester en wethouders der stad middelburg; Gelet op de circulaire aanschrijving van den Heer Gouverneur dezer Provincie, van den 12 dezer A 2de afdeeljng no. 490 {Provin- ciaal Blad no. 7) houdende maatregelen ter bevordering van de Vrij. willige Leening, vastgesteld bij de wet van den 6 dezer, Staatsblad no. 9); En in aanmerking nemende het belang der In* en Opgezetenen, om in die Vrijwillige Leening deel te nemen, ten einde zich i°. te vrijwa- ren van een eventueel verlies, hetwelk door eene Gedwongene Heffing bij wijze van Don Gratuit op de inkomsten en bezittingen, als een noodwendig gevolg, bij onverhoopte mislukking der Vrijwillige Geld- leening, zoude ontstaan, en 20. op nieuw de overtuiging te verkrijgen van als regt geaard Nederlander tot behoud van Oud-Nederland te heb. ben bijgedragen, door het helpen bijeenbrengen van de noodige gelden, welke tot verdediging der regten van hetzelve benoodigd zijn en alzoo onder Gods zegen te hebben geholpen om het dierbaar Vaderland te redden uit de droevige omstandighedenwaarin het door ontrouw en geweld gedompeld is geworden. Dat, ofschoon de meer vermogenden ten dezen het meeste zullen kun nen en moeten, en ook zullen willen bijbrengen, echter van deze niet kan gevergd worden alles te doen, en ofschoon velen slechts eene klei nigheid in evenredigheid van anderen op het altaar des Vaderlands kun- nen offeren deze kleinigheden bij elkander gebragt een groot geheel kunnen vormen van de massa dus ieders belang medebrengt, om naar vermogen in deze Vrijwillige Geldleening bij te dragen. Brengen bij deze ter kennisse van de In- en Opgezetenen deZer Gemeente t 1. Dat ter Secretarij dezer Stad van heden af aan, tot en met den 30 dezer, als wanneer het Register van inschrijving zal worden gesloten, de Wet bovengemeld ter visie zal leggen, zoo mede de berigten der voor zegde Vrijwillige Geldleening, en zulks dagelijks (zon- en feestdagen uitgezonderd} van des morgens 9 uren tot des middags 12 uren. 9. Dat ter zelfder plaats en tijd zal opengesteld zijn een Register ter inteekening in dezelve Vrijwillige Geldleening. 3. Dat ten gerieve der Ingezetenen Heeren Wijkmeesteren der wijken, zoo binnen als buiten de Stad, zijn verzocht en die daaraan wel heb ben willen voldoen om aan de huizen der Ingezetenen eene kennisgeving nopens de Vrijwillige Leening aftegeven, benevens een inschrijvings-bil- jetwelk laatste uiterlijk op den 25 dezer maand door welgemelde Hee ren Wijkmeesteren in gesloten bussen zal worden opgehaald. Burgemeester en Wethouders noodigen dien ten gevolge met den mees ten aandrang een iegelijk bij dezen uitom door eene ruime deelneming in die Leening, hetzij door inschrijving op het daartoe ter Secretarij dezer Stad geopend Registerhetzij door inschrijving op het inschrij- vings-biljetin de eerste plaats medetewerken tot ondersteuning en be houd van het Vaderlanden ten anderen in zijn eigen belang zich te bevrijden van het bezwaar, hetgeen anderzins uit zijne bijdrage in de gedwongene Geldheffing zoude mogen voortvloeien. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gebruikelijk is, mitsga ders in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 13 Januarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T SLoco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeeland gelet op de circulaire van den Heer Gouverneur der Pro vincie Zeeland, van den 11 dezer, {Provinciaal Blad no. 5) houdende mededeeling der door Zijne Exc. den minister van Financien genomene beschikking ten aanzien van de uitvoering der wet van den 31 De cember 1831, Staatsblad no. 39) en zulks tenopzigte der vijf-en-twin- tig Opcenten op de Regten van Zegel Registratie enz. Brengen ter kennisse van de belanghebbende In. en Opgezetenen de zer gemeente Dat alle Akten en Schrifturenwelke dagteekenen sedert den laatsten December 1831 aan het zegel en mitsdien tevens aan de daarop ver schuldigde 38 Opcenten onderworpen, het bijzonder merkteeken zullen moeten dragendat die Opcenten werkelijk zijn betaald. Dat zoodanige Akten, welke vóór de ten uitvoer legging dezer aan schrijving reeds mogten zijn opgemaakt of verleden te dien einde bij de Ontvangers, met het Zegel-debiet belast, kunnen worden aangeboden, even als het onverbruikte gezegeld papier, dat vroeger tegen betaling van het daarop tot dus verre verschuldigde gedebiteerdzich bij Par ticulieren of elders buiten de Kantoren van het Bestuur der Registratie mogt bevinden, En dat even eens de verhoogde 3 Opcenten zullen worden bijgevor- derd op de regten en boetenuit haren aard aan dezelve onderhevig die reeds sedert den 1 Januarij dezes jaarsdoor de zorg van het Be stuur der Registratie, zijn ingevorderd en waarvan bereids kwitantien, volgens den vroegeren tax zijn afgegeven; en dat mitsdien die bijbe talingen aan het Kantoorwaarde formaliteit heeft plaats gehad of de invordering is geschied, zullen moeten worden bewerkstelligd, waar voor zooveel mogelijk kwitantie op het oorspronkelijke stuk zal wor den gesteld. En opdat niemand hiervan onwetende zij zal deze worden afgekon digd, aangeplakt en in dezer Stads Courant geplaatst. Gedaan ie Middelburg, den 12 Januarij 1832 en afgekondigd den 16 Januarij 1832. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teert dat van heden af, ten zijnen Kantorekunnen worden afgehaald alle de Obligatien wegens de Oorlogslasten van 1830, waarvan dé Re- cepissen bij hem zijn overgebragt, en zulks tegen intrekking van de daar voor afgegevene Duplicaat-lijsten en Verzamel-Statert. Middelburg, den 16 Januarij 183a. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. Bij Vonnis Van de Regtbank van Koophandel, zitting houdende t<3 Middelburgvan den 12 Januarij 1832, is in staat Van Faillissement ver- klaard JOHANNES AN'Ï'ONIUS van SCHOOR, Winkelier in Mans. Hoeden, op de Markt te Middelburg. Tot Commissaris is benoemd dd Heer Regter J. S. van Burg, en tot Agent de Heer G. A. van Pf 00 ij en Procureur te Middelburg. De bepaling der opening is voorloopig gé-» reserveerd. Voor Extract conform, J. BAL SNIJDERSCs.-Griffier, Middelburg, 10 Januarij f832. De COMMISSIE belast met de verzorging in den nood der Armetl en Behoeftigenmaakt dankbare melding van den ontvangst der volgen de Giften, te weten: den 10 dezer van H. ƒ27. Heden van A. eert coupon Rusland h ƒ50. En uit de Kerk-kollecte van 15 dezer, doof den Prtases van het Nederduitsch Hervormd Armbestuur, aan den onder- geteekenden bezorgd ƒ50 en ƒ26. Namens de Commissie voornoemd, DIRK APPEL, Secretaris. Middelburg, den JÓ Janüarij 1832. Volgens eëhe op den 13 dezer ontVangene missive van het Collegia van Heeren Regenten over den Algemeenen Armen, de op den 1 Janua rij jongstl. in de Koorkerk-kollecte gevondene Gift van twintig Gulden van welke in No. 1 dezer Stads-Courant, namens Diakenen der Neder- duitscheHervormde Gemeente, dankbare melding is gemaakt, door boven, genoemd Collegie gereclameerd wordende, uit hoofde dat het opschrift dier Gift slechts luidt: voor den Nedcrduitschen Armen, en niet: voot den Nederduitscken Hervormden Armen en gemelde Diakenen aan het oogmerk van den edelen Gever of Geefster gaarne wenschende té voldoen, zoo hebben zij bij deze de eer denzelven vriendelijk uit te noodigen, het doel dezer gift te willen bekend makenlangs zoodanigen weg als deszelfi wijsheid hiertoe zal gelieven in te slaanten einde hen in staat te stel len in allen gevallezich te kunnen verantwoorden. Diakenen voornoemd G. J. van MUIJEN, Preses. A. POLEY, Scriba. LONDEN den 10 januarij. Tot heden zijn er geene nieuwe pairs be noemd. Men verzekert, dat de koning verleden dingsdag besloten heeft om zoo veel nieuwe pairs te maken als graaf Grey noodig zal oordeelen doch dat Z. M.niet gaarne het getal der pairs willende vergrooten, eerst slechts weinige benoemen zalen intusschen zal trachten om de pairs, die niet hervormings-gezind zijn, te bewegen zich zoodanig te gedragen, dat herbenoemen van meerdere onnoodig worde. De koning heeft zich woensdag een geruimen tijd geheel alleen met den eersten minister graaf Grey in zijn kabinet opgesloten. Het Fransche en Engelsche kabinet zijn zoo verlangend om spoe dig berigt te ontvangen uit Oostenrijken Pruissen, omtrent het traktaat, dat er maatregeleu genomen zijn om over Straasburg met de telegraaph antwoord te bekomen hebbende het Fransche gouvernement eene linie van telegraphen tot dat zelfde einde ten dienste van Engeland gesteld. PARIJS den II januarij. De hoofdstad bevindt zich, even als ge heel het Rijk, in eenen onrustigen toestand. In 'tZuiden neemt de gis ting oogenschijnlijk toe, en deze staat van zaken is niet geschikt om den ijver der chouans in het Westen te verminderen. De vrees voor een aanstaanden oorlog is vrij algemeen verbreid. Dertien leden van de zoogenaamde kamer der pairs hebben hun ont slag genomen. Hunne brieven zijn niet voorgelezenwelligt om derzel- ver inhoud. Men heeft begrependat de dagbladen die brieven wel zouden mededeelen maar men schijnt uit het oög te hebben verloren, dat de uitgever van een der monarchale bladen in der tijd wegens hec bekend maken van een dergelijken brief van den gewezen pair graaf de Kergorlay Veroordeeld is geworden. 's GRAVENHAGE den 13 januarij. Bij koninklijk besluit van 15 december jl. is bepaald dat het navolgende artikelvoorkomende in al de provinciale reglementen op de kerkelijke administratie der hervorm den; Geen verkoop of belasting van kerkelijke goederen zal kunnen plaats hebben, dan met consent van de gedeputeerde Staten, verleend op advies van het provinciaal collegie. Tot verkoop van vaste goe- deren en van 'slands effecten, is de autorisatie des Konings noodig" op de navolgende wijze zal worden veranderdGeen verkoop of be lasting van kerkelijke eigendommen zal kunnen plaats hebbendan op autorisatie van gedeputeerde Statenverleend op advies van het provin ciaal collegie van toezigc." Dit koninklijk besluit is gegrond op het be kende besluit van 1 maart. Naar men verneemt, zijn den jo dezer depeches uit Londen in in deze stad aangebragt en met dezelve het antwoord der conferentie op de door de Nederlandsche gevolmagtigden op den 14 december 11. ingebragte bedenkingen tegen den inhoud van sommige der 24 artikelen. Het gerucht wil (en hetzelve wordt door hetgeen de Belgische bladen ten aanzien van dit antwoord mededeelen bevestigd) dat de gevolmagtig den der conferentie de bedoelde bedenkingen pogen uit den weg te re deneren en ten slotte bij den inhoud der 24 artikelen volharden. Bij aldien dit mogt worden bevestigdschijnt uien met dit antwoord wei.

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1