ffcsi N\ 6. MIDDELBURGSCHE C O UBAN •Si Zaturdag 14 Januarij 1832. NIEUWSTIJDINGEN. 23nit0chlatti>. Cövoöt-Bsrittatijc. Jiïcbetrlattbeti. mmm vföl -tv-jJ- - EXTRACT uit de wet van den 6 januarij 1832 (Staatsblad 110, 9) voor zoo veel de Vrijwillige Inschrijving betreft. vervolg en slot.j Art. 15. De nadere deelnemingen bij het voorgaande artikel bedoeld, zullen kunnen plaats hebben voor zoodanige sommen als de deelne mers zullen verlangen, en zullen de fournissementen daarop moeten ge schieden geheel in gereeden geldetot het volle bedrag van de sommen waarvoor is deelgenomen en mitsdien van het beloop der inschrijvingen Werkelijke Schuld, rentende vijf ten honderd, welke daarvoor worden verkregen. De tijd van het openstaan dezer tweede deelneming en de termijnen van fournissement zullen in dit geval door den Koning nader worden be. paald, en aan de deelnemers worden uitgereikt recepissen ten bedrage hunner fournissementen, van gelijken aard en gelijk regt gevende als die in art. 12 gemeld, mitsgaders certificaten, mede tot het bedrag der four nissementen zoodanig als dezelve in art. 13 zijn omschreven. 16. Bijaldien door de maatregelen, in de voorgaande artikelen om schreven niet mogten worden verkregen de genoegzame middelen tot goedmaking van de buitengewone lasten van de dienst in 1832, zal de verpligte heffing, in het tweede gedeelte van deze wet bepaald worden ten uitvoer gelegden bij dezelve van de deelnemers in de eene en an dere der gedachte vrijwillige maatregelen in voldoening van de sommen tot welker opbrengst zij in die verpligte heffing gehouden zijn, worden aangenomen de certificaten in art. 13 en bij het slot van art. 15 hiervo- ren omschrevenzonder dat van die certificaten door anderen tot dat oogmerk zal kunnen worden gebruik gemaakt. Indien in dit geval de somin de voorschreven certificaten uitge drukt hooger mogt zijn dan die welke hij op wiens naam dezelve staan, in de verpligte heffing verschuldigd is, zal van het overschietend en niet gebruikt bedrag uit de opbrengst van die verpligte heffing tien ten honderd aan den houder in gereed geld worden voldaan. Wanneer de verpligte heffing in het tweede gedeelte van deze wet gemeld, niet mogt worden ten uitvoer gelegd, zullen al de certificaten in de maand januarij 1833 worden ingetrokken, tegen betaling van een ten honderd van de som in dezelve uitgedrukt. 17. Ingeval door de vrijwillige deelnemingen, krachtens deze wet te doen, mogt worden verkregen zoodanige som in gereeden gelde, wel ke, ten gevolge van veranderde omstandigheden, de behoeften van het jaar 1832, volgens art. i dezer wet, te boven gaat, zal over dit meer dere niet anders dan ten gevolge van wettelijke bepalingen kunnen wor den beschikt. 18. De obligatien, schatkistbiljetten en recepissen, welke ten gevol ge van de tegenwoordige wet door het Rijk verkregen wordenzullen maandelijks ter Algemeene Rekenkamer worden overgebragt en vervol gens vernietigd zullende van die vernietiging openbare aankondiging wor den gedaanmet opgave der nommers en kapitalen van elk derzelve. De bestaande bepalingen op het intrekken en aflossen van gedachte obligatien en schatkistbiljetten zullen bij voortduring evenredig worden toegepast op dat gedeelte derzelve, hetgeen niet door het Rijk, tenge volge van deze wet, zal zijn verkregen. 19. Alle voogden, curatoren en administrateuren van minderjarige en andere hulpbehoevende personen, zoomede de bestuurders van gestichten en instellingen van allen aard, worden bij deze gemagtigd, om voor-de personen of instellingen, aan hunne administratie toevertrouwd, deel te nemen aan de vrijwillige inschrijvingen, volgens deze wet te openen, inits zich daaromtrent gedragende naar de voorschriften van het burger lijk wetboek. 20. Aan de gepatenteerde handelaarsmakelaars en commissionarissen in effectenzal een vierde ten honderd voor courtagie betaald worden over de fournissementen in gereed geldwelke op de door hen gedane inschrijvingen zullen worden bewerkstelligd. Deze cotirtaige zal aan hen bij de betaling van den laatsten termijn der fournissementen worden voldaan. Bepalingen omtrent eene verpligte geldheffing. 21. Ingeval de inschrijvingen, bij art. 6 en 15 bedoeld, de gevor derde hoogte niet mogten bereikenzalenz. Lasten en bevelen"dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst en dat alle ministeriele departementen, autoriteiten, collegien en ambte naren, aan de naauwkeurige uityoering de hand zullen hoiiden. Gegeven te 's Gravenhage, den 6 januarij 1832, en van onze Rege ring het negentiende. (geteekend) WILLEM. Van wege den Koning, (geteekend) J. G. de Mey van Streefkerk. Accordeert met de bovengezegde wetzoo veel het vermelde gedeelte aangaat, De Secretaris-Generaal van het departe ment van Financien OSSEWAARDE. De ONTVANGER der Stad VLISSINGEN, als daartoe door Heeren Burgemeester en Wethouders geautoriseerd zal op Zaturdag den 7 Janu arij 1832 en vervolgens telken Zaturdag in de maanden JanuarijFebruarij en Maart, des voormiddags van 9 tot 12 .uren, ten zijnen Kantore uit betalen, de Intresseti over den jare 1831, van alle Obligatienten laste van gemelde Stad loopende. VAN BEL. ste van onze armen, ontvangen en óns toegezohden heeft ectl Coupon Rusland groot f 50. God keure deze liefdedaad om Zijnes Zoons wil goed; beloone dezelva uit genade, en wekke navolgers om verder in onze groote behoeften ta voorzien Arnemuiden, den 12 Januarij 1832. Het Armbestuur voornoemd, en uit deszelfs naam, J. WANROOIJ. Dank zij den onbekenden Gever of Geefsterwegens de ontvangst van een Russischen Coupon, groot/ 50, ten behoeve van de Armen de zer Gemeente. De God der liefde acluervolge hem of haar voor deze schoone daad met de dierbaarste zijner zegeningen Westkapelle, den 10 Januarij 1832. Namens het Armbestuur, J. K. VERIIULST Sz.Ontvanger. Het ARMBESTUUR van Arnemuiden heeft het genoegen, onder dank betuiging te berigten, dat de Commissie, belast met de verzorging in den nood der armen en behoeftigen te Middelburgvan N. N.ten dien- FRANKFORT den 8 januarijTe Hanau had op deii 5, deil ver jaardag der constitutieeen oproer plaatsdat des avonds ten vijf uren een aanvang nam. De volkshoopen hebben hunnen weg nadr da zijde van de Frankforterpoort tegen de inrigting van het toibestuur ge nomen. De burgerwacht heeft de vernieling van het bintlenste ge deelte van het gebouw der munt, Waarin dat bestuur onlangs gevestigd geworden was niet kunnen beletten. Ook te Meinküreen uur buiten Frankfort, op dett Weg Vah Hatiatt, heeft men twee dagen daarna de tolbeambten aangevallen en de inrig- tingen willen vernielen. De officierdie over het detachement infan terie der bezetting bevel voerde, heeft, na vfuchtelooze vermaningen, geweld moeten gebruiken de rebeTfen"hébben zich in gevecht met de troepen begevenwaarvan zij eenige soldaten gekwests hebbert doch zijn met verlies van vijf dooden en een dertigtal gewonden afgetrokken. Van de Poolsche grenzen schrijft men, dat er van alle kanten versterking van Russische manschappen en materieel in dftt land rükt, Er was onlangs nog een aanzienlijk artilleriepark daar heen op fflafsch gegaan en men arbeidde in het arsenaal aldaar aan een nieuw. In de militaire koloniën werden vele bewegingen opgemerkt en een aantal ko lonisten in de onderscheidene korpsen ingelijfd. Met zekerheid wisC men de strekking dezer toerustingen niet, en de Russische ambtenaren waren er even onkundig vanmaar bij elk was het gevoel levendigdat het eene wapening was tegen de revolutiedie ook buiten Polen nog te bestrijden overbleef. I11 Berlijn verspreidt men allerlei tijdingenen geruchten van oorlog en staatshervorming zijn het onderwerp van ieders gesprek. Mert rekent het laatste in deze oogenblikken niet geraden maar van da noodwendigheid van een oorlog houdt men zich ook niet overtuigd. Sommigen geloovendat de belangen der Nederlanden ten minste zoo danig zijn dat zij zeer wel met onderhandelingen afgedaan kunnen wor den doch daaruit volgt nog niet, dat men de krijgsmagt verminderen kan. De gemeenschap met Polen verlevendigtmaar de meeste War- schausche brieven zijn treurig, daar zij al het verlorene beklagetl ert zich niets dan rampen berokkend zien. Geheele scharen insurgenten, dia de wapens nog niet nedergelegd hebben, zwerven in bosschen en onge baande wegenvan waar zij geene gelegenheid voorbij laten gaart om de Russen allerlei nadeel toe te brengen. Deze rooverbenden bederven Zoo Wel het land als het volk, en de geregelde besturing van dit rijk gaat dan ook zeer langzaam voort. Hierdoor ondergaan de handelsbetrekkin gen nog veel belemmering. LONDEN den 6 januarij. Dingsdag avond zijn van hec departement van buitenlandsche zaken depeches verzonden naar Zr. Ms. ambassadeurs te Parijs en te 's Gravenhage. Dienzelfden avond hebben prins Talleyrandde Fransche gezant, prins Esterhaz'jde Oostemrijksche ambassadeur, en de baron van t-Vessemherg met eene bijzondere zending van wege Oostenrijk belast, eene confe rentie met lord Palmerston op het bureau van buitenlandsche Zaken ge had die vier uren heeft geduurd. Met ministerieel avondblad vermeldt ook het geruchtdat de koning der Nederlanden zou aangezocht Zijn om de bemiddeling van het Fran sche kabinet in den twist met Belgie toe té laten doch voegt er bjj niet te gelooven, dat Frankrijk gezind zijn zou zoodanige verantwoorde lijkheid op zich te nemen. Dingsdag is lord Grey naar Brighton gereden, om een gehoor bij den koning te hebben, en wel om, zoo als men zegt, Zr. Ms. gevoelen te vragen omtrent de noodige middelen tot doorzetting van de hervormings- bill. Men verneemt, dat de koning zich zeer bereid heeft verklaard om de aanneming dier wet met alle middelen te bevorderen. Het schijnt zeker, dat de koning eenige nieuwe pairs zal benoemen, met oogmerk om den hervormings-maatregel te ondersteunen. Het getal dier nieuwe pairs zou echter vooreerst niet meer dan veertig bedragen en de keus zou uit de rijkste lieden des lands geschieden. In Ierland blijven de volksvergaderingen en de misnoegdheid steeds voortduren. Brieven van Cafcutta, vah den 25 augustus, melden, dat alle ge meenschap tusschen de Chinezen en de Engelschen afgesneden is. De Chi nezen hadden van de factorij bezit genomende afbeelding van zijne Britsche Majesteit afgeworpen en op allerlei wijze beleedigd. Volgens den Morning Ilerald zouden couranten uit Indie vermelden, dat te Delhi berigt was ontvangen van eene coalitie tusschen Rusland en Perziestrekkende om eerstgemelde mogendheid in staat te stellen om het rijk van Khiva te bemagtigenen zich alzoo naar den kant van Indie uit te breiden. AMSTERDAM den 11 januarij. Ontzettend is de toevloed van geleer den in allerlei vakken en van kweekelingen in de wetenschappenwelke uit alle oorden van het Rijk naar deze hoofdstad zijn toegestroomd, tot medeviering van het tweehonderd-jarig bestaan van het Amsterda.msch Athenaeum Iu.ustre. De plegtige viering van dit feesthetwelk drie dagen zal aanhouden is gisteren morgen in het gebouw der Luthersche Oude-Kerk alhier, geopend geworden, met eene redevoering in de Latijnsche taal van den hoogleeraar mr. David Jaeob van Lennep, Diezelfde zoo sierlijke al*

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1