N\ x. MIDDELBURGSCHE COÜRA 'W Dingsdag 3 Januarij 1832. f. Publicatie. NIEUWSTIJDINGEN. ÜSuitedïlanb, JVaufcrijfw jücbcrl,inheit. De prijs dezer Courant is, in de drie maanden, f2, 50, en franco per Post 2 j 75. De Advertentien worden berekend a 25 Cents de regelmet uitzondering der Huwelijks- Geboorte- feii Doodbekendmakihs gen, waarvan de prijs, van 1 tot regels, is 1 50en voor iederen regel daarboven 25 Cents. De abonnementen voor de Courant worden voor niet minder dan drie maanden aangenomen, en de betaling geschiedt cótnptahtj of bij het einde van ieder vierendeel jaars. Voorts wordt verzocht, dat de inzending der Advertentienbehoorlijk op Formaat-Zegel geschreven 4 des morgchs VÖÖK TIEN UREN geschiedeindieh men dezelve in het eerst uit te geven Nommer wil hebben geplaatstalsook om Van hét Papier der Zegels niets af te snijden, dewijl geene Formaat-Zegels anders dan in derzelver geheel als voldoende mogen wordeh aan genomen en bjj de Administratie overgelegd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeeland, gezien het besluit van den Heer Gouverneur dezer Provin cie van den 24 dezer {Provinciaal Blad no 129); Gelet op het isce lid ab c.en 2 a mitsgaders op het 2de en 3de lid van hetzelve besluit Brengen bij deze ter kennisse van de Tn- en Opgezetenen dezer Stad en Ambachten en alle verdere belanghebbenden 1. Dat de verklaringen ter verkrijging van Patentvoor de Patent- pligtigen, in de 15 eerste tabellen der wet, binnen de Provincie zul len worden uitgegeven, van den 3 Januarij 1832 tot den 11 dier maand. 2. Dat die verklaringen, binnen behoorlijk voorschreven tijd ingevuld, zullen moeten zijn ingezameld, binnen deze Stad, op den 25 Januarij 1832. 3. Dat de registers van gemelde Patentpligtigen gesloten, en daarna geene verklaiingen meer zullen worden aangenomen op den 21 Februarij. 4. Dat, ten aanzien der Patentpligtige Schippers, Eigenaars en üirec- tievoerenden van Binnen-schepen Schuiten en Vaartuigen, vermeid in de 16de tabel, deze zich voor het Patent vaii 1832 zullen behooren aan te geven bij het Bestuur der Plaats waar zij zich zullen bevinden en wel vóór den 15 Januarij van dat jaar, onder overlegging van een Biljet, hetwelk daartoe bij die Besturen verkrijgbaar is gesteld. 5. Dat, ten aanzien der Kramers en andere Personen, in de 7de en 8ste tabellen van de wet van den ai Mei 1819 genoemd, als ook vari de Debitanten van Loterijbriefjes deze krachtens Zr. Ms. besluit van den 17 October 1820 Staatsblad no. 22), op de boete bij 1 en 2 van art. 32 der boven aangehaalde wet bepaald, verpligt zijn steeds hun gezegeld Patent met zich te voeren en wel tot den afloop van den tijd vóór de inlevering der verklaringen, bij het 2de punt dezer bekendma king bepaald, dat van het vorige jaar, en na dien tijd, dat van het als dan loopende jaar 1832 zullende tot het laatstgenoemde einde het ge zegeld Patent aan dezelve op hun verzoek en tégen voldoening der regten, dadelijk na de aangifte ter bekoming van Patent, worden uit gereikt. 6Dat de Schippers, Eigenaars en Directievoerenden van Binnen-sche- pen, Schuiten en Vaartuigen hierboven bedoeld, het Patentregt zullen moeten voldoen ten Kantore van den Ontvangerter plaatse der aangif te en wel in eens, voor zoover die plaats niet is, of die van hun vast verblijf, of de vaste legplaats van het vaartuig, of wel eindelijk die alwaar het bedrijf wordt uitgeoefend, doch anders bij twaalfde gedeelten. 7. Dat door die Eigenaars, Schippers of Directievoerenden welke zich niet in hunne vaste woon-, leg- of verblijfplaatsen bevinden, van de laatste wijze van betaling, bij twaalfde gedeelten zal kunnen worden gebruik gemaakt, mits zij zich gedragen naar het voorschrift van 15 der lóde tabel van de wet van den 16 April 1823, door zich in den loop der maand Januarij, voorzien van een Bewijs van Aangifte, het welk echter niet langer dan die maand van kracht zal zijn naar hunne Vaste woon-, leg- of verblijfplaats te begeven, of wel dat Bewijs van Aangifte derwaarts op te zenden om aldaar te worden gepatenteerd in welk geval de betalingen bij den Ontvanger dier plaats zullen moeten geschieden. En eindelijk ten 8ste, dat door alle Patentpligtigen van de 16de ta bel, voor den 1 Februarij eerstkomende, geheele of gedeeltelijke beta ling, invoege veorschreven zal moeten zijn geschied, en ook de Paten ten, op vertoon der kwitantien van de Ontvangers, voor dien tijd hij de Plaatselijke Besturen door ben zullen moeten worden afgehaaldaan gezien van dien dag af de recherche op de niet gepatenteerde Schippers een aanvang zal nemen. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekon digd en in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 28 December 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BERLIJN den 26 december. Ons regeringsblad behelst een berigt van de Poolsche grenzen van 19 decemberinhoudende dat dien dag de twee eerste afdeelingen der Poolsche uitgewekene troepen op de grenzen van Polen, door eenen Russischen commissaris zijn overgenomen. Volgens het genoemde berigtheeft de goede behandeling, welke zij, overeen komstig 's keizers amnestie-decreet, bij hunne terugkomst in Poien van den kant der Russen genoten hebben die manschappen zeer getroffen. De twee afdeelingen bestonden slechts uit 73Ó en 849 man men ver wachte echter nog meerdere afdeelingen. In het berigt wordt voorts gemeld dat de oude soldaten welke geen bestaan hebben grootendeels in de kompagnien der veteranen zullen worden ingestokenen dat de overige manschappen naar huis worden gezonden. PARIJS den 24 december. In de kamer der pairs zijn gisteren en heden de beraadslagingen over den toekomstigsten aard van bet pairschap voort gezet. Vele en welsprekende redenaars, zoo als de marquis de Dreux- Brézé en de hertog de Nuailleshebben met klem van redenen de afschaf fing der erfelijkheid van het pairschap, als in zich zelve hoogst béden, kelijk en als eenen nieuwen stap tot het omverwerpen des troons en vat! alle wettige orde voorgesteld. Geen hunner heeft echter zoö veel ittdrüte gemaakt, als de hertog van Fitz-Jamesdie onder anderen aan de zooge-s naam.de vrijzinnigen heeft gevraagdwaarom zijindieh in Frankrijk triéts dan persoonlijke verdiensten geldig moesten zijn, en de gröote dftderf van voorouders aan niemand aanspraak óp onderscheiding konden geven 4 in der tijd voor de zonen des generaals Foy een erfgoed van èen millioeii franken hadden bijeëngebragt De hertog heeft tevens gevraagd 4 WaarOnt hij zelf van eene waardigheid zoude moeten worden beroofd 4 die op) grond der verdiensten van zijn stariivader, den Franscheh veldheéfj her-1 tog van Berwick (eenen önechten zoon van Jacobus II van Engeland) was verkregen, terwijl de Zonen vah Montebello en Foy oök allëeh otri de verdiensten Vaii hunne vaders thans pairs Van Frankrijk waren getvórden* 'sGRAVENFIAGE den 30 december. Bij besluit van den ap dézeé heeft Z. M. tot hoogstdeszelfs minister van binnenlandsche zaken bea noemdden staatsraad mr. J. baron van Doorn töt hiertoe Vdor- loopig met het bestuur van gemeld departement belast geweest. Er was gisteren familie diner ten hovetot hetiVelk de iedëti viiit de beide Kamers der Scaten-Generaal mede waren genoodigd, De discussien in de Tweede Kamer der Staten-öenerèai öVef het ontwerp van wet, betreffende de grondbelastingzijn in de zitting vari gisteren voortgezet, en besloten met de aanneming dief wet bij èëné meerderheid van 33 tegen 18 stemmen. Daarna is gelezen eené bood schap van de Eerste Kamerstrekkende tot kennisgeving dat deZelvé zich met de voorgestelde wet tot vaststelling van de begrooting der staatsz uitgaven over 1832 had vëreenigd. Dë vergadering is kort na 2 Üferi gescheiden. In de zitting van heden voormiddag zijn de beraadsiagingeri aana gevangen over hec Ontwerp houdende de middelen tot dekking der uit- gaven voor 1832, waarover het woord hebben geVoerd, de hëererii Fockema, van Reenenvan DamSandbergde Bordes van Sytzamat Donker CurtiusOp den Hoof, Cats de Jonge, Luybenvan Hemert 4 van Nagell, van IVelderen Rengers en Fr etszijnde de voortzetting dèf beraadslagingen bepaald op heden avond ten 7 uren. Na derzelver af- loop zijn onmiddellijk aan de orde gesteld, de afzondetlijkë ontwerpert nopens de accijnsen. De Eerste Kamer heeft zich in hare zitcihg Van denzeifderi dag bë- z'g gehouden met het onderzoek van de voordragt, wegeni dé gronde belasting. Uit Rotterdam méldt men van den 27 dezer4 dat dieti morgen vari daar naar Hellevoet vertrokken was, oiri met den eersten gunstlgert wind naar Batdvia te stevenen, het schip de Cockkapitein Flèhithir.gt bevracht voor rekening van den heer de Cockdie, even als verscheid dene andere handelhnizgn, zich sedert den Belgischen opstand uit Arit- werpen naar Rotterdam verplaatst heeft. BREDA den 31 december. In het begin der volgende maand Janüarjj zal er weder eene geheele verandering in de kantoniiementeh dér troepért plaats hebben 5 deze verandering geschiedt gelijk de Vorige, met oögriierk om alle troepen, op eenen gelijken voet, in meer of min góede of ge makkelijke kantonnementen te doen deeleil. De luit. generaal van Ceeti zal, naar men zegt, zijn hoofdkwartier alhier weder vestigen; de hertog van Saksen-IVeimar hec zijne te Eindhoven de luit, generaal Meijer het zijne te Tilburg, MIDDELBURG den 2 januarij, Zaturdag 11. zijn alhier aangeko men, de iste en 2de kompagnien, van hef 2de Battaiilon der 3de afdee- ling Noord-Brabandsche schutterij, onder kommando van den kapitein Geriach, komende van Naarden; dezelve zijn binnen gemarcheerd ondef het geleide van den plaatselijke kommandant, de officieren der schntferij dezer stad en het korps muzijkantentot dezelve behoorende. Mert heeft algemeen de goede houding dezer schutters opgemerkt. De jongste tijdingen uit Londen bevestigen meer en meer het ge rucht dat de Keizer van Rusland de vorderingen van Koning IVillem door de conferentie in ernstige overweging wil genomen hebben 4 ea dat Oostenrijk en Parissen deze gezindheid van Rusland zeer zijn toege daan en zelfs ondersteunen. Er komen gedurig kabinet-couriers aan, en er hebben drnkke zamenkomstcn tusschen de gevolmagtigden der vreemde boven en lord Palmerston plaats, Meri twijfelt er niet meer aan of et zullen door de conferentie veranderingen in liet vredes-trakcaat ten voor- deele van Holland gebragt worden, men houdt het ten minste voor ze ker dat de Koning van Holland op den bijstand der Noordsche mogend heden steilig rekenen kan, Z. M. de Koning van Engeland heeft nog geene benoeming van nieuwe pairs gedaan men schrijft dit uitstel toe aan èen gesprek met den hertog van Ruccleeen der meest invloed heb bende leden der Torry partij. In Ierland blijft het onrustig. Het eskader te Duins is uit elkander gegaan. Onlangs is aangekondigd dat lord Dover sir' Robert Idair als EngeJsch ambassadeur te Brussel zou vervangen, en dat de heer Tempte* broeder van lord Palmerston ter vervanging van sir Ch. Ragot te 's Ha- ge was aangewezen. Deze beide tijdingen bevestigen zieh heden. Men zegt, dat sir Rob. Hdair begrepen zal worden onder de nieuwe benoe ming van Engeische pairs, welke ter gelegenheid der hervormings.biM plaats hebben moet, Dt> generaal Billiard schijnt bestemd te zijn geworden voor da Fransche ambassade te Madrid, De Vredelievende geest van den generaal

Middelburgsche Courant | 1832 | | pagina 1