N\ i56. MIBDE LUÏJR GSCIIE O U R Jxmësr 1 fe. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. 53nit0chlaub. jDcbciHUitbcn. 29 Decembek 1831. j Burgemeester en weti-ioueers der Stad middelburg, Provincie Zeeland, herinneren-bij deze dezer Stads In- en Opgeze tenen, aan het bestaand verbod om te Bedelen en willen mitsdien de behoeftige Ingezetenen, die tot de Bedelarij hunne toevlugt nemen, heb ben gewaarschuwd om zich daarvan te weerhouden, en, in geval van gebrek zich te wenden of tot hun Armbestuurof, in geval van niet bedeeling, tot de binnen deze Stad bestaande Commissie tot voorziening in den buitengewonen nood der Armen en Hulpbehoevenden, gedurende den winter, en welke Commissie, daartoe termen vindende, bijstand zal bieden terwijl tevens de vermogende Ingezetenen dezer Stad en bui tendien elk die wat voor zijnen behoeftigen medemensch kan afzonderen, allerdringendst worden uicgenoodigd om evengemelde Commissiebree- der vermeld bij dezer Stads-Couranc van den 17 der loopende maandin staat te stellen in den dringenden nood van 200 vele ongelukkige» hun. lier natuurgenooten waarvan onderscheidene door tijds-omstandighedén van werk ontbloot en met talrijke Huisgezinnen belast zijn van gelde, lijke bijdragen, of op zoodanige wijze als men zulks het geschiktst zal oordeelen, zoo ruim mogeiijk te voorzien, en 's Konings bedoelingen tot wering der Bedelarij te helpen bevorderen, door geene aalmoezen te geven aan onbekende behoeftige personen, die zich aan de huizen tot Ijet verkrijgen van onderstand aanmelden daar de zoodanigen veelal niet de ware behoeftigen zijn. En opdat niemand hiervan onkundig blijvezal deze worden afgekon digd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 22 December 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland als daartoe door den Raad van ge- melde Stad geautoriseerd, brengen bij deze ter kennisse van de daarbij be langhebbenden, dat op Woensdag den 25 Jflnuarij 1832, des voormid dags ten lo uren, ten overstaan van den Notaris Dirk Jahan van der Horst Serléin het openbaar zal worden overgegaan tot den verkoop vaneen aanzienlijk getal zachte en harde OLMEN BOOMEN, staande op den Singel tusschen de Dam- en Koepoorten en op die tusschen de Slijk- en St. Geertruidspoortendeze laatste aan de zijde der Huizen, en eenige staande op dezer Stads Kaaijenen dat de conditiën en voorwaarden waarop deze verkoop en het roeijen der Boomen zal geschieden, vijf dagen te voren ter lezing bij den Stads Architect zullen liggenbij wel ken Ambtenaar alle verdere inlichtingen deswege zullen te bekomen zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 December 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. FRANKFORT den 22 december. In een geacht Duitsch blad leest men, onder dagteekening Weenen den 12 december, het navolgende: De generaal graaf Clamm is alhier uit Berlijn teruggekeerd, waar hij met eene buitengewone bezending is belast geweest. De grootste over eenstemming heerscht in dit oogenblik tusschen dit kabinet en dat van Berlijn eene omstandigheidwelke als van het hoogste belang voor de rust van Europa en in het bijzonder van Dnitschland wordt aangemerkt. Z. M. de keizer van Rusland is, in den nacht van den 7 en 8 in goeden welstand, uit Moscau te Petersburg aangekomen. Op deszelfs terugreis heeft Z. M. de militaire koloniën nabij de stad Jaroslaw in oogen- schouw genomen, en hoogstdeszelfs bijzondere tevredenheid betuigd over de goede gesteldheidwaarin die koloniën zich bevinden. PARIJS den 23 december. Gisteren is de maarschalk Gerard, van het leger van het Noorden gekomen, door den koning ontvangen geworden. De generaal Tib. Sebastianidie met eene zending naar Brussel was be last geweest, is gisteren avond te Parijs terug gekomen. - De heer de Quelenaartsbisschop van Parijs, is tot kardinaal be noemd, in weerwil, zoo men zegt, der demarches van den Franschen gezant te Rome, om die benoeming tegen te houden. De Moniteur van gisteren behelst een bevelschrift, waarbij de heer Bouvier Dumoulartprefect van het departement der Rhóne, van de lijst der staatsraden in buitengewone dienst geschrapt wordt. Eergisteren heeft de Lyonsche zaak bij de afgevaardigden tot vrij onstuimige beraadslagingen aanleiding gegeven, die echter ten voordeele der ministers eindigdenmet te besluiten om deswege niet verder te han delen. Staande deze zitting, moeter in een'der gangen eene zeer hevige woordenwisseling tusschen den heer Dumoulart en den minister Périer hebben plaats gehad, die zoo ver moet zijn gegaan, dat de eerste den minister met de vuist wilde beduidendat hij ongelijk had hem in de zaken van Lyon te beschuldigen. Partiknliere brieven van Neucbatel melden, dat de bende van Al- phonse Bourquin en Auguste Cugnier, door die van Neucbatel met eenige landbewoners vereenigdvolkomen geslagen zijn. Onderscheidene vaan dels alsmede vele opperhoofden der patriotten zijn die van Neuehatel in handen gevallen. Dit gevecht heeft te Travers plaats gehad; bij het ver trek van den courier bromde het kanon nog en waren de republikeinen op alle punten in verwarring vlugtende. *s GRAVENHAGE den 26 december. Bij besluit van den 1 dezer heeft Z. M. goedgevonden de navolgende plaatselijke kommandanten tot hoogere rangen te benoemen, zonder bezwaar voor 'sRijks schatkist, en met bepaling dat zij hunne tegenwoordige bestemming zullen behou denals: Tot generaal-majoorsde kolonels: F. T. J. Dejardin laatst plaat selijk kommandant der 2de klasse te Doorniken thans op 3 van liet ac- Q fiyitelts traktementJ. Verthölen ert G. F. Brade, respectïveüjk plaat, Sèljjite (commandanten der ede klasse te Breda en Maastricht. Tot luitenant-kolonels, de majoors en plaatselijke kortimatulnnten van de 3de klasse: C. van Groin te GraVe C. Eckhardt, laatstelijk te Charleroi, thans het kommandement te Woudrichcm uitoefenendeG. Byl de Vroe, te Coeverden11. L. Buschmaiite Ijellevoetsltiis5 C« F, E, von Steiger, aan den Helder; F. W. Brade, te Naardeh en U« M. Dtiyckerte Leeuwarden. Bij besluit van den 17 december 1831 no. 5, heeft het den Koning behaagd de navolgende adelborsten der 1ste klasse, met den f januarij 1832, tot luitenants-ter-zee der 2de klasse te bevorderen, niss de adelborsten der jste klasse J. C. baron van Haersolte V. Lahnre M. F. Courier dit Dïibfkartjhr. J. J. D. Beelaerts van Blokland, C. F. A. StefFen, H. Camp, J. J. van der Moöre, W. A. van Dura, J. G. Valentin G. FabiusF. T. Verster W. D. J. Vignon Mossel H. M. Dibbetz jr.R. c. J. Blanc, G. P. van Blommeiistein A, F. van Daaleri P. van Woelderen J. J. Westerouen van Meeterenjhr. C. F. Gevers, jhr. J. A. Lycklama a Nyeholtjhr. J. Dedel, A. E. D. F. baron van Voorst, J. B. Onnen J. D. Wolterbeek jr.W. F. van Nop, N. A. van Es, J. J. Machielsen, E. Fraser en P. J. Fock, Onlangs is door Z. M. benoemd tof ridder van de orde van den. Nederlaudschen Leeuw, de heer P. van Diggelen, höofd-ingenieur Van den waterstaat in de provincie Zeeland. De Tweede Kamer heeft met 39 tegen 8 stemmen aangenomen het ontwerp van wet tot het verlengen van de wet van 3 november ert 1 december 1830, betrekkelijk het beteugelen van schadelijke woelingen. Naar men verneemt heeft ook het werkvolk aan de fijks.werven ta Medenblik en Hellevoetsluis zich Verbonden om zich in de behandeling van het geweer en van het geschut te oefenen, ten einde, in geval van noodals kust-kanonniers of op de schepen dienst te kunnen doen, - Het bevestigt zich dat de leening voor Belgie Is geslotendoch op geene voordeelige voorwaarden. De heeren Rotschild zullen sa miU lioen guldens voorschieten tegen 73, voor vijf ten honderd rente. Hier van moeten nog 3 pet voor commissie afgetrokken worden, en blijft du# 70 netto zoo dat van de 24 millioen niet meer dan 16,800,000 gulden» in de schatkist zullen komen. MIDDELBURG den 28 decemberMen leest in het Fransch dagblad la Quotidienne het navolgende: Van Amsterdam wordt ons de korte inhoud van twee documenten van het hoogste belang medegedeeld, en welke alle geloof schijnen te verdienen te weten de nota door den koning van Holland bij gelegen, heid van het traktaat van 15 november, aan den keizer van Rusland toe. gezondenen het antwoord van den laatstgenoemden. Men heeft opge. merkt dat alles in dat antwoord op tijd winnen uitloopt, en het zou ons geenszins verwonderen dat zulks geschied in volle overeenstemming mee Oostenrijk en Pruissen. Het Fransche kabinet en het ministerie Grey worden daardoor in zeer moeijelijke betrekking geplaatst, en waaruit zij zich niet dan met opoffering van het grondbeginsel kunnen redden het- welk zij van eene andere zijde zoeken te beschermen. Zij moeten inderdaad kiezen tot loslating zoowel van de Belgische al» van de Poolsche omwenteling, terwijl het Russisch kabinet in allen ge val geene andere kans tegen zich heeft dan ten aanzien van Polen terug te komen op dén vorigen staat van zaken. De nota van den Nederlaudschen minister Verstolk aan den heer van Nesselrode houdt onder anderen in Dat de Koning, zijn meester, niet dan met de grootste verwondering gezien heeft, dat men, zonder eerbiediging zijner souvereine door da heiligste traktaten gewaarborgde regten zich heeft kunnen veroorloven een' anderen souverein in een deel zijner opgestane staten te plaatsen en te erkennen. Dat Z. M. van de regtvaardige gevoelens en van de grondbeginselen, die altijd het kabinet van St. Petersburg ten leiddraat gestrekt hebben durft verhopen, dat een traktaat, hetwelk zulk een gevaarlijk voorbeeld voor de vastheid aller Europesche troonen zou gevennoch de goed keuring, noch de bekrachtiging van den keizer verwerven zal. Dat Z. M. groote verpligtingen ten opzigte van het getrouw gebleven gedeelte zijns koningrijks te vervullen heeft. Dat de noordelijke provinciën het uisluitend voorbeeld In Europa eener onbepaalde getrouwheid en toewijding aan den Koning en het Vaderland gegeven hebben, terwijl het gansche overige Europa door den revolu- tionnairen storm geschokt werd. Dat Z. M. door de voorbeeldelo'oze inspanningen van dit bewonderens waardig volk, eene ontzagverwekkende houding tegen over zijne vijanden heeft kunnen aannemen, en, binnen weinige dagen, de revolutionnaire factie in een deel zijner staten nedervellen. Dat Frankrijk met het leger was tusschen beide gekomenom gemel» den opstand te schragen, in openbaren strijd, i° met de protocollen der conferentie van 20 en 27 januarij en april 1831, bij welke men zich verbonden had van nimmer de onafhankelijkheid van Belgie te erkennen, voor Zr. Ms. toetreding tot gezegde protocollen 20 met Frankrijks ei gene grondbeginselen van niettusschenkomstwelke het aan Pruissen en Rusland omtrent dezelfde zaak, opgelegd had; 30 met de door hetzelve aangevoerde vorderingen, tot ten uitvoer legging der traktaten van 1815 ten voordeele van Polen. De Koning vermeent derhalve zich te kunnen beschouwen, sederr'de schending van genoemde protocollen door de conferentie vooral sederc de gebeurtenissen van de maand augustus als van regtswege en met er daad souverein van het koningrijk der Nederlanden zoodanig als die koningrijk bij de traktaten van 1815 was geconstitueerd. Op zoodanigen grondslag alleen zou het hof van 's Gravenhage gezind zijn in onderhandeling te treden, over den afstand van eenig deel zijner statendaarbij bepalende eene behoorlijke schadeloosstelling voor het dee! zijns koningrijksdat men noodig achten mogt dat men er afstand vaa d.eed. De Koningeindelijk gelooftin het belang zelfs der souvereinen zijne hooge bondgenoocen te moeten doen gelden het bewonderenswaar dig gedrag der Hollandsche natie bij de revolutionaire crisis die Europa gekweld heelt, en te vorderen dat zulk eene groote zelfsopofferiiig en; zulk eeii etfel gedrag niet onbeloond blijven, 'tzg door bet verleenen

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1