N\ 153. MIDBELBUKGSCIIE COUR Donderdag 22 December 1831» Clanibcötebtttg.. Cïau'noubujuiq. NIEUWSTIJDINGEN. f De GOUVERNEUR, van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door het Departement der Opperhoutvesterijmet overleg van Hun Edel Groot Achtbare de Ge deputeerde Staten in die Provincie, de sluiting der Groote Jagt is be paald op den 31 dezer maand, met zons-ondergangzullende'die van de Jagt op Ganzen Eenden en Watersnippen nader worden vastgesteld. En ten einde niemand hiervan onwetendheid voorwende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te geschieden gebruike lijk is, mitsgaders in het Provinciaal Blad geplaatst. Middelburg, den 20 December 1831. VAN VREDENBURCII. Op den 4 Jannarij 1832 zal, door den Heer Directeur.Generaal van Oorlog, aan de minst.inschrijvendente 's Cravenkagepubliek worden aanbesteedde leverantie van benoodigdheden aan 's Rijks Magazijn van Geneesmiddelen aldaar, gedurende den jare 183a volgens de voorwaar den, die inmiddels ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland te lezen zijn terwijl de monsters der te doene leverantien In vo.orzegd Magazijn kunnen worden bezigtigd. De ADMINISTRATEUR van 's Rijks Schatkist in ZEELAND adver teertdat van heden af, ten zijnen Kantore, zullen worden uitbetaald de traktementen aan de Ambtenaren bij het Gouvernement van Zeeland, de Posterijen die der Districts-Commissarissen en der Heeren Predikan ten verschenen den laatsten December 1831. Middelburg, den 22 December 1831. De Administrateur voornoemd, P. P O U S. De COMMISSIE van BESTUUR over de Provinciale School tot aan kweeking van Heelmeesters en Vroedvrouwen in de Provincie Zeeland, gevestigd te Middelburg, brengt bij deze ter kennisse van de belang hebbenden Vooreerstdat de zoodanigen, die verlangen als Leerlingen der gemel de School, bij den eerstvolgenden Cursuste worden toegelaten, zich ter inschrijving zullen behooren aantedienen, 11a alvorens te zijn geschikt geoordeeld door de Provinciale Commissie van Onderzoek en Toevoor- zigt welker Voorzitterde Heer Med. Doctor J. R. de Vassijdaar toe zal vaceren, ten zijnen huize, op de Noordzijde van den Dam, da gelijks, uitgenomen des Zondags, van 12 tot 1 uren in den namiddag. Ten tweededat de Lessen voor den eerstvolgenden Cursus eenen aan vang zullen nemen op Woensdag den 4 Januarij11a dat alvorens, op Dingsdag den 3 derzelfde maand, de rangschikking der Leerlingen zal hebben plaats gehadten welken einde ieder hunner bij deze wordt uit- genoodigd, zich op laatstgenoemden dag, des namiddags ten één uur, aan het Lokaal der School te vervoegen. En, ten derdedat, onder goedkeuring der Commissie, bij onderling overleg van Heeren Proff. en Lectorenen van den Heer Docent in de Latijnsche Taal, is vastgesteld, dat de Lessen zullen worden gegeven op dezelfde dagen en uren, ais omschreven zijn in de aankondiging, welke voor den Cursus van Augustus 1831 tot Januarij 1832 in der tijd is bekend gemaakt. Middelburg, den 19 December 1831. Namens de Commissie voornoemd PASPOORT van GRIJPSKERKE Secretaris. De COMMISSIE van BESTUUR over de Armen-Inrigtingen en Ar- men-Scholen binnen deze Stadbrengt bij deze ter kennisse van de In gezetenen, dat, op kontante betaling en tegen matige prijzen, in het groot en in het kleinverkrijgbaar zijn gesteld de volgende WOLLEN en LINNEN FABRIEKATENte weten: In het Werkhuis. Blaauwe, Zwarte en Grijze KARSAAIJEN. Roode en Bruine BAAIJEN. Wollen KOUSSEN, SOKKEN en WANTEN. Gaarne KOUSSEN en RAMMELING. In het Fabriekhuis. Gebleekte en Ongebleekte LINNENS. BEHANG-LINNENS. Werke DEKENSen DWEILENGOED. Namens de Commissie voornoemd JOHs. van der LEYÉAman. FRANKFORT den 9 december. Een sints langen tijd hier woonach tige Hollandsche generaal ontving in den afgeloopen nacht eene estafette, kort waarna dezelve verscheidene couriers naar 's Hage afzond. Sedert dat oogenblik loopt het gerucht dat Rusland den Koning van Holland in zijne volharding van het weigeren der door de Londonsche conferentie voorgeschreven vredesbepalingengelijk ook in het verdedigen zijner Souvereiniteitsregtenbij aldien hij werd aangetast, met onderstand van troepen hulp zal verleenen. Over het algemeen merkt men in de laat ste dagen tusschen genoemden generaal en eenen insgelijks alhier woonach tigen Russischen generaal, menigvuldige zamenkomsten op FRANKFORT den 15 december. De rust is te Kassei verder niet gestoord geworden. Intusschen blijft de ontevredenheid over het gebeurde nog steeds voortduren. Den ri heeft Z. H. de prins keurvorst eene procla matie uitgevaardigd, waarbij hij heeft aangekondigd, dat er een gestreng onderzoek zal gedaan worden naar de aanleggers en stichters van het op roer. De geschorste directeur van politie, Giesleris voorloopig ver vangen door den heer Bernardi. - De zijdelingsche berigtenomtrent nieuwe pogingen der opstande lingen in Neuchnrelhebben zich bevestigd. In den nacht vnti den 6 IS in genoemde stad alarm geslagen en is het gejieele garnizoen op de beert gekomen, ten gevolge van een gerucht, dat de opstandelingen Zich hij, verrassing van de stad meester wiideii maken. Den volgenden dag heeft de koninklijke Pruissische commissarisvon Pfuelde op dien dag bijeen- geroepene kamer van wetgeving met-eene aanspraak geopend, waarin hij heeft medegedeeld, dat er eene nieuwe zamenzwering was ontdekt, aart welker hoofd zich bevond dezelfde man (^Roürquihj) die vóór naaltwe- lijks ééne maand, uit eigene beweging, zich aan de regering was komert onderwerpen. Het plan der zamengezworenert was, om troepen op dö grenzen te verzamelen, eenen aanval op Neuchatel te doen, de stad tö plunderen, 111 brand te steken en de bewoners te vermoorden. Gelukkig was dit plan nog bij tijds ontdekt. Het was om die reden, dat de stad was versterkt geworden, en dat eene wacht uit de trouw gebleven ingczetcilött was opgcrigt. De commissaris eindigdeniet de afgevaardigden opliet dringendst uitte noodigen, hunne pogingén met de Zijne, tot handhaving der rust en ordete vereenigendaar anderzins eene bezetting der bond genootschappelijke troepen andermaal noodzakelijk zou worden, welks thans met slechts tot bescherming der goedenmaar tot bestraffing def kwaden zou strekken. Het voorsteldoor een der leden van de kamer, Ju dezelfde zitting gedaan, tot inroeping van de tusschenkomst van het bondgenootschap! is met eene zeer groote meerderheid verworpen. De kamer heeft tevens genoegzaam eenst^jnmigden door het gouvernement genomen maatregel» tot bewaring der rustgoedgekeurd. 's GRAVENHAGE den 19 december. Z. M. heeft deZef dagen het besluit wegens de organisatie van het departement van binnenlandsChe zaken geteekend. Dienaangaande Wordt thans vernomen dat de heer mr* G. Vollenhoven tot hiertoe administrateur voor het birinenlandsch' bë» stuurbenoemd is tot secretaris-generaal van het genoemde departement dat de heer mr. D. J. van Ewyckadministrateur voor het onderwijsda kunsten en wetenschappen de heer II. Ewyk, administrateur voor dett waterstaatde wegen en publieke werken de heer F. J. van Maanert referendaris voor de geneeskundige dienst en de heer C. J. Wenckebach tot hiertoe secretaris-generaal van het departementtot raden-adviseurs zijn benoemd. Voortsdat de heer referendaris S&rrurier belast met da directie der Nederlandsche Staats-Courantin die betrekking is uitgeval» len en deszelfs post is vervallen verklaard; dat de heer referendaris H. J. Gaan mede deszelfs eervol ontslag heeft bekomen en dat de hee» ren co;nmisen/'V<Vóvan Munster en jhr. mr, A. G. A. van llappardt tot referendarissen zijn bevorderd. Als referendarissen zijn aangebleven de heeren Gevers HarteveltEonnadieu en van den Berg. Eindelijk, is een gedeelte der commiesen en adjunct-commiesen in hunne posten ge» bleven; zeven commiesen en negen adjunct-commiesen uitgevallen; eeni» ge commiesen zijn, met behoud van titel en rang, adjuncc-comttiieseit en sommige adjunct-commiesenmet behoud van titel en rangsurnu» merairen geworden. De nog gepiaatse geweest zijnde Belgen zijn allert buiten dienst gesteld. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generafllvan he den is gelezen een brief van den secretaris van Staatdaarbij aan da vergadering, op last des Konings, inzendende, een gewijzigd opstel vart de voorgedragene accijns-wetten welke alsttu ter voldoening aan hec verlangen der afdeelingenin zoo veie afzonderlijke ontwerpen zijn ge splitst als er middelen zijn voorgedragen. Deze ontwerpen Zijn verzon den aan de afdeelingen der maand october. Voorts is gelezen het verslag der centrale afdeeling, over het ontwerp van wet, vaststellende de begrooting der gewone behoeften van den Staat voor den jare 1832. De beraadslagingen daarover zijn aan de orde ge steld op donderdag den 22 december, ten tien uren. Volgens een besluit van Z. M. is aan de weduwe van wijlen deil matroos II. Schaliboomdie op de boot diende, waarover de onsterfe lijke van Speyk het bevel voerde en met wien hij den heldendood stierf*, toegelegd een jaarlijksdhen onderstand van 156 en nog eene som van ƒ90 voor hare vijf kindereningaande van den 1 julij It. Duitsche berigten zeggen dat Rusland wel verre van aanstalten te maken toe eene ontwapening, zich integendeel bezig houdt, om dés- zelfs overwigt in Europa te verzekeren. Het leger zou eene nieuws organisatie ondergaan; de troepen zouden vermeerderd, en de noodige maatregelen genomen worden nopens derzelver behoorlijke - toerusting en geoefendheid. Men hechtte veel gewigt te Petersburg aan de herstelling van den generaal Termolojf in active dienst. MIDDELBURG den 21 december. Men verzekert, dat er thans bij ons kabinet belangrijke onderhandelingen plaats hebben; de scheiding van Belgie zou meer dan ooit vastheid erlangenen men meent grond te heb ben om te mogen veronderstellen, dat er geruststellende berigten van vreemde mogendheden ontvangen zijn. Ofschoon cr van de zijde van hec gouvernement nog niets was uitgelektwas men in 's Graveiihage meer opgebeurd dan voor ecnige dagen. Vergelijk hiermede het artikel Frank fort hiervoren en het volgende berigt uit Berlijn.') Met de wapening en in verdediging stellen der zeegaten blijft men druk voortgaanvan Rotterdam meldt men dat de timmerlieden van *s lands werf zich allen vrijwillig voor de kustdie'nst hebben aangeboden. Het verraderlijk gedrag der Belgen, ten opzigte van den luitenant-ter zee Bolken bij het fort St, Marie gepleegd heeft de ernstigste bedrei gingen van den generaal Chassé aan den kommandanc van Antwerpen ten gevolge gehad. Het Algemeen Handelsblad behelst het volgende berigt uit Berlijn, van den 14 dezer Mijne estafette van eergisterenwier Inhoud even verrassend als ge. wigcig was, zult gij ontvangen hebben, ik ben thans uiterst verlangend 0111 te weten wat van den kant der Pruissische regering zal gedaan worden men gelooft dat zij met Rusland gemeene zaak zal maken; dit echter jj niet zeker, zoodra zulks rnogt geschieden, zal ik ti het berigt daarvan ten spoedigste doen toekomen. Men verzekert mij verder, dat de Keizer van Rusland liet ontwerp der 24 artikelen reeds dadelijk ten hoogste af gekeurd heeft; doch dat vóór nog zijn antwoord in Londen aankwam het protocol bereids door zijne ambassadeurs onderteckend wasZootfat

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1