MIDDE LBUR GSCHE COUR A N TV N\ i5a. Dingsdag ^btrertentte. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, Provincie Zeeland, verwittigen bij deze een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat op Donderdag den 29 dezer maand, des mor gens ten elf urenten Raadhuize zal worden overgegaan tot de Verpach ting van den Taux op de Slagboomenstaande op den Straatweg, loopende tusschen de Steden Vlissingen en Middelburg, en dat de Conditiën van Verpachting drie dagen te voren, op de Stads Griffie, voor een iege lijk zullen ter lezing liggen. É11 opdat een iegelijk daarvan kennis dragezal deze worden gedrukt en aangeplakt mitsgaders in dezer Stnds-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 8 December 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T SLóco-Sccretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeeland, als daartoe door den Raad van ge melde Stad geautoriseerd, brengen bij deze ter kennisse van de daarbij be langhebbenden, dat op Woensdag den 25 Januarij 1832, des voormid dags ten 10 uren, ten overstaan van den Notaris Dirk Johan van der Horst Serléin het openbaar zal worden overgegaan tot den verkoop vaneen aanzienlijk getal zachte en harde OLMEN BOOMEN, staande op den Singel tusschen de Dam- en Koepoorten en op die tusschen de Slijk- en Sr. Geertruidspoortendeze laatste aan de zijde der Huizen, en eenige staande op dezer Stads Kaaijen; en dat de conditiën en voorwaarden, waarop deze verkoop en het rooijen der Boomen zal geschieden, vijf dagen te voren ter lezing bij den Stads Architect zullen liggen, bij wel ke Ambtenaar alle verdere inlichtingen deswege zullen te bekomen zijn. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 16 December 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSI1EER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. NIEUWSTIJDINGEN. CïvocUljviÜAnjc. LONDEN den 13 december. Vier uren lang is de kabinetsraad zondag namiddag vergaderd geweest. Gisteren heeft lord John Russe/l in het huis der gemeenten de nieuwe hervormingswet ter tafel gebragt. Hoezeer men het gerucht verspreidtdat de Koning ongezind zijn zou om van zijn prerogatief gebruik te maken en eenige nieuwe pairs te benoemen, ten einde de aanneming der hervormingswet te verzekeren, zoo meent men te mogen gelooven dat dit geenszins het geval isen dat de ministers reeds maatregelen genomen hebben, met volkomen goedkeuring van Z. M.om, in geval er redeu mogt bestaan van te vreezen, dat de bill zonder dit middel niet door zal gaan dadelijk een zeker getal per sonen tot de waardigheid van het pairschap te verheffen. De lijst dier nieuwe pairs moet reeds opgemaakt zijn en zeven- en twintig namen be vatten. Volgens de verzekering van het ministerieel avondblad heeft geene der mogendheden van het vasteland een formeel voorstel tot eene alge- meene ontwapening gedaan. Oostenrijk en Pruissen hebben wel een der- gelijken wenk aan de Fransc'ne regering gegevenmaar Rusland heeft niet den minsten schijn van verlangen doen blijken om over te gaan tot zoodanigen stap die het grootste bewijs zijn zou van eene vredelievende politiek onder de mogendheden van het vasteland. Het gerucht wildat er last is gegeven om het eskader hetwelk in Duins ligtuiteen te doen gaan de admiraal Warren wordt te Ports- inouth verwachtom met de Iris naar de kust van Afrika te zeilen. Dooc een der ochtendbladen is een berigt medegedeeldvolgens welk te Madrid op den 6 dezer maand eene omwenteling zou uitgebarsten zijndoch men heeft gegronde reden om daaraan geen geloof te hechten. Jwtiferp. PARITS den 12 december. Z. K. H. de hertog van Orléans en de maar schalk, minister van oorlog, zijn gisteren te Parijs terug gekomen. Des avonds woonde Z. K. H. de receptie bij den koning bijdoch scheen niet opgeruimd van geest te zijn. De maarschalk Soult moet groote vastheid van karakter te Lyon getoonden daardoor belet hebbendat de troebelen van die stad nog rampspoediger gevolgen hebben gehad. De maarschalk heeft het tarief afgeschaft, dat aan de werklieden was toegestaan, en krachtdadige maatregelen genomen om de ledigloopc-rs uit Lyon te verdrijven. Volgens bijzondere berigten van Lyon is het misnoegen onder de werklieden ver van bedaarden laten zij zich openlijk op eene dreigende wijze uit over het verkrijgen van het verhoogd tarief van werkloonen dat hun beloofd is. Het schijnt, dat *s konings raad het verzoek der weduwe en kin deren van den maarschalk Neyom het proces van den maarschalk te doen herzienvan de hand wijzen zal. Gisteren heeft men in de kamer der gedeputeerden dapper getwist. De heer Mauguin heeft zich beklaagd, dat het ministerie naar welgevallen over de meerderheid beschikteen heeft zich daardoor menig hevig ver wijt op den hals gehaald. De meerderheid schijnt te hebben willen bewij zen, dat zij niet naar willekeur over haar laat beschikken, maar dat de staatkunde van het ministerie ook de hare is. De oorzaak van het geheel betrof de voortdurende en voorloopige heffing der indirecte belastingen welke de warme liberalen ten nutte der smalle gemeente wilden hebben -verminderd zoo niet afgeschaft. Het ministerie is echter meester geble- ven. De Gezette des Tribunaux verzekert, dat 11. zaturdag, op het oogen- btik dat de koning het Tbéatre Franfais binnen trad, de politie een ver dacht persoon heeft gearresteerd, welke pogingen deed het rijtuig vati hi',r 20 December 1831, Z. M. te naderen. Bij onderzoek bleekdat hij in zijn binnenzak een dolk en in zijne zijzakken twee pistolen had. Ofschoon hij niets gewei» dadigs had bedreven, heeft men hem echter aan de prefectuur van politie aangehouden. £Ü<:bjcrlAttbett. MIDDELBURG den 19 december. Het Algemeen Handelsblad behelst het volgend partikulier berigt uit 's Gravenhage van den 16 dezer: De Tweede Kamer is dezen morgeit met gesloten deuren vergaderd geweest van 10^ tot 3^ uren. De minister van finantien was tegenwoor dig. Zeker is het dat men heeft gehandeld over den grooten finantièlen maatregelmaar wat de voorname punten der beraadslagingen heeft uit gemaakt heb ik niet kunnen ontdekken. Het comité was geheim, maar dit heb ik toch met zekerheid vernomen, dat bij die beraadslagingen or der heeft voorgezeten en eenstemmigheid geheerscht. Daarvan maakts men geen geheimintegendeel tevredenheid was op het gezigt der leden te lezen, toen de deuren opengingen en de Zitting openbaar werd ver klaard. Men kon op de gelaatstrekken van onze vertegenwoordigers le zen dat de even afgeloopene beraadslagingen geweest waren eene vriend schappelijke en wederkeerige verwisseling van denkbeelden en inlichtingen tot het bereiken van een eenig doel. Op het gelaat van den heer van Tets is het niet makkelijk te lezen, hij moet zoo dikwijls faire bonna mine ci mauvais jeu maar hij scheen bijzonder wel te vredenen ik geloof dat hij het waarlijk was. Ik ben in de laatste dagen in de ge legenheid geweest op te Ietten welken indruk de mededeelingenlaatste lijk door den heer Verstolk gedaan hadden gemaakt. Die indruk schijnt gunstig te zijn; ik heb zelf bepaaldelijk hooren zeggen, dat de nota etl memorie van observatie» op de 24 artikelen kenbare bljjken droegen dat de regering het denkbeeld van eene hereeniging liet varen; mogt dit waar zijn, en dat geduldige en wijze volk, dat zonder misnoegen zelfs met vertrouwen, de zoo geheimzinnige behandelingen vaii zijne dierbaarste belangen aanziet nimmer al zijnen afkeer voor eene zoodanige hereeni ging kenbaar moeten maken niet de verzekering duit dat het grootste van alle onheilen hetzelve niet wordt beschorenwelke opofferingen zal het zich niet getroosten, om zijne onafhankelijkheid, zijne eer te hand haven Ten half vier uren is de publieke zitting geopend waarin tef ta fel gebragt is eene missive van Zijne Exc. den secretaris van staat, ten geleide van eene nadere redactie der wet op de grondbelasting. Drie missives van de Eerste Kamer der Staten-Generaalhoudende kennisgeving, dat zij zich vereenigd heeft met de ontwerpen van wet, betreffende de verhooging van het kapitaal in obligatie» a 5 pet.omtrent den inkoop en aflossing van schuld in 1832 en omtrent het intrekken dec schatkist-biljetten voor 1832, zijn voor notificatie aangenomen. Eenige ingekomen verzoekschriften, betreffende de aanhangigefirtan- tiële wetten, zijn naar de commissie tot de petitie» verzonden waarna de vergadering zonder bepaald adjournement is gescheiden." Men wil weten dat er tijding is dat de keizer van Rusland beslo ten heeft, om i°. het vredes-traktaat der conferentie niette ratificeren; 20. om Leopold als koning van Belgie niet te erkennenalvorens dezel ve door Z. M. den Koning der Nederlanden erkend is; en 30. om mee te dulden dat verder andere mogendheden gewapenderhand in de geschil len tusschen Holland en Belgie tusschen beiden komen. Z. M. de Koning heeft den heer Sebastiaanprofesser aan 's Rjjks hospitaal ce Utrechtbenoemd als gewoon hoogleeraar te Groningen. Van de Schelde wordt gemelddat den 13, *smorgens, eenige Belgische officieren bezig zijn geweest om, tegen-over het fort St.Ma- rieeenige metingen te doen. Daarop werd van de kanonneerboot no. 46, de luitenant Bolkenmet eene boot en witte vlag voorop, naar den wal gezondenom naar de reden dezer opmeting te vragen en te verzoeken van die te willen staken. Drie der Belgische officieren be gaven zich daarop naar onzen parlementair, die zijne orders aan hun medé- deeldewaarop déze heeren antwoorddendat zij van hunnen generaal in last hadden om geene parlementairen te ontvangen en zij den luite nant Bolken als gevangene beschouwden, er bijvoegende, dat allen tö- genstand nutteloos zou zijn en hij hen naar Antwerpen moest volgen. Onze verdienstelijke zeeman was echter weinig genegen om Zich s»n zulke stioode verraders over te geven en ongewapend zijnde, was toch toch eiken tegenstand nutteloos. Hij trachtte zich derhalve door list uit de handen van booswichten te reddendie noch gevoel van eer noch schaamte kenden. Hij antwoordde dan, dat hij hiervan zijnen roeijers zou kennis geven wordende door twee der Belgische verraders gevolgd. Naauwelijks was de luitenant Bolken echter aan zijne sloep genaderd, of Lij sprong er in en liet dadelijk afhouden. Een der hem vergezellende snoodaards lostte zijn pistool op Bolken doch mistte; daarop riep de andere zijne manschappen die ten getale van meer dan 200 achter den dijk verborgen lagenen dadelijk een geweldig vuur op de sloep maak ten welke nog naauwelijks vijftig passen van den oever verwijderd was, waardoor de vrijwillige matroozen Carakauw en Altweick zwaar gewófid zijn geworden, zoo dat men voor het leven van den eersten vreesde. Beide waren echter weigemoed door de vreugde van hunnen luitenanc gered te zien. Zoo dra zulks, zonder nadeel voor de sloep, konde geschieden, liet de kapitein ter zee Boelens eenige schoten met schroot op de Belgische verraders doen, die deze dapperen, welke eene ongewapende sloep, mee een officier en vier sioeproeijersallen ook ongewapend, met meter dan 200 man durfden aanvallenweder Spoedig achter den dijk deden verdwijnen. Onze vlotelingen dachten niet dat iemand in de sloep behouden zou blijven ook was dezelve van achteren met kogels als bezaait. Deze verraderlijke aanval, tegen eenen ougewapenden vijand, met ver krachting van het regt der volkenheefc eene verbittering bij de vlote lingen te weeg gebragt, die moeijefijlt te beschrijven is. Het doel der Belgen schijnt te zijn om aan beide bevers der Schetda verdedigingswerken aantcleggenom den toegang tot de citadel geheel te beletten. Men verlangde op de vloot het teëken te ontvangen, dat onze zeelieden in de gelegenheid zon stellen om wraak te nemen én da Belgen in de volbrenging hunner ontwerpen té keer te gaan. Wij vernemen dat Zr. Ms. stoomboot de C U r a 9 a o op gisteren derwaarts is gestevend ten einde van deze affaire meer omstandige bc- rigtea in te winne»;

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1