N°. 148, MIBBE .LBUR GSCHE Cöü MA N ï|.t, nieuwstijdingen" 23nit5e!tlanb. Jrawfetrtjfc. Zaturdag 10 December 1831. v 23 cpa «ternerat wootr be saftera wan (Bovlo^, Ücbcrlrtttbcn. v AANBESTEDING Dvan Campagne-Vivres, het Leg-Stroo en Brandhout. e waarnemende Militaire Ónder-Intendant der 2de klasse m de Pro vincie Zeeland, zal, krachtens autorisatie van Zijne Excellentie den Heer Luitenant-Generaal, Opper-Bevelhebber der Troepen in dezelve Provincie, en onder hoogstdeszelfs goedkeuring, en onder nadere homo logatie van het Departement van Oorlog, op de onder te noemene plaat sen en tijdenten overstaan van de Heeren Plaatselijke- of Garnizoens- Kommandanten aldaar, publiek aanbesteden, de leverantie van Cnmpag- ne-Vivres, bestaande in VLEESCH, RIJST, ZOUT, AZIJN, GENE- VER en BROOD ([doch dit laatste artikel alleen daar ter plaatse waar het hieronder wordt vermeld,') alsmede het LEG-STROO en BRAND HOUT, ten behoeve van de Troepen, welke ter plaatse hierna te mel den Garnizoen houden of zullen houden, van en met den Eersten Janua- rij 1832 in te gaan, voor eenen onbepaalden tijd, tot weder opzeggens toe en zulks op de voorwaarden welke zoo in zijn Bureau te Mid delburg, op Seisdam, Lett. Q. No. 2t als in die van de ileeren Plaat selijke- of Garnizoens-Kommandantender hierna vermelde en met kapi tale letters gedrukte plaatsen, voor de gegadigden ter lezing liggen, en wel Te BRESKENS, op Maandag den 12 dezer, des voormiddags ten 11 uren op het Bureau van den Plaatselijken Kommandant aldaar, van de Cam- pagne-Vivreszonder Brood, alsmede van het Brandhout, zoo voor die Plaats, als voor hec Fort Frederik Hendrik. Te OOSTBURG, op Dingsdag den 13 dezer, ter uur en plaatse als voren, van de Campagne-Vivres, met Brood, het Leg-Stroo en Brand hout, zoo voor die Plaats, als voor Bakkers-PolderSchoondjkeWa terlandskerkje en Zuidzande. Te SLUIS, op Woensdag den 14 dezer, ter uur en plaatse als vo ren van de Campagne-Vivresmet Broodhet Leg-Stroo en Brand hout, zoo voor die Plaats, als voor St. Anna. Te AARDENBURG, op Donderdag den 15 dezer, ter uur en plaatse «Is voren, van de Campagne-Vivres, met Brood, het Leg-Stroo en Brandhout, zoo voor die Plaats, als voor Ronduit-, Sophia- en Isabella- Polders, St. Kruis en den Grooten Boom. Te IJZENDIJKE op Vrijdag den 16 dezer, ter uur en plaatse als voren, van de Campagne-Vivres, met Brood, het Leg-Stroo en Brand hout, zoo voor die Plaats, als voor ZuiddiepeMaurits-Polder en het Verlaaten Te BIERVLIET, op Zaturdag den 17 dezer, ter uur en plaatse als voren, van de Campagne-Vivres, met Brood, het Leg-Stroo en Brand hout, zoo voor die Plaats, als voor HoofdplaatSas-PutSluis No. 1 Helena-Polder en Kapitalen Dam. Noodigt mitsdien de gegadigden, om van de Voorwaarden van Aanbe steding goede kennis te nemen, en om hun Biljet, vóór het tijdstip tot de Leverantie bepaald, Plaatselijk in te dienen, in eene geslotene Bus ten Kantore alwaar de voorwaarden zullen ter lezing liggen, en op ge zegeld Papier, duidelijk geschreven, inhoudende den naam, voornaam, beroep en woonplaats van den Inschrijver, en die van zijne Borgen, de prijzen der inschrijving in schrijfletters, in Guldens en Cents, en niet minder dan honderdste gedeelten van Cents, en berekend per Ration volgens voorwaarden-, moetende bij de Biljetten gevoegd zijn, de 1100- dige certificaten van solvabiliteit van den Inschrijver en van zijne Bor gen, af te geven door de Regering hunner woonplaats; voorts moeten die Biljetten behoorlijk gecachetteerd en met het opschriftInschrijving voor de Leverantie van Campagne-Vivres(met of zonder Brood het Leg-Stroo en Brandhout) voor (hier te stellen de Plaat sen waarvoor de Inschrijving plaatselijk geschiedt,) voorzien zijn; en zul len zoodanige Biljetten, die niet met voorschreven vorm overeenkomen, niet in aanmerking worden genomen. Middelburg, den eersten December 1831. De fungerende Militaire Onder-Intendant der Provincie Zeeland voornoemd, GORDONAdjunct-Inspecteur. BERLIJN den 1 december. Berigten uit Warschau, tot den 07 no vember, behelzen cenc aankondiging van den gouverneur-generaal van het koningrijk Polenvorst Paskewitz van IVarschauwaarbijin naam van Z. M. den keizer en koning, bekend gemaakt wordt, dat alle be sluiten en verordeningen, welke gedurende den tijd des opstands, tot aan het herstel der wettige orde, door de revolutionaire regering genomen en uitgevaardigd zijn, met al derzelver gevolgen, nietig en van onwaar de zijn. Tevens is afgekondigd, dat het Zr. Ms. wil is „dat in het kon'ingrijk Polen niemand alleen de Poolsche kokarde drage, maar dat, in plaats van deze, de kokarde van het Russische keizerlijk, met het welk Polen sedert 1815 vereenigd is, worde gedragen." PARIJS den 1 december. Het dagblad der republikeinen, de Tribune is heden, ter zake van een der tegen hetzelve ingebragte beschuldigin gen, vrij gesproken. De werklieden van de voorstad St. Antoine heb ben ditmaal deelneming aan het regtsgeding betoond, de vrijspraak toe gejuicht en weg met de ministers! geroepen. De minister draagt nog geen budget van 1832 voor, maar vraagt weder een voorloopig crediet van 360 millioenen voor de eerste drie maanden, 't welk cene jaarlijksche behoefte doet vooronderstellen van 1440 millioenen. Deze voordragt schijnt verscheidene gedeputerden zeer te hebben mishaagd. PARIJS den 3 december. Men zegtdat de hertog van Orleans reeds de onderwerping heeft ontvangen van de soldaten, welke te Lyon tot het werkvolk waren overgeloopen. De troepen blijven de stad Lyon nog omringen en met de ontwapening schijnt het nog niet zoo spoedig te zuilen gaan; zekere Buissoneen tralievieehtervoert aldaar het opper bevel, en wil dat het volk, zoolang de troepen in de nabijheid van de j stad blijvende wapenen zal behouden. Van den 30, des avonds 7 urenwordt gemeldMen verzekert dat er op dit oogenblik eene groote gisting in la Croix Rousse heerscht, ten gevolge van het antwoord van Lodewijk Filips, aan de afgevaardigden van Lyon. De barricades worden op de hoogten hersteld en men bereidt zich tot tegenstand." Er loopen geruchten van eenige oproerigheden te Aix (in Provence) ook wit men dat er te Toulon onlusten onder het werkvolk van hec arsenaal zouden zijn uitgebarsten. Zoo even verspreidt zich alhier het gerucht dat de hertog van [Orleans Lyon is binnengetrokken. 's GRAVENHAGE den 6 december. Heden wordt de verjaardag van Z. K. H. den Prins van Oranje gevierd, met het uitsteken van vlaggen en het spelen van het klokkenspel Dezen morgen is er dejeuner geweesc aan het paleis van Z. K. H. Des middags heeft er groot diner ten hova plaats gehad, waarbij HH. KK. HII. de Prins van Oranje, benevens de verdere leden van het vorstelijk gezin, zijn tegenwoordig geweest. Men spreekt van de ontvangst van een nieuw diplomatiek stuk bij onze regering. Eergisterenhoewel zondag avond is er op sommige de partementen druk gearbeid, en is bij Z. M. een raad van ministers ge houden, die tot zeer laat heeft geduurd. Men zegt ook, dat eerstdaags nadere mededeelingen aan de Staten-Generaal zullen worden gedaan. Wat van een en ander zijzal weldra blijken. Niet zonder eenige bevreemding, leest men reeds eenige weken van tijd tot tijdin den Londonschen Courierwiens vijandelijke gezind heid jegens Nederland bekend is, brieven, waarin hulde gedaan wordt aan de regtvaardigheid van dcszelfs zaak, en waarin de toestand van hetzelve naar waarheid wordt voorgesteld. Dat dagblad behelst ook een brief uit Londen zelve, meldende, dat, hoewel Frankrijk het trak taat der conferentie met Leopold heeft geratificeerd, Engeland echter die ratificatie zoo lang mogelijk zal uitstellen. In een der meest geachte Duitsche dagbladen leest men het navol gende uit Aken, den 22 november geschreven berigtwaaruit men de tegenwoordige denkwijs over onzen eerdbiedwaardigen Koning en over onze natie in Duitschland kan opmaken: Eindelijk hebben de vertegenwoordigers der vijf groote mogendheden bij de conferentie te Londen, den 15 dezer maand, met Sijlvanus van de Weyerden gezant der omwenteliug een verdrag onderteekend het welk niet slechts Z. M. den Koning der Nederlanden van de hem door die zelfde mogendheden gewaarborgde regten als onafhankelijk Souverein berooften de kroon van Belgie op het hoofd van prins Leopold beves tigt, maar dat tegelijk over Hollands belangen omtrent handel en scheep vaart met eene willekeurigheid beschikt, die tegen alle regtvaardigheid en billijkheid aandruischtwelke men van congressen en conferentien gereg- tigd is te kunnen verwachten. Het zal nu te bezien staan, of dit nieuwe eigendunkelijk bevel de conferentie eene schrede nader tot het doelwit zal gebragt hebben. Bezwaarlijk zal de zelfstandige, kloekhartige en manhaftige Koning IVillem daardoor bewogen worden, zich aan eene zoo schreeuwende onregtvaardigheid goedwillig te onderwerpen zoolang zijn getrouw en standvastig volk gezind blijft, de zaak des Konings en des Vaderlands volstandig aan te kleven. In dat geval blijft aan de conferen tie slechts het eenige middel over, het geweld der wapenen te bezigen. Het einde zal het werk waardiglijk kroonenwanneer zij ten laatste het besluit nam, op te trekken tegen het zwakke Holland, om het eigendom en de welvaart, de eer en het leven van twee millioen brave, getrouwe, hunnen edelen Koning met geestdrift beminnende onderdanen, aan hare eigene lafhartigheid op te offeren. Doch de klagte over het verlies van regtvaardigheid, eigene waarde en vertrouwen bij beheerschers is vruch teloos. Moge slechts niet uit het aangenomen stelsel van lafhartig uitstel van den eenen dag op den anderen, de vrucht eener gansche vernietiging van alle orde en van alle volksgeluk rijpenTerwijl de op handen zijnde toekomst reeds met vreesselijke tooneelen de menschheid bedreigt, zoekt liet angstige oog bemoediging en troost, in de beschouwing van dat ééne volk, hetwelk, bij den algemeenen tuimelgeest der driften, met koele bezonnenheid onwrikbaar is blijven staan op de reeds lang door hetzelve gekende grenzen eener ware vrijheid. Laten wij de kloekmoedige beslis sing van eenen Koning afwachten, die door allen, doch niet door zijn goed regc en zijn trouw volk is verlaten. Betoonen de Staten-Generaal zich bereid, de op nieuw benoodigde last eener gedwongene leening van 45 millioen guldens te bewilligen, dan durven wij het voor uitgemaakt houdendat de Koning de artikelen van de Londonsche conferentie ver werpt." Volgens officiële berigten, heeft de Aziatische braakloop te Riga, Libau Archangel en Mittati geheel ophouden. Dien ten gevolge zijn, bij resolutie van den directeur-generaal voor de marine, van den 2 december, 110. 65, de havens van bovengemelde plaacseri voortaan slechts als verdacht gesignaleerd, waardoor de van daar komende, en in de havens en zeegaten van dit Rijk binnenvallende sche pen aan eene quarantaine van tien in plaats van veertigdagen zullen onderworpen zijn. Voorts is bij dezelfde resolutie bepaald, dat de schepen, komende uit de havens van Noorwegen benoorden Bergen voortaan slechts onder-, worpen zullen zijn aan eene observatie-quarantaine van drie dagen. THOLEN den 7 december. Op gisteren is ook hier de verjaring van onzen geliefden Kroonprins door hec uitsteken der vlaggen zoo van de pu blieke als vele parcikuliere gebouwen en van de marine voor deze stad gestationneerd gevierd; des avonds bestond er, ter eere van dezen heug- chelijken dag, een bal, bij inteekening, waar aan de officieren der ma rine der stedelijke en alhier in garnizoen liggende schutterijen bene vens vele ingezetenen dezer stad hebben deel genomen. MIDDELBURG den 9 decemberVan Brusselden 5 december» wordt gemeld Dc heer Stockmarde vriend van koning Leopold, vertrekt lieden avond naar Londen. „De nieuwe Engelsche ambassadeur bij het kabinet van 'sGravenhage iszoo men zegtde heer Tempte broeder van lord Palmerston Vojgens sommige dagbladen is er ernstig kwestie van een huwelijk tnsschen koning Leopold en de oudste dochter van koning Lodewijk Filips. De dood der hertogin douairière van Saksen-Coburg alleen, heeft, naar men zegt, die huwelijk tot dusverre vertraagd, hetvveik reeds in den

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1