N\ i35. MIDDELBURG SCHE C O Donderdag ^Departement woov bc safccn wan NIEUWSTIJDINGEN. Ülu^laub. 10 November 183.1* SSmtecïilfmb. ©«rool-öirittrttijc. lïcbccl ,111 beu. AANBESTEDING ten behoeve van de Garnizoens Ziekenzaal te Middelburg Krachtens magtiging van Zijne Exe. den Directeur-Generaal van Oor log, en onder boogscdeszelfs nadere goedkeuring, zal de onderge- teekendeAdjunct-Inspecteur der ïste klasse bij de Militaire Administratie in Oosc-Indie, waarnemend Militaire Onder-Intendant der 2de klasse in de Provincie Zeeland belast met het toezigt over de Administratie der Gamizoens Ziekenzaal te Middelburgaan de minst-inschrijvenden aanbe steden de leverantie van de onderstaande LEVENSMIDDELEN en BRANDSTOFFEN voor genoemd Etablissebient, voor den tijd van vier maanden aanvang nemende den eersten Januarij 1832 eu eindigende den 30 April deszelven jaars als 1. Vleesch, 2. Wit- en Munitie-Brood. 3. Aardappelen en Wortelen. 4. Grove Gort en Rijst. 5. Zout, Boter, Bier-AzijnKaarsen, Groene Zeep en Lamp-Olie. 6. Bagger-Turf. 7. Steenkolen. 8. Roode Wijn en 9. Bier. De inschrijvingen moeten geschieden in Nederlandsche Maat en Ge- wigt en vastgestelde prijzen en de biljetten daartoeop gezegeld pa pier geschrevenbezorgd worden in eene daartoe bestemde geslotene llus in de genoemde Ziekenzaal, van heden af tot uiterlijk den 14 dezer, des. voormiddags ten elf uren zullende op dat tijdstip de opening der biljetten aldaar plaats hebben en na dien geene biljetten meer aangeno men worden. Diegene, welke voor een of meer artikelen de minste Inschrijver zal bevonden worden te zijn en dien ten gevolge de provisionele toezegging der leverantie zal bekomen hebbenzal het certificaat van de Plaatselijke Regering zijner woonplaats, dat hij voor de volledige uitvoering der aan neming waarop hij heeft ingeschreven volkomen gegoed mitsgaders dat zijne Borgen solvabel zijn, vóór den 22 dezer maand, moeten indienen ten Kantore van den ondergeteekenden op Seisdam Lett. Q. No. 21, alwaar de voorwaarden van heden af, dagelijks, van des voormiddags ten 9 tot des namiddags ten 1 uur, voor een ieder ter lezing leggen. Middelburg, den 6 November 1831. GORDON, Adiunct-Inspecteur. De ondergeteekendeONTVANGER der DIRECTE BELASTIN GEN, wiens Kantoor verplaatst is naar de overzijde van de Noordstraat Lrtt. L. No. 185 waarsclujwt alle achterstallige Balastingschuldingen om hunne verschenen termijnen der Grondlastenvan het Patent of Per soneel ten allerspoedigste aan te zuiverenten einde vervolgingen en kosten voor te komen. Middelburg, den 9 November 1831. W. A. de IIAZE BOMME. PETERSBURG den 25 ocrober. Z. M. de keizer heeft den 18 de zer de volgende afkondiging uitgevaardigd „Wij Nikolaas, enz., doen kond en te weten aan alle onze getrouwe onderdanen „De oorlog, door verraad ontstoken, is geëindigd; het Poolsche volk is van het geweld der oproerlingen bevrijd, en de nietige overblijfselen van derzelver benden, die tot het uiterste in hunne verblinding volhard den, zijn door onze legers van alle kanten in het naauw gebragt, en heb ben zich naar de naburige staten begeven en aidaar de wapenen neder- gelegd Terwijl wij u, onze getrouwe onderdanen, van deze waarlijk troostrijke overwinning, waardoor rust en orde hersteld worden, kennis geven, keeren wij ons, even als bij het begin van dezen voor ons hart zoo bedroevenden strijdgemeenschappelijk met u tot Ilem, die, als Bestuurder van de lotgevallen der rijken en volken onze regtvaardige zaak zoo zigtbaar heeft gezegend. Hij had in zijne ondoorgrondelijke raadsbesluiten bepaald, ons aan nieuwe en zware beproevingen te on derwerpen; maar te midden daarvan schonk hij ons ook nieuwe bewij zen van zijne genade, deed de vastheid der magt wan Rusland blijken en overdekte onze getrouwe legersdien onwankelharen voormuur des va derlandsmet nieuwen roem. Onze dappere krijgslieden beantwoordden aan ons vertrouwen. Verheerlijkt door heldendaden aan de oevers van den Eufraatop de toppen van den Balkan en Tauritsen in de vlakten van Rumelie, wisten zij, in dezen gedenltwaardigen en zeven maanden lang onafgebroken voortciurenden veldcogc, noch zich zelve te overtref fen. Zij verachtten alle gevaren, verduurden ongelooflijke vermoeienis sen en ontberingen overwonnen de hinderpalen der natuur zelve en den wanhopigen tegenstand des vijands, die goed noch bloed van dat volk ontzag,, dat door hem zeiven tot den opstand verleid wasen zetleden aan de reeks hunner schitterende daden de kroon op door de vermeestering van Warschau waar de vijand niet minder verbaasd wasover de ver hevene volharding des overwinnaars, dan over deszelfs bezorgdheid voor het leven en de bezittingen der overwonnenen. Deze gematigdheid na de overwinning, deze belangeloosheid en menschlievendheidhebben het doorgaand gedrag onzer krijgslieden in het koningrijk Polen gekenmerkt. Gedachtig aan onze woorden hebben zijte midden van het bloedvergie tenijverig gepoogd om de rampen van dezen burger-oorlog te lenigen-, frebben overal de afgedwaalden gespaarden degenendie tot den pligt terugkeerdenals broeders met opene armen ontvangen. Russen Met den bijstand der Goddelijke Voorzienigheid zullen wij het door onze dappere krijgslieden begonnene voltooijen. De tijd en onze zorg zuilen hec zaad der tweedragt uitroeijen, hetwelk de beidp, TKtn denzelfdeu stam ontsproten volken zoolang verdeeld heeft gehou den. In onze aan Rusland wedergegeven onderdanen van het koningrijk Polen zult gij ook slechts, leden zien van het groote gezin, waartoe gij zelve behoort. Niet door het dreigen der wraakzucht, maar door het voorbeeld van trouwdoor grootmoedigheiden door het vergeten van beleedigingen zult gij het wolgelukken bevorderen der maatregelenwel ke wij verordend hebben, 0111 Polen op de naauwste en duurzaamste wijze met de overige deelen onzes Rijks te vereenigen jfen zoo moge deze onverbrekelijke band, tot onzen troost en tot roem van Rusland steeds bewaard en versterkt worden, door dc liefde tot eenen enden zelfden beheerscher door het gevoel van dezelfde behoeften en belan genen door eene gemeenschappelijke, door geene tweedragt meer te verstorenwelvaart.- Nuolaas." BERLIJN den 3 november. Er hebben dezer dagen geruchten geloo- pen volgens welke de afdeelingen des Pruissischen legers welke sedert het begin van den Poolschen opstand aan de grenzen van dat rijk ge staan hadden thans nu die opstand geëindigd is, eensklaps bevel zouden ontvangen hebben om naar de West-Pruissische gewesten op te breken. De ongegrondheid van dezedoor de predikers van eenen aanstaanden oorlog verzonnen tijdingen, blijkt thans uit de Pruissische staats-cou-i rant van 3 november, welke berigtdat Z. M. de koning van Pruissen, nu de wettige orde in Polen hersteld is, bevel gegeven heeft, om de maatregelen, verordend tot beveiliging van het Pruissische grondgebied tegen ondernemingen der Poolsche opstandelingen, op te heffen, en de ïste, 2de, 5de en 6de leger-afdeelingen welke daartoe gebezigd waren geworden weder op den voet van vrede te brengen. Te Neuchatei hebben weder ongeregeldheden plaats gehad. De Pruissische koninklijke commissaris, generaal von Pfuel, heeft eene pro clamatie tegen de rustverstoorders doen afkondigen en aan de regering te kennen gegevendat de koning de zaak van Neuchatei zeer ernstig be schouwdeniet om het gewigt van het land zelve, maar om de schen ding der grondbeginselen; hij heeft verklaard, dat de hoofden van den opstand gestrengelijk moesten gestraft worden dat hij daartoe de hulp van het Bondgenootschap zou inroepenen, indien deze geweigerd wierd andere middelen in het werk zou stellen. LONDEN den 4 november. De Etigelsche schepen ingevolge het besluit der conferentie naar de Hollandsche kust afgezondenzijn groo- tendeels in Duins terug gekomen. De voormelde kust naderendewa ren dezelve door zwaren storm en slecht weder beloopen, ten gevolge waarvan de vlootvoogd geseind had dat elk voor zich telven zorgen en naar de verzamelplaats in Duins terug keeren moest. Aldaar lagen dan ook den 2den weder een linieschip, vier fregatten, eene brik en eene korvet ten anker. Het overige gedeelte der vloot lag voor het Gallo- per-Light. De berigcen uit Bristol luiden gunstiger, in zoo verre als de rust aldaar hersteld en de stad genoegzaam door krijgsvolk bezet wasom nieuwe buitensporigheden voor te komen; doch uit de nader van daar ontvangen tijdingen was gebleken dat de eerste berigten nog op verre na niet al het gebeurde behelsd hadden. Gebeele straten zijn in de asch gelegd, en de verwoesting zoude zich waarschijnlijk nog veel verder heb ben uitgestrekt, indien het graauw zich niet bij voorkeur op het plun deren had toegelegd. Het aantal menschen, die In dit oproer het leven verloren hebben, moet ontzettend groot zijn. In den avond van den 2 is te Londen eelie afkondiging des koning* verschenen waarin alle Britsche onderdanenter zake van de hier en daar, en voornamelijk te Bristol, plaats gehad hebbende onlusten, tot rusc en orde vermaand, en alle rustige ingezetenen uitgenoodigd worden, om zich, tot handhaving dcrzelve, waar zulks noodig mogt zijn, aan de overheden aan re sluiten. PARJJS den 1 november. Hec schijntdat de zending van den her» tog de llovigo en den heer Pichon naar Algiers in verband staat met een plan rot coionisatie vnn dien staat. Dezer dagen toch moet hec ministe rie tot een stellig besluit zijn gekomen, om Algiers te behouden en toe eene volkplanting aan te leggen. De eerste minister en vier zijner ambt- genooten, onder welke Soult en Sebastianiwaren tegen dit ontwerp; doch laatstgenoemde ministers zich voor hetzelve hebbende laten over halen is de coionisatie aangenomen eener bezittingdie voor Frank rijk van het hoogste belang kan worden. Hec ministerie schijnt eene voorbeeldige tuchtiging van Bona in den zin te hehbetii De brikken le Creole en Adonis hebben, volgens een nader officieel berigt, reeds 350 schoten in die stad gedaan, alvorens met de geredde schepelingen en soldaten weg te zeilen. De generaal Guilleminot heeft in de zitting der pairs hec woord ge voerd om de omstandigheden te ontvouwen van zijne terugroeping uit Konstantinopel en meende hec onverdiende van deze terugroeping te moeten bewijzen, waartoe hij de aanhaling van eenige diplomatieke stukken noodig achtte. De minister Sebastiani heeft zich tegen deze mededee- 'lirtg verzet, zeggende dat daaruit groote ongelegenheden zouden kunnen voortvloeijen. De generaal voldeed aan dit aanzoek en hiermede eindig de, op begeerte der kamer, deze discussien. Men verzekert, dat de koning, ten gevolge van eene beraadsla ging van den raad van ministers, zijne goedkeuring geweigerd heeft aan de wee waarbij de promotien worden goedgekeurd, welke gedurende de j honderd dagen in het legioen van eer en bij het leger hebben plaats gehad. Alle liberale bladen trekken zich der Gazette de France aan, die in ééne week viermalen in beslag genomen is, vijf vervolgingen beeft ondervonderen zeven regtsgedingen heeft gevoerd. Het nieuw geschrift van den heer de Chateaubriand tegen het voor stel tot verbanning op doodstraf van het gevallen koninklijk geslacht ziet het lichten behaagt den monarchaienals bepleitende de zaak van den hertog van Bordeaux ongemeen. De zoon van den graaf van Montholon is aan zijne bekom^i won den in den ouderdom van 19 jarente Algiers overleden. 's GRAVENHAGE den 6 november. De Nederlandsche commissie tot onderzoek der cholera bestaande uit den hoogleernnr Hendriks en de heeren Beckers en Arntztniusis den 1 dezer te Hamburg aangeko men en zou zicli dadelijk bezighouden met het doen van waarnemingen, In een veel gelezeu Duitsch dagblad vindt men thans eeuen brief

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1