MIDDELBUHGSCHE COURANT, N°. 129. Donderdag NIEUWSTIJDINGEN. (ömoUlSrtttrttijis. JfsNïit&trijfe. 27 October 1831. jjlcbetrfattbett. Burgemeester en wethouders der- stad middelburg Hoofdplaats van de Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezetenen dezer Gemeentedat ecne algemeene Brand, schouwing aan alie de Huizen Pakhuizen en Gebouwenzal plaats heb ben, door Heeren Commissarissen over den Brand, vergezeld van Gene rale Brandmeesters en verdere Beambtenop Maandag den 7 November aanstaande en volgende dagen. Wordende mitsdien een ieder aangemaand om voorschrevene Ambtena ren in derzelver betrekkingen behoorlijk te erkennen, in hunne Wonin gen en Gebouwen toe te laten en inspectie te laten nemen mitsgaders derzelver uitspraak omtrent het aanleggen, verbeteren en veranderen der Vuorplaatsenschoonmaken van Schoorsteenenverleggen van Brandstof fen ais anderzins ten spoedigste naar te komen en in alles zich naauw- keurig te gedragen overeenkomstig de bestaande Reglementen van Policie en op den Brand op poenedat tegen de nalatigen en overtreders ge- strcngelijk zullen worden toegepast de straffen en boeten bij gemelde Reglementen bepaald en vastgesteld. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads Courant plaatst. Gedaan ten Raadbuize der Stad Middelburg, den 17 October 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTSHEER, L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C A T S Loco-Secretarii. LONDEN den 21 octoberDonderdag heeft de koning het parlement gcprorogeerd met eene aanspraakwaarin hij met betrekking tot de btti- tenlandsche zaken verzekerde, dat hij steeds de voldoenste bewijzen van de vriendschappelijke gezindheid der vreemde mogendheden ontving, en voorts zeide, dat de conferentie, te Londen vergaderd, eindelijk hare moeijelijke en werkzame beraadslagingen geëindigd haddoor eene schik king, welke de gevolmagtigden der vijf mogendheden eenparig hadden goedgekeurdvoor de scheiding tusschen de staten van Holland en Bel. gie, op voorwaarden, bij welke in beider belangen, als ook in de toe komstige zekerheid van andere landen, voorzien was; dat een traktaat, gegrond op deze schikking, aan de Ifollandsche en Belgische gevolmag tigden was aangeboden, en dat hij vertrouwde, dat de aanneming daar van door htinne wederziidsche hoven, die hij met belangstelling ver wachtte, de gevaren zou verwijderen, mee welke de vrede van Europa bedreigd was, zoo lang dit verschil niet vereffend bleef. De koning vermaande de leden van hot parlement ora zorgvuldig te letten op het behoud van de rust in de verschillende graafschappenen zeide te vertrouwen, dat het verlangen, zoo algemeen door het volk geuit voor het daarstellen eener grondwettige hervorming in het huis der gemeenten, geregeld zou worden door een behoorlijk gevoel van de nood zakelijkheid om orde en gematigdheid in 's volks handelingen in het oog te houden. Bij het openen der aanstaande zitting zou de aandacht van het parlement op nieuw op den gewigtigen hervormitigs-maatregel geves tigd wordenen het kon rekenen op 's konings onveranderde begeerte om de invoering daarvan te bevorderen, door zulke verbeteringen in de volksvertegenwoordiging als noodig mogten bevonden wordenten einde aan zijn volk het vol genot van zijne regten te waarborgen, welke, in verband met die der andere orden van den staat, onvermijdelijk waren voor de handhaving der vrije constitutie. Het parlement is tot dingsdag den 22 november geprorogeerdcn als dan wacht men nog eene nieuwe prorogatie van veertien dagen. De heer Fa lekambassadeur van Z. M. den koning der Nederlanden, heeft woensdag eene audiëntie bij den koning gehad en aan hoogstden- Zelven een brief van zijnen souverein overh andigd. Vier dagen geleden is de admiraal Codrington, met de Caledonia BrittanniaWcllesley en Talavera, van Cork te Plymouth binnenge- loopen. PARIJS den 19 october. Eindelijk is, na zeer onstuimige vergade ringen de wet op iiet pairschap bij de gedeputeerden tot stand geko men. Gisteren hebben van de 426 tegenwoordig zijnde leden 386 daar voor en niet meer dan 40 daar tegen gestemd. Men is zeer nieuwsgie rig naar de wijze waarop die wet bij de pairs zal ontvangen worden. De belangrijke concept-vv.et op de granen is aan de kamer der gedepu teerden voorgedragen. Zij behelst zeer gewigtige veranderingen op dit stuk. Onder anderen wordt het verbod van in- en uitvoer afgeschaft en vervangen door regtendie naar mate der prijzen van het brood ver meerderd of verminderd worden. In plaats van de beurs,prijzen der gra nen wordt de taxering van den prijs van het brood tot maatstaf genomen. Men heeft hier officieel berigtdat de vijf mogendheden eenstem mig nieuwe voorstellen aan Holland en Belgie hebben gedaan. Dit is gisteren dadelijk op order van den minister van financiën aan de beurs aangeplakt en heeft eene rijzing in de fondsen ten gevolge gehad. De prefect van politie, de heer Saulnierheeft ziju ontslag ge nomen en is provisioneel opgevolgd door den heer Gisqueteen bloed verwant van den heer Casitnir Périer. Te Nimes hebben den 10 dezer, des avonds, oproerigheden plaats gehad. Voornamelijk op de plaats der komedie zag men volk te hoop loopen en hoorde men leve Napoleon II roepen. Eenige personen zijn in verzekerde bewaring genomen en de rust is hersteld geworden. De bcrigten uit de Vendée beginnen zeer ongunstig te worden, Het is er ver van af, dat het bestuur voor het oogenblik iets te vree zen heeft van de benden oproerigendie er liet land afloopendoch daarentegen hebben de landlieden veel van haar te lijden en leven in eene gestadige ongerustheid. PARIJS den 2o october. De heer LehonBelgisch ambassadeur te Pa rijs zal heden avond naar Brussel vertrekken. Een der divisien van het leger des maarschalks Gérard heeft, naar men zegtlast bekomen oin naar Bretagne te trekken. Men verzekert, dat de heer Gustaaf de Montebello welke zich naar Warschau begeven had, om onder de vanen der Polen te strijden, ineen der laatste gevechten tusschen de Russen en Polen gebleven is. Eerst twijfelde men aan dit berigt, doch de laatste brieven van Warschau en de verhalen van uit die streken gekomen lieden laten geen twijfel wegens de zaak meer over. De burgraafde Chateaubriand is, sedert twee dagen, te Parijs terug. s GRAVENHAGE den 23 october. Eergisteren heeft Z. M. de Ko ning een besluit genomen waarbij de andermaal vervroegde sluiting van het grootboek der nationale werkelijke schuld vastgesteld wordt op dings dag den i november 1831, ten einde alsdan te constateren de aan de ren- teheffc.s, op den 1 januarij 1832, verschuldigde renten op de werkelijke schuld, zullende de wederopening plaats hebben op maandag den 31 no vember 1831. Z. M. heeft wederom verscheidene benoemingen gedaan tot ridders van de militaire Willems-orde 4de klasse uit de officieren en man schappen v «u de bezetting Bergen-op-Zoomdie zich in de eerste dagen van augustus bijzonder hebben onderscheiden. - Men verneemt dat de studenten-jagers van de Leydsche hooge- schoolonderrigt zijnde dat velen hunner tot ridders der militaire Wil lems-orde waren voorgedragen, eenparig hebben goedgevonden, Z. M. den Koning een adres aan te bieden waarbij wordt verzocht dat geen hun ner dit eereteeken mogt ontvangen daar zij vertrouwden allen gelijkelijk hunnen pligt. gedaan te hebben, en derhalve meenden, dat het hun de vleijendste belooning en het grootste eerbewijs ware, indien geen bijzon dere onderscheiding in hun korps plaats had. Men is het hier niet eens, wat besluit door het gouvernement op de laatste van wege de Londensche conferentie ontworpen artikelen van scheiding en vrede tusschen Holland en Belgie genomen zij. Sommigen meenendat er nog geene beslissing door ons gouvernement genomen of althans bekend zou zijnhet meest algemeen gevoelen intusschen is dat het gouvernement reeds langs eenen buitengewonen weg deszelfs ant woord naar Londen verzonden en daarbij voornoemde artikelen als on aannemelijk verworpen en zich alnog op de bepalingen van het proto col van 20 januarij beroepen zou hebben. Dezer dagen heeft men weder een nieuw bewijs gezien van hoe groote nut, hetwelk door het kanaal van Voorne aan de scheepvaart wordt aangebragt. Den 19 dezer namelijk, ligtte gelijk men uit Rot terdam meldt, Zr. Ms. fregat Cerks, ten half 13 uren het anker van 's Rijks werf aldaar, gesleept wordende door Zr. Ms. stoomjagt de Leeuw. Ten half vijf uren lag dit schip binnen de eerste sluis van het kanaal gemeerd, alwaar het voorzigtigheidshalve bleef liggen, om, daar het reeds donker werd door het jagen geene schade aan bruggen als anderzins te veroorzaken. Ware het echter noodig geweest, dan zou de het fregat ten half zeven uren aan den mond van het kanaal bij Hel- levoetslnit hebben kunnen zijn, gelijk het dan ook den volgenden mor gen door 18 paarden getrokkendien afstand in twee uren tijds heeft afgelegd. Den 18 dezer zijn alhier aangekomen de heer de Gallièresen zijn zoon de iste luitenant-adjudant der 9de afdeeling kurassiers welke, gelijk bekend is, bij den laatsten roemrijken veldtogt voor Leuven, door een en deuzelfden kanonskogel het regterbeen verloren. De reis her waarts heeft hunne herstelling eenigzins vertraagdmaar men heeft de hoop dat zij weldra hersteld zullen zijn. Gisteren avond had men in den Franschen schouwburgalwaar voor de 2osce maal la Muette de Portici werd ten tooneele gevoerd het genoe gen den kolonel Gallièresden vader, tegenwoordig te zien. H. K. H. de gemalin van Prins Willem van Pruissen, zoon des Konings, is den 18 dezer, te Postdam, van een'prins bevallen. DORDRECHT den 24 october. Heden morgen is hier doorgekomen de generaal Trip, naar het leger gaande en kort na den middag is hier eene estafette gepasseerd, met depêches van 's Gravenhage naar het hoofd kwartier te Tilburg gaande. In den aanstaanden nacht wordt prins Albert van Palissen hier gewacht, van het leger naar 's Gravenhage wederkee- rende. BREDA den 23 october. Eergisteren avond is Z. K. H. Prins Albert en heden morgen Z. K. II. Prins Frcderiklangs deze vesting gepas seerd zich naar het hoofdkwartier te Tilburg begevende. Naar men verneemt zal, met het begin der maand november, het ge neraal hoofdkwartier van Tilburg naar 's Bosch overgebragt worden. MIDDELBURG den a 6 october. 's Rijks stoomboot de Cura^ao is nietzoo als wij in ons vorig No. meldden naar Londen vertrokken maar gisteren middag de Schelde opgevaren. Het hoofdkwartier van den iuit.-generaal de Koek is provisioneel te Brcskens overgebragt, Uit het 4de en 5de district hebben wij tot heden geene andere tijding ontvangenals dat alles op de grenzen rustig was. De tweede geleidende brief, door den Belgischen minister van bin- nenlandsche zaken in de zitting der afgevaardigden van den 20 dezer voorgelezenhoudt in dat de vijf mogendheden zich de taak voorbe houden en de verpligting op zich laden 0111 de toetreding van Holland tot de 24 artikelen te verkrijgen, zelfs wanneer het beginnen mogt met die te verwerpen; dat zij borg blijven voor de rigtige uitvoering dier bepa lingen en overtuigd zijn dat zij rusten op beginselen van billijkheid en aan Belgie alle de voordeden verzekeren, die het kaneischen; doch dar zij vast besloten hebben, om met alle middelen, die in haremagt staan het hernieuwen van den oorlog te beletten, welke thans doelloos zijn zonover beide landen groote rampen zou brengen en Europa met een algemeenen oorlog dreigendien het de eerste pligt der vijf mogendhe den is voor te komen. Bcrigten uit Belgie, tot den 23 october. Van Brussel, den 22 october, wordt gemeld: De senaat en de afgevaardigden zijn gisteren beide vergaderd geweest. In den senaat is niets van eenig aanbelang voorgevallen, en heeft zelfs de graaf cTAerschot aangemerkt, dat men, alvorens zich met andere zaken bezig te kunnen houden, vooraf het lot behoorde te weten van het traktaat, dat in dö vorige zitting aan den senaat was medegedeeld, In de avondzitting deed de minister voornoemd, namens het gouver-r

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1