MïBDÉ.LBUKGSCME e'OÜRAR N". 127. vsam Msü: Zaturdag 22 October 1831 CSmïfefiötcbi00- NIEUWSTIJDINGEN. SitUöjCÏtïrtnb. JfrawkrijlU jflebèrlattfrett. Burgemeesterefi wethouders der stad middelburg, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland, brengen bij deze ter kennis van de In- en Opgezeteneu dezer Gemeentedat eene algemeene Brand- schomviiig aan alle de Huizen, Pakhuizen en Gebouwen, zal plaats heb ben, door Heeren Commissarissen over den Brand, vergezeld van Gene rale Brandmeesters en verdere Beambten, op Maandag den 7 November aanstaande en volgende dagen. Wordende mitsdien een ieder aangemaandom voorschrevene A mbtena. ren in derzelver betrekkingen behoorlijk te erkennen, in hunne Wonin gen en Gebouwen toe te laten en inspectie te laten nemenmitsgaders derzelver uitspraak omtrent het aanleggenverbeteren en veranderen der Vnurplaatsenschoonmaken van Schoorsteenenverleggen van Brandstof fen als anderszins ten spoedigste naar te komen en in alles zich naanw- keurig te gedragen overeenkomstig de bestaande Reglementen van Policie en op den Brand, op poene, dat tegen de nalatigen en overtreders ge- strengelijk zullen worden toegepast de straffen en boeten bij gemelde Reglementen -bepaald en vastgesteld. En opdat niemand hiervan onkundig zijzal deze worden gedrukt afgekondigd en aangeplaktmitsgaders in dezer Stads Courant plaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 17 October 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd L A N T S II E E R L. P. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secrecarii. Op tfen 26 october 1831, des voormiddags ten 11 tirenzal, ten overstaan vari den heer Directeur cti Kommnndant der Marine in het hoofd- depaftement van de Zuiderzee aaii Zr. Ms. werf te Amsterdambij in schrijving aan de minstannnemendén worden aanbesteed, de leverantie van 150 stiiks OSSEN, 370 VLEESCH-VATEN, en van de noodige kwantiteit ZOUT en PEKEL tot zouting en herzou- ring vari gezegde stuk» Ossen. De bestekken en voorwaarden dier aanbesteding krinnen ook ter Griftic van het Gouvernement van Zeeland gelezen worden. BERLIJN den 15 october. Den 9 dezer is de vesting Modlin door het korps van den generaal Go/autfn bezet geworden na dat het Pool schc garnizoen uitgetrokken tvas en de wapenen -op hot glacis nederge legd had. De gouverneur van Warschaugeneraal IVittheeft op nieuw de in woners ten sterkste aangemaand om alle wapenen, die zij tnogten bezit ten, in het arsenaal te brengen. Een burger, die dit bevel overtreden had door een aantal karabijnen en eene vrij aanzienlijke menigte scherpe patroonen verborgen te houden is door een krijgsraad ter dood veroor deeld en gefusilleerd. De gemeenschap tusschen Warschau en Lublin is weder geopend, en de postenloop op dien weg op den gewonen voet hersteldook de weg v an Warschau naar Krakau is thans geheel vrij. PARIJS den 14 october. Heden heeft de kamer dat gedeelte van het ontwerp van wet op het pairschap aangenomenwaarbij bepaald wordt, drit de- benoeming tot pair den koning blijft voorbehouden en hij de pairs kiezen zal uit de voornaamsten ouder de aanzienlijke personen. Als zoo- dntïitig worden beschouwd de presidenten en leden van de kamer der ge deputeerden, de opperbevelhebbers van land- cii zeemagtde ministers en ambassadeursde prefectende niaires van groote stedende hoofden dér regtcrlijke magtd'e leden van het instituut, de burgers, die krach tens eene wet en voor uitstekende daden eene nationale belooning hébben vcrkrdgCn en eigenaars df hoofden van1 fabrieken en handelhuizen die drie duizend francs 111 de directe belastingen opbrengen. Door een der leden is evenwel voorgesteld dat deze Matsten ten minste zes jaren lang ledén- vari den generaled raad of van de kamers van koophandel moeten geweest zijn, ten einde té zorgen, dat men'in plaats dér adelijke aris tocratie geéne gelds-aristocratie invoere. De kamer heeft zich hiermede vereenigd met 175 tegen 165 stemmen. Het schijntdat ccn aantal Frnnsche generaals en officieren van verschillende rangen die door liet gouvernement naar Belgie gezonden waren op verzoek van koning Lcopoldom er aan de oprigting van zijn leger mede te werkenterug gekomen zijndewijl zij aldaar niet ge plaatst konden worden. Ondertusschen had de Belgische regering hunne reiskosten vergoed. De liberalen zijn hierover ten uiterste misnoegd en beklagen zichdat de minister van oorlog deze krijgslieden gezonden heeft, zonder verzekerd te zijn, dat zij ontvangen en geplaatst zonden worden. Men verhaalt, dat de generaal Savaryhertog van Rovigo tot gouverneur van Algiers benoemd is, in plaats van den généraal Rerthezèuö Men spreekt sedert eenige dagen van het pian om in Morea eene volkplanting op te rigten. 's GRAVENIIAGE den 10 october, De bijeenkomst van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hoeft heden ten half twaalf uren plaats ge had. Voorloopig heeft de heer Bijleveld de werkzaamheden van voorzitter der Kamer waargenomen en zulks uit krachte van het reglement van or de, als zijnde het oudste lid in jaren. Door dien voorzitter zijn ver volgens twee commissieri benoemd voor het onderzoek der geloofsbrie ven van de nieuw benoemde of weder ingekozen leden. De eerste dier commissien die de geloofsbrieven der leden uit de provinciën Noord- Braband Gelderland en Holland zou onderzoeken had aan haar hoofd den heer Luyb'en en de tweede commissie, voor de nieuwe leden uit de provinciën Zeeland, Utrecht, Vriesland, Overijsel en Groningen, de lieer Hinlopen. Na dat die commissien voor een korten tijd de zaal verlaten hadden en weder binnen gekomen waren werd, bij monde van de heeren Luyben en Hirtlopepverslag gedaan over de bescheiden betrekkelijk de verkie. zing der heeren de laCourtSchimmelpetininck van der Oyevan Nagell de Bordes Hóynck van 'PapendrechtDonker Curtius Dedelvan Alp/ten van de Kastèelc Corver HooftCuypersvan Tuyll van Coclhorstvan JVelderen Rengers, Fockemavan der Gronden en van Swindercn. Alle deze stukken in orde bevonden zijnde, besloot de Kamer tot de toelating van genoemde heeren die dienvolgens ook zitting namen. Ten aanzien van de verkiezing van den heer Luzac ontbrak nog een bewijsstukhetwelk later bij de commissie ontvangen iswaarop ook dit lid zitting heeft genomen- De heer Corver Hoofteen der laatst afgetreden voorzitters, vervong alsnu den heef Bijlevelden benoemde eene commissie tot het opnenien der stemmen voor het formeren van een drietalten einde aan den Ko ning tot de verkiezing van een voorzitter aangeboden te worden. Bij de eerste stemming bekwam de heer van Randwijck van de 44 tegen woordig zijnde leden 23 steramen en werd dienvolgens als eerste kandi daat benoemd. Omtrent de twee overige kandidaten hebben er onder scheidene ^temmiiigen plaats gehad, waarvan de uitslag is geweest, dat de heer van Asch van IVijck met 32 stemmen als tweede kandidaat, en de heer Sypkens met 23 stemmen als derde kandidaat op de nominatie zijn geplaatst geworden. De vier stemopnemers ei) nog vier andere leden werden door den voor zitter benoemd tot leden der commissiedie het drietal aan dén Koning zal aanbieden. De voorzitter deelde vervolgens aan de Kamer mede dat de heeren van Tuyll van Flceze van Dam van Isselt en van Sytzama schriftelijk kennis hadden gegeven, dat zij voor als nog verhinderd werden de zit ting bij te wonenen wel de eerste wegens zijne ambtsbetrekkingen en de beide laatsten wegens ongesteldheid, waarna de zitting zonder bepaald ndjourncm'enc'f is gescheiden. BREDA den 19 october. Wij vernemen uit het hoofdkwartier van het leger dat er dagelijks eene menigte van Belgische deserteurs bij onze voorposten aankomen waaronder ook officieren. Niet enkelde manschappen, maar bij troepen van 8 tot 30 man toe, heeft men zien overkomen, onder welke men ook Duitschcrs heeft Opgemerkt, welke laatste mcéstal vragen om naar hunne haardsteden te mogen terug keeren. Eenige ^Belgische deserteurs verlangen om in Hollandsche diense over te gaan. Ook heeft men opgemerkt dat er thans vele Noord-Brnbnndsche deserteurs terug komen om van de bepaalde amnestie des Konings ge- ruik té nialtcn. Eenige dagen geleden kwamen er zes te gelijk terug die zich, gedurende al den tijd dat zij afwezend geweest waren, in het dorp I'oppel hadden opgehouden. 1 De berigcen, door de Belgische deserteurs ontvangen, gewagen alle van de groote ontevredenheid die cr in het Belgische leger heerscht. I11 het kamp bij Dicst moeten zelfs zeer ernstige onliisten hebben plaatsgehad. Ter,wjil.de Belgische nieuwsbladen de overgroote activi teit van den Belgischen minister van oorlog ten hemel verheffen, wordt deze zelfde activiteit in het leger vervloekt. MIDDELBURG den 21 october. Door Z. M. den Koning zijn bij het leger yveder onderscheidene benoemingen gedaan tot ridders der mili taire Willems-ordevierde klasse, alsmede tot ridders van de orde van den Nederlandschen Leeuwook in het burgerlijke hebben nieuwe be noemingen plaats gehad, van welke Ons de volgende, in deze provincie, zijn bekend geworden als ridders van laatstgemelde orde, de heeren r HZ..J..7. van Franckenberg en Proschlitz burgemeester van Sas-van-Gent jhr. itit. IV. A. de Jongedistricts-commissaris te Zierikzee; J. Risseeuw vrederegter van het kanton Ooscburg, en D. .1. de Supervillegewezen directeur der convociijen cn licenten in Zeeland. Partikuliere berigten lieden alhier met de stoomboot ontvangen en berustende op geloofwaardige tijdingen uit Londen, melden, dat lord Crey 11. maandag, in het parlement over de finantien des lands spreken de, de hoop lieefc geulfdat eerlang op het departement van oorlog be zuinigingen zuilen kiinnen worden ingevoerd, en dat de vrees voor oorlog zich verwijderde daar de zaken met Holland en Belgie, het grootste punt in dezen, zich ten einde spoeden en de conferentie eenparig de gronden der scheiding en schikking bepaald had. Het belang van Holland was, volgens deze berigtenniet vergeten; de ratificatie der bepalingen was men dadelijk wachtende, en die der partijen, welke weigeren moge dezelve aan te nemen, zou met vereenigde krachten daartoe worden genoodzaakt. Volgens opgave van de, Times* zon de grensscheiding van Holland gegrond zijn op die van 1790. Luxembtn'g voor de helft aan Belgie Holland eene aanwinst in het Èim- burgsche Maastricht geheel aan Holland; de schuld propartc te dragen,, dat jaarlijks op een derde voor Belgie zou komen. Ofschoon dit nog nadere bevestiging vereischtmeende men zeker te zijndat alles vóór den 25 dezer zon geschikt zijn. De conferentie was tot zaturdag mor gen 5 iirep vergaderd geweest. j De COMMISSIE tot Uitdeeling van SPI/S aan Min vermogenden te Middelburg, aan de Ingezetenen derzelve Stad. Veel Geachte StadgrnootenI Bij het voorbijsnellen van di: jaarwaarin ook onze Stad gedeeld heeft in den min voordeeligen toestand van ons Vaderland, nadert de win ter wederom met rassche schreden waarin vele van onze medemcnscheti' door voortdurende neringloosheid en gebrek aan werk, de', hulp en on dersteuning hunner meergegoede medeburgers reikhalzend te gemoet zien. Aan die verwachting te beantwoorden is voor hen, die de gure dagen onbezorgd te gemoet treden, eene edele christelijke pligt; op u verlaten zich de armenen wij houden ons overtuigd dat gij in deze oogen- blfkken 11 weder niet zult onttrekken; daaraan te twijfelen, zoude aan uwe reeds zoo dikwijls geblekene mededeelzaamheid zijn te kórt gedaan wij ten minste aarzelen niet 0111onder medehulp onzer verdienstelijke Commissarissen ons weder bij vernieuwing onledig te houden uwe mil de giften in te zamelenen dezelve wederom tot hetzelve nuttig doel aan ie wenden. Stelt dan hunne en onze verwachting niet te leur; opent uwe 'harten en uwe handendeelt een ieder naar zijn vermogen mildelijk mede en overtuigt u in persoon bij het doen, der uitdeelin- gen van het goedehetwelk door uwe milddadigheid wordt gesticht.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1