MIBDE .LBURGSCHE C O u H A N T, N\ 121. Zaturdag £ms 8 October 183L $$&aitv0chuxvmg. IScfccttbmafmtg. CSboeirtctttic. CSatï&c0kbui0e*ti. NIEUWSTIJDINGEN. Siiitödïtfmb. JVfiuïïrijfc. ^ebcvlanbeu. dg'j IfcJ 'SlpyJij De GOUVERNEUR «let Provincie NOORD-IUUBaND ltrengt bij deze ter ken- nisse van degaoen die het aangaat: Dat het Zijne Majesteit, Hoogs tdeszell's vaderlijke genegenheid alleen involgende behaagd heelt, om, alvorens te doen overgaan tot het uitvoeren der, hij Hoogstdes- *.eJfs KescrijJt van den 17 December i83o, No, 69, bevolen, en in des Gouverneurs Waarschuwing van den 21 dier maand aangeduidemaatregelen var» gestrengheid, j opzigtclijk de Ouders en Betrekkingen der Noord-Brahandsche Deserteurs, den fcr- j mijn, binnen welke dezen zich zullen kunnen aanmelden, onder toezegging van straf feloosheid, te verlangen tot- den 20 October aanstaande. Dat, dientengevolge alle de Deserteurs, uit Noord-Braband herkomstig, die zich vóór den 20 October dezes Jaars hij den Burgemeester hunner Gemeente zullen aangeven, en met een schriftelijk bewijs van <1 ie aangifte, door den Burge meester, zonder eenige de minste vertragingaan hun al tc geven, alsnog naar hunne Korpsen zuilen wedérkeereftbij die Korpsen alsnog zullen worden aangeno men, zonder dat zijwegens hunne Desertieeenige straf zullen ondergaanwor dende de bedoelde 'Deserteursin hun eigen belang, aangemaand, om zich deze gun stige beschikking van Zijne Majesteit ten nutte tc inakco, en tevens aan hun onder het oog gebrast, dat zij wanneer zij onverhoopt aan dcie laatste Waarschuwing geen gehoor raogten verkenen, en naderhand moeten opgevat worden, alsdan onver mijdelijk alle de straffen ondergaan zullen, wcitic op de Desertie bij de Wet zijn vastgesteld. Vermaant wijders een ieder, die met die Deserteurs in eenige betrekking mogt Staan, en voornamelijk de Ouders en Bloedverwanten derzelvenom van hunnen in vloed op die Deserteurs gebruik te maken en de meest spoedige terugkeer van dezel- ven naar hunne Korpsen alzoo krachtdadig te bevorderen; wordende tevens aan die Ouders en Bloedverwanten onder het oog gebragt, dat zij op gccne verdere toege vendheid in deze mogen rekenen want datbij onverhoopt terugblijven der Deser teurs, de voorschreven verlengde termijn verstreken zijnde, de boven bedoelde ge strengheids-maatregelen dadelijk zullen worden ten uitvoer gebragt. GELAST eindelijk de Burgcinecsterc der Steden en Gemeenten in deze Provin cie, om deze Waarschuwing, waarvan hun vier Exemplaren zullen geworden, op entvangst derzelvebij klokkengelui of trompetgeschalin hunne Gemeente te doen afkondigen, een Exemplaar dcrzeh'c ter gebruikelijke plaatse te doen aanplak ken, en twee Exemplaren in dc meest gefrequenteerde Kofiijhuizen of Herbergen op ecne voor hetPiihlick zigtbare plaats, te doen ophangen en tc zorgen dat die al daar tot den 30 October aanstaande opgehangen blijven en om voorts die af kondiging op de twee naaslrolgènae Zondagen, en wel ten platten lande omniddelijk na den afloop der Godsdienstoefening, te doen herhalen: zullende wijders deze Waar schuwingom daaraan nog meerder publiciteit tc geven, in de binnen deze Provin cie uitgegeven worpende Nieuwspapieren, twee achtereenvolgende malen, geïnsereerd worden. 's Hertogeubosch den 3o September i83i. De Gouverneur voornoemd, A. J. L. vak dek IiOGAEllDE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, ontvangen hebbende 's Konings besluit waarbij door hoogstdenzelven is goedgekeurd eene door deze Stad met de permanente commissie uit het Amortisatie-Syndicaat gemaakte overeenkomstnopens de binnen deze Stad aanwezige of vallende opetie Pleinen en Erven; brengen bij deze ter kennis der Ingezetenen, dat, dien ten gevolge, door het Stedelijk Bestuur zal worden overgegaan tot de opruiming van alle zoodanige Er ven terwijl elk en een iegelijk die verlangen mogt eene zoodanige Erve op een janrlijksehen chijns voor zich te bekomen, wordt uitge- noodigd, zich daartoe zoodia mogelijk, bij reqwesce aan Burgemeester en Wethouders aan te dienen. En opdat een ieder hiervan kennis dragc zal deze worden afgekon digd en in dezer Stnds-Couranc geplaatst. Middelburg, den 3 October 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, CATS, Loco-Secretarii. De COMMISSIE tot Verevening en Amortisatie dor gevestigde Schul den vati de Stad Middelburgin Zeeland, brengt bij deze ter kenilisse van een iegelijk dien zulks moge aangaan dat bij de uitloting van Hon derd stuks Kans-Biljetten der Stedelijke Renteloozc Schuld, welke op den 26 November 1830 heeft plaats gehad, zijn uitgeloot de Nummers hierna volgende gemeld, te weten; No. 11, 19, 28, 114, 179, 183, 199, 219, 222, 224, 261, »8o, 303, 306, 314, 323, 337, 3155, 398, 473, 482, 525, 545 559, tfoS, Ó24, 635, 648, 757, 805, 814., 817, 828, 841, 872, 894> 977 987» io37» 1061, 1137 1138, 1154» "60, 1195» 1219, 1241, 1247, 12641276, 1303» 1334 i34<5, '448, 1713» 1737» '796,s54» 1864, 1872, 1894, 1902, 1915» '927. I94°' 2014, 2055, 2069, 2115, 2145, 2199, 2375, 2469, 2485, 2586, aöi8, 2619, 2667, 2708, 2721, 2723, 2781, 2790, 2835, 2846, 2859, 2924, 2966, 3029, 3085, 3088, 3124, 3212, 3263, 3375» 3477» 3479» 3481 3485 en 3559. De Commissie wil mitsdien de houders van voorzeide Kans-Biljetten hebben uitgenoodigdom dezelve ter conversie in rentgevende, Obügatien van gelijk bedrag, zoo spoedig mogelijk, ten Kantore van den Heer Ma kelaar Abraham van den Broccke Jz.over te brengen welke tot de verevening derzelve is geautoriseerden bij welken voor ieder Kans- Biljet, tot goedmaking van de kosten van het proportioneel zegel en van de drukloouen, een-en-zeventig Cent moeten worden betaald. Middelburg, den 30 September 1831. Op last der Commissie, CATS, Loco-Secretarii. REGENTEN over de GODSHUIZEN ce MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis van de belanghebbenden dat zij op Dingsdag den 11 October 1831, des voormiddags ten tien uren precies, in een der Ver trekken van bet Gesticht No. 1 (Gasthuis), in het openbaar zullen aan besteden: de levering van de in de Godshuizen, gedurende het jaar 1832, benoodigde LEVENSMIDDELEN, BRANDSTOFFEN enz., omschreven in de voorwaarden van aanbestedingwelke voor een ieder dagelijks, met uitzondering van den Zondag, van negen uren des voor tot vier uren des namiddags, in gemeld Gesticht, ter lezing liggen. REGENTEN over het Burgerlijk en Militair HUIS van VER.ZE- KERING te Middelburg, zullen, op aanstaanden Maandag den 10 Oc tober, ten 11 uren precies, openlijk aanbesteden de benoodigde Objec ten voor dc Gevangenen, gedurende 1832; liggende de Conditiën ter lezing 111 bovengemeld Gesticht. BERLIJN den 1 october. Men hoeft zoo even alhier, per estafette, de tijding ontvangen, dat de rest der Poolsche armee, den 29 september 11., op Pruissisch grondgebied is overgegaan en liet geweer nedergelegd heeft; 4,000 man zijn bij Scbilno en 10,000 man tusschen Gollub en Strasburg aan de Drewenz aangekomen en aldaar ingesloten geworden. PARIJS den 30 september. Er loopt hier een gerucht, dat het trak taat van vrede tusschen Belgie en Holland zeer gevorderd is en dat Frankrijk en Engeland het op alle punten eens zijner bestonden nog wel eenige zwarigheden van den kant van eenige andere kabinetten doch men hoopte op cenen gnnstigen uitslag. Het schijntdat de generaal Sebastianiminister van buitenlandsche zaken zijn post heeft nedergelegd. Gisteren zag men hem in de kamer der afgevaardigden niet op zijne gewone plaats in de bank der ministers, maar tusschen de gedeputeerden Bertin de Veaux en Dupinden oude, zitten. Men verhaalde dat de heer Sebastiani aan verscheidene leden der kamer gezegd had, dat hij het ministerie verliet; dat de zaken van Belgie geschikt waren en een traktaat getcekend stond tc worden tus schen dat land en Holland dat er noch binnen noch buiten 'sland zwa righeden van belang voor Frankrijk te duchten waren; dat alle de zaken, onder zijn bestuur aangevangen, bijna waren ten einde gebragt, en dat hij dus zijne rust zou nemen. Men wil, dat de terugkomst van den ambassadeur Gtiillcminot de nan- leidende oorzaak van het besluit van den heer Sebastiani is, daar het ge bleken zou zijn dat die afgezant bevelen ontvangen had buiten voor kennis van den minister van buitenlandsche zaken. De prefect van den Ncder-Rhijn is door dien van het departement da Doubs vervangen geworden ten gevolge van zijn te zwak gedrag bij de oproeren welke te Straatsburg hebben plaats gehad, EINDHOVEN den 1 october. Gisteren arriveerden hier uit Belgie de kolonel Gatlières met zijnen zoonbeiden met het gemis van hun regter- been echter in dien toestand, dat zijdoor middel vaneen kunstbeen, nog voor de dienst geschikt zijn bevonden. Deze heeren weiden verge zeld door een Belgisch officier, Rolands genaamd, vroeger adjudant on der-officier bij de maréchaussee en geè'mploijeerd bij den generaal Aber- son. De kolonel Gallières heeft dezen officier een allervoortreffelijkst getuigenis afgegeven evenzeer wegens de uitmuntende behandeling die hij in Belgie heeft genoten alsdan den heer Rolands, die ook in zijne vroegere betrekkingen steeds alle lof heeft ingeoogst. De Hollandsche officieren hier tegenwoordig hebben hein, gedurende zijn kortstondig ver blijf de meest mogelijke beleefdheden bewezen en die genoegens doe» smaken, waartoe hun de Jocaliteit dezer stad in de gelegenheid stelde. Deze Belgische officier heeft ook nog een zoon als adelborst geplaatst bij de Koninklijke marine, doch hij betuigde te vertrouwen, dat Z. M. de betrekkingen van den vader, bij de aanstaande bevordering van de» zoonniet in aanmerking zou nemen. lieden door den luitenant-adjudant Tindal weder over de grenzen gebragtbetuigde hij zijne voldoeuing voor de genoegens in ons midden gesmaakten bekende tevensdat hij niet dan met schroom herwaarts was gekomen, daar men de Hollanders in Belgie als wreedaards had afge schilderd; doch dat hij zoo zeer het tegendeel ondervonden hebbende, hulde aan de waarheid zou doen en dien snooden laster tegengaan. Met verheugt ons deze treffende blijken van wederzijdsche xegtscba- penheid te kunnen mededeeien. MIDDELBURG den 7 october. Naar men verzekertis de wapen stilstand tot den 25 dezer verlengd, en zou er gegronde hoop zijn dat, voor het verschijnen van dat tijdstipeene cindelijke schikking der za ken tusschen Holland en Belgie zal zijn tot stand gebragt. Op morgen, den 8, vertrekken van hier naar de kantontiementen in Zeetuvsch-Vlaandercnhet contingent Middclburgsche mobiele schutter» van de ligting van dit jaar. Z. K. H. Prins Fredcrik Hendrik derde zoon van den Prins van Oranje, is, na een kortstondig verblijf op bet linieschip de Zeeuw, den 4 dezer te 's Hage teruggekeerd. De 3 octoberjaardag van het ontzet der stad Leydenwelke door de akademie was gekozen om het onlangs uit het leger teruggekomen jagerkorps der Leydsclie studenten.op eenen maaltijd te onthalen, is met buitengewone plegcighcid cn deelneming gevierd. Op den 30 september is ook de kompagnie vrijwillige flankeurs van de Groninger hoogc-school in die stad terug gekomen en met groo- tc vreugde en eerbcwijzingen ontvangen ge worden. Er hebben velerhan de feesten plaats gehad. In den avond der terugkomst was de geheete stad geïllumineerd en zijn fraaije vuurwerken afgestoken. Volgens de berigtenuit Brussel, van den 3 dezer, zou vorst Leo- pold zich dien dag ter inspectie naar het kamp ce Diest begevenin hetwelk men zeide dat niet minder dan 25,000 man vereenigd waren. De oprigting van het legioen vreemden zou vooreerst geen voortgang hebben; men vleiÜde zich van onverwijld bevredigende berigten uit Lon den te zullen ontvangen die de aanwerving van vreemde hulptroepen tioo- deloos zullen maken. De stad Antwerpen is in staat van beleg verklaard doch enkel uit vreeze voor eene contra-rcvohuionnaire beweging waar mede het gouvernement zich bij het naderen van den 10 october bedreigc waant. In Antwerpen verwachtte men zoo vveinig eene hervatting der vijandelijkheden tusschen de stad en het kasteeldat men er druk bezig was met de door het bombardement in der tijd beschadigde huizen in de nabijheid van liet kasteel tc herstellen. Van dc Fransche' troepen was den 1 october geen man meer op Belgischen bodemmaar zij zouden vooreerst, althans tot den 11 october, aan de Fransche grenzen gekan- tonneerd blijven. Volgens een' brief uit Saint-Gallin Zwitserland, van den I7sep- tember II., is op den 13 dier maand, in de omstreken van Bregentz een bergmet een verschrikkelijk geraas door midden gebarsten dnarbijj eenen afgrond van ten minste 50 schreden in de breedte openende. 5 Goheeie bosschen van pijnboomen zijn omverie geworpen cn brokken

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1