MIDDELBURGSCIiË C O u N T. N°. 117. BcfccnbmrtfeitMjcti. Donderdag1 AËWOOS K. 29 September 183J. NIEUWSTIJDINGEN. Suiiöcïïlanb. Burgemeester en wethouders der stad middelburg, in Zeeland in aanmerking genomen hebbende dat de Gelden in het laatst van het afg'elopperi jaar door de Ingezetenen vrijwillig bijeen- gebragt, ter voorziening inde behoeften van de achtergeblevene betrek kingen van Vrijwilligers en uitgetrokkene leden der Schutterij dezer Stad, reeds niet de helft der maand februari) jl. zijn uitgedeeld geweest Dat de daarop aangewende.pogingen tot eene vernieuwde vrijwillige Inschrijving niet aan het (loei hebben beantwoord, blijkende bij Publi catie van Burgemeester en Wethouders van den 14 februarij jl.te vin den in dezer Stads courant van den 17 daaraanvolgende; Dat het de pligc was van het Bestuur om bij voortduring hierin te voorzien Dat tot dat einde uit Stads kas voorschotten zijn gedaan Dat deze behooren te worden gerecouvrcerd en dat als nog dezelfde verpligting0111 in het onderhoud dier betrekkingen te voorzien, blijft bestaan. Gelet op het besluit Zr. Ms. van den 10 december des afgeloopen jnars, 110. 34, waarbij het Departement van Binnenlandsche Zaken aan geschreven wordt, om Gedeputeerde Staten der respective provinciën te magtigen om, bij zoo verre de vrijwillig bij te dragene gelden onver hoopt, ongenoegzaam mogtcn wezen om in de behoeften hierboven ver meld te voorzien alsdanop de daartoe door de Gemeente-Raden te doene voordragthet te kort over dé Ingezetenen van zoodanige Ge meenten te doen omslaan. E11 daarbij in overweging genomen^ hebbendedat billijkheid en pligt hun Burgemeester en Wethouders voorschrijven, om te zorgendat de bijdragen die met zoo veel bereidvaardigheid door velen op het altaar des Vaderlands, der erkentelijkheid en der broederliefde worden sange- bragt niet, bii gebrek aan voorschrift, in eene ongelijke verhouding, en met meer dan de vereischte onbekrompenheid door den een boven den anderen worden aangeboden Hebben hestoren krachtens resolutie van den Raad dezer Stad, van den 15 maart, en de goedkeuring van Z. M. van den 11 julij jl.110.4, medegedeeld bij resolutie van den 24 daaraanvolgende, door Hun Ed. Gr, Achtb. Heeren Gedeputeerde Scaten dezer Provincie, mitsgaders het be sluit van den Raad dezer Stad van den 4 julij jltot recouvre van de gedane voorschotten over de maanden februarij, maart, april, mei en jnnij dezes janrsen voor de behoeften van de volgende maanden vast te stellen eenen Personelen Omslagvan den navolgenden inhoud: Art. 1. Tot vinding van de voorschotten uit Stads Kas gedaan, voor den onderstand der Huisgezinnen van uitgetrokken Schutters en Vrijwil ligers, zal oVer de Ingezetenen dezer Stad en Opgezetoncn van derzel- ver Ambachten geheven worden eenen Personelen of Hok) fd ei ij ken Om slag, die bedragen zal; a. Voor de Bewoners en Gebruikers van zoodanige Huizen, als ten Rohiere van 'sLands Directe Belasting, tegen eene Huurwaarde van 50 en daarboven, over het loopemie jaar 2ijn aangeslagen, 4^pct. van de uitgetrokkene onzuivere Huurwaarde en b. Voor de Bewoners of Gebruikers van Kamers of gedeelten der Wo ningen, mitsgaders meerderjarige Kinderen, inwonende bij hunne Ou ders 4§ pet. van de uitgetrokkene Huurwaarde der door hen gedeel telijk bewoond of gebruikt wordende Huizen, met dien verstande nogtansdat die Huurwaarde niet hooger dan tot 300 zal worden in aanmerking genomen. 2. Tot vinding van het benoodigde voor den onderstand bovengenoemd gedurende de overige maanden, en zoolang de Schutterij buiten de Ge meente blijft, zal, over de Ingezetenen dezer Stad en Opgezetencn van derzelvcr Ambachtengeheven wórdenop den grondslag en den voet en wijze als bij a. en b. van Art. 1 is omschreven zoodanig eenen Per. Sonelen of Hoof'delijken Omslag, als door den Raad, voor iedere ver schellen maand of maanden nader zal worden bepaald. 3. De Kohieren voor deze Personele omslagen zullen door eene com missie uit het Bestuur worden opgemaakten 11a afloop daarvanen executoir verklaring derzelve door Heeren Gedeputeerde Statende in ning 200 spoedig mogelijk aan de Woningen worden bewerkstelligd a. Die sub Art. 1 vermeld, in vijf gelijke termijnen, nader mede te declen. b. Die sub Art. 2 in zoodanige termijnen als door den Raad zal worden bepaald en aan de Ingezetenenalmedenader zal worden medegedeeld. 4. De aanslag za! genomen worden cn zich regelen naar het bezit op 1 januari) dezes jaars. 5. Verzuim van betaling zal op den voet der inning van het Lantaarn-, Brandspuit en Nacluwacht-geld, door parate executie achtervolgd worden. Art. 6. Bij de ophaling der penningen zal een bewijs van betaling door den tot den oncvatig gekwalificeerden Ambtenaar geteekend, worden afgegeven. En brengen dien ten gevolge ter kennisse van alle In- en Opgczete- lien dezer Gemeente, dat achtervolgens Art. 3 van het besluit hierboven veïmeld het Kohier, bij Art. 1 bedoeld, door eene commissie uit den Raad is opgemaakt, en door den Raad provisioneel is gearresteerd, en dien ten gevolge hetzelve Kohier, ter visie van een iegelijk, gedurende veertien dagen, van heden af aan tot den n october aanstaande, dage lijks, uitgenomen des Zondags, ter Secretarie zal liggen, des middags Van twaalf tot twee uren, ten einde een ieder in de gelegenheid te stel len daartoe termen zijnde, reclame tegen deszelfs Aanslag in gemelde Contribu tieschriftelijk op ongezcgeld papier aan Burgemeester en Wct- bótoders in te dienen. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, za! deze worden afgekondigden aangeplakt, waar zulks gewoon is te geschieden, mits gaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Aldus gearresteerd bij Burgemeester en Wethouders der Stad Middel burg, den có september 1831. BIJ LEVE LD. Ter ordonnantie van Hun Ed, Achtbaren, C A T S LoCó-Secretarii. V. V.j; BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, in Zeeland, brengen bij deze ter kennisse van een iegelijk, dien zulks zoude mogen aangaan, dat bij den Raad provisioneel is gearresteerd de üggorrol voor den ontvangst der Belasting op de Fouragien over 1831, en dat die rol van heden af tot en met den 11 october aanstaande, da gelijks, uitgenomen des Zondags, op de Secretarie ter lezing zal lig gen, des middags van cwaalf tot twee uren, ten einde een iegelijk inde gelegenheid worde gesteld om zich tnet zijnen aanslag bekend te maken. Zullende tevens op de Secretarie eene Bus zijn geplaatst, tot den ont vangst der reclamatienwelke de belanghebbenden zouden mogen noodig achten tegen hunnen aanslag op voormelde rol in te brengen. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 26 september 1831. Burgemeester en Wethouders der Stad Middelburg, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Ilun Ed. Achtbaren, CATS, Loco-Secretarii. De COMMISSIE van LANDBOUW in ZEELAND brengt hiermede ter kennis van allen, die eenige verzoeken of voordragten mogten willen doen of hierbij eenigzins belang hebbendat zij hare gewone Vergade ring zal houden in de Abdij te Middelburg, op Woensdag den 19 October 1831 en volgende dagen des voonniddags ten 10 uren. Middelburg, den 26 September 1831. Op last der voornoemde Commissie, J. H. LIEBERT, Secretaris. BERLIJN den 20 september. Volgens een berigt van de Poolsche grenzen hebben de Poolsche troepen, die uit Warschau getrokken zijn, eene vijandige positie bezet na bij Modlin en Zakroczyn. In een nieuw dagblad dat men geschreven gelooft door de leden van den rijksdag die de armee gevolgd hebben, vindt men eene oproeping aan de natie om den oorlog voort te zetten. Augustowo is door een klein aantal Polen bezet geworden, na dat de Russen het ontruimd hadden; doch later we der door de Russen ingenomen. Tusscheu den Poolschen generaal Rozyzki en het korps van Rudiger moet het den 10, bij Lipsk, tot een gevecht gekomen zijn. Rozyzki heeft bij eene proclamatie van den ia de Polen aangemaand om zich den wapenstilstand ten nut te maken, ten einde zich op nieuw tot den krijg te bekwamen. BERLIJN den 21 september. Heden hebben wij hier geenerlei nader berigt uit Polen. Met de cholera schijnt het hier reeds op zijn ergst geweest te zijn; gisteren werden nog 51 personen er door aangetast, en stierven er 03; heden bedraagt het getal der eesten slechts 37, en dac der laatsten 10. Het is nu drie weken dat die plaag hier woedt, en men heeft waargenomen dat dezelve meestal tot dien tijd steeds toeneemt, maar daarna even snel vermindert. Iu het geheel zijn hier tot heden 598 personen door de cholera aangetast, en daarvan 323 gestorven. Opmer king verdient het, dat onder deze getallen slechts 8 militairen van ons talrijk garnizoen begrepen zijn, hetgeen men toeschrijft aan de bijzonde re zorg voor derzelver geregelde en doelmatige levenswijze. De choiera is nu ook stellig in Weetien verschenen, na drie dagen aanhoudende cn bijzonder kottde regenbuljen is dezelve sterk toegenomen. LONDEN den 23 september. Eergisteren is de hervormings-bill in het huis der gemeenten met 345 tegen 236 en dus met eene meerder heid van 109 stemmen doorgegaan. Lord John /Jwsse/heeft gisteren, vergezeld van een buitengewoon groot aantal leden van het huis der gemeenten, de hervormings-bili naar het huis der lords gebragt waar op voorstel van den minister graaf Grey besloten ishaar dadelijk voor de eerste maal te lezen en de tweede voorlezing op maandag over acht dagen te bepalen. In het huis der lords heeft de marquis van Londonderry dien zelfden avond nog voorloopig kennis gegeven, van aanstaanden maandag eenige verdere vragen, betrekkelijk de Belgische zaken, te zullen doen. Deze vragen zullen, gelijk genoemde marquis zich nader verklaard heeft, be staan in een onderzoek naar, en de levering van die stukken, welke tot de in dienstneming van Fransche officieren in het Belgische leger betrek king hebben. In overeenstemming met den marquis van Londonderryheeft de heer R. Vyvyan heden avond in het huis der gemeenten verklaard, van aan staanden maandag, over hetzelfde onderwerp, aan onzen minister van buitenlandsche zaken eene vraag te zullen voorleggen. Ook is in gezegd buis, na eene korte woordenwisseling, de tweede lezing der hervormings-bill, betrekkelijk Schotland, met 209 tegen 94 stemmen doorgegaan, en het in comité gaan van het huis over voornoem de bill op maandag bepaald. Heden is aan het bureau van buitenlandsche zaken een kabinets-raad gehouden, die 3 uren geduurd heeft. De Belgische minister had, aaa dat zelfde bureau eene conferentie met lord Palmerston, De generaal Bnudrantbelast met eene buitengewone zending van den koning der Franschenheeft deze hoofdstad verlaten om naar Parijs terug te kceren. Maandag is te Liverpool in hechtenis genomen eene Fransche vrouw die van Amerika kwam en een gedeelte der gestolen juweelen van de Prinses van Oranje bij zich had, zoo men wil ter waaide van 25,000 pond sterling. Het schijnt, dat de dieven van Brussel over Havre naac Amerika gevlugt waren. Luidens de jongste berigten uit Lissabon, hield men zich daar, op last van dom Uligueldruk met het versterken der forten en het in staac van verdediging brengen der weinige door het Fransch smaldeel aan den overweldiger nog overgelaten oorlogschepen bezig. De militaire exe- cut'ien ten gevolge van den laarsten mislukten opstand, werden er toe eene schrikbarende hoogte gedreven zoodat zelfs de Engelsche schepen ter rcede, den 10 dezer, ten teeken van rouw', hunne vlaggen ter halver stok neerlieten.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1