MIBDE:LP,ÏJKG:SC1IE COÜEA N\ 114. Donderdag 22 September 1031. NIEUWSTIJDINGEN. Éebet'lAttben, Ingevolge bekomene, autorisatie van Jltin-Ed.. Groot Aelub. de Ilêcren Gedeputeerde Staten der Provincie Zeeland, wordt tegen den eersten November 1831 door Burgemeester en Assessoren van de Gemeente St. MAARTENSDIJK Kanton Tholcn Provincie, Zeeland aangevraagd een Persoon van dè 30 tot de 40 jaren, oudgeschikt om den Post van .POLlCUi-BEDlENDE ht dezelve Gemeente waar te nemen. Dezelve 'moet zijn van een gezond en sterk Ligclinams-gestel en van een goed zedelijk gedrag, waarvan hij de noodige bewijzen moet produceren, en liefst zoodanig Persoon welke in Militaire dienst is geweest. Zijnde aan dezen Post eene Jaarwedde van Twee Honderd Galden en Bovcn-Klccdcren verbonden. Zullende diegene welke daartoe tnogt inclinerenzich in persoon daartoe bij het Bestuur voornoemd vóór of op den gestelden tijd, moe ten aanmelden. St. Maartensdijk, den 12 September 1831. Burgemeester eu Assessoren voornoemd P. A. CATSHOEK. Ter ordonnantie van dezelve J. VE11MAAT. Dirigerende LEDEN der TEEKEN-AKADEMIE binnen deze Stad adverteren, dat de uitdeeling der Prijzen zal plaats hebben jn liet Museum, op Woensdag den 28 September 1831 des middags ten twaalf uren. LONDEN den 18 september. De ministers der groote mogendheden hebben eergisteren eene conferentie gehouden, die langer dan gewoon lijk geduurd heeften waarin een of twee belangrijke protocollen zouden tot stand zijn gebragt. Men gelooftdat het punt der te slechten vestingen afgehandeld is doch omtrent de verdeeling der schuld of de grensscheiding zou nog niets beslist zijn. Van Torbny schrijft men dat den 14 het eskader onder bevel van ad miraal Codrington aldaar was voorbij gezeild naar Lissabon koers zet tende. De Courier van den 14 zegt, dat alle twijfeling over het onver wijld terugtrekken der Fransche krijgsbenden uit België thans opgeheven Is, en dat deze tcrugtogt door den duidelijk uitgedruktcn vvcnsch van prins Leopold verhaast is. PARIJS dén' 14 september. De kamer der afgevaardigden heeft met eene gfoote meerderheid, óp voorstel van een der liberale leden, beslo ten over gcene wet te zullen beraadslagen voor dat die Op het pair schap zal afgehandeld zijn. Vrijdag wacht uien het rapport der commis sie in deze zaak. Het voorstel, om voortaan inde kamer der afgevaardigden in het open baar te stemmenheeft geen ingang bij de afdeelingen gevonden en zal dus niet ter tafel gebragt worden. In de kamer der afgevaardigden is besloten om eene petitie, waarbij jgevraagd werd dat de asch van Napoleon van Engeland terug gevorderd en onder de triomfzuil op de plaats Vendóme bewaard zou worden aan den raad der ministers te verzenden. Men merkt op, dat slechts een zeer gering aantal pairs, naauwelijks zeventig, sedert de opening der zitting aan de werkzaamheden der kamer deel nemen. r In den Monrteur vindt men een artikel, ten betoog, dat de Belgische zaken geene nieuwe kans tot eene vredebreuk opleverenen dat Frank rijk te dien opzigte niets verklaard heeft, dat het niet heeft volvoerd, en niets gedaan dat het niet te voren aangekondigd heeft. Daarin wordt onder anderen gezegd: Door het spoedig te hulp trekken der Belgen op verzoek van koning Leopoldzijn de Hollanders naar hun grondgebied terug getrokken eu is de de onafhankelijkheid van België ten tweeden male door Frankrijk gered. Deze is gewaarborgd geworden door de groo te mogendheden door middel van het daarstellcn van een wapenstilstand tusscben de beide strijdende partijen, ten einde haar de gelegenheid te verschaffen om de ontstane moeljelijkheden te vereffenen, en de voortdu ring van het verblijf der Fransche troepeu in Belgie heeft die voorzor gen, waarvan een goede uitslag te hopen is, beschermd. Na dien twee den gunscigen uitslag schiet aan Frankrijk niets anders overdan op zij ne hoede te zijn om de hernieuwing van vijandelijkheden voor te komen waarvoor, te rekenen naar den loop der onderhandelingen onder toezigt van Europa geopend geene vrees meer bestaan kanen de Fransche vaandels, binnen hunne grenzen wapperende, zullen nog genoeg nabij zjjn dat Holland die niet uit het oog verlieze, en dat elke aanval van dien knntBclgic dadelijk weder onder hunne bescherming zou stellen De Fransche expeditie heeft dus ten gevolge gehad alles, wat koningen land daarvan verwachten móesten: dat de onafhankelijkheid van Belgie hersteld is dat een noodzakelijke wapenstilstand is gesloten geworden dat men gunstige onderhandelingen aangevangen heeften Frankrijk in staat blijft altijd van nabij voor de handhaving dier bepalingen te waken. De verlenging van hot verblijf der soldaten dat medegewerkt heeft ora de banden, die de Franschen' en Belgen vereenigen naamver toe te ha len, zal vooral getoond hebben, hoeveel vertrouwen alle de kabinetten in Frankrijks trouw stellen, en die trouw zal zich nog duidelijker open haren door den terugkeer der Fransche troepen vóór den afloop van den wapenstilstand." Hierdoor wordt dus het gerucht bevestigddat de Franschen Belgie weldra geheel zullen ontruimen. Te Narbonne en te Perpignan hebben oproerigheden plaats gehad waartoe de helling der indirecte belastingen aanleiding schijnt gegeven te hebben. Hen 15. Meden heeft de minister van binnenlandschc zaken eene con- ceptwet over de departementale organisatie aan de afgevaardigden voor gedragen. Wij kunnen verzekeren, dat het ministerie wei degelijk in dc meening deeltdat de onkostendoor het verblijf onzer troepen in Bel gie v.cröorznnkt, aan Frankrijk moeten worden teruggegeven. Men wil, dat prins Leopold ten sterkste op het terugtrekken der Fran sche troepen heeft aangehouden en wel ten gevolge van bedreigingen van den kant van Engeland. MIDDELBURG den 21 september. De Prins Vrtn Oranje cn Prins Frederik der Nederlanden, die in den ochtend van' dcti 17 deZer, met hunne Gemalinnen en de drie jonge Prinsen, uit *s Ilage vertrokken Wa ren hebben dienzelfden dag hunnen Zegevierenden intogt te Amsterdam gedaan. Groot waren de toebereidselen die men sedert verscheidene dagen gemaakt had0111 de moedige handhavers van den Vadèrlandschen roem 111 de hoofdstad des Rijks op eene hen waardige wijze te ontvangen. Voorbeeideloos was de vreugdekreetwaarmede de Prinsen eti Prinsessen bij het uitstapjien uit h'ct rijtuig voor het paleis ontvangen werden» cn toen zij zich op het balkon daarvan vertoonden en met hunne gewone minzaamheid de verzamelde volksmenigte groettenkende de vreugde gee ne palen meer, cn daverde de lucht verscheidene minuten lang van Va- derlandsche kreten. Des avonds hebben hoogstdezelven den Nederlandschén schouwburg bezocht, en ook daar nieuwe bewijzen van de liefde en vreugde der ingezetenen ontvangen. Ofschoon van regeringswege de dlgemcene ver lichting der huizen eerst tegen den 19 was aangekondigd, hebben Vele ingezetenen reeds dien eigen avond op die wijze hun Vaderlnndsch ge voel aan den dag gelegd. Den 18 september, des namiddags ten3tiren, zijn ook de Koning en Koningin, benevens Prins en Prinses Albert van Prmssenaldaar aangekomen. De verschijning der gezamenlijke leden van het Vorstelijk Geslacht op het balkon van het paleisheeft onder de overgroote volksmenigte, die zich weder op den Dam verzameld had eene geestdrift verwekt, waarvan het moeijelijk zoude zijn een jttisc denkbeeld te geven, Volgens ontvangene berigten vertrekken de vrijwillige korpsetl studen ten den 18 uit hunne verschillende kaïitonnementen. De Utrechtsche stu denten komen den 18 te 's Hertogenboschden 19 te Gorkum daags daaraan te Vinnen en den 21 defcer te Utrecht aan. De I.eydsche stu denten komen den 18 te Tilburg, den 20 te Dordrecht, den 21 te Rot terdam aan en zullen den volgenden dag en nacht aan den Leydschendam verblijven om den 23 in Leyden aan te kotnen. Terwijl de Groning- sche studenten insgelijke den 18 te 's Hertogenbosch zulten aankomen» den 20 te Nijmegen den volgenden dag te Arhem den 23 te Zutphen den 25 te Zwolledaags daaraan te Meppelden 29 te Assen en zullen den laacsten september te Haren of Eelde overnachtenom den 1 octo- ber te Groningen aan te komen. De leden der hoogescholen óf athe- naeën die bij ecnige andere korpsen van het leger als vrijwilligers die^ nen zullen op gelijke voorwaardentijdelijk naar den zetel hunner studiën kunnen terugkceren. Op verschillende plaatsen worden toebereidselen gemaakt om deze dap pere jeugd op eene regt hartelijke wijze te onthalen. Zoo hebben zich onder anderen te Delft, de oude akadernie-burgers en andere ingezete nen met de officieren van den plaatselijken staf en van de artillerie en genie vereenigd om de Leydsche jagers bij hunnen doorinarsch te ver welkomen en door de stad te geleiden3 zullende hen aldaar, bij het oogenblikkeiijk gemis van een geschikter lokaal om alle die braven op eene hun waardige wijze te ontvangenin een der stads logementen eenige ververschingen worden aangeboden. Van Antwerpen den 17 dezer wordt gemeld: De generaal graaf BelTiard err de heer Adair bevinden zich sedert gisteren alhier en hou den zich bezig met de uitvoering van het protocol betrekkelijk de repa- raticn aan de dijken. De generaal Tabor is tot commissaris wegens Belgie benoemden reeds dezen morgen zijn alles ddartoe in gereedheid ge bragt zijnde, mannen en materialen in werking om de gaten in den dijk te stoppen en' een einde aan inundatien en verdere vrees te maken. In de betrekkingen der beide partijen hecrscht eéne eensgezindheid en eerie harmoniewelke eene gelukkige toekomst spellen. „Volgens eene bepaling der Londensche conferentie zullen al.de krijgs gevangenen worden uitgewisseld." Ook bestaat er een 41ste protocol van de Londensche conferentie, ten doel hebbende: i°. de regeling van het geen betreft het vertrek der Fransche troepen uit Belgie e°. de verklaring dat het groot-hertog- döm van Luxemburg, ais een Duitsch vorstendom, buiten alle veree- niging met Belgie blijft; dat, daar de maatregelen, welke de handha ving van den wapenstilstand ten doel hebben hetzelve niet betreflen, de conferentie aan koning TViUem en aan het Duitscliè bondgenootschap het regt toekent 0111 hetzelve te bezetten. Van Brussel den 16 september schrijft men: „Bij eene mededee- ling van ons gouvernement, aan dat van Frankrijk gedaan, wórdt het slechten dor vestingen lepcrenDoornik, Charleroi, Mons cn Ath aan geboden." Bij de in ons vorig 110. vermelde dag-order aan het leger te velde zijn verder nog benoemd tot ridders der militaire Willems-ordevierde klasse De iste luitenant II. J. L. Heslpisius, van de 14de afdeeling, en ad judant bij den gencrnal-majoor de Favnuge. De kapitein J. H, Hamers, de 2de luitenants VV. K. van der Does en C. W. Doersleben de ser geant A. II. Theunissende korporaal E. L. van Sonnenberg, en de fu selier M. Herman, van het algemeen depoc der landinagt no. 33. De 2de luitenant A. F. van Gesselcr de llaadt, de sergeant C. Oudendijk en de kanonnier II. II. Stedefeldvan het 3de bataillon artillerie nntio- .nale. militie. De 2de luitenant C. W. van Vollenhoven van het korps ingenieurs. De adjudant-onderofficier Roger, der genie, en fortificatie» opzigter der iste klasse. De iste luitenant A. C. Camerlingh en de mi neur der iste klasse J. Volders, van het korps mineurs. De adjudant- onderofficier G de Roos, van de afdeeling kurassiers no. 1. De chi rurgijn-majoor Wijgand en de luitenants-ter-zee der fste klasse S. J. Franck, W. F. Baart en J. F. D. Bouricius, en de adelborst Schokker. 3°. Toe ridders der orde van den Nederlandschen Leeuw zijn-benoemd de kolonel G. F. Bra.de, plnats-kominandant der 2de klasse te Maastricht. De kapitein T>. J. 11. van 11opbergenvan de 17de afdeeling, cn gede tacheerd als .kommaodaiK van.Sluis, en de kapitein tS. j. Yej'horst, ad judant bij den luitenant-generaal de Eerens.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1