MIDDELBURG COUR N\ 110. Dingsdag 13 September 1831. Notificatie NIEUWSTIJDINGEN. Jraufcrijfc. Ncbfivlambcu. De GOUVERNEUR van de Provincie ZEELAND brengt bij deze ter kennis van de belanghebbendendat door Zijne Exc. den Op per-Jagcrmeester van Zijne MajesteitOpper-Houtvester voor de de Noor delijke Provinciën, met overleg van Hun Ed. Gr, Achtb. de Gedeputeer de Staten, is bepaald dat in deze Provincie, met uitzondering der Ge meenten in het 4de en 5de Districtbuiten de linie der voorposten gelegen waar dezelve gesloten blijft voor dit jaarde groote Jagt op Donderdag den 15 September aanstaande zal geopend zijn terwijl echter niet zal mogen worden gejaagd op Gronden waarop de Oogst nog niet zal zijn afgeloopen en geen Wild zal mogen worden vervoerd naar Provinciën alwaar de Jagt nog niet geopend is. Middelburg, den 10 september 1831. De Gouverneur voornoemd VAN VllEDENBURCH. Vergadering van het Middelburgsche Departement der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen, op Woensdag den 14 September 1831, des avonds ten zes uren in bet Museum Medioburgense. Verkiezing van een' SecretarisRekening van dan Penningmeester- Verslag van de Algemcene Vergadering en Bijdrage. Namens Bestuurders IL A. ABRAHAMS. PARIJS den 4 september. In den Monitcur van heden leest men De armee van het Noorden welke Belgie binnentrok ter verdediging van deszetfs door de grooce mogendheden gewaarborgde onafhankelijk heid en onzijdigheid, keert naar Frankrijk terug. Eene divisie van on geveer 12,000 man, onder bevel van den generaal Barratszal voor het «ogenblik op Belgischen bodem blijven op verzoek en ter beschikking van koning Lcapold. Het hoofdkwartier van den maarschalk Gérard en van Z. K. H. den hertog van Orleans zal naar Maubeuge worden over- gebrngc, waar een kamp zal gevormd worden achter en nabij die stad." Bij de vleijende aanbiedingenwelke thans gezegd worden dat van den kant der in het naauw zich gevoelende Belgen aan Frankrijk gedaan wor den, handelt ons gouvernement met de meeste goede trouw tegen over Engeland en hec toont met der daad dat het thans er oneindig meer prjjs op stelt om zich de welwillendheid van Engeland te verzekeren dan om het meesterschap over Belgie te bekomen. De 12,000 man, waarvan hierboven gesproken wordt, blijven niet gemeen overleg der conferentie in Belgie. In een onzer ochtendbladen wordt gemeld, dat de heer Munch- Bellinghausenvoorzitter van dcti Dultschen bondsdag en vertegenwoor diger op tlenzelven vanwege Oostenrijkden 30 augustus aan den bondsdag het voorstel zon hebben gedaan om te onderzoeken of het niet overeenkomstig de waardigheid van het Duitsche bondgenootschap zoude zijn om den provisionelen staat te doen eindigen waarin Luxemburg zich trog altoos bevindten dat mét negen tegen acht stemmen zou zijn be slist dat er redenen waren om het groot-hertogdom door de troepen van het Duicschc bondgenootschap militair te doen bezetten na welke be slissing onmiddelijk couriers naar Weenen en Berlijn zouden zijn gezon den, 0111 van dit besluit kennis te geven. Wij kunnen verzekeren, dat het voorstel, hetwelk de generaal Beaudrand naar Engeland heeft overgebragtniet door het Engelsch ka binet en nog minder door de Londensche conferentie aangenomen is. I11 weerwil van alle pogingen van priijs Tallejrandom het Engelsch minis terie over te halen van Antwerpen door Engelsche troepen te doen be zetten, op dat het kabinet van het palais-royal daarin eene reden zou vin den, om deszelfs troepen in Belgie te houden, is er een nieuw proto col in den zin der onmiddellijke ontruiming van Belgie door onze troe pen, opgesteld geworden. Van den anderen kant weigeren de vertegen woordigers van RuslandPruissen en Oostenrijkte Londen, den nieuwen koning der Belgen te erkennen, voor deze erkenning door Holland geschied is, waartoe thans weinig waarschijnlijkheid bestaat. 's GRAVENHAGE den 9 september. Men verneemt, dat, bij eene dag-order, aan hec leger is kennis gegeven, dat de door de conferentie te Londen voorgestelde wapenstilstandvoor den tijd van zes wekendoor Z. M. den Koning en hec Belgisch bestuur is aangenomen', en dat die op den 10 occober aanstaande, op den middag, zal eindigen. Men spreekt dezer dagen veel van eene, met primo janna rij aan staande in te voerene, nieuwe organisatie der algemcene rekenkamer. Men verzekert dat dezelve in verband staat met andere bezuinigingen en vereenvoudigingen, welke insgelijks op dien tijd zullen worden inge voerd, en waaromtrent reeds voordragten en ontwerpen moeten zijn inge leverd. MIDDELBURG den 12 september. Naar wij met zekerheid vernemen, hebben Zr. Ms. schepen, de Ampiutrite, kapitein-ter-zee Machiel- sende Heldin, kapicein-luir.-cer-zee Timing, en de Meermin, kapitein-ter-zee van Rhijn bestemming naar de Oost-Indien bekomen; terwijl d e H 1 pp o M enes kapitein-ter-zee de Quartelnaar de West- Indien is bestemd hebbende genoemde kommandaucen oider om alles tot hun aatlsrnand vertrek in gereedheid te brengen. Er heeft den 6 dezer te IJzendijke eene zamenkomst plaats gehad tusschen den kolonel Bedel en den heer hoofd-ingenieur van den wacer- staac van Diggelenvan onze zijde, en van de Belgische zijde, van de heeren Cornetis, van Bonchaute, en Mijïvan Assenede, benevens eeni- ge ingenieurs van beide landen, ten einde in hec belang der landbouwers en grond-eigenaren maatregelen ter verhoeding van verdere overstroo- ming en de zekerheid der Hollanrische bezetting daar te stellen. De Messager de Gandvan den 8 dezer, behelst een belangrijk artikel van een Belgisch ingelande in den Clara-polder, waarin de valschheid van He faseer lijk e aantijging van het Jaumal des Flandres in hec ware dag licht wordt gesteld. Wij zullen dit artikel in ons volgend uo. in zijn geheel trachten mede te deelen. In Rusland hebben in de zoogenaamde militaire koloniën en in verschillende streken tusschen Petersburg en Moscou grove ongeregeld, heden plaats gehad, veroorzaakt door hec onzinnig begrip dat de sterfte, door de cholera of braakloop veroorzaakt, aan vergiftiging door de hoo- gere scanden en geneesheeren moest worden toegeschreven. Vele Lon densche en Parijsche dagbladen der woelzieke partij juichten reeds over deze oproerighedenmeenende dat dezelve van eenen staatkundigen aard waren. De rust is thans overal weder hersteld en de misleidden zelve hebben de belhamels aan hec geregc uitgeleverd. Extract uit een brief, dato u (23) augustus 1831, uit Peters burg Het getal der cholera zieken is heden tot 124 gedaald en wij hopen spoedig van deze epidemie geheel ontslagen te we2en. De ziekte is ook zoo vreesselijk niet als men buiten "s lands zich over het algemeen voor stele; het getal der overledenen in onze stad loopt tot ruim een van de 100 zielen der gehecie bevolking, en zijn het meestal oude en zwakke persoonen of ook zulken, die, ten aanzien vati hun ligchaam mee grooce zorgeloosheid en zonder geene ook de minste voorzigcigheids maatregelente werk gingen," Door den op den 2 augustus, te Pera, voorstad van Konscantino- pelplaats gehad hebbenden brandis dezelve in den tijd van achttien uren tot op weinige huizen na geheel afgebrand. De hotels van de Russische, Pruissische, Sardinische, Hollandsche en Fransche gezantschap pen zijn een prooi der vlammen geworden het hotel van den Oosten, rijkschen internuntiushec klooster van Terra-Santa en de Russische kanselarij zijn mee eenige weinige huizen alleen behouden. Men bere kend hec getal der verbrande woningen op meer dan vier duizend; de inwoners hebben alles verloren en zijn naar Galata, Bujucdere en Tera- piaals ook naar de naburige Turksche wijken gevlugt. Tijdingen uit Belgie. De verkiezing voor den senaat en voor de kamer der afgevaardigden zijn geheel naar den zin der geestelijkheid uitgevallen het is gebleken dat de Kacholijken en liberalen geene gemeenschap kunnen hebben en dat da unie, waarvan men zich zuike voordeelige uitkomsten hadden voorgesteld, voor altijd is verbroken. De heer van Bommelbisschop van Luik die thans bij de priesters zoo sterk aandringt om zich met de verkiezingen bezig te houdenheeft, zoo als een ieder weet, ten voorledenen jare hun vermaand ora zich niet met de dingen dezer wereld te bemoeijen, en vooral niet met alles wac tot de staatkunde betrekking had thans heefc hij hun in eencit herderlijken brief aangespoord, ora toch in de zaak der verkiezingen niet onverschillig te zijn; men moet toestemmen dat bij die heeren de levens- voorschriften zeer veranderlijk zijn. Men zegt dat er in hec geheim nog wel andere middelen van invloed zijn in hec werk gesteld. (F Indepen dant.") Den 8 heeft te Brussel de plegcige opening der kamers plaats ge had de heer Serruys, ais oudste in jaren, bezette de fauteuil; de twee jongste leden de heeren Liedtz en Ch. Vilain XlIIf namelijk namen de functien van secretarissen waarprins Leopold deed bij die gelegenheid de navoigende aanspraak Mijne Heeren Ik voel mij gelukkig mij voor de tweede maal te midden van de ver tegenwoordigers der natie te bevinden. De bewijzen van liefde en verkleefdheid welke het Belgische volk niet opgehouden heeft mij te geven sedert den dag op welken ik den grond van mijn aangenomen vaderland betreden heb hebben mijn hare van het gevoel eener levendige erkentelijkheid doordrongen. Dieplotse- lijke geestdrift van een geheel volk waarop ik mij te regt verhef, heefc mij de geheele uitgestrektheid der pligten die mij opgelegd zijn doen kennen. Ik ontveins mij geene enkele van de menigvuldige moeijelijkhe- deu van mijnen toestand maar, door uw doorzigc en ondervinding bij gestaan zal ik dezelve weten te boven te komen. Wanneer de in de constitutie, die ik bezworen heb na te leven, ge legde grondslagen door de ontwerpen van wetwelke aan uwe beraad slagingen zullen onderworpen worden, de ontwikkeling, die zij nog ver wachten, gekregen zullen hebben dan zal Belgie eene grootere mate van vrijheid genieten dan eenig ander, land van Europa. De crisis, welke het land heeft moeten doorworstelen, om deszelfs staatkundige hervorming te bereiken, heefc voor hec oogenblik op een deel van deszelfs materiele belangen nadeelig gcwerkc. Ter bevordering dier belangen moeten door het aanmoedigen van de nijverheid en het verschaffen van nieuwe hulpbronnen aan den handelvan nu aan onze vcreenigde krachten aangewend worden. De reeds zoo gelukkig gevestigde betrekkingen met Frankrijk en En gelanddie weidra, naar ik hoop, zich ook tot de overige mogendhe den zullen uitstrekken, zullen de vervulling dezer taak meer gemakke lijk maken. Daar zijn onderhandelingen geopend geworden, om tot eene bepaalde schikking onzer verschillen met Holland te komen. De eer de belangen van het Belgisch volk zullen daarbij mee volharding en waardigheid ver dedigd worden. Ik wacht, even als gij, mijne heeren, even als de ge heele natie, met vertrouwen den afloop dier onderhandelingen af, waar van de uitslag u voorgelegd zal worden. De onzijdigheid van Bclglc, door de vijf mogendheden gewaarborgd, heefc de mogelijkheid doen inzien, om in deszelfs stelsel van verdedi ging wijzigingen aan te brengen. Deze mogelijkheid in haar grondbegin sel door de vjjf mogendheden erkenddie aan de oprigting der vestingen van 1F.15 deel genomen hebben, zal, ik twijfel er niet aan, door de natie goedgekeurd worden. Daar zullen onderhandelingen plaats hebben tot regeling van de uitvoering der maatregelen, die tot de slechting van sommige dezer vestingen betrekking hebben. Belgiegelukkig van de banden, die de beide volken verbinden, nog naauwer te kunnen toeha len, zal, te dezer gelegenheid, een_bewijs van hare erkentelijkheid je gens Frankrijk geven, en Europa ecu' schitterenden waarborg van des zelfs regtmatig vertrouwen in de opregtheid van den koning der Frati- sclien. De groote diensten door Frankrijk ons bewezen, brengen ons onwil lekeurig op eene korteling voorgevallene gebeurtenis terug, welker gevol gen ik bekennen moet dat men te ver gedreven heeft. Belgie volko-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1