«ril MIDBE.LBUÏIGSCIÏE COURANT. N°. 108. Donderdag JÉttÉ! <;ï:WO^ ;2 8 September 1831. 3rttïbc5icbiti0. BcfcCttbt«rtfttM0. NIEUWSTIJDINGEN. ftititacMan*, Jrawïiirijïi. 4ftcbc*U«bcn. Bij het Departement van Marine zal, op den 9 September 1831 011. der nadere goedkeuring, bij inschrijving, aan de min'st-annnemendeii worden aanbesteed: delevering van de, ten dienste van's Rijks Zeemagt, benoodigde Fictualie en Ziekenkastvolgens bestek en voorwaarden welke ook ter Griffie van het Gouvernement van Zeeland te lezen zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG brengen bij deze ter kennis van elk en een iegelijk vvien zulks aangaat, dat,- volgens eenc bij Hun Ed. Achtb. ontvatigene missive van den Militie. Raad, de Lotolingen der ligtingen van 1830, 1829, 1828 en 1827, Omtrent welke door denzelven Raad de uitspraak is geadjourneerdop Vrijdag den 9 dezer, des morgens ten negen Uren, in bet gewone lokaal in de Abdij, als nog voor meergemelden Raad zullen worden toegelaten tot het bewijzen der redenen van vrijstelling waarop zij aanspraak zou den mogen maken; zullende diegenen, welke alsdan niet voor den Raad verschijnen, hunne reclames niet zullen kunnen bewijzen, of wier be wijs stukken niet in volledige orde worden bevondennaar aanleiding jvan Art. 38 der Wet van 27 April 1820', definitief tot de dienst wor den gedesigneerd. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd, mitsgaders in' dezer Stads-Courant geplaatst. Burgemeester en Wethouders der Stad Middelburg, B IJ LEVEL D. Ter ordonnantie van Ilun Ed. Achtbaren, C A T S Loco Secretarii. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands WALCHE REN verwittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van het Geschot,,' om hunne verschuldigde termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore tc komen voldoen, alzoo hij anderzins verpligt is, de nalati- gen hiertoe, ingevolge de Wet, te noodzaken. Middelburg, 29 Augustus 1831. De Ontvanger voornoemd, D. de JAGER. e" 1 Titrrriu 1 BERLIJN den 1 september. Gisteren is alhier, blijkens gedaan onder zoek, écu persoon aan de Aziatische cholera gestorven. Bovendien zijn er gisteren in deze stad verscheidene personen ziek geworden, die men denkt, dat mede door deze cholera aangetast zijn. Ten gevolge hiervan yiju dadelijk zoodanige maatregelen voorgeschrevenals in dergelijke om standigheden vereischt worden, Men heeft alhier regtstrceksche tijdingen uit het Russische hoofd kwartier, van den 23 augustus, ontvangen, hetzelve bevond zich toen nog te Nadarzyn, en de voorhoede stond op een groot half uur afstands van Warschau. Bij het leger was in de laatste dagen niets van eeiiig be lang voorgevallen. De eerste afdeelingen van de krijgsmagt, waarmede generaal Creutz uit Litthnucn opgerukt was, waren reeds over den Weich- sel gegaan, en op weg naar het hoofdleger. Volgens een berigt uit Kalisch, van den 16 augustus, hetwelk de Silezische courant mededeelt, zon Warschau drie dagen achtereen opge- eischt worden. Indien daaraan geen gehoor verleend werdzou de stad met al het geschut beschoten wordentot dat zij zich overgaf. Daar er geen post meer uit Warschau aankomt, is er sedert eenigen tijd niets met zekerheid bekend geworden van hetgeen aldaar gebeurt. Zoo veel. weet men, dat de leden der nationale regering htm ambt neder- gclegd hebben. De generaal Krukowiezki staatinet dictatoriale magt aan het hoofd der regering. De gewezen opperveldheer is geheel ter zijde gezet en heeft geen kommando meer. Het nieuwe opperhoofd der regering heeft de patriotische clubs dade lijk laten sluiten. In eene Warsehausche dagorder van den 17 wordt gewaagd van de gru weldaden welke onlangs aldaar zijn gepleegd. Niet alleen krijgsgevan genenmaar ook vrouwen en kinderen zijn vermoord geworden. Onder de omgebrngten behoort mede de weduwe en de dochter van den in no vember vermoorden generaal Haucke. De Londensche Courier maakt gewag van een artikel der Allgcmei- «e Zeituugover de vertoogen van Frankrijk en Engeland aan Rusland ten behoeve der Polen, en zegt bij die gelegenheid Wij zijn in staat gesteld te verzekeren, dat de keizer van Rusland aan de hoven van En geland en Frankrijk reden gegeven heeft 0111 te verwachtendat hij de door keizer Alexandcr verleende grondwet aan de Polen zal verwaarbor- gennadat bij ben weder ten onder zal gebragt hebben. Dit geldt ech- ter natuurlijk slechts een aanzien van bet hertogdom Warschau het ei genlijke koningrijk Polen zonder Litthaucn, Volhynie en Podolie." LONDEN den 2 september. Dingsdag avond is de Fransche generaal Baudrand hier van Parijs aangekómen met eene bijzondere boodschap voor het Engelsch gouvernement. Den volgenden dag heeft hij op het ütrrëau van buitenlandsche Zaken eene bijeenkomst met den burggraaf Palmetston gehad. Gisteren namiddag is er weder eene conferentie der ministers van de vijf groote mogendheden gehouden die ongeveer drie uren beeft geduurd. Twee der oorlogschepen, die eenige dagen geleden in Duins lagen, zijn met de troepen, die zij te Deal aan boord genomen hadden, naar Plijmouch gezeild hunne verdere bestemming schijnt nog onbekend. Het krooningsfeest van den koning en de koningin zal den 8 de zer plaats hebben, De onkosten daarvan zullen, naar men berekent, ■niet meer dan 50,000 ponden sterling bedragen. Den 4. Men beeft bepaald, dat, zoo de hervormings-wet nog vóór bet krooningsfeest in liet comité van het huis der gemeenten afgehan deld zijn raogtdcti 13 dezer het rapport deswege uitgebragt' zal worden. - Eergisteren avond beeft sir li. Fyvjan in het huis der gemeenten aan lord Althorp bij afwezendheid van lord Palmerstongevraagd of de protocollen in de couranten vermeid echt waren of de wapenstil stand, waarvan in een dezer stukken gesproken werd, door Holland of Belgie ol' door beide was erkend of de Fransche regering de verzeke ring herhaald had, dat hare krijgsbenden uit Belgie zouden terugtrekken, en of op de volvoering dier verzekering zou aangedrongen worden bij— aldien Holland tot den wapenstilstand zon toegetreden zijn Op alle die vragen heeft de minister alleen geantwoord, dat hij kennis droeg van liet bestaan der gemelde protocollen. Men spreekt namelijk weder van een nieuw of 32ste protocol der ge- volmngtigden van de vijf groote mogendgeden betreffende het aftrekken der Fransche troepenen het voorwaardelijk achterblijven van een klein gedeelte derzelven12000 man, in de provinciën Namen en Henegou. wenen zulks ten gevolge van de dringende aanvrage van den kapt des Belgischen gonvernemeiits, hetwelk zich thans zoo goed als zonder na tionale armee beschouwt, en zou te kennen gegeven hebben, dat, zón der vreemde hulp het aan de Ilollandsche armee niet zou kunnen belet ten ombij eene hervatting der vijandelijkheden, binnen 8 dageii tot in Brussel door te dringen. PARIJS den 31 augustus. Door de kamer der afgevaardigden zijn be noemd tot leden der commissie van onderzoek over het ontwerp van wet betreffende liet pairschap, de heeren FiennctDevauxBérangerDau- nouGuizotKératryGanneron en de barop de Schonen zijnde de be noeming van het lid van het vijfde bureau nóg niet bekend van de bo vengenoemde acht leden behoort er slechts één ;ot de oppositie, waaruit men veel goeds voor de kalmte der beraadslagingen óver dat belangrijk onderwerp verwacht. Alles," zegt de Moniteur onder anderen, „kon digt aan, dat deze gewigtige beraadslagingen, te gelijker.tijd dat dezelc ven door hunne achtbaarheid nieuwe waarborgen van vrede zullen wor den, niet zullen worden afgebroken door uitwendige zórgen die de ópen- bare aandacht zouden kunnen afleiden. De "zaken van Belgie staan ten einde gebragt te worden tot eenparig genoegen vain de mogendheden dié het meest onmiddellijk op de bestemmingen van dat land invloed' geoefend hebben. Derzelver ingewikkeldheid zelve zal slechts gediend hebben om op eene meer duidelijke wijze te doen uitkomen dé opregtheid der po gingen van alle de gouvernementen tot behoud van den algemeenen vre de," alsmede de onmagt der vernieuwde pogingen om de eensgezindheid der staten te verstorenhet wantrouwen te verlevendigen en hinderpa len te verwekken! Dat het ook alzoo met onze bihnenlandsclie zaken zij Dat de kwade denkbeelden, indien er nog bestaan, dat blinde vreest of verkeerde eerzucht, in hunne verwachtingen mogen wordeh bedrogen, door de eenstemmigheid der openbare magten, door de hereeniging vat», alle goede meeningen en van alle overtuigingen! Dat ieder weldenken de 'zijne schatting brenge aan den openbaren vrede, aan de overeenbren- ging van alle belangen en van 'alle wenschen! Het ministerie kan zicli beroemen daarvan bet voorbeeld te hebben gegevendat voorbeeld zal worden gevolgd." De koninklijke familie en die van dom Pedro geven elkander b$n'fc dagelijks bezoeken. Maandag is een honderdtal personen, meestal gekwetsten van ju lij met een onder-officier der nationale garde aan hun hoofd, naar hét paléis van de kamer der gedeputeerden getrokkenen tot op de binnenplaats! doorgedrongenwaar zij den heer Lafjitte hebben willen spreken en van hein rekenschap vragen der gelden, voor de ondersteuning Van de ge wonden in de gevechten van ju lij bijeen verznijieffil. De llèer Lafjitte heeft aan dit verlangen voldaan en hen gerust ges|*id, Waarop zij uiteen zijn gegaan. - Men zegtdat de invalides naar Versailles verplaatst zullen wor denen dat men hun prachtig hötel tot een hospitaal zal inrigtert, ini plaats van het bekende hótcl Dieudat afgebroken zon worden. De geruchten van eenen nieuwen intogt der Oostenrljkscbe tróépén in de Romeinsche Statenworden in de ininisterielQ dagbladen stellig tegengesproken. 's GRAVENHAGE den 4 september. Vrijdag avond zijn H. K. en K. II. de Prinses van Oranje en II. K. II. Prinses Fredcrik der Ne derlanden bencvéns Z. K. II. Prins Albert van Pruisscn, in goeden welstand uit Noord-Braband alhier terug gekomen. Bij de dagorder van Z. K. H. den Prins van Oranje (welke wjj in ons vorig No. hebben medegedeeld) worden de navolgende door Z. M. gedane bevorderingen vermeldvan den kolonel Bagelaar tot generaal- majoor van den majoor Omphaladjudant van Z. M.tot kolonel van den majoor de Ceva, adjudant van Z. K. H. Prins Fredcrik, toe luit,-kolonelterwijl den luit.-generaalhertog van Saksen Weimar een eere-degen is toegewezen. Dezer dagen heeft er eene talrijke militaire promotie bij liet leger plaatsgehad, waarbij, onder anderen, een groot aantal ondcr-pfficieréii tot den rang van tweeden luitenant verheven zijn. I11 Rusland bestaat het liefdadig gebruik, dat de vrouwelijke ledct^ der keizerlijke familie en ook andere aanzienlijke dames11a eenen veld-, slag', eenige gekwetsten onder hare bijzondere zorg nemen. H. K. K. H. de Prinses van Oranje heeft dat incnschlievend gebruik ook op onzen bo dem willen overplanten, en bet is met dat inzigt, dat II. K. K. H. al- bier in de Hekkelaan een klein hospitaal voor eigene rekening heeft doeti inrigten waarin een kamertje voor 11. K. K. H. gemaakt isom dage lijks, des goedvindende, alles 111 eigen persoon tc bezigtigen. Eerstdaags worden de gekwetsten, aan welke liet geluk zal te beiut vallen om ouder die verhevene zorg te staaii, binnen deze residentie verwacht. Zr. Ms. oorlogsbrik Sirene gekommandeerd door den luitenant van der. Iiari, is, volgens brief van Curapao van den 1 julijden 24 junij., iii een' zvvaren orkaanop het eiland Bonaire gestrand en weinige uren daar na verbrijzeld. De kommandcrende en verdere officieren en cquipagie uitgezonderd een matroos, zijn gered, welke allen zich nog op Bonaire bevonden, om de geborgen armering en tuigaadj'c', en hetgeen nog ver der geborgen mogt wordennaar Curayao op te zenden. Men klaagt uit Gent over de menigte zieken, die onder de Belgische troepen aan den kant van Staats-Vlaanderen zijn. Te Zelzate moéten de Belgische soldaten den 29 ouderling gevochten hebben.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1