r:^TJ Tï°. io5. MIDDELBURGSCIIE COURA NT. Donderdag; I September 1831. N JE UW8TIJDIN G EN, iPuitsclti.-utb. I ërÜat-Ëtittanjie. ÏUbcclrtiibcn. De ONTVANGER van de Centrale Directie des Eilands WALCHE REN verwittigt bij deze de achterstallige Belastingschuldigen van het Geschot. om hunne verschuldigde termijnen ten spoedigste ten zijnen Kantore te komen voldoen nlzoo bij anderzins verpligc is de nalati- gen hiertoe, ingevolge de Wet, te noodzaken. Middelburg39 Augustus 1831. De Ontvanger voornoemd], D. de JAGER. De Belastingschuldigen in het Stedelijk MiddeJ der Lantaarn-Brand spuit- en Nachtwacht Geiden, welke tot heden achterlijk zijn gebleven in de voldoening van hunne verschuldigde termijnen van Aanslag, over de Dienst van 1800 Een-en-Dertig of vroegere jaren, worden bij deze ten laasten male nitgenóodigdtot cene onverwijlde voldoening van dezelve, cn zulks vóór Of op den 2 September aanstaande, dewijl na dat tijdstip tegen de zoodanigen der nalatigen het middel van vervolging zal wor den te baat genomen hetwelk ingevolge der wet wordt voorgeschreven. Middelburg, den 27 Augustus 1831. DE TROIJE Nz.Collecteur. Bij Vonnis der Rcgtbank van Eersceri Aanleg, zitting houdende te Middelburg, van den 27 Jtilij 1831 is afwezig verklaard de Persoon van JAN DIGGERMON, Zoon van BASTIAAN cn van JOHANNA GEERTRUID westerhout. BERLIJN den 24 augustus. De berigienzeo uit de hoofdstad van Polen als uit het Russische leger ontvangen, schilderen ons den toestand yan Warschau als ton uiterste benarden doen de vreosselijkste uitkom sten te gemoet zien, indien er geene schikkingen, (waarmede men zich in enkele berigten nog vleittusschen beide komen. De Poolsche armeezonder slag te leverenwasna eenige voorpos ten-gevechtensteeds wijkende, en door cjo Russische armee op den voet gevolgd, den 18 dezer Warschau genaderd, terwijl de voorhoede der Russische armee dien dag nog slechts anderhalf uur van die hoofd stad verwijderd was. In Warschau zelve hadden intusschcn bloedige tooneelen plaats gehad. Dö patriottische klub, sedert lang ontevreden dat de generaal Jankowski niet ter dood gebragt was, drong den 15 des avonds bij de regering sterk aan om den generaal Sckrynezki terug te roepen, en begaf zich vervol gens naar het slot, waar zij de wacht van eoo nationale gardes over weldigde, en de staatsgevangenen, waaronder Jankowski en eenige andere Poolsche generaalsvermoord werdenook in het werkhuis werden eeni ge beambten der vorige policie en andere gevangenen zonder verhoor «pngebragt. Het getal der slagtofFers van dien nacht beloopt 35. De generaal Krukowiczki werd nog dien eigen nacht tot gouverneur benoemd hij zorgde dadelijk dat meer troepen in de stad kwamen, en herstelde, door zijne fermeteit, de rust. Den 17 werd de regering geheel ontbon den, en eene nieuwe regering aangesteld, aan wier hoofd zich sedert Krukowiczki met onbepaalde magt bevindt. Door hem is het opperbevel over de armee aan Sckrynezki ontnomenen aan den generaal Prondzynski «pgedrnggn. Op zijn bevel is ook de president van de kltibzekere geestelijke met name Pulawskibenevens 10 van diens medepligtigen, in hechtenis genomen. Sommigen meenen, dat hij in onderhandelingen met Rusland zal trachten te komen. FRANKFORT den 25 augustus. Volgens brieven uit Weenen, van den 17 dezer, kan men er niet meer aan twijfelen, dat de cholera door het kordon heen in Oostenrijk is doorgedrongenen vijf plaatsen name lijk RohratiHollern, Bachfurt, Gerhans en Dnitsch Brodersdorferdoor aangetast zijn. Den 16 is te Weenen een man gestorven, wiens ziekte, zegt men, kenteekenen van de cholera had. In zijn huis is dadelijk eene policie-wacht geplaatst. Verder heeft men er niets van gehoord. In Zevenbergen, Hongarije, en het westelijk gedeelte van Gallicie blijft de ziekte steeds in eenen lioogen graad voortwoeden. De Beijersche regering heeft beslotenomter meerdere gerust stelling van het publiek, een cholera-kordon langs de Oostenrijksche gren zen te trekken. Het kanton Basel is andermaal het tooneel van eenen burgeroorlog geworden, waartoe de eigenlijke aanleidende oorzaken uit de tot nog toe ontvangene berigten niet duidelijk blijken. Daaruit ziet men alleen dat zich te Liestall eene nieuwe regering had opgeworpen die den 20 au gustus eene dagorder uitgevaardigd had, waarbij de ingezetenen des kan tons tegen den volgenden dag tot het houden ecner volksvergadering te Liestall werden opgeroepen, om over eene nieuwe staatsregeling te be raadslagen. Voorts werden daarbij alle vijanden der vrijheid, waarvan sommige met name werden aangeduid, vogelvrij verklaard; de landstorm opgiyoepen, en een aantal andere maatregelen verordend, die geenszins voor de gematigdheid der nieuwe regeringsleden pleitten. In den vroegen morgen van den 21 was daarop een commissaris der regering van het kanton met eene afdeeling van 800 mannic de stad Basel naar Liestall opgetrokkenom de wettige orde te herstellen. De- Ze magt kwam, ondanks den tegenstand, dien zij onder weg ontmoette, weldra voor die plaats aan; eene bezending van het plaatselijk bestuur vervoegde zich bij den regcrings-commissarisom te vernemen welke voorwaarden men van den kant der regering maakte, en keerde naar Liestall terug, om ovef de ontvangene voorstellen te beraadslagen. Daar fcet intusschen geruimon tijd duurde, eer er antwoord uit liet stadje kwamen van daar onafgebroken op de Baselsche krijgsmagt gevuurd Werd zoo besloot de bevelhebber van dezede plaats met storm in te nemen. Dit geluktedoch binnen de stad gekomen zijndewerden de aanvallers uit de huizen en kelders zoo hevig beschoten dat zij beslui ten moesten om terug te trekkenwilden zij niet de geheele plaats in den brand steken. De terugtogt naar Basel werd dan ook in goede orde volbragt. Aldaar stond alles onder de wapenen, en men was zeer ge spannen op den verderen loop, die» deze zaak nemen zoude. LONDEN den 26 augustus. Het was gisteren rescontredag in de 3 pet. geconsolideerde!]. Die rescontre is zonder failiiten afgeloopen, en, hoezeer gedurende de laatste dagen veel fonds was aan de markt gebragt en daardoor de speculanten op rijzing, die tot den lantsten dag gewacht hadden met de vereffening van hunne engagementen, moeite hadden om geld o< prolongatie te vinden, zoo is evenwel de afloop met de fondsen prijshoudend en zelfs iets hooger dan daags te voren geweesthetgeen moet worden toegeschreven aan het gevoelen dat de onderhandelingen, wegens een traktaat van vrede tusschen Holland en Belgie, voorspoedig voortgaan -, niet het uitzigc van spoedig tot een gewenscht besluit te zul len komen, waardoor tevens de moeijelijke kwestie ecner Fransclie be zetting van Belgie uit den weg staat geruimd te worden. Gisteren avond heeft de eerste minister, graaf Creyin het hoo- gerhuis de verzekering gegeven, dat de maarschalk Gérard order gekre gen had om Belgie met de Fransche troepen te ontruimenen dat het ministerie ten volle overtuigd was, dat de Fransche regering in deze zaak zich met eer en ter goeder trouw had gedragen en aldus zon blijven voortgaan. In het huis der gemeenten heeft lord Althorp cene dergelijke verklaring afgelegd. Volgens de couranten van Nieuw-Yorkloopende tot den 31 julij is aldaar, in den nacht van den 28, een gedeelte der edelgesteenten, paarlen en andere kostbaarhedenter waarde van 100,000 dollars of on geveer 250,000opgespoord, welke, sedert september 1829, aan d© kroonprinses der Nederlanden ontvreemd zijn. De eigenaar, bij wiende zelve gevonden zijnheeft zich zclvendoof het vlugten tut eene ach. terdeur of venster, weten weg te maken, en. is, zoo raen zegt, cea Italiaan, bekend onder den naam van Carara. BREDA don 29 augustus. De Koning, welke, verzeld van H. IVF. de Koningin cn dg Prinses Albertgisteren morgen uit's Gravenhage vertrokken wasis gisteren op den middag langs deze atad gepasseerd Zich naar het leger begevende. Wjj vernemen, dat de voorgenomen inspectie van Z. M. den Koning, heden den 29, des morgens ten 12 uren, te Acht bij Eindhoven over de aldaar vereenigde troepen zal plaats hebben. Bij deze inspectie zul len 60 stukkeu kanon aangespannen en in linie opgesteld worden. Den 30 zal Z. M. de eerste divisie en de 2de brigade kavallerie op de heide nabij Gilzen inspecteren. Te Tilburg was alles in gereedheid gebragtom Z. M. luisterrijk te ontvangen; dje zal dus de derde reis in den tijd van acht dagen zijn, dat Tilburg algemeen verlicht zal wezen. MIDDELBURG den 31 augustus Eergisteren avond is zijne exc. de heer luitenant-generaal de Koek, oppcr-bevelhebber der troepen in Zeeland, met deszelfs staf alhier teruggekomen. De kolonel .1. Ledel heeft van het departement Doesburg der maatschappij: tot Nut van Algemeen, ontvangen, eene gouden snuif doos met het inschriftAan den heer kolonel J. Ledelbeschermer van Staats-Vlaand&ren 1831. Berigten van Java, van den 2 mei, alhier ontvangen, melden, dat aldaar alles rustig was. Dit diene tot informatie en narigt voor zijn$ excell. den Belgischen minister van buitenlandsche zaken. Partikuliere brieven meldendat men te Londen zeker meende r© zijn dat de zaken tusschen Holland en Belgie spoedig tot eene bepaalde overeenkomst zonden worden gebragt, en dat de conferentie het reeds over de voornaamste punten eens was. Men spreekt van een nader protocolwaarin onder anderen de voortduring van den wapenstilstand zou zijn bepaald en waarin aan de Fransche krijgsmagt de handhaving van dcnzelven zou zijn opgedragen. Nog zou daarbij zijn vastgestelddat de voorwaarden tot een definitief traktaat tusschen Hollanden Belgie eerlang door de Londensche conferentie zouden worden geregeld. Men zegt, dat dit protocol dezer dagen uit Londen te 's Hage is overgebragt. Dezer dagen hebben er zoo bij ons ministerie van buitenlandsche zaken als ter staats-secretariedrukke werkzaamheden plaatsgehad. Den 27 is een beambte van het ministerie van buitenlandsche zaken met de- pecbes voor onze ge vol magt igd en naar Londen vertrokken. In een brief uit Sr. Trui/envan den 17 augustusgeschreven door den heer J. R., isten luitenant bij de Noord-Hollandsche schut terij en alhier ontvangenwordt gemeld dat aldaar op dien tijd mee eene wonde in den onderbuik moest worden achtergelaten de majoor bij genoemde schutterijvan IVickevoort Crommclin. De schrijver van den brief wasmet een officier van gezondheidalleen bij den gekwetsten achtergeblevenom aan deuzelven de pligten der vriendschap te bewij zenen wilde, ofschoon gehuwd zijnde, zijnen gewonden vriend, te midden der Franschen en Belgen, niet verlaten; hij was echter, als tot het overwinnend Höllandsch leger behoorende, aldaar niet zeer op zijn gemak. Zijn bataillon was het laatste dat St. Truijen verliet. „Jongen', wat was het jammer" schrijft de heer R dat de Franschen daar aan kwamen, anders liadt gij eens wat gezien; wij hadden het goed-voor, en dat wij voor hadden volbragten wij ook enz, Uit Brussel, den 26, wordt gemeld, dat de hertogen van Oricans en Nemours den 25 de reis naar Frankrijk hadden aangenomen. Het Fran sche hoofdkwartier was naar Nivelles verlegd. Het huwelijk van prins I.eopold met eene dochter van den Franschen koning wordt als zeker be schouwd en uit Londen schrijft men. dat dom Pedro aan den graaf Grey had aangekondigd dat het huwelijk bepaald was tusschen zijne dochter dona Maria cn den hertog van Nemours het Engelscli kabinet zou deze kennisgeving met tegenzin hebben ontvangen. Men leest in Rmancipation van den 29 augustus De minister van oorlog, door den generaal, kommandant der eerste militaire divisie, den Hollandsclieri generaal de Koek hebbende doen uit- npotligenom den Kapitalen Dam en het Verlaat te ontruimen, zoo heeft de generaal r/e Koek in substantie het volgende antwoord gegeven.' Hoofdkwartier te Oostburg, den 21 augustus 1831. Mijnheer de kommandant De kommandant van Zr. Ms. troepen in het vierde district van Zee land heeft mij uwen brief doen toekomen, enz., enz. In antwoord strekt, dat ik dc eer heb u kennis te geven, dat- ilfr van

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1