tUcriuvloj bcir Slbucrtciilicti. I> ondergeteckendc maakt aan zijne begunstigers bekend, dat bij hem alsnog genoegzaam voorhanden en verkrijgbaar zijn PLAATSVERVAN GERS voor de Schutterlijke dienst en Nationale Militie tegen billijke en aannemelijke voorwaarden. De Bontwerker van BUREN, inden Langendelft, en J. C. NES- LER van BUREN, op de Markt, hebben ontvangen een fraai sorti ment glnssékastore, hartslcdercn en zeemen Handschoenen, zwarte zijden Slaapmutsenzijden Dassen zijden en andere Vesten Kousen enz.; zijn steeds voorzien van Policie- en andere MutsenPortépées, Musettes, Stropdassen Jagtgereedschap Eau-de-Cologne en andere artikelen. ring dat yan hunne milde giften het. doelmatigste gebruik "zal gemaakt worden-. De kommandanc op bovengemeld fort Mc. L E A N kapitein. Bij den ondergcteekende is wederomten behoeve van de zieke en ge kwetste krijgslieden in het vijfde district, van de heeren mr. Paspoort van Grijpskerke en jhr. mr. van Reigersberg Verslttyste Middelburgont vangen Drie flessen Moezel-wijn 9 dito beSschnateen dito rum2 Ned. ponden thee, 3 dito broodsuiker, 25 pakjes tabak, 25 citroenen, 3 pak jes chocolade, 2 Ned. ponden pluksel, een pak verband-linnen en 20, voor welke, met de vroeger gezondene 25 64 flessen roode wijn zijn aangekocht. A*e)den 22 augustus 1831, MOSSELMAN. Ook bij de uitgevers dezer Courant zijn weder eenige goederen voor de zieke en gekwetste militairen waaronder van Tholen Scher- penisse en IVest kerke) ontvangen welke in het eerstvolgend No zullen worden opgenoemd MIDDELBURG don 29 augustus. Wij zullen onzen lezeren thans be kend maken met den inhoud des briefs, welke de heer D. Ragay te 's Hage, onlangs in het Engelsch dagblad the Times beeft doen plaatsen dezelve was van dezen inhoud 's Gravenhageden 14 augustus 1831. Mijn heer! Hond toch op, ons, arme Hollanders, zoo hard te be handelen; waarlijk wij hebben dat verschrikkelijk schelden niet verdiend. Wat hebben wij gedaan dm zoo onverdiend onder de zweep der Bric- SChe vooringenomenheid te geraken Waarom worden al de listenlo- gens en laster, welke de Belgische drukpers zonder ophouden tegen ons heeft uitgebraakt, als ontegenzeggelijke grieven, waarheden en verdedi gingen aangenomen. De zes brieven en de menigvuldige andere artike len, die in uw geacht dagblad over onze zaken het licht gezien hebben, hebben met wiskundige strengheid bewezenhoe volkomen ongegrond al datgene washetwelk de Belgen tegen ons aanvoerden. In plaats van ben onregtyaardigonderdrukkend of onlijdelijk te behandelen, hebben wij juist Bettegendeel gedaan. Wij hebben onzen koophandel aan ban den gelegd, om hunne nijverheid te begunstigen. Eenmaal aan elkander geklonken zijndebeijverden wij ons de gemeenschappelijke welvaart te bevorderen en te bevestigen. Is deze verzekering wel voor twijfel, is Zjj voor tegenspraak vatbaar? Was het denkbaar, dat wij tegen hunne belangen handelen zouden, daar die belangen de on2e geworden waren? Hunne nijverheid moest de bron van onze handel winsten worden, hunne welvaart het middel tot de ohze, hunne verstandelijke verbetering de beste band van wederzijdsche broederschap. Dit alles was bezig ten gemeenschappelijkcn goede te rijpen, toen eene bende gelukzoekers, Zonder eenig zedelijk gevoel, die, gelijk hun ne later gedane erkentenissen bevestigd hebben, gedurende al den tijd onzer vereeniging met Belgie, gearbeid hadden om dezelve te verbreken, door de schandelijkste en verderfelijkste middelen slaagden om het Brtis- selsche graauw tot rebellie te drijven. Adeljjken zonder edelheidregts- geleerden zonder cliëntendonune dweepers, een heerleger van blad schrijvers slaagden om de menigte te bedriegen en in vlam. te zetten; het revolntionnaire treurspelin al deszelfs strekkingen en rampen, werd roet eiken dag noodlottiger. liet Britsche publiek werd listiglijk in het verkeerde denkbeeld gebrngtdat de opstand te Brussel gelijksoortige be- standdeelcn en grondslagen hadals die van julij te Parijs. Met liet zich misleiden. Vooringenomenheid schoot wortelzorgvuldig koester de men dezelveen eerlang was zij tegen alles bestandwat onze IIol- landschc drukpers helaas! buiten 's lands te weinig verstaan kon aanvoerenom het gezond verstand in staat te stellen een eerlijk oor deel te spreken. Evenzeer bedrogen en zichzelve bedriegende, begon de conferentie hare handelingen met eenc openbare onwaarheid Over wegende zeide zijdat de vereeniging van Belgie met Holland niet be antwoord heeft aan het doel, waartoe dezelve besloten en bevestigd tvasen deze eenige valsche stap benevelde hare wijsheid vervolgens op den duur. Ilare alles te bovengaande zucht tot behoud van den algemeenen vrede heeft, door haar tot het werktuig te maken van den invloed der Franschen en van de middelmatigheid eens Grey's, werkelijk het tegen, deel te weeg gebragt van hétgeen waarnaar zij streefde. Hare kleinmoe dige ligtgeloovigheidgelijk ik de vrijheid nam omaante stippen, in mij nen brief" aan den schrijver van den Courier (zie deszelfs blad van den 17 november 1830), is de oorzaak geweest van al hare mislukte pogin gen. Eindelijk bragc zjj de zaak om welke naar billijkheid te vereffenen zij maanden en maanden gezwoegd had tot een besluit. Men kwam omtrent Zekere punten overeen als den grondslag eener finale scheidingen deze punten werden onveranderlijk verklaard. Onze souverein werd uitgenoo- noodigd, tot dezelve toe te treden. Z. M. week voor den droevigen nooddwang en om den wille van den vrede in Europa nam hij die pun ten aan. Kort daarna komen Belgische afgevaardigden te Londen, om de kroon van Belgie aan prins Lcopold aan te bieden. Het ministerie van Grey bevindt dat zij hardnekkig, onhandelbaar zijn; hunne stijfhoofdigheid dreigd in Belgie regeringloosheid te wekken en deze kan den weg banen voor Fransche tusschenkomst. Kleinmoedigheid drijft tot den maatregel 0111 van de deputatie een contra-project te verlan genzoo na mogelijk overeenkomende met hier de boven vermelde punten van scheiding, en zoodanig, dat men de fiilJop kan hebben, hetzelve smakelijk te maken aan de meerderheid van het Belgische congres. Hier uit ontsproten de 18 artikelen, dat meesterstuk van loos bedrog en schreeuwende onregtvaardigheid. Deze nu worden de geloofsbelijdenis van het Europesche directoire en de grondvesten der Belgische onafhan kelijkheid. Intusschen staat de aanneming der protocollen door onzen Koning aan de nieuwe schikking in den weg. Z. M. vordert de conferentie opom haar woordhet zegel harer eergestand te doen. De conferentie slaat het in deti windversmaad onze vordering dat zij zich gelijk biijve en laat aan onzen Koning geene andere middelen over dan het zwaard, om óg onbetwistbare regten van zijn braaf en dapper volk te doen gelden en te beschermen. Van dit Zr. Ms. besluit wordt, aan de conferentie en aan de bij zijn hof geaccrediteerde gezanten, behoorlijk berigt gegeven. "Haarde fS Belgische artikelen diegene krachteloos gemaakt hadden, wel ke als onherroepelijke grondslag van scheiding te voren vastgesteld waren verviel de wapenschorsing, en Z. M. bezigde zijn ontegenzeggelijk regt, om de Belgen die nog niet, hetzij door Frankrijk, hetzij door Enge land officieel als een onafhankelijk volk erkend waren te dwingen de somtnaire bedingen der protocollen aan te nemen en te vervullen. Het heeft den Almagtigen behaagd, Zr. Ms. wapenen te zegenen. On ze dappere burger-artnee, in wier gelederen bezwaarlijk duizend Zwitsers of Duitschers gevonden kunnen wordenheeft de Belgen voor zich henen gejaagd. Zij waren gewoon de onzen bloodaards schachgerende tabak smokerskans-soldateh te noemen. Zij hebben ondervonden dat onze ka nonkogels kazen waren, wier verduwing hun tamelijk hard gevallen is. Hun leger van de Maas is den 8 te Hasselt geslagen geworden in dé vreesselijkste wanorde gevlugt, en eerst onder de muren der citadel vah Luik tot zich zeiven gekomen. De proclamatie van den gouverneur Tielemans is het gedenkblijk van hunnen schrik; en nn weder is de ar mee van de Schelde en van Vlaanderen, op den 12 te Leuven, geslagen, verstrooid en gedwongen geworden naar de Belgische hoofdstad te vlug. ten, om aldaar, onder de vleugelen der Fransche bescherming, het lot van hun onvoldragen koningrijk af te wachten. Het geschut onzer residen tie.stad verkondigt op dit oogenblik deze zegepraalterwij! de ingezetenen van ons land terug keeren uit de kerken, alwaar zij zich in diepen ootmoed en berouw, voor den troon van den Heer der Heerscharen hadden neerge bogen 0111 deszelfs genadige bescherming af te smeeken en alwaar zij de zen avond zullen wederkeeren met hartenovervloeiende van prijs en dankzegging. Mag ik van uwe vriendelijkheid de plaatsing van dezen brief verhopen Ik zal zulks als eene groote gunst beschouwenen verblijf met hoogach ting, uw onderdanige dienaar. David Ragay. ALGEMEENE ROTTERDAMSCHE BRAND-WAARBORG- MAATSCHAPPIJ. J)eze Maatschappij, opgerigt in den jare 1818 en bestuurd worden de door de Heeren C. van der Looyals Directeur, mitsgaders Mr, M. II, van Oosterzee IV. .7. Z».S. Dun lép en IV. S. Burger Junior als Commissarissen, waarborgt voor alle schade door Brand (die, door den Oorlog veroorzaakt, alleen uitgezonderd), aan Gebouwen, Meube len, Koopmanschappen, Winkelgoederen en Gereedschappen, te over komen bedragende de Administratie-kosten T£ perCent of 6st\ Cent van iedere Duizend Gulden ingeschrevene waarde 'sjaars, terwijl de Deelnemers, zulks verlangende, voor alle omslag voor Brandschade zich kunnen uitkoopen tegen jaarlijksche betaling van ten minste 40 Cent en ten hoogste 1 80 per Duizend Gulden naar mate van de klasse en het onderdeel, waartoe de verwnarborgde Panden of Goederen bebooren. Nadere informatien zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris H. G Hammacherte GroedeCorrespondent der voorschrevciie Maatschappij voor die en omliggende plaatsen. W. P I E T E R S E. liet Kantoor wordt gehouden in de Lange Vos, C. 112, te GOES. J)ie iets te vorderen heeft van, of verschuldigd is aan wijlen den Wel-Eerwaardigen Heer E. MENALDA gelieven daarvan opgaaf te doen aan Abraham van den Rroecke Jz. of Pietcr de Maret Takals Execu teuren ten Boedele van genoemden Heer Overledenen, voor ultimo Sep tember eerstkomende. ]y[en zal op Dingsdag den 6 September 1831, des avonds ten Acht uren, op de Bovenzaal van de Sociëteit de Vriendschapin den Lan gendelft, te Middelburg, Wijk H.No. 14, ten overstaan van den Notaris Adriaan Staart Makkers en getuigen openbaar en met den Stokke aan de meestbiedenden presenteren te verkoopen, de hieronder vermelde ON ROERENDE GOEDEREN, te weten: t°. Een goed sterk en welgebouwd HUIS en ERVE, genaamd de Drjg, Klavers, met deszelfs TUIN, ZOMERHUIZEN, VOLLIERES, KOETSHUIS en PAARDENSTAL, staande en gelegen te Mid delburg, in de Vlissingschestraat en uitkomende op de Hoogstraat, gemerkt Wijk I. No. 177. I11 de Grondlasten over 1831 aangeslagen op 57 ,92. 20. Een SPEELHOF, met deszelfs HUIZING en gevolgen van dien, staande en gelegen buiten de Seispoorc der Stad Middelburg, in den Joden-Gang, Wijk D. No. 25, groot ongeveer 15 Roeden 80 Ellen. I11 de Grondlasten aangeslagen over 1831 op f 6,30. E11 voor Water- en Dijkpenningen - 1 72. Zamen ƒ8, 02. Voorzeide Onroerende Goederen zijn twee dagen voor de Verkooping voor een ieder te zien mits voor het iste Perseel voorzien zijnde van een Permissie-Biljet, bij opgenoemden Notaris te bekomen. Tegen November eene bekwame WERKMEID benoodigd bij Me vrouw van der Heit11. E,en JONGELING op eene Affaire benoodigd, Lett. I. No. 13, Een JONGEN benoodigd bij den Banketbakker J. II, Scherppingh ,in den Langendelft. Bij de Gedrqeders ABRAHAMS is van de Pers gekomen: AL- BRECHT BEILING, Treurspel, door Mr. A. F. SIFFLÉ gedrukt in gr. 8vo. op velin papier, de prijs is 80 Cents. Te Middelburg, ter Drukkerij van de GEBROEDERS ABRAHAMS»

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2