BIJVOEGSEL OP BE MjBDELBITRGSCHE COURANT Gïanfecölcbtïigctt. van Bingsdcrg 30 Augustus 1B3I» i 104» ;0tatic*«eTlc ittilittc. PROVINCIE ZEELAND. Op Donderdag don i September 1831 des voormiddags ten 10 tiren zalonder nadere goedkeuring door den Gouverneur der Provin cie Zeeland of, bij deszeifs afwezigheid, door een der Leden van de Gedeputeerde Staten, en in bijzijn van den Hoofd Ingenieur van den Waterstaat in deze Provincie, aan liet lokaal van het Gouvernement te Middelburg worden aanbesteed 1. De meest noodzakelijke herstellingen aan de Kaai- of Havenwer ken en verdere boorden der Haven van Vere. 2. De noodzakelijke reparaticn der Vecrdammcn aan het Sloe. 3. De noodzakelijke reparaticn aan het Paleuhoofd en den Aardendam buiten den Zeedijk beoosten het Fort Bath. 4. De uitvoering van eenigc noodzakelijke werken aan de Contrescar- pen der Stad Tholen. 5. Het bewerken der noodige reparaticn aan de werkenbehoorende tot het Posthnventje te Gorishock. 6. De reparaticn aan de Havenwerken te Philippineen het daartoe behoorende Spnislnisje. 7. Het bewerken der noodige reparaticn en verdere voorzieningen aan de Havenwerken van Brcskcns. Daaronder begrepen het onderhoud van al de vorenstaande werken tot i Jniij 1832. Deze Aanbestedingen zullen geschieden bij inschrijving en opbod. Het bestek op hetwelk de bovengemelde Aanbestedingen zullen plaats hebben ligt ter lezing in de Bureaux van het Gouvernement der Pro vincie Zeeland, bij den Hoofd-Ingenieur van Diggelen te Middelburg bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Zierikzee, Goes en Breskensen bij den Aspirant-Ingenieur Rijsterborg te Middelburg Zullende het voorschreven bestek ook nog ter lezing liggen op de plaatsen in deze Provincie, waar zulks gewoonlijk geschiedt. Twee dagen vóór de Aanbesteding zullen de noodige aanwijzingen worden gedaan, terwijl bij den Hoofd.Ingenieur te Middelburgvoor de werken in het algemeen, en bij de gemelde Ingenieurs voor de werken onder elks ressort behoorende, nadere informatien te.bekomen zijn. De Gouverneur van de Provincie Zeeland VAN Vil E D E N 13 U R C II. Bij het Departement van Marine zal, onder nadere goedkeuring van den Heer Directeur-Generaal op den 5 September 1831, worden aan besteed: de leverantie van het benoodigde Vertelt Brood en Versch Vlecsch 'voor de Eqnipagien van Zr. Ms. Schepen en Vaartuigen van Oorlog bin nengaats, gedurende de drie laatste maanden van het loopende jaar. Van het bestek en de voorwaarden kan ook ter Griffie van het Gouver nement van Zeeland kennis worden genomen. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats van de Provincie Zeeland brengen bij deze ter kennisse van alle degenen, dien zulks zoude mogen aangaandat de tweede zit- ting van den Militie-Raad, bestemd tot beoordeel ing en goedkeuring der Plaatsvervangers, alsmede tot regeling van hetgene betrekking heeft tot de Nummerverwisselingzal plaats hebben voor de ingezetenen van de ze Gemeente op Maandag den 5 September 1831, des morgens ten acht uren, in de Abdij binnen deze Stad, en dat tot het afgeven van Certi ficaten van goed gedrag, ten behoeve van Plaatsvervangers, ten Stadhui- Ze door de daartoe bevoegde Commissie zal worden gevaceerd op Vrij dag den 2 September aanstaandedes morgens van negen tot twaalf uren. Wordende een iegelijk bij deze tevens indachtig gemaakt, dat, ach tervolgens de Wet van 29 November 1830 Staatsblad 110, "4) voor deze Ligting als Plaatsvervangers zullen worden coegclaten alle Ingeze tenen onverschillig in welke Provincie zij gevestigd zijn en hoelang zij in dezelve gewoond hebben. De Nuuimervervvisseling wordt toegestaan aan alle geloot hebbende Personen der Kantons, welke deel maken van hetzelfde Militie-Ressort. En opdat niemand hiervan onkundig blijve, zal deze worden gedrukt, afgekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 29 Augustus 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren C ATS, Loco Secretarii. Zoo waar het is, dat het misbruik (bijzonder voor liet tegenwoordige en in dit jaargetijde) der bestaande vruchten, zeer schadelijk voor de gezondheid isen waaraan men dan ook veelal de thans zoo overtollige ziekten bij de militairen zoude durven toeschrijven, meer dan aan Zce- lands ongezonde luchtsgesteldheid zoo waar is het cclucr ook, dat dooi de -vruchten die ons de milde Schepper schenktzeer dikwijls een zieke kan en dient te worden verkwikthetwelk dan ook door zijnen genees heer goedgekeurd en met kleine hoeveelheden naar gelang der omstan dighedentoegediend, zoo niet tot zijne herstelling, evenwel tot ver kwikking kan dienen, en dat de geneesheer van ondervinding ook niet zal tegenspreken; waarom ik de, hier zoo menigvuldige, menschenvrien- den, indien zij door hunne hoven enz. in de gelegenheid zijn, uitnoo- dig, om van tijd tot tijd, hetzij eens eenigc sappige peren roode Cal- vijti-appeleneenige druiven of perziken, voor de zieken in de hospi talen af te zonderen om op het voorschrift der geneeshccrcn aan hun te worden toegediend. Bijzonder aangenaam zoude het den ondergeteekende zijnindien meer heeren in navolging van de nooit volprezene menschenvriendendc Keeren mis. van Reiger berg Versluys en Paspoort van Crijpskcrke de zie ken bezochten om zich van hunne dankbare tevredenheid, voor de lief degaven, in persoon te overtuigen. Terwijl hij met dankbaarheid weder de ontvangst kan melden van de Volgende giftenals: uit Goes, 12 doosjes gcconfijtc prunelieseen pak linnen en plukselvan mejufvrouw de wediiwe Crttqiie aldaar, 30 bfóed. zuigers, welke gift inzonderheid zeer welkom was, daar nog denzelfdell dag eeiie dringende behoefte aan deze dierenvoor twee onzer brave ge wonden bestond en welke dan ook dadelijk per expresse naar Oostburg zijn gezonden. Uit Dordrecht: van J. J. V. li. B. een vaatje bessen sap, 5 flessen roode wijn, 2 E. rijksdaalders. Uit Vere: van een 10 guldenstuk, met bijgevoegd linnen en pluksel, 2 flessen bessensap, 1 fles frambozen azijn en pakje pluksel. Van welke giften inzonderheid gebruik is gemankt ten dienste dier manschappen, welke door de menigte alhier, naar andere hospitalen zijn moeten worden opgezonden. De Chirurgijn-majoor, chef vaii de geneeskundige dienst te Middelburg, Dr. F R U Y T. De ondergeteekende acht het zich tot een pligt, zijnen hartelijke» dank te betuigen voor de op nieuw ontvangetie geschenken voor onze gewonde en zieke braven in de ziekenzaal te Vüssingen verpleegd Wor dende als Van den heer Mortier te Vliseingeneen pakje met beschuiteven dito met suiker, een dito met thee en een dito met tabak. Van een inwoner te Middelburg, 60 pakjes rook-tabak cn 60 dito pruim-tabnk. Van liet gemeente-bestuur te VlissingCn, 2 pond cn 5 oneen pluksel en 7 oneen linnen. Van den heer Mortier voornoemd2 oneen linnen éii 4 oneen pluksel. Van den heer Aschcr te Deventer, 1 pond en 6 oneen linnen elf6 oneen pluksel. Van eenige heeren uit's Gravenhagc, onder de letters L. V. D. N. L. S., 2 ankers bessennateen kist met 50 ponden suiker cn 8 pöttch aalbessen- nat inhoudende ongeveer 20 ponden. Van den heer mr. Paspoort 'van Crijpskcrke te Middelburg, 6 tinnen trekpotten. Van den heer Brand te Vüssingen5 pond rook-tabak3 dito pruim tabak een dito thee, een top broodsuiker, twee stoop brandewijn een mandje lange pijpen eti in geldswaarden 10. Van den heer Maarsman te Vüssingen 6 oneen linnen cn 1 pond en 8 oneen pluksel. Van den heer J. dc Groot te Vüssingen150 Zeeuwsche bestellen cn 130 witte kaken. Van JJ. Z. uit 'sllage, 100 bloedzuigers. Van den heer .7. Harden berg ce Vüssingen 3 onCen linnen en 1 once pluksel. Van den heer Hochart te Goes, 150 bloedzuigers. Van het collegie Zecmans-Hoop te Amsterdam een kist pluksel wind selskompressen50 handdoeken én 16 sponsen 8 kisten citroenen, 4 ankers bessennat, 50 pond tabak, 50 dito sago, 10 suikerbroodeti I5§ ponden thee en 376 kannen wijn. Van de heeren Tromp de Jonge te Zierikzee, 32 flessen Wijn, waaronder 11 extra, 1 pond thee, 2 dito ehocolaadeen fles ehoeolaad- poeder, een broodsuiker, een kist citroenen, 8 pond cn 5 oneen linnen en 3 pond en 5 oneen pluksel. Van den heer luit.-kwartiermeester van het 2de bat. der 5de nfd, in. fanterie, voor de gekwetsten van dat bataillon, 2 pond linnen en 6 on een pluksel. Vüssingen, den 27 augustus 1831. Dc chirurgijn-majoor van den isten rang, belast met het toezigt over de geneeskundige dienst in de provincie Zeelanden bij liet garni2oen W Vüssingen C. J. COURT. De Kolonel, kommnnderende het 4de district der Provincie Zeeland, betuigt door deze' zijnen erkentelijken dank voor de zoo ruime en aan zienlijke toezending aan den heer Rissccuw, vrederegter van het kan ton Oostburg, van hospitanl-ververschingcnten behoeve van de zoo menigvuldige zieke manschappen in dit district bestemd, welke aanzien lijke verstrekking door de heeren mr. Paspoort van Grijpskcrke en jhr. mr. van Reigersberg Versluys, alsmede van eenige-milde gevers uit Mid delburg, is "toegezonden bestaande in tamarinde, aalbessen- en frambo zen.gelei, frambozen-siroop en azijn, bessennat, suiker, ehocolaad, cD troenen, Madera-, ll'hijn- cn Moesel wijn, rum, thee, sago, haring, tabak, linnen, pluksel en windsels, benevens dc som van f 137 80, tot aankoop van verdere ververschingen en noodwendigheden; cn voor de zorg cn moeiten welke de heer Risseeuw voornoemd in de uitdee- ling dezer toezending, op de meest doelmatige wijze, ten dienste der troepen, ziel) geeft, en bet voor eiken regtgeaarden krijgsman een stree-, lend cn erkentelijk gevoel geeft, van zijne mcdemenschen zulke treffende blijken van milde verzorging en deelneming te mogen ondervinden. De Kolonel voornoemd LEDE L. De hoer chirurgijn-majoor Frey eerst-aanwezend officier van gezond heid op het fort Fredertk-ÏJendrikbetuigt hiermede zijnen hartelijkcn dank aan deze edele menschenvrienden voor hunne milde giften door Middelburgs ingezetenen bijeengebragt bij de heeren mr. Paspoort van Crijpskcrke en jhr. mr. van Reigersberg Versluysbestaande in het navol gende 100 pakjes tabak, loo citroenen, 5 Ned. ponden thee, 5 dito bruine suiker, 5 dito witte suiker, 4§ dito pluksel, verband-linnen enz., dito chocolade, een pot aalbessen-gelei, een anker roode wijn, een kwart dito Rhijnwijn, 12 flessen bessensap, ceue fles rum, eenc ditoMallega, eene dito frambozen-azijn een mandje pijpen, eene doos met 114 stuks beschuit. Uit Staats-Vlaanderenvan de jonge jufvrouwen Tennis, twee pakken pluksel idem van den notaris Hammacher. Van den heer kV. Rissccuw twee halve vaten bier. Van den heer .7. Risseeuw nog onderscheidene ververschingen. Dank zij nogmaals aan deze edele ïuensehenvriendei)met de verzeke-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1