MIDDE.LBURGSCHE COURANT. N\ io3. Zaturdag 27 Augustus 1831. fhtMicatieti. NIEUWSTIJDINGEN. 5Duilöcïïla«b. 4fran{ttri}fc. ^cbctlatibcu. t .T'f u-., De GOUVERNEUR, van de Provincie ZEELAND brengt bij deze eer kennis van de belanghebbenden, dat op Maandag den 12 Sepcembcr 1831, desmiddags ten 12 uren, ten overstaan eener commissie uitdeEdel Groot Achtbare Heeren Gedeputeerde Staten van Zeelandin de Verga derzaal der Provinciale Staten, in de Abdij te Middelburg, in het open baar zal worden overgegaan tot de uitloting der Obligarien van de Pro. vinciale Negociatie van 290,000 welke ingevolge het plan gear resteerd bij Zr. Ms. besluit van den t December 1822, no. 70, met den 1 Janunrij 1832 moeten worden afgelost. Middelburg, den 25 Augustus 1831. VAN VREDENBURCII. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG in Zeelandbrengen bij-deze ter kennisse van de belanghebbenden, naar aanleiding van Zr. Ms. besluit van den 1 <5 Augustus 1831, (Staatsblad no. 28) waarbij de oproeping en in werkelijke dienst stelling van de manschappen, uit het Schtuterij-kontingent der ligting van het loopende jaar, behoorende tot den Eersten Banis vastgesteld: Dat alle de aangewezene Manschappen zich behooren gereed te hou den om op de eerste nader te doene aanzegging op te komen en de reis naar de voor dezelve bestemde Korpsen of Depóts aan te nemen. Dat ten gevolge van Artikel 3 van Zr. Ms. besluit van den 7 Augustus 1831 (Staatsblad no. 25), de termijn rot plaatsvervanging bij de Mo biele Schutterij is bepaald op veertien dagen en dat deze termijn zal worden gerekend te zijn ingegaan van den dag waarop deze Publicatie zal zijn afgekondigd. Dat de benoemde Commissie tot het onderzoeken en aannemen van Plaatsvervangers voor de genen welke dit jaar bij de dienst der Mobiele Schutterijen zijn opgeroepenzal vaceren des Woensdags en Zasurdags van elke weekte beginnen met Zaturdag den 27 Augustus aanstaande en eindigende Zaturdag den 10 September daaraanvolgendedes middags ten twaalf uren, aan het Lokaal van het Provinciaal Gouvernement te Middelburg. En dat mitsdien de genenwelke Plaatsvervangers wenschen te stel len, zich bij gemelde Commissie, met hunne Plaatsvervangers en de «ukken welke tot derzelver aanneming vereischt wordenop een der ge roeide dagen kunnen aandienen. En opdat niemand hiervan onkundig zij zal deze worden gedrukt, af gekondigd en aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaats. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Augustus 1831 en gepubliceerd den 26 Augustus 1831. Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C A T S Loco-Secretarii. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, Hoofdplaats der Provincie Zeelandbrengen bij deze ter kennisse van een iegelijk dien zulks zoude mogen aangaan, dat al degenenwelke eenige aangifte hebben te doen, wegens overgang of verandering van hunne Gebouwde en Ongebouwde Eigendommen, dezelve, vóór of uiter lijk op den 8 September aanstaande, ter Stedelijke Secretarie zullen be hooren in te leverenen datbij gebreke van vereischte aangiften van de plaats gehad hebbende veranderingin bet daartoe bestemde Register jjetne aanteekening kunnende worden gedaan, de vorige Eigenaren, over eenkomstig het bepaalde bij Art. 36 van de Wet van den 3 Frimaire 7de jaar, bij voortduring ten Kohiere zullen aangeslagen wordenen zij of hunne Erventot de betaling der Grondlasten zullen worden genood zaakt. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd cn aangeplakt, mitsgaders in dezer Stads-Courant geplaatst. Gedaan ten Raadhuize der Stad Middelburg, den 25 Augustus 1831.5 Burgemeester en Wethouders voornoemd, B IJ L E V E L D. Ter ordonnantie van Hun Ed. Achtbaren, C ATS, Loco-Secretarii. REGENTEN over de GODSHUIZEN re Middelburg geven te ken nen, dat zijop Dingsdag den 30 Augustus 1831 des middags twaalf uren precies, in een der Vertrekken van het Gesticht No. 1 (Gasthuis'), in het openbaar zuilen aanbesteden het verrigten van eenige werkzaam heden aan den bouw der Godshuizen; nader omschreven in de voorwaar den en het bestek welke in gemeld Gesticht ter lezing liggen. De Belastingschuldigen in het Stedelijk Middel der Lantaarn-Brand spuit- en Nachtwacht Geldenwelke tot heden achterlijk zijn gebleven in de voldoening van hunne verschuldigde termijnen van Aanslag, over de Dienst van 1800 Een-en-Dertig of vroegere jaren, worden bij deze ten laasten male uitgenoodigd, tot eene onverwijlde voldoening van dezelve, en zulks vóór of op den 2 September aanstaandedewijl na dat tijdstip tegen de zoodanigen der tlalatigen het middel van vervolging zal wor den te baat genomen, hetwelk ingevolge der wet wordt voorgeschreven. Middelburg, den 27 Augustus 1831. DE TROJJE N z Collecteur. BERLIJN den 19 augustus. Men heeft berigteti uit Warschau van den 10 dezer ontvangen, volgens welke aldaar daags te voren, in eene ge heime zitting der vereenigdc kamers, eene commissie benoemd was, ten einde zich naar de armee te begeveu, gevoimagtigd om een waakzaam oog op de bewegingen der Poolsche armee te houden en den generalis simus desnoods te schorsen, en provisioneel door eenen anderen te doen vervangen. De Russen schenen geen haast te maken om de Poolsche armee, welke zich tot eenen wanhopigen strijd voorbereid heeft, aan te tasten; de maarschalk Paskewitsch verschanste zich bij Lowicz. Ru- diger had nog maar een klein gedeelte zijner magt over de Welchsel doen gaan, en aan den linker.oever eenige verkenningen tot in dc nabijheid van jRadom doen avanceren. Het berigt van de door de Hollandsche armee bij Leuven behaalde be slissende overwinning op de Belgen, en de daarop gevolgde staking der vijandelijkheden heeft hier eenen ongemeen aangename» indruk gemaakt, Uit Petersburg wordt gemeld dat II. M. de keizerin den 8 augus. uis is bevallen van een' prins, die den naam van Nicolaas zal ontvangen, PARIJS den 18 augustus. De koning heeft aan de commissie der gede puteerden, welke hem het adres van antwoord heeft aangeboden, onder anderen het navolgende te kennen gegeven Sedert uwe vereeniging hcefc de onverwachte inval van de Holland sche armee in Belgie mü genoopt onmiddelijk een leger bijeen te bren gen, ten einde den koning der Belgen te ondersteunen, en aan die natie, ous in zoo vele opzigcen dierbaar, de hulp te bieden, welke zij zoo zeer behoefde. Deze beweging is met het beste gevolg bekroond. De koning van Holland heeft het plegen van vijandelijkheden met onze troe pen vermeden, en zijn leger keert op dit oogenblik naar het Holland sche grondgebied terug. Ik hoop, dat ons leger eerlang naar Frankrijk zal kunnen terugkeeren, en ik zal mij haasten hetzelve terug te roepen zoodra ik, in overeenstemming met de mogendheden, welke, met mij, de onafhankelijkheid en de onzijdigheid van Belgie gewaarborgd hebben, verzekerd zal zijn, dat deze terugkeer dat land geenszins bloot zal stel len aan nieuwe invallen. Het is mij aangenaam, dat gijlieden den ijver» weiken mijne zonen bij deze gelegenheid hebben betoond, op prijs stelt, enz." Het slot van het antwoord houdt in, dat Z. M. de bnitenlandsche be trekkingen derwijze hoopt te leiden, dat de vrede, zonder de nationale eer of belangen in de waagschaal te stellenzal kunnen behouden blijven. Te gelijk met een breed betoog in het ministerieel avondblad, dat Frankrijk er niet aan denkt, om de Belgische vescingen in bezit te hou den, leest men heden in den MoniteurMen verzekert, dat een deel van ons leger naar Frankrijk zai terug keerenzoodra geheel het Belgi sche grondgebied door liet Hollandsche leger zal ontruimd zijn." De liberalen schijnen ontevreden over deze verklaring, en dezelve te beschouwen als het gevolg van bedreigingen uit Engeland. Intusschen is dezelve tamelijk'onbepaalden kan de beslissing van hetgeen onder dat geheele grondgebied moet worden verstaan, alvorens een deel terugtrekt, aanleiding geven tot verschil van gevoelens. PARIJS den 20 augustus. De oudste zoon van den heer Casimir Per- rierwiens vertrek naar Londen laatstelijk was aangekondigdisiedere eergisteren avond, alhier terug. Hij brengt, naar men zegt, het besluie der conferentie aan het Fransche gouvernement over, waarbij het kabinec van het palais-royal aangezegd wordt, dat het de armee van den maar schalk Gérard dadelijk naar Frankrijk zal hebben terug te roepen. In de zitting van gisteren heeft de heer Louis, minister van finan- tienaan de kamer der afgevaardigden de rekening overgelegd van ont vangst en uitgaven over 1831 en het budget over 1832, volgens het welk de gewone uitgaven, over 1832, de som van 955,980,012 en de buitengewone 141,728,000 fr. zuilen beloopen. De wet, waarbij de middelen en wegen tot dekking der gewone uitgaven worden voorgedra gen, begroot de ontvangsten op 978,586,391 francs. Bij de opening der zitting had er eene zeer levendige woordenwisseling plaatstusschen de heeren LamarqueSebastianiRumtgny en Jacqut- minot, 's GRAVENHAGE den 23 augustus. Het was heden een echt Vader- landsch, een oud Nederlandsch feest. De beide overwinnaren van Hasselt en Leuven deden heden middag hunne plcgtige intrede binnen deze residentie. Reeds gisteren hielden de bewoners der straten langs welke de Prinsen hunnen intogt zouden doen zich bezig, met hunne woningen op te tooijen, en dezen morgen waren al die straten en nog vele anderen met festoenen bloemen en vlaggen versierd. Daarenboven woei van alle openbare en van een aantal bijzondere gebouwen de standaard van Oranje en het klokken spel deed zich van tijd tot tijd hooren. De rijdende schutterij trok de Prinsen tijdig te gemoet, die door de zelve herwaarts geleid werden. Omstreeks twee tuen kwamen de beide Vorsten, IIH. KK. IIH. de Prinses van Oranje, Prinses Frederik en de jonge Prinsen, benevens H. M. en II. K. H. Prinses Mariannedie hoogstdezelve waren te gemoet gereden, aan het met veel smaak, van regeringswege, versierde hek van de Bogt van Guinée aan, waar dezelve door een detachement jagers en de schutterijzoowel gewone als vrijwil lige, ontvangen werden. Aldaar was eene ontelbare menigte toeschou wers verzameld welke de beide Helden met de luidste toejuichingen en een dikwerf herhaald hoezeebegroette. Oogenblikkelijk waren de paarden van het rijtuig van den Prins van Oranje afgespannen, en langs de paar den van dat van Prins Frederik schaarde zich een groot aantal personen die meer dan de paarden zelve den wagen voorttrokken. Aldus ging de trein voorwaartswelke door een detachement der vrijwillige rijdende schut ters geopend werd waarop volgden de koetsen der Prinsen en Prinsessen achter dezelve bevond zich het overig gedeelte der schutterij te paard daarna eene eerewachtbestaande uit eenige jongelieden zonder uniform een aantal rijtuigen, waarin de leden van het stedelijk bestuur en vele andere aanzienlijke lieden gezeten waren verder het detachement jagers, terwijl de trein gesloten werd door de schutterij te voetmet den staf en hetmuzijlc aan het hoofd. Men kan zich geen denkbeeld vormen van de geestdriftwelke bij dezen intogt onder alle standen heerschte. Oud en jong, geringen en aanzien lijken gaven de ondubbelzinnigste blijken van hunne vreugde bij het terug zien der Helden, die bun leven voor het Vaderland zoo kloekmoedig ge waagd hebben en die zulke gevvigtige diensten aan Oud-Nederland hebben' bewezen. Ook de beide Prinsen waren kennelijk aangedaan en ten uiterste getroffen over de bewijzen van dankbaarheid en gehechtheid, welke *s Gravenhagens ingezetenen aan den dag legden. De Prinsen stapten aan liet Koninklijk paleis af, waar zij op het balkon door Z. M. ontvangen werden, cn waar hoogstdezelve zijne beide Zonen in tegenwoordigheid der tallooze menigte, en onder een onafg ebroken ge- I juich, aan zijn hart drukte.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1