advertentien. ZEETIJDINGEN. Men vraagt te huur of te koop een goed Burger HUISin eenen goeden stand adres bij de Uitgevers dezer Courant. vlagf.cn van publieke gebouwenen tiit. meest alle huizen cn schepen getuigde; terwijl zich ven tijd tot tijd. het klokkenspel liet hooren. Ten tien uren werden, in de tempels der onderscheidene godsdienstige gezindhedendnnltzeggingéti en gebeden voor den geliefden Vorst en het hei! des Vaderlands ten Hemel opgezonden. De muzijk der schutterij heeft zich in de abdij, van 12 tot 2 uren des middags en van 6 tot 8 uren des avonds doen hooren. Ten 1 uur ont ving Zijne Exc. den heer gouverneur der provincie de gelukwenschingen der civile en militaire autoriteiten, coiiegicn en kerkeraden. Des na middags werd door Z. Exc. den heer gouverneur een luisterrijk diné gegeven. In de gestichten van weldadigheid werden de genlimenteerden; op buitengewone verkwikkingen onthaald, en de geheele dag overigens aan hartelijke vreugde toegewijd. Heeren burgemeester en wethouders dezer stad hadden, bij eene ken nisgeving, hoe gaarne ook anders, gemeend geene uitnoodiging tot eene %'emeene verlichting te moeten doen, daar, in de tegenwoordige tijds omstandigheden waarin het Vaderland geldelijke opofferingen behoeft en Zoo vele zieken eh gekwetsten zich in de hospitalen van hetzelve bevin den, het doelmatig moet geacht worden daartoe die gelden af te zonde, ren, welke andets aan vreugde-reekenen zouden worden besteed. Eene algeirieene illuminatie heeft dus geen plaats gehad, maar tot laat in den nacht heeft het afsteken van voetzoekers en andere vuurwerken voort- geduurd. In de Belgische bladen vindt men thans een besluit van prins Lcopold van den 16 augustus, waarbij de heer cis Rrottchare tot minister van oor log en de heer Teichmm voorloopig in deszelfs plaats tot minister van binnen landsche zaken benoemd wordt. Alvorens op te treden, heeft de vorige minister van oorlog, Hotte, nog de volgende dagorder uitge vaardigd SoldatenDe schikkingen betrekkelijk het sluiten van den vrede, geven nog wel geene zekerheid dat wij de vijandelijkheden niet weder zullen moeten hervatten echter veroorloven zij aan Z. M. u eenige da gen rnst te gunnen, waaraan' gij behoefte moet gevoelen, „Onze vijand heeft ons onverhoeds en met eene groote overmagc aan getast; om hem op. alle punten tegenstand te kunnen bieden, hebt gij veelvuldige eii langdurige togten nioeten doen, waarvan gij de vermoei- jenissen met standvastigheid hebt gedragen. De koning gelast mij, zijne tevredenheid daarover aan het leger te betuigen. u rntusschen heeft in de gelederen van verscheidene regementen voet- volle'niet altijd genoegzame orde geheerscht; het is dringend noodzake lijk dat dezelve hersteld worde. Z. M. beveelt aan allen, die lutnne korpsen ijiet gevolgd zijn, zich onverwijld daarbij te vervoegen, en ver - wachc vflii uwe goede gezindheid, dat gij er allen uwe eer in zult stel len, ojn de krijgstucht stiptelijk in acht te nemen. Dat dan diegenen, dje achtergebleven zijn, zich haasten 0111 weder naar hunne vaandels terugzie keeren, en dat allen, door zich in den wapenhandel en in de betrachting van goede orde te vervolmaken, zich in staat stellen, om nieuwe diensten aan. het vaderland tc bewijzen, indien hetzelve hunnen bjjstand op nieuw no.odig moge hebben. De minister van oorlog Const. d'Hane." Deze vermaning tot orde schijnt niet geheel noodcloos te zijn. Ook tfe fe Antwerpen bevel voerende generaal de Tahor heeft den 16 eene dag order uitgevaardigd ten einde aan de burgerwachten uit het kanton Boom die eene bnitengemeene weerbarstigheid en ongehoorzaamheid aan den dag leggen, bekend te maken, dat zij even goed als de linietroepen aan dij' krijgswetten onderworpen zijn, welke tegen hen met alle gestrengheid Zullen wórden ten uitvoer gelegd. De gelden uit de Brusselsche bank, die hij de nadering van ons leger naar Bergen gebragt waren, zijn den 17 weder naar Brussel terug gevoerd. In de Gazette de Francc leest men den volgenden brief uit Brussel van 14 augustus. „De oorlog is geëindigd. De prins van Oranje heeft zich mét roem overladen, zoowel dobr.de bekwaamheid waarmede hij de overwinning heeft weten te behalen, als door de gematigdheid, waarmede hij daarvan heeft gebruik gemaakt. Do heeren Belliard en Gérard erkennen dit vol mondig. Lcopold heeft zich als een man gehoudenhij was wanhopig over de lafhartigheid zijner soldaten en heeft hun verscheiden malen een góed voorbeeld willen geven, en zich aan hun hoofd gesteldom hen we der voorwaarts tc doen trekken. Van zijnen geheeleti staf is hij zelf het minst van allen voor de kogels bevreesd geweest. Eenige weinigen hebben zich dapper gedragen, onder anderen de géneraal Clumpeen ar tillerie-officier de eenige wiens batterij behoorlijk antwoord gaf aan cfe voortreffelijk bediende artillerie der Hollanders..... Lcopoldzegt men zal het geheele leger omsmelten, om zich van eene menigte nietsheduidende officieren te ontdoen. Groot geschreeuw zal daarover opgaan maar hij kan niet anders. Mij is nog niet te Bros- sbl teruggekomenmaar van IVTechelen naar Leuven vertrokkenwelke laatste stad de Hollanders heden net roem ontruimd hebben. Het over schot des Belgischen legers bedraagt naauwlijks 5»000 man." De toon der Belgische dagbladendie voor eenige dagen vrij wat lager gestemd wasbegint weder zijne gewone praalzucht en snorkerij te bereiken nu de Hollanders hunnen bodem weder hebben verlaten en een FYatiscli leger het beschermt worden zij weder helden. In Brussel liep het gerucht, dat er van het Engelsch kabinet een courier voor sir Adair was aangekomen met depeches, naar aanleiding van welke hij bij koning Lcopold moest aandringen om de onmiddeJijke ontruiming der Fransclie troepen uit Belgie.te verwerven. De Franschgezinde partij begint in Luik weder ombewimpcld het hoofd op te steken en wenschen voor eene vereeniging met Frankrijk te kennen te geven. Den 16 dezer hebben te Gent weder eenige onlusten plaats gehad: in de sociëteit la Concorde zijn glazen ingeslagen al de militaire magt kwam op de heen cn het gelukte om het volk uit een te drijven. De kolonel Achille Muratvoormaals kroonprins van Napels, is, op het berigt van oorlog uit Londen te Brussel aangekomen om de Belgen zijne dienst aan te bieden. De ondergeteekende betuigt bij deze zijnen hartelijken dank, voor de nog menigvuldige toezendingen van pluksel en verband-linnen waaronder een kistje uit Dordrecht, met opschrift: ten dienste van het Vaderland twee pakjes pluksel en verband-linnenwaarbij twee Zeetiwsche rijks daalders, van mevrouw de wed. M.A.C.van een onbekend menschen- vriend een pak thee, 35 pakjes tabak en een broodsuiker; alsmede van Gortgeen, van den heer V. M. Zes flessen beste Rh ij n wijn (IJochheimerj en van den heer L.6 flessen muskaat-wijn. Uit Tholèn door den heer Oatshoekdrie flessen bessensap een fles flamboozen-azijn cn een pak rijst. Alsmede, door jr, mr. van Reigersberg Versltiys110 stuks tinnen lep éls, joo pakjes tabak, 15 citroenen, een pak suiker, 2 maiKijes pij pen enz, Terwijl mede, door den heer ftingerenden aide-majoor Zcmhsch* niet tegenstaande zijn ed. uit vaderlandsliefde reeds eepigt* üiaanden mét de grootste mcnschlievendheidin het hospitaal werkzaam is, ook een jaantal tinnen lepelscitroenen tabak en andere verkwikkingen zijn aan- gebragt. Van welke menscblievendc bijdragen de zieken cn gewonden, bij ge legenheid van Zr. Ms. verjaring op heden de vruchten z-ullen plukken-, als wordende heden morgen ten 10 uren begonnen met de uitdeeling van jeenè rijstsoep, waarin ruim po Ned. ponden yleeschen wit brood. Ten .12 uren bekomen 360 man ieder een half koekje beste chocolade, met jsuiker en beschuitjes, en die zulks begeeren kunnen muskaat- of andere fijne wijnen drinken; terwijl om 4 uren zal worden uitgedeeld eene bier en brood-soep, met witte wijn en 100 doorns van eijeren en ten slotte 0111 hnlf-zeven, goede thee, met melk en suiker, waarbij voor ieder man gevoegd wordt een geboterd broodje met kaasgerookt vleesch of os- senrong naar verkiezing. Eindelijk ontvangt elk eene Ned. onee tabak, benevens eene pijp en dopje, waarna zich ieder ter rust begeeft. Zie daar dan, edele gevers! eene schets, op welke wijze uwe liefde», gaven worden uitgedeeld, en hoe, in overeenstemming met de gevoelens van uwe harten, de gewonden eruzieken worden verkwikt. Geniet dan, bij de gedachte hieraan, die vreugd en zelfvoldoening, welke de onder geteekende gevoelt bij dé uitdeeling, en bij het zien van de vergenoegde en dankbare gezigten van de zieke en gewonde krijgslieden die zich gelukkig achten van in Zeeland verpleegd te mogen worden. Middelburg, den 24 augustus 1831. De Chirurgijn-Majoorchef van de geneeskundige dienst, Dr. F R U Y T. Bij de uitgevers dezer ia weder ontvangen van den heer J. Laj9 onder het divies voor den dapperen Hollander 4 flessen Rhijn-wijn 4 dito roode wijn, to Ned. ponden tabak, 1 Ned. pond broodsuiker.— Van X een pak pluksel benevens onderscheidene pakjes van onbeken den. Nog van een onbekenden, een pak thee, tabak, rijst en verband linnen. Men houde zich van eene goede verzorging overtuigd. Beursprijs te Amsterdam 22 Augustus. Recepissen van de Geldleening van 1830 70 it 705 Schatkisc-bil. jetten 8o£ Jt 81 Anticipatie-biljetten h Vrijwillige N:ego- tiatie 77I 785 Renv. van dito de 2§ pets. Nat. Wer kelijke schuld 36 h 3654! pet. Amort. Syndic. 57^ k 58 Frankr. 3 pet. Insclrr. k 58 Engel. gec. 8i-| a 81?; 6 pet. Russ. Inschr. 52I k 53^ Idem 5 pet. Obl. bij Hope Co. 8 rj k 82§. VLISSINGEN den 23 augustus. Den 16 dezer is uit zee alhier ter recde gekomen Zr. Ms. brik van ooriog de Meermin, kommandant van II hij ncn heden Zr. Ms. brik de Windhond, kommandant 11. F. Tcngbergen. Ook is den 17 dezer op onze reede aangekomen Brevigkapt. P. Koek, van Brevig naar Antwerpen gedestilleerdmet houtwaren welke quaran taine moet houden. Den 2* en 2a dezer zijn voor Antwerpen bestemd alhier ter reede gekomen: Soeridderen kapt. G. Wiebevan Sundswald, met houtwaren en de Pellikaankapt. J. Vroome, van Londen, met stukgoederen. De koopvaardijschepen, welke hier waren binnengeloopen en in der tijd door ons zijn opgenoemdzijn dezer dagen naar Antwerpen opgezeild. J-Ieden overleed onze waarde Moeder en Behuwd.Moeder, CATHA- RINA van de PLASSCHE, Weduwe JOHANNES AARTSEN, in den ouderdom van bijna 81 jaren. Middelburg P. van EIJNDHOVEN. den 22 Augustus 1831. SUZANNA van EIJNDHOVEN, geb. Aartsen. Dienende deze tot bijzondere en algemeene kennisgeving. DEELHEBBERS in het Zeeuwsch Militie-Genootschap, ter voor ziening in het Plaatsvervangen in de Nationale Militie over de jaren 1827, 1828, 1829 en 1830,- in het Eiland Walcheren woonachtig, worden verzocht te compareren op Zaturdag den 27 Augustus 1831, op de Bovenzaal van de Sociëteit de Vriendschapin den Langendelfc, des middags ten twaalf uren. VERKOOPING VAN HOUTWAREN, 0p Vrijdag den 26 Augustus 1831, 'smorgens tien uren, op de Kaai, over de Brug, te VEERE, ten overstaan van den Notaris Snijder. OPENBARE VERKOOPING, Woensdag den 31 Augustus 1831 des morgens 10 uren precies, te VEERE, ten overstaan van den Notaris W.M. Snijder en getuigen van 60 a 70 Canassers beschadigde SUIKER afkomstig van het onlangs op den Banjanrd verbrijzelde Schip de Jonge Jacobus. Dingsdag en Woensdag den 13 en 14 September 1831, VERKOO PING van MEUBELEN enz., op de Vlasmnrkt, Wijk L. No. 8, bin nen deze Stad in het vervolg nader en breeder 'te annonceren. fe koop een Bruine KuiN, ouci vijr jaren, uuuw m nmkuc kwaam tot alle werk, alsmede een Tweebanks PORTIER-WAGEN met Glazen; adres bij A. Darsi. geste Vriessche AARDAPPELEN uit den Kelder op den Dam G. 33, voor1 de Mud en de 5 Kop 6 cents, van 'smorgens 10 tot 12 en van 2 tot 5 uren. Jemand genegen zijnde zich als REMPLAQANT bij de Schutterij te verbinden adressere zich bij de Uitgevers dezer Courant. Eene KEUKENMEID met November benoodigd bij Mevrouw Slicher Seisdam. 'gerstond eene MEID, met de PotenW.tscb kunnende omgaanbenoo digd adres bij den Boekverk-ooper Schutters. ]y[et November eene MEID benoodigd, met de Pot kunnende om gaan, op Dorenslustte OOSTSOUBURG. gij de Uitgevers dezer Courant wordt hedengeheel ten voordeele der Gekwetsten, uitgegeven: LE REVEIL DU LION BATAVE, Ode hèroïquepar F. C. ROUD fi co Cents. Alsmede: 1)E TWAALFDE AUGUSTUS 1831, Dichtstuk, door A. RUYSCIJ it 20 Cents. TER IIHUKKEU11 VAN DE GEBROEDERS ABRAHAMS,

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2