G E B R E R S A Bit AH A M 8. der behoefte tiitpr rêStéij", heeft'ziek fn pershóh trSr'net 4de district dezer provincie begeven, om zich "van dc bcnooaigdhecfenwelke aldaar mogten bestaan, te overtuigen en voor de verzending zorg te dragen. De navolgende kennisgevingen zijn bij ons sedert 11. zattudag ontvan gen, en strekken, even als de reeds vroeger door ons medegedeelde, ten bewijze der deelneming in het lot der gewonde en zieke verdedigers des Vaderlands, welke in de ziekenzalen en infirmerien dezer provincie verpleegd worden. .re De ondergeteckendeAdministrateur der Garnizoens Ziekenzaal te Middelburg, betuigt bij deze zijnen openlijken dank aan de inwoneis dezer Stad, wejke uit menschlievendheid, sedert de maand januarij jl. zoo cot versterking als verkwikking van de alhier zich bevindende zieke militairen hebben bijgedragen. Inzonderheid moet men zijne hulde toebrengen aan de heeren Pas poort van Grtjpskerke en van Reigersberg Versluyswegens de onvermoei de zorg welke hun etj. steeds aan den dag gelegd hebben, niet alleen met het inzamelen van bijna alle die verkwikkingen maar pok door het da gelijks bezoeken der zieken in het etablissementwaardoor die heeren an ook zoo treilend getoond hebbendat hun niets aangenamer is dan e lijdende menschbeid hulp en bijstand te verleencn en thans voorname lijk den zieken krijgsman op te beuren, en voor hem aile die middelen eer dispositie te stellen, welke tot deszelfs versterking en verkwikking kupijen, bijdragen. Zie 'nier hetgeen tot heden, op verschillende datums, bij dit etablis sement is ingekomen, op eenige restanten na; behoorlijk aan de zieken uitgegeven en aan het departement van oorlog verantwoord, als: 385 Nederl. kannen roode wijn 20 dito Rhijn-wijn, waaronder 12 flessen Marcobrunner 5 8 dito Madera-wijn, 72 dito bessensap; 150 vin gerhoeden citroensap75 dito limonade, 3 flakkons framboozen-siroop 5 potten gelei van aalbessen6 kleine en een groote Keulsche potten ta marinde 20 Ned, ponjlen vijgen; 34 dito pruimen, idem in twee Keul sche potten, 355ÏNed. ponden thee, 107 dito witteen bruine suiker, 30 dito chocolade2 dito koflij, 25 dito sago, 17 ponden pluk- en eijerbeschuit, 310 stuks chinaVappelen150 dito citroenen 35 Ned. poiulen tabakeen mandje Goudsche pijpen 50 stuks tinnen eetlepels verscheidene pakken pluksel van onbekenden den 12 dezer, een half anker beste roode wijn; den 16 dezer, eene ke.lderfles citroensap en een pak pluksel. (lok is vaii wege de heeren leden der sociëteit de Vergenoeging op de markt; ten behoeve van gewonde militairen, onder dankbetuiging ont vangen: 10 Ned. ponden tabak en 13 Duitsche pijpen, waarvan een bijzonder bestemd was voor den zich alhier bevindenden Kapitein de Greef, gewond in de gevechten bij Sluis in Vlaanderen, op den 7 de zer; zijnde de gelden, tot aankoop dezer voorwerpen, herkomstig van het provenu van potspelen op het biljard en eener collecte onder de beeren leden, gedaan op het ontvangen der heugelijke tijding dat ons leger eohe yplkomene overwinning; bij Leuven, op den vijand behaald heeft. Middelburg, den 22 augustus 1831. De Administrateur voornoemd, BASSING. De Kapitein, fungerende Onder-Intendant, belast met het toezigt der administratie van de gnrzizoens infirmerie te Vlissingenbedankt welmeënende den edelen menschenvriend uit Breda, welke hem, door tusschenkomst van den heer A.Ruyschte Vlissingen een som van vijf tig gulden heeft doen. behandigentot aankoop der behoeften van de Gekwetsten en Zieken, alhier verpleegd wordende. Het doel van den edelen gever zal met genoegen worden vervuld. Vlissingen, 20 augustus 1831. KRIESFELD, Kapitein. De ondergétcekende vindt zich verpligtbij herhaling zijnen dank te betuigen voor de Nederlandsche milddadigheidzoo liefderijk aandermaal betoond.in de volgende giften, tot herstel of verkwikking der gewonde krijgslieden, als: Van den heer Looisbrouwer te Vlissingen,/10 in geldswaarde; twaalf Duitsche pijpen, van een onbekende uit Middelburg gezonden dóór den heer Ruysch te Vlissingen twee groote pakken tabak. Van den heer Verhoeven te Vlissingen 10 pakjes tabak en 18 citroenen. Van een onbekende te Breda gezonde ndoor de heeren Broese Comp., boekhandelaars aldaar, 50. jVan deirheer Claude C'romme/in, te Amsterdam, eene assignatie groot 50. Van een burger uit Vlissingen2 potten frambozen-gelei. Van de heeren der vaste tafel bij den heer Peters Hotel de Commerce te Vlissingen), 10 flessen roode wijn. Van den heer de Kruyff", een groote zak met tabak. Van een onbekende, twee pakjes tabak, zes flessen wijn St. Estephe- Medoc. Van de heeren Tromp de Jonge, te Zierikzee, een pak tabak en een mandje pijpen. Van de sociëteit de Vergenoegingte Middelburg, 10 ponden tabak, en uit het bedrag van een potspel in gemelde sociëteit, 12 Duitsche pijpen. Van de commissie ter verzorging vafi hospitalen, te Amsterdam, een groot pak windsels, pluksel en eompressett; twee kisten citroenen, zes sujkèrbrooden én een klein kistje waslicht. Van den heer Sohier Sériete Middelburg, namens bovengemelde commissie, twee ankers bessensap, twee kisten citroenen, zes suiker- bronden en een klein kistje niet waslicht. Van de dames Bootte, te Middelburg, een pak linnen, een pak pluk sel en in geldswaarde 5. Van de Gebroeders Abrahamste Middelburg, uit Thoien ontvangen, 75 citroenen en een partij pluksel. Van eenige flaagsche dames door de heeren Paspoort van Grtjpskerke en van Reigersberg Versluys24 halve flessen bessensap, 10 ponden suiker, 10 ponden thee, 3'! ponden bruine sago', 15 zwagrels 17 com- pressen en wat plukselen voorts nog uit Middelburg 25 pakjes tabak, Onbekend uit Vlissingen, een pot kruisbessen gelei, een pot aalbessen gelei en een pakje pluksel. Van de heeren Tromp de Jonge, te Zierikzee, 7 flesspn rood en wit bessennat, 4 flessen limonade, 2 flessen confituren, 20 flessen rooden wijn, 2 flessen citroensap, 2 flessen limoensap,, 3 flessen fraijjboozen azijn, een fles framboozen siroop2 flessen Rhijnwijnéen pot gecon- fijte barbar isseneen pot gecoiifijte kersen, een pak suiker, een pond chocolaat!een baaltje rijst96 citroenen pn eene partij linnen en pluksel. Van den heer instituteur de Lignynamens Zijn-ed. schoolkinderen, 5'ponden en 4 oneen tabakëert pak pluksel en een pakje (innen. Van den lieer 'Petchte Vlissinge'h, 4 flessen ivie LeSsenSap efi een pakje pluksel. Voorts nog van onderscheidene menschenvrienden eene menigte pakjes linnen en plukselte veel om alles afzonderlijk te vermelden. De chirurgijn-majoor van den tsten rang, belast met het toezigt over de geneeskundige dienstin de provincie Zeeland, en bij het garnizoen te VlissingenC. J. COURt. De Kapitein Kommandant te Sluis, geeft dankbaar kennis van het bij hem Ontvangen der navolgende óbjecten voor de geblesseerde manschap pen., hier Verpleegd wordende, als: van Middelburg, uit de sociëteit de Vergenoeging acht stuks Duitsche pijpen en vijf ponden tabak in pak jes, aangekocht uit de daartoe door heeren leden bijeengezamelde gelden, bij het ontvangen der tijding van dé overwinning door Z. K. H. déu Prins van Oraujé behaald, op den 12 dezer. Als niede uit G'roedevan een heer, een gouden tienguldenstuk en 20 citroenen en van dén heer Steuerwald, een pak pluksel, door zijn wel eer ws. kinderen vervaardigd. Terwijl nogop den 18 dezerdoor den heer J. Risseeuwtë Oost- burgaan het adres van den eerstaanwëzenden officier van gezondheid, Sivcrtis gezonden: 7 flessen bessensap, 3 dito Moezel-wijn, 1 brood suiker, 33 pakjes tabak, r potje tamarinde, i| pond thee, 1 potje aal bessen-gelei (bestemd voorde geblesseerde manschappen van de kanonneer- booten), 1 pakje sago, 10 citroenen, i pak pluksel en verbandlinnen. Sluis, den 21 augustus 1831. De Kapitein Kommandant voornoemd VAN HOP BERGEN. De ondergeteckende betuigt bij deze aan mevrouw Canter-Alta, geb. Baldeen mevrouw van Deinsegeb. Hamer, van Hulst, zijnen opreg- ten dank voor het geschenk van: 6 flessen wijn, 6 dito bessensap1 pond sago, 1 dito th.ee, 2 dito suiker, tot verkwikking en versterking gezonden, voor de zieken onder de dappere verdedigers van Koning en Vaderland alhier. Bijzonder aangenaam is het hem deze blijk van belang stelling openlijk bekend te maken, en durft hij zich vleijen, dat het goede voorbeeld door genoemde dames gegevenook anderen zal aanspo ren hetzelve te volgen, llulst, 13 augustus 1831. De Majoor, tijdelijke Kommandant van Hulst, N E U II AUS. Axel, den 19 augustus 1831. Van de heeren mr. Paspoort van Grtjpskerke en jhr. mr. van Reigers berg Versluys, welke de menschlièvendc taak op zich 'genomen hebben omuit de geldelijke en andere bijdragen van Zeeuwsche menschenvrien den, in de behoeften van onze zieke en gekwetste krijgslieden te voor zien, ontvangen hebbende, om ten behoeve der in het vijfde district aan 'bekomene wonden of ziekten lijdende dapperen te worden aangewend 7 flessen bessensap, een dito 111111, een pot tamarinde, 7 Ned. ponden witte suiker, 5 dito thee, 50 citroenen, 25 pakjes tabak, 2 pakken pluksel, een dito verband-linnen en f 25 (waarvoor flessen roode wijn zijn aangekocht) heb ikonder kennisgeving daarvan aan den heer Luitenant-Kolonelkommanderende de troepen in voornoemd district, de vorengenoemde objecten ter beschikking van Z.W.E.G. gestelden is de ■overneming derzelve gevolgd van den aan mij gerigten briefmet welks mededeeling, door middel van dit dagblad, ik vermeen den tol der dank baarheid te betalen, zoo wel aan bovengemelde heeren als aan de edele ïnenschenvrienden die door derzetver milde bijdragen hun ed. in de be reiking van derzelver loffelijk doel behulpzaam zijn geweest: Axel, den 18 augustus 1831. Het strekt mij tot eenen bijzonder aangenamen pligt, UWEG. mijnen innigen dank te kunnen betuigenvoor deszelfs aangewende pogingen de vruchten, welke dezelve hebben opgeleverd, strekken bij vernieuwing ten bewijze, dat niet alleen opregte Nederlandsche geaardheid hooge belangstelling onze dapperen bij hun voorwaarts rukken heeft doen ver gezellen, maar ook dat het Nederlandsche hart der menschlievendheid steeds gewijd blijft. De welwillende gift, door Zeelands ingezetenen, door uwe tusschenkomst, ten behoeve der gekwetste en krank gewordene krijgslieden geschonken, zal op de meest doelmatige wijze worden aange wend; terwijl de toezegging van met soortgelijke opvolgende bezendin- gep voor andere plaatsen in dit district te zullen voortgaan, mij in de 'gelegenheid zal stellen om in het algemeen de krijgslieden, uit andere provinciën ter verdediging van het Vaderland herwaarts toegesneld, den echt Oud-Nederlandschen inborst van hunne Zeeuwsche landgenooten te ileeren hoogschatten. De Luitenant-Kolonelkommanderende de troepen in het 5de district van Zeeland, J. L'E Br ow de Vexet. A. Met de plaatsing in uw geacht blad zullen UEd. bijzonder verpligten UEd. Dv. Dienaar, MOSSELMAN. Bij de ondergeteekenden is weder ten dienste der gewonden en zieke verdedigers des Vaderlands ontvangen Op den 20. Van P. en A. 5 dozijn tinnen eetlepels pluksel cn wind sels. Van B. eeo.e groote doos met beschuit. 23. Eeij pak gemerkt A. T. inhoudende: 5 Ned. ponden ta- ;bak in ipo pakjes. Een dito pak gemerkt M. H. met den.zelfden inhoud. Twee Ned. ponden thee. Van den Heer Burgemeescer van Thoien, bfiegngebragt'door ingezete nen dier stad en gemeenteeene mapd met pluksel en verbandlinnen; i een dito met bessensap in flessen; 15 Ned. ponden en 2 oneen tabak; a mandjes met pijpen., 23. Een pakje thee en een dito pluksel, Van de leerlingen. der school van den heer F. C. Rond f 8„ 3*. Van al hetwelk door deze aan de. edelmoedige gevers de ontvangst wprdt berigt en kennis wordt gegeven dat dezelve dpor ons zijn ge- steld onder de directie van de heeren mrs. Paspoort van Grijpskefke en jhr. van Reigersberg Versluys, v DE GEBR.ABRAHAMS. B'i.J- MOENS is gedrukt, en wordt,, ten voordeele der Gekwetsten h' 1a| Cents'uitgegeven DE VIERrKN-TVyiNTIGSTE AUGUSTUS 1831 nu vooral gedenkwaardige JAARDAG van Nederlands beminden KONING. Te Middelburgter llrukkerij van dé

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 2