N\ MIDDELBÜRGSCHE COÜ BANT. P 100. Zaturdag i 20 Augustus 1831. N IE UW'STJJDIN GEN. £hnigdtfon&, Jftraufcrijfi. j&kheirïanbcst. r 1 -b BURGEMEESTER. en WETHOUDERS der Stad MIDDELBURG, brengen bij dézeter konnisse vande Ingezetenen, datvermits voor taan ingevöj^e koninklijk besluit van den- 24 december no.123, telken jare de opengevallen Kiezers-plaatsen moeten worden aangevuld alsnuvolgens Art. 12 van hft. Reglement voor de Steden, aan de Hui zen 'det Stemgereg'tigdcn op 31 augustus aanstaande en volgende 'dagen, door Wijkmeesters, Biljetten ter invulling zullen worden rondgebragt ten einde dérzciver stemmen uit te brengen op zoodanig aantal perso nen, als benoodigd zal zijl) tot voltallig making der vacatures, welke, sinds de laatste benoeming vap Kiezersonder dezelve mogten zijn ont staan, et) welke .genomen zullen moeten worden uit eene daarbij te voe gen lijst van de zoodanigen die de vercischtcn bezitten om tot Kiezer te worden gekozen, en welke Biljetten., vier dagen daarna, door de Wijkmeesters zullen worden opgehaald, in eene besiotene Bus, voor zién van de noodjge opening, waarin de Stemgcrcgtigde verzocht werdt zijn Biljet, behoorlijk toegemaakt, zelf, of door iemand van zijnentwe ge te doen werpen; terwijl degene, die zijn Biljet alsdan niet behoor lijk ingevuld raogt hebben gehouden zal worden voor diimaal van zijne stemming te hebben afgezien; wordende, ten einde een ieder zoude kunnen oordeelen of hij de bevoegdheid heeft tot het Stemregtof wel om tot Kiezer te kunnen worden verkozen bij deze herinnerd aan de Artikelen van het Regerings-Reg'lementdaartoe betrekking hebbendeen zijnde v.an den navolgenden inbond Art, 2. Voor Stemgeregtigden worden gehouden zij, die ten minste gedurende het laatst verloopene jaar, Ingezetenen der Stad of van der- zelver grondgebied geweest en nog werkelijk op het oogenblik zelve In gezetenen daarvan zijnde den ouderdom van 23 jaren hebben vervuld, jaarlijks in de Verpondingen verdere beschrevene Rijks middelen, bui ten het Patentregt betalen niet beneden de 30 aan de wettelijke verpligtingen aangaande de Nationale Militie, naar aanleiding der Grond wetop hnn gelegd-, tot op het oogenblik toe hebben voldaan, en niet vallen in de termen van uitsluiting, bij liet volgende Artikel bepaald. Art. 3. Van de uitoefening van het Stemregt zijn uitgesloten, zij, dje in dienst zijn, of pensioen genieten van eenige vreemde Mogend heid, buiten autorisatie des Konings die zich in staat van geregtelijke Interdictie hevinden alsmede die. aan welken geregtelijk een Raadsman is toegevoegd; die in staat van Faillissement zijn; die cessie van hunne Goederen gedaan hebben die een Crimineel Vonnis hebben ondergaan door geene nadere uitspraak of beslissing krachteloos gemaakt; die ten tijde van de stem-opneming nog in staat van Criminele beschuldiging zijn. Art. 4. In de beoordeeiing der al of niet bevoegdheid tot uitoefening van het Stemregt, naar gelang der betaald wordende jaarlijksche som in de bovengemelde Belastingen zal alleen in aanmerking worden genomen bet montant, waarop men in die belastingen is aangeslagen, onverschil lig of de goederen in de Stad zelve, of elders binnen het Rijk gelegen zijn en of de daarvoor te betalene belasting al of niet in eene andere Gemeente wordt voldaan zullende eelner diegenenwelke derzelver be lasting-betaling ip eene andere gemeente ten deze zullen willen doen gel den, verpligt zijn, om daarvan vooraf aan het Stedelijk Bestuur kennis te geven, en des gevorderd, aan dat Bestuur de bewijzen van die beta ling te vertonnen. Art. 5. De belasting wegens Panden in compagnieschap bezeten op- gebragt wordende, zal aan ieder Eigenaar voor zijn aandeel worden toe gerekend, mits de Personen, welke daaruit hunne Stemgeregdtighcid tot het Kiezerschap zonden willen ontleenen werkelijk als mede-Eigenaars van zoodanige Panden op de Registers der Ontvangers van de Directe Belastingen bekend staan. Art. 6. Wat aangaat het bedrag van Belastingen wegens verhuurd wor dende Huizen of andere Eigendommen waarvoor de Eigenaars zijn aan geslagen doch door de Huurders aan hun restitutie geschiedtzal dit bedrag onder dan opbrengst der Eigenaren blijvenals alleen daarvoor bij de Ontvangers bekend staande. Art. 7. Zijwelke gehuwd zijnhetzij in gemeenschap van Goederen of daar buiten, met Vrouwen die de bepaalde som in de bovengemel de belastingen opbrengen zullen, ofschoon ter zake van hunnen eigen aanslag niet bevoegd, niet te min ter uitoefening van het Stemregt wor den toegelaten, wanneer zij de overige verè'iscbten in zich verëenigen zoo als ook de Vader van een minderjarig Kind, hetwelk de bepaalde som in de Belastingen opbrengt, wanneer hij uit eigen aanslag niet reeds tot het Stemregt mogt bevoegd zijn, tot de uitoefening van hetzelve zal toegelaten worden, indien hij de overige verè'ischten bezit, hetgeen even zeer het geval zal zijn ten opzigte van eencn meerderjarigen Zoon of eenen der meerderjarige Zoons van eene Moeder, Weduwe, welke zich in gelijk geval bevinden mogt. QHet vervolg en slot in ons volgend No. De AGENT van den "Rijks-Kassier te Middelburgs berigt bij deze den belanghebbenden, dat, van Maandag den 22 dezer, ten zijnen Kan tore. zuilen worden afgegeven, op vertoon van het bewijs van inschrij ving, de noodige Recepissen en Rente<Ceriificaten voor hun gefourneerde in de vrijwillige Negotintie. Wordende bij deze de Inschrijverswelke, aan hunne verpligtingen nog niet hebben voldaaj^, bij deze aangemaand daaraan te willen voldoen. Middelburg, den 19 augustus 1831. De Agent van den Rijks-Kassier, - D. van DE IN SE. BERLIJN den 13 augustus. Volgens berigten uit Warschau van den 3 de?er heeft de Poolsche generaal Dembinshi zich met zijn korps door de Russische troepen doorgeslagen en zich een weg naar Warschau ge baand. De generaal Riidiger heeft bij Rachow, Jozefow en Solez wederom £enige detachementen zijner troepen de Weicbsel doen passeren. De veldmaarschalk graaf Paskcwitsch bevond zich den 1 te Kutno. O-intrent zijne manoeuvres weet men niets met zekerheid doch zeker is het, d;>t zijne voorposten 11a de inneming van Ilovv den 2 aan de Wcicli- sel tot Sochaczew zijn voortgerukt. AKEN dén 14 augiistt/K Wij vernemen hier heden, dat de Holland- sche armee ook de tussclien Leuven en Thicnen verzamelde Belgische le'germagt geheel geslagen, tot binnen Leuveri tertrg gedreven en aldaar omsingeld heelten dat de overwonnen Belgen het alleen aan vreemde tusschenkomst te danken hebben gehaddat hun nog bij kapitulatie eeneit altogt uit Leuven vergund is. Zonder die vreemde tusschenkomst zou dus thans Weerloo-s aan de genadé der overwinnaars prijs gegeven geweest zijn dat Belgiehetwelk zich het heldhaftige noemde, de Hollanders •durfde uitmaken voor de lafhartigste natie, zich beklaagde van door da mogendheden terug gehouden te worden in het voortzetten van den oor- log tegen Holland en nog onlangs bij de eerste uitbreking der vijan delijkhedenin deszeifs dagbladen -zich daarover durfde verheugen, eit snorkende aankondigen, dat Belgie nu geen vrede met Holland maken zon alvorens in Holland zelve wraak .genomen-te hebben, over den aanval en de vermeende rampen welke de Hollanders over Belgie gebragt hadden. 'Vorst Leopolddie weinig vertrouwen in de snorkerijen zijner onderda nen blijkt gesteld te hebben, heefc, gelijk bekend is, reeds op het eer ste berigt van de hervatting der vijandelijkheden zoowel bij Frankrijk als bij Engeland, hulp gevraagd. In den beginne waren de heldhaftiger Belgen daar ook maar half mede te vredenhunne bladen kwamen ervoor uit, dat Belgie ruim tegen Holland opgewassen was, en, indien de Hól landers niet door de Pruissen geholpen wierden, geene vreemde hulp be hoefde; zij beweerden verder, dat men te voorbarig vreemde htiip ge- vrangd had, en dat het mee de constitutie streed om vreemde krijgsmagt, buiten toestemming van de nationale vertegenwoordigingop Belgischen bodem toe te laten. Dit heefc dan ook gemaakt, dat, toen vorst Leopold nog meende eenige hoop te kunnen voeden van met de heldhaftige Bel gen de Hollanders te kunnen staan hij eenen courier aan den maarschalk Eérafdzondmet verzoek om tot nader order de Belgische grenzen niet over te trekken en zoo laat het zich dan ook nu verklarenwaarom de Fransche armee niet reeds den 7 dezer de Belgische grenzen is over getrokken maar zulks eerst den 9 gedaan heeft, op ontvangst van eenen tweeden courier, door vorst Leopold afgezonden, na de neerlaag der ar mee van Daine, waarvan de Belgen zulke groote verwachtingen gekoe sterd hadden en wier schandelijke vlugt ook weinig goeds van de bij Leuven zich verzamelende Belgische legermagt moest doen verwachten. De cholora breidt zich in Hongarije steeds meer uit, en komt ge durig Weenen nader. Men heeft er reeds sporen van te Presburg ontdekt. PARIJS den ia augustus. Eene hezending uit de kamer der paitS heeft, den 11 julij,, aan den koning het antwoord dier kamer op zijna aanspraak, bij de opening dier zitting, overgebragt. De koning heeft daarop te kennen gegeven dat de in dat stuk uitgedrukte gevoelens ook de zijne waren dat hij zich dadelijk verzekerd had gehouden dat da krachtige maatregelen tot bescherming der onafhankelijkheid en onzijdig heid van Belgie bij de Frans.chen luide goedkeuring zouden vinden,* eri "dat hij thans hec genoegen 'had aan dc pairs het aangenaam, en zoo hij geloofde, gegrond vooruitzigc te kunnen geven, dac de rust van Europa door den onverwachten inval in Belgie niet verstoord zoude worden. In de kamer der afgevaardigden zijn de beraadslagingen over het ant woord op 'skonings aanspraak, den 11 met groote levendigheid behan deld geworden. 's GRAVENHAGE den 17 augustus. Aanstaanden vrijdag wordt Z. K. H. de Prins van Oranje uit het leger in deze residentie terugver wacht. Z. K. H. Prins Frederik 'der Nederlanden zou met het beheer over den langznmen terugtogt onzer troepen belast blijven. Officiële berigten van den Prins van Oranje, uit Leuven, van den 13, des namiddags ten 3 uren, houden in, dat genoemde stad dien dag door de Belgische troepen aan de iste brigade der 3de divisie is overgegeven» dat onze troepen aldaar wel zijn ontvangen dat Z. K. H. tusschen Tir- lemont en Leuven van den Franseben maarschalk Gérard de tijding heefc ontvangen, dat het Fransche leger reeds tot Grez, voorwaarts van Wavre was voortgerukten tevens het officieel berigt van de schikkingen tus schen HH. MM. den Koning van Holland en Frankrijk door welke de vrede vau Holland met Frankrijk verzekerd blijft. Ten gevolge van de met de Fransche bevelhebbers gemaakte afspraak» zoude her Hollandscbe leger den 14 de rugwaarcsche beweging naar de Noord-Bi abnndsche grenzen aanvangenen Leuven verlaten. De Prins sluit zijn berigt met eene zeer voordcelige getuigenisover het uitmuntend gedrag van het geheele korps artilleriehetwelk bij Leu ven in 'tvtiur is geweest, alsmede over dat van al de officieren der al- ,'gemeene eu bijzondere staven. Z. K. II. de Prins van Oranje heeft den 13 dezer te Leuven uitge vaardigd de volgende: DAGORDER. Leuvenden 13 augustus 1831. Wapenbroeders Gij hebt aan mijne verwachting voldaan. Ik vertrouwde op uwe dap perheid en onWankelbaren moed. Ik waardeer de lijdzaamheid, waarme de gij alle de vermoeijenissen hebt doorgestaanen 11 al dat gemis hebc getroost, dat de krijgs-marschen in de nabijheid des vijands altijd ver gezeld. Groot.is uwe helooning. De zege onzer wapenen is volkomen. Na eenen veldtogt van naauwlijks tien dagen staan wij in het hare van Belgie. Tweemalen ontmoetten wij den vijand, eerst te Hasselt, toen bij Leu ven, en dit was genoeg, om de twee Belgische legers uit een te slaan, en in wanorde op de vlugt te jagen. Gisteren en heden stonden onze voorposten op twee uren afstands van Brusselen geen Belgisch leger is er meerom den intogt zijner hoofd stad te beletten. De Koning, mijn vader, heeft onze behaalde overwinning bij Hasselt met blijdschap vernomen. Door mij betuigt hij zijne innige tevredenheid anh u, en alle dc troepen van alle wapenen, die aan deze en de vorige gevechten deel namen, en hunne pogingen vereenigden, om dat leger te vernietigen, dat, onder den naam van leger van de Maas, zich 011- vèr'winneliik waande. Wij hebben nu onze-taak volbragt. Wij hebben gedaan, wat Koijicg

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1