N\ o5. MIDDELBUR/GSCHE C O R A N T. II SScfccnbmafcitig,. Ding-sdag" 9 Augustus 1831. flcbcvlAtibcichc fiMiiöeUflUat5cltappi C&laicirstaat» NIEUWSTIJDINGEN. JftNiukarijïi. Helctliittben, Let HOOG GEKEGTSIIOF te 's GKAVENHAGE, graien liet reqnisltoir van den Heer Prokureur-Generaallirtrckkclijk het daarstellcn der Kamer van vakantie, Van den 29 julij tot en met den 3o september dezes jaars ï83i Gezien de arrikelen 4o-,4t42, 43 en 44 van het decreet van dei» 3oMaart 1808, de artikelen 29, 60 en 32 van het decreet van den 6 julif 1810, Heelt, na voorgaande deliberatie, goedgevonden te bepalen «00 als bepaald wordt hij deze dat de Kamer van vakantie in dit jaar beurtelings zal worden gepresideerd door de Hecren Mrs. Hendrik van der Jiurgh en Oornelis Carbasius Presi denten in dit Hof, en voorts bestaan uit de lleeren Mrs. Jacob SchonkSimeon Hier re van Su'inden, Jonkheer Frans Beelaerts van BloklandLoert Chris- tiaan VerhuellCo melis Reinhard VaillantWille m IJsbrand van Ila- melsveld en Jlugo Gevers Kaden. Hat deze Kamér hare teregtzittirigen zal houden tweemaal ter week, en wel Vrijdag den 5Zaturdag 6, Maandag 8 üingsdag 9 Vrijdag 19, Zaturdag 20, Maandag 22 Dingsdag, 2.5 augustus. Vrijdag den 2 Zaturdag 3,Maandag 5,Üings dag 6,, Vrijdag 16, Zaturdag 17, Maandag 19, Dingsdag 20 en Vrijdag 3t> Sep tember. Zullende de eerste Civile Kamer hare zittingen weder beginnen op Maandag den derden October, en de derde Civile Kamer óp Donderdag den zesden derzclve maand. En zal een afschrift dezer aan den Heer Prokureur-Generaal worden ter hand ge steld v ten einde hieraan de noodige publiciteit te geven, Gedaan in algemeene Vergadering van het IIoog-Gercgtshof voornoemdden 23 iulii i85i. Bij absentie van den lieer Eersten President, De President Gezien door mij Prokureur-Generaal VAN RUGENPOT1I. bij bovengemelden Hove In kennissc van mijfungerenden Eersten Griffier A. W. PHILIPSE. J. II. SP EIK MAN. De DIRECTIE maakt bekend, dat door baar, op Donderdag den iS Augtwus 1831te Amsterdam f in het openbaar zullen worden geveild f,487 Kisten en Java SUIKER. 2,913 Kanassers Waarvan de Monsters en Fcilings conditiën bij tijds zullen worden uitge geven, 's Gravenhage, den 15 Julij 1831. G. SCIIIMMELPENNINCKPresident. DE CLEIICQ Directeur fung. Secretaris. Op Donderdag den 11 Augustus 1831, des voormiddags ten rotiren, Zal, onder nadere approbatie, door de Dijks-Directie van den Reigers- bergschen Polderte GOES, in het Logement de Stad Rotterdamwor den aanbesteed liet met Rijzen Zinkstukken dwars wit den Wal bezetten van den Onderzeeschen Oeveren het bestorten van denzelven met Brik ken, op-den hoek bewesten het Forth Batft, ter plaatse waar op den 23 December 1Ü28 een Va! is ontstaan. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken, op welke de bovengemelde Aanbesteding zal plaatsheb ben, znlleti, boven en behalve te Bathop den Zeedijk bij Griep en te Rilland in de Herberg, ter lezing liggen: te Middelburg, in het Huis van Domburg en het Wijnhuis, bij van Houten-, te Vlissingen, op de Beurs; te Xierikzce, bij van Oppen; te Goes, in dé Oude Zoutkeet en het Logement de Stad Rotterdam; te Tholen, in het Hof van Holland te Bergen-op-Zoom, in de drie Trompetters; op de Leur, in de Herberg de Ossenkop; te Breda, in het Koffijhuis bij Hamels; te Steenbergen, bij N. van Meel; te Willemsdorp, bij van der Teen; te Klundertin de Stads Herberg bij Schalekampte Amsterdam, in het Noord-Holland sche Koffijhiiiste Rotterdam 111 den Romein en in het Groot Schippers huiste Dordrecht, in Bellevtte; te Sliedrecht, Ameiden, Giessendam en Papendrecht, in de Regthnizen;. te Ilardicxveld, in de drie Snoeken; te Werkendam, in 's Lauds Welvaren; te Gorinchem in de Doelen, en te Vianen, in de Roos. Zullende twee dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaanen nadere fnformatlen te bekomen zijn bij de Dijks- Directie van den Reigcrsbergschen Polderte Rilland. PARIJS den 1 augustus. Heden middag heeft de kamer der gedepu teerden zich bezig gehouden met de verkiezing van eenen voorzitter. De candidaat der tegenstanders van het ministerie, de heer Lafitte, heeft bij de eerste stemming 168 stemmen bekomen; de heer Girod de T Ain welken de ministers weuscluen benoemd te zien, 171 stemmen de heer Bércnger lyid 8 stemmen de generaal Lafdyette cti de heer Odillon-Barrnt ieder 1 stem; de heer Dupont de T llure 2. Daar niemand de gevorder de meerderheid bekomen hadis men tot eene tweede stemming overge gaanen daarbij heeft de heer Lafitte 176, en de heer Girod de 1'Ain 181 stemmen bekomen. De laatstgemelde is derhalve tot voorzitter be noemd, en alzoo is deze eerste poging der oppositie om het ministerie Périer te doe» vallen, mislukt. 'sGRAVENIIAGE den 5 augustus. Heden te» 1 uur is de Eerste Kamer der Staten-Generaal vergaderd geweest in welke zitting zijne exc. de minister vnn buitenlandsche zaken de beloofde mededeelingen namens Z. M., heeft gedaan. Kwart over 2 uren nam de zitting van de Tweede Kamer der Staten- Generaal een aanvang. De heeren R andwijck en Repelaar verontschul digden zich de zitting niet te kunnen bijwonen eerstgemelde uit hoofde van ongesteldheid en laatstgemelde uit hoofde van dienstzaken. Aange nomen voor notificatie. Gelijk besluit nam de Kamer op de mededee- ling varr den president, dat hij, bij eene missive van zijne exc, den minister' van buitenlandsche zaken, de preliminaire artikelen, benevens het antwoord van Z. M. den Koning, in dato 12 julij, ontvangen had. Zijne exc. de minister van buitenlandsche zaken bet woord beko men hebbende, riep de aandacht der Kamer in, om den verderen gang der zalre» te ontwikkelen en 's komirrs oogmerken bekend te maken. Hij zeide ónderanderen dat de beveiliging van 's volks bestaan alleenna zoo lang beproefd geduldhet zwaard had doen trekken. Hij las ver volgens, 111 de Fransehe taal, voor het antwoord der conferentie van Londen, in dato 25 julij, op de nota, houdende weigering ter toetre ding tot de voorgestelde prelimenairen. Uit dat antwoord bleek,, dat de conferentie niet hoopte, dat Z. M. tot de-wapenen toevlugt mogt nemen maar hoogstdenzelven uitnoodigde om zijne gevolmngtigden met de noodige volmagten te voorzien, ten einde wegens een definitief trak taat van scheiding te Londen te onderhandelen en dit tot stand te bren gen alsmede het antwoord van Z. M. op gemelde notagedagteekend I augustus,, waarmede de baron van Zttylen van Nyevelt naar Londen i« vertrokken en houdende de noodige instructien aan 's Konings gevol. magtigden om tot een definitief traktaat van scheiding te onderhandelen waartoe Z. M. de goede diensten der verbonden mogendheden inroept» doch welke onderhandelingen Z. M. voornemens was niet de wapenen in de hand te ondersteunen. Ook van laatstgemelde nota Was 0»» de ho ven der vijf mogendheden door zijne exc. den minister op last de» Ko nings kennis geven welke nota mede door zijne exc. werd voorgelezen» Ten slotte zeide de minister hoofdzakelijk dat negen maanden lang een overtuigend bewijs hebben opgeleverddat men, zonderde wape nen aan te gorden, met Belgie niet tot eene billijke schikking kon ko men dat dus de onderhandelingen door de wapenen moesten ondersteund worden; dat de eerste grondslag was eigen behoud en de tweede het behoud Van den vrede, en dat een ieder bewust zal zijndat men alleen in den uitersten nood tot de uiterste middelen heeft toevlugt genomen ter verkrijging van billijke voorwaarden van scheidingdaar het onmogelijk was geworden om de buitengewone opofferingen langer te doen voort duren. Zijne exc. eindigde met te zeggen dat de herinnering aan den tachtigjarigen krijg, de gehechtheid aan den Koning en de uitmuntende geest der land- en zeemagt een gunstigen uitslag deden hopen, doch dat, indien men moest zwigtcn men aan Europa zou hebben getoond wat een eensgezind volk vermag, dac slechts voor geweld heeft moeten on derdoen. De president geloofde de gevoelens der Kamer te kort te doen indien hij enkel met bl'oore pligrplegingen den minister voor de gedane mede deelingen bedankte; maar stelde voor, dat er eene commissie uit dei' boezem der Kamer zou worden benoemd, ten einde in een adres anti Z. M., de dankbaarheid der Kamer, wegens de gedane mededeelingen, te betuigen. Als opregt beminnaar van mijn vaderland, zeide de voor zitter, ben ik trots deze vergadering te presideren, en tot eene natie te behooren die goed en bloed veil heeft voor de onafhankelijkheid van het Vaderlanden die niet wenscht te treden in voorwaardenwelke schande en verderf onvermijdelijk ten gevolge zouden hebben. HIJ zwaaide voorts aan den Koning den grootsten lof toe over de waardigé wijze, waarop hoogstdezelve de onafhankelijkheid van het Vaderland tracht te handhavenen waarvoor de nakomelingschap Hem welligi met den naam van Redder des Vaderlands zal bestempelen. De heer Donker Curtius Zeide geheel en al goed te keuren tfe maat regelen welke de regering genomen had ten einde Belgie tót billijke voorwaarden te noodzaken. De gedane mededeelingen kwamen hem hoogst welkom voordewijl de Staten-Generaal daardoor in de gelegenheid wor den gesteld, om aan Europa te toonen dat de weg, door de regering ingeslagen volkomen met den nationalen wil overeenkomt. De rede naar ondersteunde het voorstel van den voorzitter. De heer Frets verlangde, dat niet een adres aan den Koning zon wor den aangeboden, doch dat eene commissie uit den boezem der beide Ka mers zou worden benoemd, ten einde Z. M. voor de gedane mededee lingen te bedanken. De heer de Jonge vereenigde zich met het geproponeerde van den voor zitter. Ook hij hechtte volkomen zijne goedkeuring aan de wijze, waar mede de buitenlandsche aangelegenheden behartigd worden en aan de weigering der regering om tot vernederende voorwaarden toe te treden. Indien wij moeten vergaan, zeide de spreker, laten wij 'dan als mannen van eer vergaan. De- heer Frets niet verder op zijn voorstel aanhoudende, benoemde de voorzitter eene commissie van vijf leden.,, tot vervaardiging van een adres aan Z. M. Deze commissie bestaat u it de heeren d'hscttryOp den Uonjfr van Asch van H-'ijcrtIIin lopen en Hofstede-.. De voonzitter verzocht de leden nog heden avond in de sectien over het omwerp van adres te raadplegen. Na dat de sectien op de gewone wijze vernieuwd zijn gewordentl de vergadering zonder bepaald adjournement gescheiden. Te Bergen-op Zoom zijnden 3twee marsch-kolonnes uitgetrok ken de eene, onder bevel van den kolonel d'Ai/laing van Giessettburg naar den kant van Calmpthout; de tweede, onder bevel van den majoo» de Bossou naar de zijde van Capeile, Laatstgemelde kolonne heeft, na tot Putten te zijn voortgerukt, den vijand ommoet, en denzelven al vechtende tot aan gene zijde van Capeile verdreven. Aldaar werd Zij, echter op hare benrt door eene zeer sterke vijandelijke overmagc aange tast, en tot eene rugwaartsche beweging naar Putten genoodzaakt, waar bij ten gevolge vnn het kwetsen en gevangen raken van den majoor van Kinschot, eenige verwarring schijnt ontstaan te zijn. De kolonel rf' Ablaing van Giessenburgwelkezonder den vijand ta ontmoeten, te Clampchout aangekomen was, en zich aldaar,'van eene hoeveelheid wapenen des vijands meester gemaakt had, waste»'gevolge van deze beweging der kolonnne van den majoor de Bossou naar Esschen getrokken, doch zoude den 4 wederom op den weg naar Calmpthout ter hoogte van Hoogerheide, voorwaarts rukken,, om zich. met de troepen aldaar geposteerd 111 verband te stelle»,, en wanneer deze optrekken ins gelijks voorwaarts te marcheren; hebbende de luitenant-generaal van der Capeile» voorts: uit Bergen-op-Zoom 6 kompagnlen van de 2de afdeeling Overijsselsche schutterij, onder bevel van den kolonel Leichercot het vervangen van diegenenonder weike de verwarring geheerscht heeften die naar Bergen-op-Zoom terug getrokken zijn, naar Hoogerheide doen marcheren, om van daar,, ondersteund door de kolonne van den majoor Herkenrath reeds vroeger aldaar post gehouden hebbendévoorwaarts te trekken. Behalve de majoor van Kinschot zijnvan de kolonne des. majoors de Bostongekwetst de luitenant-adjudant van Amcydcu en de luitenant A. Taeis van Atnetongenalsmede elf schutters.

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1