W. 94. MI DDE LRURGSCHE C O um A N T. y Zaturdag 0 Augustus 1831. He 13ckcnbmakin0. ^buertcutic. NIEUWSTIJDINGEN. JVankvijfe. ilcbeirlanben. Let HOOG GEREGTSHOF te 's GRAVENHAGE gezien het requisitoir van den Heer Prokureur-Generaal betrekkelijk het (Jaarstellcn der Kamer van vakantie van de» 29 julij tot en met den 5o september dezes jaars rboi Gezien de arrikelcn 4o4t 4a43 en 44 van het decreet van den 5oMaart 1808, en de artikelen 29 3a en 'bi van het decreet van den 6 julij 1810, Heeft, na voorgaande deliberatie goedgevonden te bepalen zoo als bepaald wordt bij deze dat de Kamer van vakantie in dit jaar beurtelings zal worden gepresideerd door de Hecrcn Mrs. Hendrik van der Burgh en Cornelis Carbasius Presi denten in dit Hof, en voorts bestaan uit de llcercn Mrs. Jacab SchonkSimeon Pierre van Swindah Jonkheer Frans Reelacrts van Blokland Evert Chris- tiaan VerhuellCornelis Reinhard VaillantWillem IJsbrand van IIa- mclsveld en Hugo Gevers Raden, Dat deze Kamer hare tcregtzittingen zal honden tweemaal ter week en wel Vrijdag den 5Zaturdag 6, Maandag 8, Dingsdag 9, Vrijdag 19, Zaturdag 20, Maandag 22 Dingsdag ï5 augustus. Vrijdag den 2 Zaturdag 3 Maandag 5Dings- dag 6, Vrijdag 16, Zaturdag 17, Maandag 19, Dingsdag 20 en Vrijdag 3o sep tember. Zullende de eerste Civile Kamer hare zittingen weder beginnen op Maandag den derden October en de derde Civile Kamer op Donderdag den zesden derzelve maand. En zal een afschrift dezer aan den Heer Prokureur-Generaal worden ter hand ge steld ten einde hieraan de noodige publiciteit te geven. Gedaan in algemeene Vergadering van het Hoog-Geregtshof voornoemdden a3 julij i85i, absentie van den Heer Eersten President, De President Gezien door mij Prokureur-Generaal VAN HUGENPOTH. Lij bovengcmelden Hovc In kennissc van mijfungcrenden Eersten Griffier A. VV. PHIUPSE. J, H. SPEIRMAN. Op Donderdag den 11 Augustus 1831, des voormiddags ten 10uren, lalonder nadere approbatie, door de Dijks-Directie van den Reigers- bergschen Polderte GOES, in het Logement de Stad Rotterdamwor den aanbesteed Het met Rijzen-Zinkstukken dwars uit den Wal bezetten van den Onderzeescben Oever, en het bestorten van denzelven met Brik- leen, op den hoek bewesten het Forch Bath, ter plaatse waarop den 23 December 1828 een Val is ontstaan. Deze Aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. De bestekken, op welke de bovengemelde Aanbesteding zal plaatsheb ben zullenboven en behalve te Bathop den Zeedijk bij Griep en te Rilland in de Herberg, ter lezing liggen: te Middelburg, in het Huis van Domburg en het Wijnhuis* bij van Houtente Vlissingenop de Beurste Zierikzee, bij van Oppen; te Goes, in de Oude Zoutkeet en (het Logement de Stad Rotterdamte Tholenin het Hof van Holland ■te Bergen-op-Zoomin de drie Trompettersop de Leurin de Herberg de Ossenkop; te Breda, in het Koffijhttis bij Hamels; te Steenbergen, bij N. van Meel; te Willemsdorp, bij van der Teen; te Klundertin de Stads-Herberg bij Schalckampte Amsterdamin het Noord-Holland- sche Koffijhuis; te Rotterdam, in den Romein en in het Groot Schippers huis; te Dordrecht, in Bellevue; te Sliedrecht, Ameiden, Giessendam •en Papendrecht, in de Regthuizen; te Hardicxveld, in de drie Snoeken; ge Werkendam, in s Lands Welvaren te Gorinchem in de Doelenen te Vianen in de Roos. Zullende twee dagen voor de Aanbesteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en nadere informatien te bekomen zijn bij de Dfjks- iDirectic van den Reigersbergschen Polderte Rilland. De zevenjarige Pacht van het reinigen der Stads Straten te VLISSIN- 'GEN, met den Beer, op ultimo December aanstaande zullende expire- ■renworden de genen die genegen mogten zijn een nieuwen Pacht des wegens met het Stedelijk Bestuur aan te gaan, verzocht zich vóór den 'Vijftienden September eerstkomende aan gemeld Bestuur te vervoegen, met opgaaf van de Geldelijke Conditiën, waarop men genegen zoude .zyn de gemelde dienst te aanvaarden. Zullende van heden af op de Stedelijke Griffie ter lezing liggen het "Verbaalinhoudende de voorschriftenbepalingen en voorwaarden waarop de gemelde dienst behoort te worden vervuld en waargenomen terwijl bij den Stads-Architect de verdere informatien kunnen worden be komen, Gedaan ten Raadhuizc der Stad Vlissingen, den 28 Julij 1831. Burgemeester en Wethouders der gemelde Stad J. J. BECKER. Ter ordonnantie 'van Hun Ed. Achcb, De Stads-Secretaris, A. van der S W A L M E. De GEMEENTE-RAAD van COIITGEEN doet te weten, dat, ver mits de omstandigheden waarin het Vaderland thans verkeertde gewone KERMIS of JAARMARKT aldaar, nn niet zal worden gehouden. PARIJS derf 29 julij. De generaals Clausel en Lobeau zijn door den koning tot maarschalken van Frankrijk benoemd. De heer le Hon heeft een gehoor bij den koning gehad dat meer dan twee uren heeft geduurd. PARIJS den 31 julij. De Moniteur wederspreekt de tijding welke de dagbladenals door den koning zelf medegedeeldhebben opgenomen aangaande eene overwinning door de Polen behaald. *s GRAVENHAGE den 4 augustus. De Staats-Courant van heden behelst het volgend officieel rapport aan den Koning: Hoofdkwartier Baerle-IIertogden 3 augustus 1831. Ik heb de eer U. M. te berigten, dat de eerste beweging van het leger, overeenkomstig de gegevene dispositien van den dag van gisteren, is ten uitvoer gebragt: ingevolge waarvan de eerste divisie voorwaarts van Baerle-Hertog staat, hebbende de voorposten te Sondereyen en Baer- le-Brugge. Bij deze eerste plaats is een gevecht voorgevallen tusschen het 2de bataillon jagers en den vijandwiens sterkte geschat weid op 400 man. Van dit bataillon jagers zijn drie vrijwilligers gewond. Da vijand is tot Merxplas terug getrokken. De tweede divisie bezet Poppcl en Weelde, en heeft hare niterste voorposten tusschen den Eel en Ravels, alwaar een gevecht onder mijne oogen heeft plaats gehad tusschen het 2de bataillon i8de afdeeling ge- kommandeerd door den majoor Tegelaaren vijandelijke jagers ondersteund door eenige kavallerie. Gemeld bataillon heeft met geveld geweer den vijand van uit de huizen en het daarbij gelegen bosch verdreven. De hertog van Saksen-Weimar en de kolonel Baggelaarhebben te voet aan liet hoofd van gemeld bataillon der 18de afdeeling dezen aanval met uit stekenden moed geleid. Ik geef mij de eer, den majoor Tegelaardie het bataillon komman- deert in de bijzondere gunst van U. M. aan te bevelen. De kavallerie, onder bevel van den generaal Posten dcreserve-artil lerie staan in het bivouac bij Alphen. Heden dénk ik met de eerste en tweede divisie, de brigade kurassier» en drie batterijen rijdende artillerie daarbij gevoegd mij voorwaarts te begeven en van Turnhout trachten meester te worden. De Opper- bevelhebber van het leger WILLEM, Prins van Oranje. Naar men verzekert, zoude de oorlogsverklaring aan Belgiereeds sints verscheidene dagen van bier zijn afgezonden, Bij koninklijk besluit van den 20 jniij is aan Mr. W. H. Hofstede lid van de llweede Kamer der Staten-Generaaleervol ontsla g verleend als luitenant-kolonel kommandant der mobiele Drcntsche schutterijwel ke betrekking zijn wel-ed. gestr.zonder eenige bezoldiging van 's Rijks schatkist te verlangen vervuld had. Bij besluit van den 29 julij jl.heeft Z. M. bij het leger een aantal benoemingen gedaan tot ridders der militaire Willems-ordeen tot kommandeurs en ridders van de orde van den Nederlandschen Leeuw. BREDA den 3 augustus. De te West-Wezel en Loenhout gestatio neerde Belgische troepen, hoogstens 300 4 400 man sterk, zijn gisteren op het hooren bulderen van het geschut inde verte, afgetrokken op Bres- caet terug trekkende. Tot heden morgen is tusschen West-Wezel en Zun- derc alles rustig gebleven. Onze troepen stonden op de uiterste grenzen achter Zundert, zich gereed makende, om mede 's vijands bodera te be treden. Zoo te Zundert als op den weg naar Rijsbergen heeft men he den morgen het kanon weder gehoord altijd in dezelfde rigting. Onze voorposten te Buul moeten gisteren, naar wij vernemen, met de Belgen, die te Hamont gelegerd waren, reeds in gevecht zijn geweest. OOSTBURG den 4 augustusGisteren was een bijna gestadig kanon vuur van den kant van Axel te hooren. De militaire bezetting van deze en de omliggende plaatsendie na den aanval op den kapitalen dam nog overig gebleven was, rukte naar de laatstgemelde plaats, denkende dat men dien post wilde heroveren. De dijk van Prins Willems-potderlang» het water de Liniedat ons van de posten der Belgen scheidtis dade lijk door vrijwillig gewapende burgers van Oostburg, Schoondijke, Zuid- zande, Kadzand, Retranchement en Waterland-Kerkje bezet, welke tQ zamen ongeveer 200 man uitmaakten, en zich gereed toonden den vijand het hoofd te bieden. Denkelijk zullen zij heden avond door gewoon- krijgsvolk afgelost worden. MIDDELBURG den 5 augustus. Wij vernemen dat bij koninklijk besluit van den 31 julij jl.aan de stad Middelburg is toegestaan vriji- dom van regten op in- en weder uitvoer ter zee, door middel van open baar Entrepotmet toelating tevensom daartoe voorloopig voor den tijd van een jaar van bijzondere bergplaatsen gebruik te maken. Men verneemt, dat de inschrijvingen voor de vrijwillige leening» van den 28 junij 1831 in de provincie Zeeland gedaan te zamen be dragen een kapitaal van een millioen zes-en-negentig duizend vier hon derd en veertig guldens. Volgens schrijven van Aardenburg, waren onze troepen, den 3, des morgens ten half 7 uren, van daar uitgerukt, om de Belgen vgnhun ne voorposten te verjagenmet dat gevolg dat ?ij dezelvena een hevig geweervuur tot aan de Stroo-brug hebben verdreven verder als daar strekte zich de order van vervolging niet uit. Bij. deze attakken zijn slechts drie der onzen gekwetst, zijnde de luitenant Wendholt en 2 sol daten. Het verlies der Belgen is niet bekendmen heeft een gesneuvel den zoogenaamden grenadier gevonden. Omstreeks half elf uren waren onze troepen te Aardenburg terug met eene partij randsels en schakos cn een mantel van een officierwelke weder een blijk van der Belgen overhaaste vlngt opleveren. Daarna is ons detachement te St. Kruisbestaande slechts uit 50 man, door de Belgenruim 200 man sterkgeattakeerd. Dadeljjk versterking van Aardenbnrg gezonden zijndezijn de Belgen tot binnen St. Margu- riete terug gedrevenvan de onzen is slechts een man ligt gewond, terwijl het zeker scheen dat er 4 Belgen zijn gedood. Omtrent de inneming van het i'ort St. Marie, aan den linker-oevcc der Schelde, in den morgen van den 3 dezer, door onze schepelingen en troepenonder bedekking van het vnur der schepenvernemen wij nader van goederhand, dat om 10 uren des morgens de Belgische vlag is nedergeliaald en de Hollandsche opgeheschen, waarop vervolgens twee veldstukken en twee Sponders opliet fort ter versterking zijn overgebragt. Volgena berigten van Antwerpen was men aldaar in den grootsten angst; al wat de stad verlaten kon vlugtte naar elders; de straten wer den gelrarrikadeerd. Brieven, heden alhier ontvangen, melden, dat Turnhout door o»- ze troepen stormenderhand is ingenomen. Gent is in eene verschrikke lijke ontsteltenis; het vernemen van de tijding van het nemen van den kapitalen dam het opeischen van Antwerpen en bet aanrukken van ons leger, onder den Prins van Oranjeheeft aldaar eene groote verwarring en vrees veroorzaakt. Niet onbelangrijk zal het voor naastbesrnanden of betrekkingen zijn, •de namen der gekwetsten in de gevechten aan den Kapitalen Dam en hec Verlaat, die in Vlissingen verpleegd worden, te kennen: De isce luitenant Portmansaan de dei gekwetst. fCassageboren te Vlissingen, serjant bij de rijdende artillerie, een kogel door den regter arm. Jan Hendrik Tiedeguingeboren te Amsterdam fuselier bij de 70de af deeling een kogel door de linkerhand. Jan van Erpgeboren te Rot-

Middelburgsche Courant | 1831 | | pagina 1